Eşimden para istemek :(

Schiller

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2016
157
44
Mrh...arkadaşlar ben evliyim 6 yıl olacak.ev hanimiyim.eeşim özel sektör.para isterken çok sıkılıp çekiliyorum.siz işinizden nasıl para istersiniz? Size ne kadar harçlık verir?

Harçlık alan kadınları veren erkekleri anlamıyorum. Ben evlendiğim andan beri eşim parayı çeker getirir hepsini bi yere koyarız herkes ihtiyacı kadar alır ayrıca iki kredi kartı var biri bende biri onda durur. Bence ortak olmalı para konusu. Ben çalışmıyorum bu arada.
Harcama konusunda da karışmaz hiçbir zaman.

Kendim de çalıştığım için genelde para istemem. Ara sıra oluyor tabi paramın yetmediği durumlar,para lazım derim kartını verir. Ama bununla mı ölçeceksiniz kendi durumunuzu? Siz evlisiniz, bir yuva kurdunuz ev geçindiriyorsunuz. Utanmayın lütfen

Mrh...arkadaşlar ben evliyim 6 yıl olacak.ev hanimiyim.eeşim özel sektör.para isterken çok sıkılıp çekiliyorum.siz işinizden nasıl para istersiniz? Size ne kadar harçlık verir?
İstemek ağır geliyorsa çalışın.
Yada eşinizle belli bir meblağda anlaşın
O sürekli olarak bir çekmecede dolapta kalsın. İhtiyacınız oldukça alın, eksildikce esiniz tamamlasın.

Istemek ne ki??
6 yilda bunu coktan oturtmaniz gerekirdi.
Al karsina konus.durumu anlat.
Biz ilk evlendigimizde esim" biz yabanci degiliz.ben dusunemem belki islerden stresten.paran bittigi an cuzdandan al sorma bile.paraya ne oldu bile demem" demisti.bende olmaz cuzdanina surekli girmem demistim.oda kalan harcligi eve getiriyor.aylik harcamalarimiz dahilinde paylasiyoruz.
Kredi kartinida ortak yaptik.hic sikinti cekmedik.
Sistemi coktan oturtmaniz gerekirdi

Harçlık alan kadınları veren erkekleri anlamıyorum. Ben evlendiğim andan beri eşim parayı çeker getirir hepsini bi yere koyarız herkes ihtiyacı kadar alır ayrıca iki kredi kartı var biri bende biri onda durur. Bence ortak olmalı para konusu. Ben çalışmıyorum bu arada.
Harcama konusunda da karışmaz hiçbir zaman.

Katılıyorum

1.5 yıldır evliyim ve çalışmıyorum, eşimden daha bir kere para istemedim.
Cebinde 50 tl varsa 45ini bırakır, 200 varsa 150.
Bazen 10 gün bırakmadığı olur.
Ama ailemizdeki en yüksek limitli kredi kartı benimdir.
Ondan para istemeyeceğimi bildiğinden, ihtiyacım olduğunda oradan harcamamı söyler.
Bu sayede aramızda 'para isteme, harçlık, aylık harcama' gibi sorunlar olmuyor.

2 tane banka hesabımız var. Ben çalışmıyorum. Genelde eşim kazandığı parayı benim hesabıma yatırıyor eline geçer geçmez ve onun hesabına az miktarda yolluyoruz. Harcamaları fazla olmasın diye (onun isteğiydi) ve o kartlar yanımızda oluyor. Benim harcamalarım az olduğu için farketmeden para biriktirmişte oluyoruz.
Belli bir miktarda da nakit çekip genelde ortak olarak bölüştürüp yanımızda bulunduruyoruz.

Niye ayıp oluyor onu anlamıyorum işte harçlık almıyorum zaten lazım olduğunda veya dışarı çıkarken şu kadar para lazım derim hiçde utanmam kocamdan utanmak için evlenmedim :KK53:

Ironiydi ama :) bende utanmiyorum şahsen hatta bırakmayı unutmussa arayıp bide fırça kayiyorum

Ver derim verir. Niye istemiyim ki? Kocam degil mi? Kartta var ama her yerde kart gecmiyo. Parasiz da sokaga cikilmaz. En basit arabayi park etcem hemen isparkci geliyo yani. Bi kuafore girerim kas biyik icin. 5-10tl icin kart mi cekicem? Veya ogun avm ye gidicem verir 500-1000tl.

Harçlık istemek bana çok saçma geliyor ya. Maaş alınır belli bir yere konur, ihtiyacı olan gider ordan alır. Annemle babamdan da öyle gördüm. Şimdi eşimle de aynısını yapıyoruz.

Istemiyorum. Eşim parasını bana verir zaten. Ona lazım olan kadarını o benden istiyor. Birde kutumuz var onun icindede para olur ikimizde o kutudan alabiliyoruz. Bence sizde kutu yapın ikinizde oradan alın.
Edit: Ayrica harclik ne demek ya okula giden çocuk musunuz siz elinize harclik tutuşturcak. Iyh.......

X