Eşimden para istemek :(

Yahu erkek egemenliğiyle ne alakası bunun beni az çok tanıyan bilir evdede kimse kimsenin üstünde egemen değildir hatta ben daha fazla olabilirim :KK53: ama para lazımsa eşimden isterim artık zaten biz aşmışız bu hikayeleri babamdan isteyemem eşimden isterim :KK51:
Sen aşmış olabilirsin, zaten halinden memnun olana mutluluk dilemişim, değil mi? Ama aşmamış, sıkıntı çeken insanlar var. Kaldı ki ben görüşümü belirtiyorum, ister erkek egemenliğiyle alaka kurarım istersem de başka şeyle. Bu da benim fikrim. Ve seni de tanımıyorum. Bana göre kocadan para istemek onun egemenliği altına girmektir. Kaş aldırmak için kocadan para istemek benim gözümde budur yani, senin nasıl biri olduğun veya x'in kim olduğu beni ilgilendirmez. Benim fikrim bu, nokta. Halinden memnun olana iyi para istemeleri.

Ben sorumsuzluk ve unutkanlıkta çığır açtığım için artık işe beş kuruşsuz gidip aç kaldığım oldu ki. Şaka gibi. Artık eşim cüzdanımı açıp para koyuyo. Bazen de ya bu para nerden geldi ya da aa ben ne kadar az para harcıyorum ya oluyorum. Önceden para bende birikirdi atmde kapının önündeydi. İyiydim. Şimdi atmye gitmek bile zor geliyor. Bizde işler şu an böyle

1 bucuk yıldır evliyim. Calısıyorm. Calısmama izin vermiyor üni mezunu olmama rağmen. Başlarda çekiniyordm isterken. Ama dedm madem beni çalıştırmıyorsun her istediğimi alacaksın. Şimdi hiç çekinmiyorm istiyorum. Bazen eşim bırakıyor duruma göre ihtiyaca göre 400,500,600 bazen 100 lira değişiyor. Tabi kenara ayırdığım zulalarda var:)) calısmıyprz sonucta güvencemiz olsun öyle değil mi. Siz siz olun kenara para atın sureklı

MissCherryBlossom MissCherryBlossom mu? Yok ya bizim kiz adamina gore yorum yapar. Evde ac ac oturana kizar o. Yani hem ac hem koca vermedigi halde oturana.Tercihlere saygilidir. Kiz degil mi yoksam :KK48:
Ben de yorumumda tercihe saygı duyduğumu belirttim ama tepki gördüm üyenin birinden. Fikir belirtmek bile istemiyorum artık bu forumda. :KK70:Benim çalışmama karışan insanla evliliğin e'sini yapmam bile diyecek olsam ona da biri bi tepki verir.

Mrh...arkadaşlar ben evliyim 6 yıl olacak.ev hanimiyim.eeşim özel sektör.para isterken çok sıkılıp çekiliyorum.siz işinizden nasıl para istersiniz? Size ne kadar harçlık verir?

"Para ver lan tırrek" diyorum. :KK53:
Şaka bir yana da ben çalıştığım halde zaman zaman istiyorum siz nasıl isteyemiyorsunuz ki ?
Para lazım şu kadar verebilir misin canım.Deyin.
Ya da senden para isterken çok sıkılıyorum diye eşinizle konuşup çözüm bulun.

Hiçbir zaman istemedim ben..o zaten her hafta para bırakır evde.hatta birikmiş olarakta var bir miktar. Ekstra lazım olursa ordan alırım. Kredi kartımda var.hiç sormaz zaten nereye ne kadar harcadığımı..
Ama diyelim ki çok fazla bir miktar lazım oldu,söylerim ne için ihtiyacimin olduğunu oda verir.
Evlilik hayatı her yönüyle paylaşmaktır.ve bir erkek eşi çalışmıyorsa onun gururunu kırmamaya özen göstermeli..eşinizle konuşun ne hissettiğinizi..

bana göre kadın her zamam çalismak zorunda degil cunku bunun hamileligi var cocugun bakimi var mesala kadinin hamileligi zor gecebilir isten cikmak zorunda kalir yada sadece askeri ücretle is bulabilecektir eee cocuga bakacak kimsesi yoktur maasi komple bakici parasina gidecektir e mecbur evde yani

"Para ver lan tırrek" diyorum. :KK53:
Şaka bir yana da ben çalıştığım halde zaman zaman istiyorum siz nasıl isteyemiyorsunuz ki ?
Para lazım şu kadar verebilir misin canım.Deyin.
Ya da senden para isterken çok sıkılıyorum diye eşinizle konuşup çözüm bulun.
Kiz sen tırreki nerden biliyosun?
Hem er kisilere tırro diyoruz. "Tırrek" kizlara diyik biz :))

kredi kartının biri bende masrafları ayırdıktan sonra parayı evde bıraktığı için istememe gerek kalmıyor

Paraya ihtiyacim olursa para birak diyorum.
Istemiyorum benim olani neden istiyim.
Parayi kazaniyor o para hepimizin oluyor.
Paranin adi para, tipki bir esya gibi, neden cekineyim. Paradir sonucta. Tipki evde kahve kalmamis gibi basit bir sekilde ara da kalmamis denilir.

Hiç istemedim şimdiye dek ama benden eşim istemiştir.Harcamam pek.kredi kartımız hiç olmadı sadece hesap kartlarımız var.ayağımıza göre uzattık hep.

Bu durumun garantisini vererek çalışmama izin vermedi ,okulumu bıraktım.Pişman değilim şükür Allah o günleri göstermesin.Çalışıpta maaş kartımı eşimden alamasaydım o zaman daha zor olurdu.

Bence isteyip zorla veren koca ya maddi durumda zorluk çekendir yada önüne gelen herşeye saçıp savuran kadını tutan adamdır.

Istemiyorum. Eşim parasını bana verir zaten. Ona lazım olan kadarını o benden istiyor. Birde kutumuz var onun icindede para olur ikimizde o kutudan alabiliyoruz. Bence sizde kutu yapın ikinizde oradan alın.
Edit: Ayrica harclik ne demek ya okula giden çocuk musunuz siz elinize harclik tutuşturcak. Iyh.......
Herkes sizin gibi anlamıyor işteee... Anladı
Istemiyorum. Eşim parasını bana verir zaten. Ona lazım olan kadarını o benden istiyor. Birde kutumuz var onun icindede para olur ikimizde o kutudan alabiliyoruz. Bence sizde kutu yapın ikinizde oradan alın.
Edit: Ayrica harclik ne demek ya okula giden çocuk musunuz siz elinize harclik tutuşturcak. Iyh.......
Iyh da ne oluyo...sen ne olmuşsun da ıyyy diyosun.çok mu yüksektesin allah allah neyse diyorum.sanırım bu yeterli :))))

Çalışmayana saygım sonsuz yalnız eşim çalıştırmıyo izin vermiyor diyene saygı duymuyorum. Sen oku , et. Ee sonra ya eşim izin vermiyor kıyamıyor bana biliyo musun ya da ayy beni çok seviyor kıskanıyor izin vermiyor vs. Bana izin vermeyecek eşi önce ben döverim sonra babam döver boşa mı okuttum ben diye:)şaka bi yana çocuk okutmak kaç bin tl haberiniz var mı

Esimin maas karti bende. Kira kredi faturalari ben odugorum.,ona da gunljk haftalik harclik veriyorum. Bittikce istiyor geri. Bende ihtiyacim olan seyleri aliyorum ama diyorum kendme bunu bunu aldm ya da bugun bunu alcam.

Ya gurur yapmaya ne gerek var Allah aşkına?? Çalışmıyorsa bayan, tabii ki isteyecek.. Evlenmiş, kocası olmuş, gidip anne babadan alacak hali yok..
Adamın içine doğmayacak heralde, benim karımın parası bitmiş içime doğdu dur vereyim desin.. :)
Fazla gurur iyi değildir her zaman..

Bence hic gurur yapma bu konuda kendisi calisiyor olabilir ama sizde calisiyorsunuz kolay mi ev hanimligi ,annelik ..herkes yapiyor biseyler o para ikinizin..ben eşimden hic istemedim iki banka karti var kazandigi parayi yari yariya 2 karta yatiriyor biri bende kaliyor digeri kendisinde ha aksi olsaydi da eve para birak derdim yani ..

İki elimide aciyorum su ikisinide doldurur musun canım diyorum ah bekarligim nerdesin ne güzel hiç para isteyenim olmuyodu diyo ama yinede sökülüyo paraları :KK70:

X