Eşimden soğudum. Anlaşmalı boşanma nasıl olur?

İyi bir baba olması iyi bir koca olacağı anlamına gelmez.

Bence kendi mutluluğunuzu feda ediyorsunuz.İyi düşünün boşanma fikri aklınıza geldiğine göre altı boş değildir.

Bununla ilgili bir psikolog video çekmiş onu izlemiştim. Diyor ki, normal çaylarınızı alın. Seninle konuşmak istiyorum deyin. Bu konuşmayı yapmak benim için çok zor ama evliliğimiz artık iyi gitmiyor. Ben bunu sonsuza dek sürdüremeyeceğimi anladım. Diyecekmişsiniz. Yani suçlamadan. Ben sürdüremiyorum diyeceksiniz. Ve sen ne düşünüyorsun daha fazla birbirimizi yıpratmadan bu evliliği sonlandırmak istiyorum falan gibi. Sonra sinir falan olursa karşı taraftan sakin kalmak gerekiyormuş.
O video linkini koyabilir misiniz acaba ya da kimin videosu hatirliyor musunuz.

Herkes yaşadığı durumu kendi daha iyi bilir ama bencede bi terapiste danışın derim baktınız olmuyor o zaman Tekrar düşünün..

Vallahi çok düşünüyorum bu konuda. Sürekli ölçüp tartıyorum. Oğlum bana çok düşkün ama babasına da öyle. Akşama kadar özlüyorum diyen duygusal bir çocuk. En çok ona kıyamıyorum zaten...

Maddi olarak özgürlüğüm var. O y daha iyi bile olabilirim. Ama tabii yüzde yüz emin olamam. Bir de maddiyat için boşanmam. Benim derdim daha çok kadın gibi hissetmekle ilgili. Çok ilgi isteyen bir tip değilim. Arada sırada ilgi gösterse gönlümü alsa 😔

Boşanmak demek annelikten babalıktan da boşanmak demek değil ki. Biz onun annesi ve babası olarak kalacağız. Zaten o yüzden aramızdaki saygı bitmeden ayrılmak istiyorum dedim ya.

Eşim senden soğudum boşanmak istiyorum demeden soğuduğunu zaten hisseder ve telafi etme yoluna giderdim. Kalbini kazanmak için elimden geleni yapardım. Yine olmuyorsa onu bu ilişkide kalmaya zorlamazdım.

Eğer eşim ikinci evliliğini yaparsa onu kıskanır mıyım ben de bilmiyorum... Bu duyguyu tarif edemiyorum. Koca bir boşluk sanki.

Yazdıkların çok güzel uyanmama sebep oldu. Evlenmek çok kolay evliliği yürütmek ve boşanmak çok zor. Pek tabii alışkanlıklar var. Belki başka yollar bilmemek var. Kafam karışık. Bilmiyorum.

Evlilik danışmanına gidin diyen arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum. Eşime defalarca söyledim ama destek alamadım.

Umarim ne hayırlıysa o olur. Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Sana hak veriyorum tabi ama boşandıktan sonra da her şey mükemmel olmayabilir. Kadınlığını hissettirecek kişiler çıkar karşına muhakkak ama niyetleri nedir bilinmez. Belki gerçekten sana çok değer veren biri olur fakat hiçbir evlilik problemsiz olmuyor diye düşünüyorum. Başka sorunlar da muhakkak çıkar. Biraz kendine de zaman tanı derim. Oğlun olmasaydı, şiddet, aldatma, alkol vs kesinlikle boşan derdim. Ama bilemiyorum. Kaynana görümce problemleri de yok gibi duruyor. İyice düşün canım.

Vallahi çok düşünüyorum bu konuda. Sürekli ölçüp tartıyorum. Oğlum bana çok düşkün ama babasına da öyle. Akşama kadar özlüyorum diyen duygusal bir çocuk. En çok ona kıyamıyorum zaten...

Maddi olarak özgürlüğüm var. O y daha iyi bile olabilirim. Ama tabii yüzde yüz emin olamam. Bir de maddiyat için boşanmam. Benim derdim daha çok kadın gibi hissetmekle ilgili. Çok ilgi isteyen bir tip değilim. Arada sırada ilgi gösterse gönlümü alsa 😔

Boşanmak demek annelikten babalıktan da boşanmak demek değil ki. Biz onun annesi ve babası olarak kalacağız. Zaten o yüzden aramızdaki saygı bitmeden ayrılmak istiyorum dedim ya.

Eşim senden soğudum boşanmak istiyorum demeden soğuduğunu zaten hisseder ve telafi etme yoluna giderdim. Kalbini kazanmak için elimden geleni yapardım. Yine olmuyorsa onu bu ilişkide kalmaya zorlamazdım.

Eğer eşim ikinci evliliğini yaparsa onu kıskanır mıyım ben de bilmiyorum... Bu duyguyu tarif edemiyorum. Koca bir boşluk sanki.

Yazdıkların çok güzel uyanmama sebep oldu. Evlenmek çok kolay evliliği yürütmek ve boşanmak çok zor. Pek tabii alışkanlıklar var. Belki başka yollar bilmemek var. Kafam karışık. Bilmiyorum.

Evlilik danışmanına gidin diyen arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum. Eşime defalarca söyledim ama destek alamadım.

Umarim ne hayırlıysa o olur. Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Akıllı bir kadınsınız, kafaya koyduysanız boşanın

Eşinizi ve çocuğunuzu üzmemek adına kendi içinizde eziliyorsunuz kendinize eziyet etmeyin çok üzülüyorum böyle şeyler okuyunca duyunca. Anlamıyorsa yüksek sesle anlatın gerekirse ağlayın olmuyorsa da zorlamayın her kalp okşanmak ister erkeği kadını yok bunun uzak durulacaksa evliliğin ne anlamı var ki. Tek amaç çocuk yapıp üremek mi? Mutluluk bunun neresinde?

Esiniz sizi seviyor mu

Eşim beni seviyor. Ama nasıl sevdiği de önemli bence. Açık konuşmak gerekirse evliliğime reset atmak istiyorum. Ne bileyim gündüz bir mesaj atsın. Çok güzelsin falan desin. Akşam gelince yanağımdan öpsün falan.. Çocuğu anneme bırakıp akşam dışarı çıkarsın... Her evlilik zamanla rutine biniyor. İlgi ve sevgiyi göstermek kötü bir şey değil ki... Akıllı adam karısının gönlünü hoş tutar. Akıllı kadın da öyle. Ben 8-9 yıl yapmışım. Biraz da o yapsın de mi ☺️
Geceleri çocuğun odasında uyuyup kalıyorum bazen tutsun elimden yatağa götürsün. Ya da çocuğu erken uyutunca hadi film izleyelim desin.
Bu arada bu isteklerimi söyledim arkadaşlar. Sadece para veriyor susayım diye 🤦‍♀️

Eşim beni seviyor. Ama nasıl sevdiği de önemli bence. Açık konuşmak gerekirse evliliğime reset atmak istiyorum. Ne bileyim gündüz bir mesaj atsın. Çok güzelsin falan desin. Akşam gelince yanağımdan öpsün falan.. Çocuğu anneme bırakıp akşam dışarı çıkarsın... Her evlilik zamanla rutine biniyor. İlgi ve sevgiyi göstermek kötü bir şey değil ki... Akıllı adam karısının gönlünü hoş tutar. Akıllı kadın da öyle. Ben 8-9 yıl yapmışım. Biraz da o yapsın de mi ☺️
Geceleri çocuğun odasında uyuyup kalıyorum bazen tutsun elimden yatağa götürsün. Ya da çocuğu erken uyutunca hadi film izleyelim desin.
Bu arada bu isteklerimi söyledim arkadaşlar. Sadece para veriyor susayım diye 🤦‍♀️
Bu sevgi mi? Seninle yalniz vakit bile gecirmiyor.
Protokol ornekleri internette var. Bence bir avukatla birlikte hazirlayin ki hak kaybiniz olmasin.

Eşim beni seviyor. Ama nasıl sevdiği de önemli bence. Açık konuşmak gerekirse evliliğime reset atmak istiyorum. Ne bileyim gündüz bir mesaj atsın. Çok güzelsin falan desin. Akşam gelince yanağımdan öpsün falan.. Çocuğu anneme bırakıp akşam dışarı çıkarsın... Her evlilik zamanla rutine biniyor. İlgi ve sevgiyi göstermek kötü bir şey değil ki... Akıllı adam karısının gönlünü hoş tutar. Akıllı kadın da öyle. Ben 8-9 yıl yapmışım. Biraz da o yapsın de mi ☺
Zaten yanlızmışsınız sadece iş mahkemeye kalmış gibi

Ciddi bir şey sırucam. Gerçekten bunadamı sevmemenizin nedni bir başkası mı? Değilse de zamanında neyini sevip evlendiniz? Onları hatırlayın canlandırın mesela

Yeni bosanmis biri olarak sanki once cift terapisi almaya ikna etmeniz uygun olur gibi geldi . Her evlilik parmak izi gibidir kisilere ozeldir ama benim gecmise yonelik hic pişmanlığım yok , cocuk olmasina ragmen .. hersey gonlunuzce olsun

X