eşimden sogudum sanirim

Siz yakınlaştığınızda yarın erken kalkıcam diyip geri çekildiğinizde ondan azıcık bir ısrar öpüp koklaşma, neyse bu gecelik de böyle olsun ama yarın gece kurtuluşun yok gibi bir tutku, arzulandığını hissetme bekliyorsunuz ki çok haklısınız.
beraber diyete karar verip akşamına mutfakta tatlı yapması da hiç hoş değil. Ortak bir karar alıyorsunuz ve o buna uymuyor, küçücük bi şey gibi ama güven sarsıcı. Dese ki ya ben uyamıycam diyete dayanamıyorum tatlıya Pazartesi başlarız vs sevimlilik yapsa ok. O bile kabul
İşte kimseye laf söz edemeyip eve gelip size sinirli tavrı, gücü bi size yetiyor sanki.
Maddi sorun da can sıkıcı, ailesinin bir çöpü bile olmamış evlenirken o hala ailesinin borcunu ödüyor, siz de ev geçindiriyorsunuz. Bir de evde yemek, temizlik, çamaşır, ütü vs, İnsan kendini kusura bakmayın ama enayi gibi hisseder. Evlenmeden önce bu borcu bilerek evlendiyseniz o zaman bir şey diyemem tabi.
sizin maço birini istediğinizi düşünmüyorum, ama size gösterdiği özgüveni dışarda da takınmasını istiyorsunuz. Canı isterse size sinirlenebiliyor, gerekirse küsüp 3 gün konuşmayabiliyor.
yapmadığı kazanın parasını Ödemiş bir adam yüzü yumuşak demekki yarın bir gün ailesi para istese kredi yine çeker, bi akrabası borç taksa geri bile isteyemez .
Bu adamın değişeceğini sizin istediğiniz özgüvenli, güçlü kişi olacağını sanmam. Ama size olan tavırlarını değiştirmesi için konuşun, başarılı olursanız ne ala. Olmazsa ya böyle kabullenin ya da yol verin gitsin
hala daha bana "senin baban ne aldi ki "diyebilecek kadar yuzsuzluk yapiyor. benim babam evde kullandigim butun zuccaciye esyalarini aldi ki tahmin edersiniz her sey cok pahali. benim babam beni sirtimda kredi yukuyle evlendirmedi. istede o da uzerimden kredi ceker 5 yil boyunca odemek zorunda olurdum. her sey bi kenara da nankorlugune bazen katlanamiyorum. burda sizin gibi olumlu ve makul tavsiye veren arkadaslarin da etkisi ile 3 gun boyunca trip atmama, eger problem varsa uzerinde konusma konusunu konustum. tamam diyor daha fikkatli olucam diyor ama daha oncelerden bilu konusmayi cok defa yaptim. 2. si de "dedim biz daha 6 aylik evliyiz ben adim atmadigimda senden bir adim goremiyorum, hic ozlemiyor musun" dedim. "ben isten geldigimde ozluyorum sariliyorum fakat senin aklina bile gelmiyor" dedim. sadece sessiz kaliyor. insanin içinde olmali bi cok sey. ozguven meselesinde de kendi calisma ortamimdan bahsedip insanlarin her istedigini bana soyleme cesaretini vermedigimden sık sık bahsediyorum. burdaki tavsiyelerin de etkisi ile esimin olumlu ozelliklerine odaklaniyorum. ben degisebilecegi yonunde umidimi kaybettim galiba

Cinsel birliktelikte isteksizlik sorun, incindiğinizi söyleyin lütfen. Ama istemiyorum ya da sabah erken kalkacağım dediğinizde iyi geceler demesi normal ve olması gereken. Zorlamak, trip atmak, hayır denmesine rağmen şansını denemesi vb olmaması gereken şeyler. Siz bunlardan hoşlanıyorsanız da bir bahane bulup bunu ona söyleyebilirsiniz Çiftler cinsel tecrübe sahibi bile olsa kendi aralarındaki cinselliği ancak iletişimle güçlendirebiliyor, her insan farklı çünkü.
Tatlı yapma, kilo verme konularına gelirsek de burada o kadar çok konu okudum ki, eşim dikkat et dedi eşim kilo ver dedi eşim göbeğin önde gidiyor dedi eşim dana gibi oldun dedi vbvb Siz kendiniz iyi hissetmek için kilo verecekseniz verin ama herkesin sağlığı kendine, kocaman adam kendisi karar versin Üzülüyorsanız da girin mutfağa onunla Aşırı iyi fit tatlı tarifleri var Hem proteinliler hem de kalorileri düşük Sohbet ederken birlikte yapın tatlıları Böylece size de iyi gelir bu Trip atması, iş yerinde gerilince size patlaması konusunda kesinlikle haklısınız Bu konuda da onunla konusmayı, örnek vererek anlatmayı denebilirsiniz Ama bunu sinirli ve tripli değil de daha çok samimi yapın bence Suçlayıcı bir tavır ters tepebiliyor
Evli olmadığım için anlamazmışım gibi gelebilir ama 1+1 minicik dairede aylarca erkek arkadaşımla yaşadım ki buna birkaç ay boyunca pandemi - karantina zamanları da dahildi
Birde bana biraz mükemmeliyetçi ve eleştirel geldiniz gibi gibi Bu konuda da azıcık kendinizi inceleyebilirsiniz bana kalırsa
incindigimi evliligimin ilk haftasinda bile soylemistim. ornek vereyim size. esim tv basinda. ben ise ozel kiyafetlerle yanina geliyorum oturuyorum. soyle bir bakiyor filmini izlemeye devam ediyor. ilk defa o zaman kendimi cok kotu hissetmistim. gururum incinmisti. bunu da dile getirdim. bu ve benzeri bi cok sey oldu ce ben dile getirdim sessiz kalmadim. evlilikte her daim iletisimden yanayim. iletisim kurarken de uslubuma dikkat ediyorum kirginlik olmasin diye. zira eger kirilirsa benimle 3 gun boyunca konusmaz kendileri. kilo konusunda da istikrarli olalim istemistim. evlendikten sonra ikimiz de cok kilo aldik ve onda kolestrol cikti. dediginiz tariflere mutlaka bakicam. mukemmeliyetci olabilirim belki de bilemiyorum. ama bazi seyler gozume batiyor engel olamiyorum.

Bence bu kısmı düzenleyerek konunuza ekleyin yoksa eşiniz melek sizse sorun arayan biri olarak kalacaksınız.
haklisiniz ama burdaki bazi kadinlar farkli anlamakta o kadar israrci ki ben ne duzenleme yaparsam yapayim sirf stres atmak icin agzina ne gelirse yaziyorlar:) 5. veya 6. sayfafa olmasi lazim kadinin biri (belki de erkektir bilemiyorum) hakaret etmis resmen. hatta banlanmisti. ben de bisey demiyorum yani takmiyorum oyle oyle cirkefleri. oyleleri icin de duzenleme yapamam. :KK66: gercek yorum yapanlar var sagolsunlar iste onlar iyi geliyor bana

Fazla türk dizisi izleyip erkeklerden o dizilerdeki hayali karakterler gibi olmalarini bekliyorsunuz. Sorun bu bence. Eşiniz düzgün bir insan belli ki. Erkek dediğin şöyle olur yumruğunu masaya vurur gibi beynimizde kodlanmış sablonlariniz var ama gerçek bu değil. Gerçek dünyada erkekler dizilerdeki gibi de değil.
hadi ya gecekten mi? oysa ben esimin kivanc tatlitug gibi biri olmasini istiyordum. tüh ya gercekten farkli mi gercek hayat. nasil da bilememisim ya tuh:KK70:

konu sahibi tüm sayfaları okudum. bence haklı olduğunuz yerler de var haksız olduğunuz yerler de.

zannediyorum ki aşık olarak evlenmemişsiniz,orta seviyede bir sevgi hissederek evlenmişsiniz? haliyle sizin fıtratınıza ters gelen özelliklerini görünce de yavaşça soğumaya başlamışsınız. cinsellik konusunda size hak veriyorum kesinlikle.

pasif,sakin -her ne denirse- erkek sevmiyorsunuz, kavgacı olmaması güzel bir şey ama gerektiğinde sert durması gerek, bu konuda da size hak veriyorum.

ancak tatlı yapmasına iğrenmeniz falan,bence biraz fazla gözünüze batmış,inanın öyle soğutacak bir şey değil.. kendinizi pozitif yönlendirmeye çalışın. siz adamın eksiklerini gördükçe kendi kedinizi bilemeye başlamışsınız,gerçekten kötü bir durum,Allah yardımcınız olsun :)

ancak buradaki üyelere karşı da üslubunuz biraz fazla sert,bu konuda haksız gördüm sizi.

''haliyle sizin fıtratınıza ters gelen özelliklerini görünce de yavaşça soğumaya başlamışsınız.'' şu cümlem için de şunu söyleyebilirim,aynı evde yaşamayınca evet gerçek huyunu bilemiyor insan.. ancak sakinliği,yemek yemesi,kıskanç olmaması (size göre) aynı evde yaşamadan da fark edilecek şeylerdir.

siz sanki bambaşka bir adamla evlenmişsiniz de ,sonrasında adam bu hale gelmiş gibi davranıyorsunuz...

maalesef bazı konularda beklentiye girmemeniz lazım çünkü adam en başından öyleymiş zaten.

ancak cinsellik ve aldığı kararların arkasında durmaması konusu gerçekten de önemli. ciddi ciddi konuşun kocanızla,mutsuz bir evliliğe mahkum etmeyin kendinizi..

hakkınızda hayırlısı olsun, sevgiler :KK200:

hadi ya gecekten mi? oysa ben esimin kivanc tatlitug gibi biri olmasini istiyordum. tüh ya gercekten farkli mi gercek hayat. nasil da bilememisim ya tuh:KK70:
Siz insanlara çemkirmeyi maharet sanıyorsunuz belli ki ama ben yine de sizi insaniyet namına uyandırayım; Kıvanç Tatlıtuğ gerçek bir insan. Sizin sorununuz hayali olanları ile😂 Madem sizden başka kimse bir şey bilmiyor. Niye burada fikir istiyorsunuz? Siz çaçaronluğu özgüven sanıyorsunuz bence. Kocanız ile sorununuzun kaynağı da bu. Muhteşem egonuz bunu görmenize engel ama ben yine de kocanıza üzüldüğüm için yazıyorum.

evet ezmisler ozellikle babasi. maddi ve manevi yonden. cok baskici, bekarken sirf babasindan uzaklasmak icin 1000 km lik sehirlere tayin istemis

Bu iyi bir şey.
Bu baş kaldırıyı yapabilmiş en azindan.

Ben sizi anladım.
Insan hayatındaki erkeği daha güçlü bir profil olarak görmek istiyor.
Hele de kendisi kadın olarak güçlü bir karakterse erkeğin kendinden geride kaldığı her yön rahatsız ediyor. Benim de eşimle ilgili böyle rahatsızlıklarım var.

Aynı şekilde babası yüzünden maddi manevi ezilmiş, baskı ile büyümüş bu yaşında hala o baskıyı yaşıyor bir şekilde.

Aşması zor ama küçük küçük adımlarla yol alınıyor.
Ciddi sabir istiyor.
Seviyorsanız sabırla yaklaşacak. Yönlendireceksiniz.

Siz insanlara çemkirmeyi maharet sanıyorsunuz belli ki ama ben yine de sizi insaniyet namına uyandırayım; Kıvanç Tatlıtuğ gerçek bir insan. Sizin sorununuz hayali olanları ile😂 Madem sizden başka kimse bir şey bilmiyor. Niye burada fikir istiyorsunuz? Siz çaçaronluğu özgüven sanıyorsunuz bence. Kocanız ile sorununuzun kaynağı da bu. Muhteşem egonuz bunu görmenize engel ama ben yine de kocanıza üzüldüğüm için yazıyorum.
dediklerimden "cemkirme" anliyorsaniz sizin algi probleminiz var. benim actigim konu ile yorumun arasinda bi baglanti yok cunku. rahatladin mi stresini atinca? bence sen de olmak istedigin karakter -mis- gibi burada kendini yansitmak istiyorsun. asıl çacaronluk bu, klavye delikanlisi=zavalli😉

Bu iyi bir şey.
Bu baş kaldırıyı yapabilmiş en azindan.

Ben sizi anladım.
Insan hayatındaki erkeği daha güçlü bir profil olarak görmek istiyor.
Hele de kendisi kadın olarak güçlü bir karakterse erkeğin kendinden geride kaldığı her yön rahatsız ediyor. Benim de eşimle ilgili böyle rahatsızlıklarım var.

Aynı şekilde babası yüzünden maddi manevi ezilmiş, baskı ile büyümüş bu yaşında hala o baskıyı yaşıyor bir şekilde.

Aşması zor ama küçük küçük adımlarla yol alınıyor.
Ciddi sabir istiyor.
Seviyorsanız sabırla yaklaşacak. Yönlendireceksiniz.
o guclu profili gormek istiyorum fakat goremiyorum. bir erkek her acidan guclu olabilmeli. ornegin bekarken birikim yapmak yerine aldigi maasi babasina vermis. babasina hesap vermis aldigi maasi bile. ustelik babasi muhtac bile degil, sadece keyfine duskun. 46 yasinda emekli olmus mesela. cocuklari evlenmemisken, hicbir saglik problemi yokken. daha sonra da cocuklarinin maasini alip dugun masraflarini da onlara odetmis (biz dahil) benim kizdigim nokta herkese pisirik ama bana gelince canavar kesiliyor ozellikle maddi konuda. 34 yasinda 10 yillik memur fakat bir arabasi bile yok. simdi ise dugunde takilan annemlerin taktiklari bileziklere goz dikmis durumda (araba almak icin) bekarken hep disariya karsi cok guclu fakat esine karsi cok iyi ve merhametli bir esim olsun istemisimdir tam tersi oldu

Evlenmeden önce birşeyleri göremeyiz. Önceden anlamadın mı kısmına katılmıyorum. Konu sahibi anlattıklarınıza göre eşiniz o kadar aşırı sorunlu değil. Karakteri oyle zamanla değişir mi bilemem. Ama erkek milletinin arızasız olanı var mı bilmiyorum. Elinizdekiyle idare edin.

dediklerimden "cemkirme" anliyorsaniz sizin algi probleminiz var. benim actigim konu ile yorumun arasinda bi baglanti yok cunku. rahatladin mi stresini atinca? bence sen de olmak istedigin karakter -mis- gibi burada kendini yansitmak istiyorsun. asıl çacaronluk bu, klavye delikanlisi=zavalli😉
Ya bu haklı olmadigi konularda carlayarak cevap yetiştiren model 🤮 üff yazık kocana ya valla. 🤦🏻‍♀️

Canım tamam belki davranış olarak senin istediğin gibi olsa daha mutlu olabilirsin ama evliliğinde küfür, şiddet yada oraya buraya vurma kırma, aldatma yoksa soğuman için de Bi sebep yok unutma bunlar gerçekler. Eşin karakterindeki insanlarise mutlaka zamanında birileri tarafından baskılandığı için böyledirler ama bilinçaltlarında mutlaka Bi öfke vardır. Eşinin içindeki bu öfkenin dışarı yansımasına sebep olma sonra buraya daha farklı konularda dert yanabilirsin. Yerinde olmak isteyen çok kadın var haline şükretmelisin.

merhabalar hanimlar. ben 30 yasinda, 6 ay once evlenmis bir kadinim.esimle bir arkadasimin vasitasi ile taniştik.o da benden 4 yaş büyük.esim genel olarak iyi niyetli, kinci olmayan ve yardimsever bir insan. (evlenmeden once de yardimseverlik yönu beni etkilemisti)evde de ev islerinde de bana hep yardim eder.Ama bazen bazi seyler o kadar gözüme batiyor ki soğumaktan cok korkuyorum. aslinda zaman zaman da soguyorum.ornegin ozguvenli biri olmamasi, ileriyi dusunmemesi (ozellikle maddi konularda) Yerine gore ve kişiye göre hareket edememesi, herhangi bir sorun oldugunda sorun uzerinde odaklanmayip gecistirmeye calismasi, ben uzerinde durunca da benimle tartisip 3 gun boyunca trip atmasi ve beni kesinlikle kiskanmamasi. kiskanmamak derken lutfen yanlis anlasilmasin, yanlis yonlere de cekilmesin, beklentim psikopatlik manasinda degil; ikisinin ayrimi cok iyi yapilmali.umursamamazlik bir nevi. ornek vermek istiyorum. ayni sitede oturdugumuz bir arkadasimi ise giderken bir sapik birkac defa takip edip rahatsiz etmis. arkadaşimin eşi de kendi babasindan rica edip işe onun goturmesini istemis. ben de esime bahsettim; arkadastan bahsedip sapik takip etmis cok korkmus falan diye. insallah boyle bir seyle ben karsilasmam (gercekten panik birim bunu da cok iyi bilir) dedigimde "eger oyle bir sey olursa telefonla konusur gibi yap" sadece bu. bu mudur yani? bu kadar mi rahat soylenir:KK43: gecenlerde 1 yil once calistigim yerden bir arkadas aradi (erkek) iş güc falan derken 20 -25 dk konustuk. "kim" diye sordu. soyledim. "himm iyi" dedi, tv sine bakmaya devam etti. hayattaki en büyük hobisi yemektir ve keyif yapmaktir. keyfinden ödun vermedigi icin birikim bile yapamamis. ben kilo almamak icin artik tatli ve hamur isi yapmamaya karar verdim. daha dogrusu karar vermistik. kendisinin de kolestrolu var. mutfaga girip tavuk gogsu, pudingli tatlilar falan yapiyor. onun o hali bana itici geliyor:KK43: bir de benim kalbimi kirdiginda ben trip attigimda gonlumu almak yerine benden kat kat fazla bana trip atar."neden, niçin" sorulari lugatinde yok sanki. bir de cinsel anlamda ben adim atmadan genelde o adim atmaz. inanin artik hic evde suslenesim falan gelmiyor. evlenmeden once bir suru guzel kiyafetler almistim. hic hevesim kalmadi.ben sarilmazsam sarilmaz, yolda yururken ben elini tutmazsam o tutmaz. sanki ben erkek o kadın. arzulamiyor genel olarak. 3 hafta once iş yerinden bir arkadasi ile tartisti, daha dogrusu sacma bir sebep yuzunden sabahin 8 inde adam eşimi arayip bagirarark konustu. eşim de sakin bir ses tonu ile " ne oldu" diye sordu. adam hala bagiriyor. ise gidince konusmamislar. bi kac gun sonra adamin esiyle karsilasiyorlar. adamin esi de ayni is yerinde. benim ki kadina :"biliyor musun kocan bana boyle boyle dedi" diye şikayet etmis. kadin da buna bagirmis. "banane problemlerinizi kendiniz cozun diye. o kadar sinir oldum ki bu kadar ezik bir profil cizmesine. gozume batan seyler bunlar veya esimi taniyorum zamanla. bazen cok caresiz hissediyorum bu hisler karsisinda, sogudugumu dusunup agliyorum. :KK43: onemli sorunlar mi bunlar? aşilabilir mi? gerci neyi nasil aşacagim bilmiyorum ki:KK43:
Eşinizle birbirinizi severek mi evlendiniz??

Sanırım eşinizle severek evlenmediniz.
İnsan sevince sevdiğinin kusurları bile gözüne hüner gibi görünür çünkü.
Öyle 6 ayda da hemen soğumaya başlamaz!

Yaşınızda küçük değil ki düşünmeden, ölçüp biçmeden mi evlendiniz acaba diye düşüneyim 😏
Anlattıklarınız kötü huy değil tamamen karakter özellikleri, yumuşak bir karakteri var eşinizin sadece hepsi bu!

Evlilik uzun bir yolculuktur, hatta ben evliliğinde bir ehliyeti olması taraftarıyım, gerekli eğitim ve sınavlara tabii tutulan kişilerin evlenmesine izin verilmeli.
Yoksa öyle canım istedi evlendim sonra en ufak bir şeyde Ayy soğudum, ayy sıkıldım diyecek insanların evlenmesi hiç sağlıklı değil 🙄

Açıkçası, yargılayamayacagım sizi.
Ben üzüldüm. Yani soğumak telafisi, tamiri zor bir durum. Neden de bir tane değil ki... Muhtemelen bir şey ile başlamış ve artık her şey gözünüze batar olmuş. Biraz çaba, ilişki terapisi???

Öncelikle merhabalar. Tek bir sey yazacağım anlattıklarımıza göre. "Siz hiç ısınmamışsınız ki soğuyasınız!"

X