Eşimle bitmeyen kavgalarımız

Bir keresinde ailemin yanında futbol muhabbeti oldu o beşiktaşlı ben fenerliyim, senin eşinin tuttuğu takımı tutman gerekir ailenin yanında neden sürekli rakip takımda olduğunu vurguluyorsun diyor bana ailemin yanında trip atıyor
Hadi toksik kıskançlığını bir kenara koyalım arkadaşlar yeterince yazmışlar ama bu alintiladigim kısımdaki saçma davranış nedir ya? Neden aynı takımı tutacakmissiniz yani bir de ciddi ciddi trip atıyor öyle mi?

Bazi arkadaşlarım ilişkide eşinin ilgisiz, sevgisiz olduğundan yakınıyor, sohbet edemiyoruz diyor. Benim ilişkimde ilgi ve sevgi, sohbet muhabbet fazlasıyla var.

neden telefonunun ekranını ters çeviriyorsun
Sen bana bilgisayarını göstermek istemiyorsun biri bir şey mi yazdı falan diyor. Yok öyle bir şey sofra hazır yemek soğumasın diye dedim falan diye kendimi açıklamak zorunda kalıyorum. Hiçbir güvensizliğim olmadığı halde hep kendimi ona açıklamam gerekiyor. Ve beni anlamıyor.
Instagramda lise üniversiteden erkek arkadaşlarımla okuldan beri takipleşiyorduk, bir çoğu evli sadece arkadaşlarım. Tanidigi insanlar icin demiyor ama tanimadigim insanlari takip etmeni istemiyorum demişti üzerine uzun uzun tartışmalar yaşadık ben sinirlenip sildim hepsini. Beni o noktaya getiriyor. Biriyle mesajlasmam falan yokken.
İşim gereği şirket etkinlikleri oluyor veya şirketin üst kademedeki kişileriyle (erkekler de var) ekip olarak iş yemeklerine gitmemiz gerekiyor, profesyonel bir yemek sadece başka kadınlar da var. Bunlara çok takılıyor. Etkinlikten once ve sonra hep kavga cikiyor.

Eşinizin sizi gerçekten sevdiğine inanıyor musunuz?
Seven adam sanki karısı onu uçan kuşla bile aldatıyormuş gibi üstü kapalı imalarda bulunmaz, farkında mısınız bilmiyorum ama eşiniz ahlakınıza dil uzatıyor ve siz telefonu neden ters çevirdiğinizin, bilgisayarınızın, sosyal medyada ekli okul arkadaşlarınızın, iş arkadaşlarınızın hesabını verip kendinizi açıklamak zorunda kalıyorsunuz.

Bu bana göre ne sevgidir ne ilgi, arkadaşlarınızı yeniden ekleyin, telefonu cebinizde taşıyın, iş yeri etkinlikleriniz artsın erkek iş arkadaşlarınızla sürekli bir arada olmak zorunda kalın bakın o sevgi sandığınız neye evriliyor.

Okurken uyuz oldum yarıda kestim. Benimki de buna benzer kıskançlıkları var ama imadan öteye geçmiyor. fazlasını yapsa olay cıkarırım tatsızlık olur.

Merhaba hanımlar
Eşim bana 2 yıllık evliliğimizden beri fazlasıyla ilgi sevgi gösteren değer veren birisi. Sohbet muhabbetimiz iyidir cinsel hayatımız iyidir.
Ama aynı zamanda eşimin kısıtlayıcı hareketleri var. Evliliğin ilk zamanları neden telefonunun ekranını ters çeviriyorsun masaya koyarken gibi sebeplerden tartışma oluyordu. Evlenmeden önce arada olurdu kiskancliklar ama evlendikten sonra cogaldi.

Geçenlerde bilgisayarımda bir şeye bakacağını söyledi ben de yemek sofra hazır yemek yiyelim sonra bak istersen dedim. Sen bana bilgisayarını göstermek istemiyorsun biri bir şey mi yazdı falan diyor. Yok öyle bir şey sofra hazır yemek soğumasın diye dedim falan diye kendimi açıklamak zorunda kalıyorum. Hiçbir güvensizliğim olmadığı halde hep kendimi ona açıklamam gerekiyor. Ve beni anlamıyor. Kendimi açıklasam bile kafasındaki gibi düşünmeye devam ediyor. Bu bilgisayar mevzundan sonra yastık yorganını alıp salonda uyudu. Beni mi cezalandırıyor?

Instagramda lise üniversiteden erkek arkadaşlarımla okuldan beri takipleşiyorduk, bir çoğu evli sadece arkadaşlarım. Tanidigi insanlar icin demiyor ama tanimadigim insanlari takip etmeni istemiyorum demişti üzerine uzun uzun tartışmalar yaşadık ben sinirlenip sildim hepsini. Beni o noktaya getiriyor. Biriyle mesajlasmam falan yokken.
İşim gereği şirket etkinlikleri oluyor veya şirketin üst kademedeki kişileriyle (erkekler de var) ekip olarak iş yemeklerine gitmemiz gerekiyor, profesyonel bir yemek sadece başka kadınlar da var. Bunlara çok takılıyor. Etkinlikten once ve sonra hep kavga cikiyor.
İş yerinin şubelerini ziyaret etmemiz gerekiyor farklı şehirlerde (senede 2 kere falan) buna çok takılıyor. Evli insana bu iş uygun değil falan diyor. Işim aslen bilgisayar başinda ve bu etkinlikler cok nadiren oluyor... Genelde bu tarz sirket etkinlikleri oluyor yani is degistirsem de ara ara is geregi bir yere gitmem gerekebilir.
Bir keresinde ailemin yanında futbol muhabbeti oldu o beşiktaşlı ben fenerliyim, senin eşinin tuttuğu takımı tutman gerekir ailenin yanında neden sürekli rakip takımda olduğunu vurguluyorsun diyor bana ailemin yanında trip atıyor :KK70: Hayır beni beşiktaşlı olmama ikna etse anlarım ama böyle bir şey konuşmadık daha önce. Bazen aklıma gelmeyecek şeylere bozuluyor.

Bazi arkadaşlarım ilişkide eşinin ilgisiz, sevgisiz olduğundan yakınıyor, sohbet edemiyoruz diyor. Benim ilişkimde ilgi ve sevgi, sohbet muhabbet fazlasıyla var.

Ama onunla bazen çok iyi hissederken bazen çok berbat hissediyorum. Bir şey yapmadan önce bir karar vermeden önce hep onun açısından düşünür oldum. Bir şey der mi kavga eder miyiz diye. Beni sindiriyor gibi hissediyorum. Bu hareketlerine karşı koyduğumda devamlı kavga ediyoruz karşı koymadığımda da beni yönetiyor gibi hisssediyorum. Bu konularda konuşsam da değişmiyor ve beni çok yoruyor.

Bir gün göklerde bir gün yerin dibinde gibiyim bu iliski turu ne oluyor bilmiyorum :)
Aynı şeyleri ben de yaşadım, saçma sapan uyduruk şeyler yüzünden bir sürü kavga..
Ne mi yaptım, boşandım..
Çünkü asla düzelmedi, defalarca kez kafasında kurup olmayan şeyler yüzünden üzerime yürüdü.Ben affettikçe daha beterini yaptı.
Aynı seninki gibi o da bana aşırı düşkündü, çok fazla ilgi ve muhabbeti vardı.Evine aşırı bağlıydı.İşten koşa koşa eve gelir, sarılır öper öyle üzerini değiştirirdi ve dahası.
Ancak bunlar yeterli değil çünkü şüpheci bir kişilikle mücadele etmek çok çok yıpratır insanı.Allah kolaylık versin sana da.

eşiniz bir oyun hamuru alsın ondan bir eş yapsın kendine. sessiz sakin çalışmayan otursun yanında onun. diğer türlü hayatınız zindan sizin
size yaptığı yakıştırmalarda yenilir yutulur değil. bana eşim bunların yüzde birini ima etse kendini adliyede bulur. bir insan kendinden eminken durduk yere ister eşi olsun ister ailesi kendini ispatlamak zorunda değil kimse kusura bakmasın

bence böyle bir insanla ömür geçmez. eski sevgilim de sürekli bana şöylesin böylesin kafelere gidiyosun napıyosun kaşarlık mı yapıyosun falan derdi. 1 2 alttan aldım bu laflarını sonra ne mi oldu kendinin başka kadınlarla mesajlarını yakaladım sjsmns kişi kendinden bilir işi yani. kim bir şeyi karşı tarafa söyleyip suçluyosa aslında kendisi odur. o yüzden bence bu kişiyle ömür geçirip bu imalara maruz kalmak isteyip istemediğinizi ölçün biçin tartın. kendini sürekli açıklamayla ömür geçmez. ve bir insan sevdiği bir insana bu imaları yakıştırmamalı bence. ya sevmiyordur ya da hastadır

X