Esimden soğudum

Büyük ihtimal böyle yapacam.Hamileyken bunu konuştum bana öyle bir tokat attiki kulak zarım patlayacaktı. Korkudan gidemedim annemlere.Bu sefer onlara gidip ona mesaj atacam
Ay çıldırcam şimdi. Bütün bunların üstüne bir de hamileyken dayak yiyip yine de boşamadınız mı bu ayıyı?

Büyük ihtimal böyle yapacam.Hamileyken bunu konuştum bana öyle bir tokat attiki kulak zarım patlayacaktı. Korkudan gidemedim annemlere.Bu sefer onlara gidip ona mesaj atacam
Bir de siddet uygulamıs, siddetin bence büyügü küçüğü olmaz ama ne drmrk kulak zarım patlıcaktı. İşte şimdi cok net bosanın hanım efendi hem sizin paranızla ailesini beslicek hem size eli kalkıcak, yok ya?

Yok okumuyorlar.Birini akrabamın yaninda işe soktum asgari ücretli.iki ay çalıştı. Iş zor diyip çıktı
Alismis kudurmuştan beterdir derler.
Neden esiniz olmasa aç kalsınlar koca iki yetişkin erkek varmis esiniz onlara iyilik degil kötülük ediyor ayrica.
Sadece anne baba olsa neyse der insan. Yarin evlenseler yine siz bakacaksınız gibi duruyor.

Ne münasebet yahu.
Kendi maaşınla kendi evini ve kayınvalidenin evini geçindirebilecek güce sahipsen, o kocayı ne yapıyosun pardon?
Yol ver gitsin.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Maaş aldığımda eşimle konusacam herşeyi. Şu an benle konuşmuyor .Eğer kabul etmezse ayrilacam. Zaten bitmiş bir evlilik beni menfaati için kullanıyor. Sevgim bitince gözümdeki perdede kalktı.Artik benle konuşmamasıni umursamıyorum.O kadar yiprandimki beni gören sana ne oldu diyor.Artik psikolojimi geçtim fiziksel olarakta çöktüm ki dışardan ınsanlar bunu farkediyor.En yakın zamanda psikolojik destekte alacam.Insallah benim ve kızım için herşey çok güzel olur

Maaşınızı aldığınızda değil, almadan zaten direkt söyleyin. bundan sonra ailene yardım yapmayacağım diye. Eşiniz sizi resmen manipüle ediyor, sizinle konuşmayarak sizi suçlu hissettiriyor. Sanki sizin bir hatanız varmış gibi hissettiriyor, yanlış bir şey yapıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Seven bir insan böyle davranmaz.

O yüzden, konuşmamasına aldırış etmeyin hatta hiç aldırış etmeyin. Kesinlikle kavga da etmeyin, sakin şekilde 'ben ailene yardım etmeyeceğim bundan sonra, işine gelirse' diye resti çekin. Maaşınızı aldığınız gün kendinize gidin bir şeyler alın, kıyafettir, makyajdır. Kendinize ve çocuğunuza bir şeyler alın. Enerjiniz bitmiş resmen. Maaş alır almaz kendinizi mutlu edin. Kızınıza oyuncaktır, kıyafettir sevindirin. Eşinize de asla yüz vermeyin. Konuşmazsa konuşmasın.

Resmen size bir zorunluluk hali yapmış bu durumu. Şaka gibi. Sizi kullanıyor, lütfen kullandırmayın.

Oha şiddet de uygulamış. Bence direkt annenize gidin, boşanın. Böyle bir adama nasıl acıyıp geri dönebildiniz? Açık açık söyleyeyim, sizi sevdiği falan yok. Resmen paranız için sizi kullanıyor. Sakın onunla kavga etmeyin, tepki bile vermeyin. Yokmuş gb hakaret edin. Uzun uzun açıklama bile yapmayın. O hatasının farkında ama siz onu alttan aldığınız için tepeye çıkmış.

Maddi durumunuz çok iyi olsa ve verilen para sizi maddi anlamda etkilemese bu maddi yardım olur. Ama siz çocuğunuzun rızkını ve geleceğini veriyorsunuz. Çalışan annenin en büyük tesellisi çocuğundan ayrı kalsa da onun için çalıştığını bilmek ve ona iyi imkanlar sunmaktır. Siz hem çocuğunuzu bırakıp çalışıyor hem de yokluk çekerken eş ailesine bakıyorsunuz.
Üstelik bu gidişat ömür boyu sürecek. Emin olun kredi borcunuz bitince rahatlamayacaksınız. İki maaşı hesaplayıp ona göre para isteyen eş ailesi bu durumu hesaba katıp taleplerini arttıracak. Daha kardeşleri evlenecek vs.
Siz tükeneceksiniz, çocuğunuz hep kıt kanaat geçinecek ve seneler geçtiğinde kimse size teşekkür etmeyecek. Aksine kendinizi sürekli suçlu ve yetersiz hissedeceksiniz. Çünkü sözde sizi seven eşiniz ciddi şekilde manüple ediyor sizi. Bunun adı sevgi değil. Şöyle düşünün acaba işten ayrılacam evde çocuğuma bakacam deseniz eşiniz yine sizi sever mi!

Valla açıkçası bu adam düzelmez. Düzeleceğiyle ilgili size sinyal verir. Yanında tutar, manüple eder ama düzelmez. Ve böyle bir adamla çocuğunuzu düşünüp evli kalmanız hata. Aksine çocuğunuz için bu ortamdan çıkmanız ve onun için yeni bir düzen kurmanız gerekir.

Merhaba.Buraya yeni katıldım. Ben ve eşim memuruz. Iki yıllık evliyiz bir çocuğum var. Evlendigimizden beri eşimin ailesinin kirasını faturalarını ve yeme içmelerini biz karşılıyoruz. 200 bine yakın düğün ve araba borcumuz var.Esit şekilde kredi ödüyoruz. Ama eşim kendi evimizin sadece kirasını ödüyor. Kendi ailesinin faturalarını bana ödettiriyor. Mutfak ,fatura, mama,bez hepsini ben ödüyorum. Bazen cebimde 20 lirayla bir hafta idare ediyorum ama onun umrunda değil. Ekonomik şiddet yasıyorum resmen.Artik ondan nefret ediyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Çok konuştum ama beni anlamıyor. Çocuk var diye boşanmalı miyim bilmiyorum. Lütfen akıl verin
Ödeyemem deyin borçlara gitti para geri kalanıda çocuğun geleceği için birikim yapmam lazım diyin niye başka ailenin geçimini sen sağlıyosun ki eşinin isteğide saçma ailesinin bunu kabul etmesi ayrı saçma

Ya bak yeri geliyor çocuğumuza kendimiz bakamiyoruz goruyorsun
Sende öyle olmuşsun ne için kayinailem rahat yaşasın diye
Valla buradan oraya bir oha ile gelirim
Herkes haddini bilsin.
Şuan sabahtan beri yan odada uzaktan egitim veriyorum çocuğum ağlıyor annem susturuyor ben derse devam etmek zorundayım ne için para için.cocugumun rızkı için.Cocugumun rızkını gidip esim kime yedirirse karşısında beni bulur.
Yok öyle dünya!
Öyle hiç birşey kolay elde edilmiyor.
Bizim kocalarimiz şuan yapmıyor ama belki yapacak öyle bir olayda da kapinin önüne konur.

Merhaba.Buraya yeni katıldım. Ben ve eşim memuruz. Iki yıllık evliyiz bir çocuğum var. Evlendigimizden beri eşimin ailesinin kirasını faturalarını ve yeme içmelerini biz karşılıyoruz. 200 bine yakın düğün ve araba borcumuz var.Esit şekilde kredi ödüyoruz. Ama eşim kendi evimizin sadece kirasını ödüyor. Kendi ailesinin faturalarını bana ödettiriyor. Mutfak ,fatura, mama,bez hepsini ben ödüyorum. Bazen cebimde 20 lirayla bir hafta idare ediyorum ama onun umrunda değil. Ekonomik şiddet yasıyorum resmen.Artik ondan nefret ediyorum ne yapacağımı bilmiyorum. Çok konuştum ama beni anlamıyor. Çocuk var diye boşanmalı miyim bilmiyorum. Lütfen akıl verin
Çok zor bir durum ama siz ayaklarınızın üzerinde durabilen güçlü bir kadınsınız ve bu anlattıklarınıza göre de eşiniz zaten sizden ayrı tamamen bağımsız hareket ediyor . Sizin sadece durumu resmileştirmeniz gerekiyor gibi gözüküyor .

X