Eşime bu durumu nasıl söyleyebilirim?

Konu ile alakalı değil ama merakıma yenik düştüm polis mi bekçi mi eşiniz diğer konuda polis demiştiniz diye hatırlıyorum. 2 haftalık falan evlilikte bu hale geldiyseniz ilerisi daha vahim bence hiç kıvırmadan direk söyleyin bak sana diyorum mide önemli hem koku yapmaya başladı ise ileriye gidiyor deyin.
Bekçi canım daha alışamadım bekçi demeye 😆 dilim dönmüyor pek sevmiyorum bu mesleği

Merhaba,
Bu bir insanlık hali, hepimizin başına gelebilir. Sizin de başınıza gelebilir, eşiniz uyarabilir sizi.
Ki eşi olarak ilk söz söylemelisiniz bence, başka birinden duyarsa özsaygısı zedelenebilir.
Ağız temizliğini yaptığı halde geçemeyen koku varsa ; çürük dişi, karaciğer problemi, mide problemi ( reflü-gastrit-ülser ) olabilir. Sağlık konusuna yoğunlaşarak ifade edebilirsiniz. Mutlu günler :)

Sağlık sorunundan ötürü biri nefesimin koktuğunu söylese; utanmam, gücenmem, zoruma gitmez veya kırılmam. Açık ve gayet normal bir tavırla, "Mide problemin ağız kokusu yapıyor, daha ciddi sorunlara da yol açabilir," derim.

Soyleyemiyorsaniz ben size bi ilaç ismi vereyim gidin doktora yazdirin sonra bana dua edersiniz. Midem sürekli yanar ne yesem ne içsem. Baharat kokusu aldığım an midemde alevler çıkıyor ta genzime kadar geliyor o acı su. Hele hamilelikle birlikte yemek yemekten nefret eder oldum. Geçen hafta bi ilaç yazdı doktor, ben aylardır boşuna yasiyormusum dedim . Üstelik maşallah diyim 2 günde bir içmem bile yetiyor. Ve hamilelikte kullanılacak kadar güvenli bi ilaç
Bana da yazar msnz?

Konu ile alakalı değil ama merakıma yenik düştüm polis mi bekçi mi eşiniz diğer konuda polis demiştiniz diye hatırlıyorum. 2 haftalık falan evlilikte bu hale geldiyseniz ilerisi daha vahim bence hiç kıvırmadan direk söyleyin bak sana diyorum mide önemli hem koku yapmaya başladı ise ileriye gidiyor deyin.
Polis yardımcısı mahalle muhafızı gibi şeyler görmüştüm geçen twitterda :)

Ben eşime ilimizde disimizi fircalamadan opusemeyiz derdim , ben fircalayinca oda mecburen fırçaları, disimizi arasındaki ekmekler ağzımıza girer diye korkuturdum , 1 yıl boyu bir gün bile fircalamadan opmedi

Eşimin mide rahatsızlığı var yani her şey dokunuyor neredeyse, sürekli mide yanması yaşıyor. Fakat ne bir mide koruyucu ne bir tedavi uygulamıyor neymiş ilaçlar zararlıymış kullanmak istemiyormuş falan filan.Sürekli dalgaya karışık laf çarpıtıyorum falan ama saf, iltifat ediyorum sanıyor.
Sevgili olduğumuz zamanlarda hiç böyle bir sorunu yoktu bembeyaz tertemiz dişleri var diye konuşmaya başlamıştım hatta ama şu son 3 aydır yoğun bir şekilde ağzı kokuyor. Ağız bakımına dikkat eden biri her gün fırçalar dişlerini temizlettirir falan ama 3 aydır böyle nasıl desem çok ağır bir koku mideden geliyor besbelli, tarif etmek istemiyorum :KK53:
Onu çok seviyorum kafalarımız çok bombastik kafa yapımız aynı mizacımız bile asla yermek için söylemiyorum ama bazen öpüşürken çok zorlanıyorum o_O Önceden deli gibi öpmek isteyen ben, öpüşmemek için kılıktan kılığa giriyorum oyalıyorum ilişki esnasında burun kaslarımı kapatıyorum falan. :KK43:

Ya ben ona kırıcı olmadan nasıl söyleyebilirim bu durumu çünkü benim en hassas noktam kokudur ? Ter,ayak, kafa kokusu, hele ağız yok yani zulüm gibi. Siz olsanız nasıl söylersiniz ? Normalde açık biriyimdir pat pat pat ama 2 aylık herife ağzın kokuyor nasıl denir ki ?????
Sanırım ben olsam bir gün öpmek istediğinde gülerek “sen ne yedin bugün ağzın kokuyo” der öpmeyi reddederdim, ikinci de de böyle yapar üçüncüde baksana bu kalıcı bi durum dişlerinde filan bi rahatsızlık olmasın bi doktora görün istersen derdim. Bi de bence oturup açıklamak da işe yarıyor, yani mesela üçüncüde canım bak bu koku geçmiyor belli ki bir sebebi var ve bu koku benim sana yakınlaşma isteğimi maalesef etkiliyo, seni öpmek yakın olmak istiyorum ben de ama kokuyu alınca isteğim kaçıyo, aramızdaki fiziksel bağın zarar görmesinden korkuyorum bizim için bi doktora gitmeni istiyorum falan diyebilirsiniz

Sanırım ben olsam bir gün öpmek istediğinde gülerek “sen ne yedin bugün ağzın kokuyo” der öpmeyi reddederdim, ikinci de de böyle yapar üçüncüde baksana bu kalıcı bi durum dişlerinde filan bi rahatsızlık olmasın bi doktora görün istersen derdim. Bi de bence oturup açıklamak da işe yarıyor, yani mesela üçüncüde canım bak bu koku geçmiyor belli ki bir sebebi var ve bu koku benim sana yakınlaşma isteğimi maalesef etkiliyo, seni öpmek yakın olmak istiyorum ben de ama kokuyu alınca isteğim kaçıyo, aramızdaki fiziksel bağın zarar görmesinden korkuyorum bizim için bi doktora gitmeni istiyorum falan diyebilirsiniz
O dönemin sonunda söylemiştim utana sıkıla çok şükür geçti ya kalmadı öyle bir koku sanırım mide reflüsü ilerlemişti şimdi iyi bir sorun kalmadı 🙂🙂

X