Eşime çok sinirliyim

Günaydın.

İnsanlar işleri düşünce hemen de aile oluveriyor.

Ama menfaat bitince onlar et tırnak, biz el kızı oluyoruz!

El kızıysak el gibi davranalım o vakit.

Abi kardeş barışmıştır, baba hatır koymuştur anlarım ama o kahve de şart değildi bana göre.

elin kızı diye piç, yılan diyebilmeli o zaman eş ailesi böyle birşey olabilir mi?

lan diyebilmeli o zaman eş ailesi böyle birşey olabilir mi?
Benim savunduğum olay ne kadar aile bağı bile olsa kimse kimseye hakaret edemez, önce yengenin gönlü alınmalıydı, hastalık olsa bile öncelik baba yengeyi çagırıp durumunu anlatıp küslük olmasın diye ön bilği bile verebilirdi.
Aile bagı diye gönül kırıklığı, hakaretler ne olacak, ölümlü dünya diye o zaman herkes herkese herşeyi söylesin sonra hastayım şubu diye hiçbirşey olmadan hayata devam edilsin bana göre ters.
Üç yıl küs kalmış bu kadar büyük bir olay olduğunun, yapılanın saygısızlık olduğunun farkında o zaman hanımınada ben barıştım ama mesafeliyim rızan varmı diye bir gönlünü alsaymış. Eşi olmadan gidip evine kahve içmeler filan karşı taraf için şuan yapılanlar herkesin yanına kar kaldı.
Birak bir insanı bir hayvana bile hiç kimse ne hakaret edebilir ne de küfür söyleyebilir. Benim söylediğimden bunu nasıl anladınız ?
Siz böyle yapmaya devam edin öyleyse. Küsünce sakına sakın ölüm bile olsa barışmayın. Sonuçta yanına kar kalırsa nasıl yaşarsınız? Galiba kahrınızdan ölürsünüz ?

Günaydın.

İnsanlar işleri düşünce hemen de aile oluveriyor.

Ama menfaat bitince onlar et tırnak, biz el kızı oluyoruz!

El kızıysak el gibi davranalım o vakit.

Abi kardeş barışmıştır, baba hatır koymuştur anlarım ama o kahve de şart değildi bana göre.
Lale Hanımcım durum baştan sona can sıkıcı
Ama adamın bunu karısına karşı yapmamış olma ihtimali büyük
Ohhh abimle barıştım kahve bile içtim sen kimsin heheyt tavrında olduğunu düşünmüyorum
Hasta bir baba ve başını bekleyen iki evlat var
Belki ölüm gerçeğiyle yüzleştiler ve küs ölüp gitme ihtimali ağır geldi, yılların özlemi var arada

Barıştılar da ne oldu sanki?
Bu fitratta ki insanlar ne kadar düzelebilir?

Eşinizden eminseniz hiç kalbinizi bozmayın.
Şartlar öyle gerektirmiştir.
Ölümlü dünya denmiştir.
belli bir yaştan ve olaydan sonra insanlar isteseler de eskisi gibi olamazlar, olamıyorlar.

Abisi yarın bir gün yine yapar yapacağını.
Bekleyin ve görün.

Sen eşin için bir yerde EL KIZISIN. Eşin de senin için bir yerde ELİN ADAMI. Siz neyi savunuyorsunuz ? Kardeşiniz ile eşiniz bir mi ? İnsanın öncelikleri vardır. Zaten 3 yıl boyunca bir sorun yok iken tepkiler konulmuş. Yapılması gereken yapılmış. Şimdi hastalık girmiş araya. Adamlar KARDEŞ ya hani. Babaları sayelerinde( bel ki de kendileri isteyerek babaları bahane ) barışmışlar. Ölüm olabilir ya bu işin sonunda. Hani dünya 3 günlük ya

Bu yorum sizin değil mi? Pardon da bunu yazan sizsiniz, şimdi yaptığını yoruma bakın.

Birak bir insanı bir hayvana bile hiç kimse ne hakaret edebilir ne de küfür söyleyebilir. Benim söylediğimden bunu nasıl anladınız ?
Siz böyle yapmaya devam edin öyleyse. Küsünce sakına sakın ölüm bile olsa barışmayın. Sonuçta yanına kar kalırsa nasıl yaşarsınız? Galiba kahrınızdan ölürsünüz ?
Bu hayatta insanlar onuru ve gururu için yaşar kusura bakmayın ama hiçbir aile üyesi kalkıpta benim eşime, sizin deyiminizle "Elin Kızına" kimse kalkıpta piç, yılan diyemez dedi diyelim,kendisi ölümlü hayatı düşünüp beni kırmayı utanmıyor da ben kalkıp kendimi düşününce mi ölümlü hayat oluyor.
Eşin burada yapması gereken kendi eşinide yok saydırmayıp kahve içmek filan çok yanlış, durumunu anlatıp ortak nokta bulması gerekirdi.
Ben bana saygı duymayanı saygı duymam kusura bakmayın ben değerliyim, kimsenin de kalkıp beni üzmesine izin vermem, evlendim diye eş ailesinin terbiyesiz kardeşi benim üzerimde ego tatmini yapamaz, yaparsada gerekli karşılığı alır. Buna siz kahrınızdan ölme anlayın ben kendime ve aileme saygı derim.

Lale Hanımcım durum baştan sona can sıkıcı
Ama adamın bunu karısına karşı yapmamış olma ihtimali büyük
Ohhh abimle barıştım kahve bile içtim sen kimsin heheyt tavrında olduğunu düşünmüyorum
Hasta bir baba ve başını bekleyen iki evlat var
Belki ölüm gerçeğiyle yüzleştiler ve küs ölüp gitme ihtimali ağır geldi, yılların özlemi var arada
Tamam bunu da kabul edeyim.
Ama gelinin de gönlü alınmasın mı?

Kahveye ne kadar anlam yüklenmiş. 3 yıl yeterli tavır koymak için. Durduk yere barışmamış. Baba hastaymış. Aynı durumda olsam babam belki vefat edecek olsa dur bir eşimi arayayım demem. Zaten arasa bile siz kabul etmezdiniz bence

X