Eşime çok sinirliyim

Zor bir durum ama onun abisi.
Siz görüşmeyin ama eşiniz gorusebilir.
Bazı insanlar aşırı cahil oluyor ne dediğini bilmiyor.
Bu da eşinizin abisi.
Mesela benim eşimin ailesi de bu pozisyonda küfür felan kendi aralarında ederler.
Benlik bir durum olmadı ama olsaydı da eşim görüşürdu yine ben gorusmezdim.
Şuan da mesafeliyim.

Sen böyle devam ettikçe,"yılan gelin" yakıştırması konusunda haklı çıkacaklar.
Yaşını pek kestiremiyorum ancak aile içi dengeleri bozmaya yelteniyorsun.
"3 sene önce hakliydik" demeye başlarlar yakında.
Telden egellemek ne büyük bir tepki..
Adam gelip senden özür dilemekten sonra verdiğin bütün uğraş boşa gitmiş zaten.
Dikkatli ol,sinirin kendi evini zehirlemek üzere..
Özür falan dilemedi benden

Kaynınızın böyle yılan falan deme sebebi ne gelinler için yani bir tartışma yaşanmışki böyle demiş durduk yere dememiştir, abi kardeş arası bir şey diyemezsiniz babaları hasta belki destek olmak adına affetmistir, ama sizden de bir özür dilenmesi gerekiyor onun dışında muhattap olmayın dilersede çok samimiyet kurmazsiniz zaten 🙏🏻
B Birpapatyagolgesi Bu yorumumda neyi begenmediniz??

Sen böyle devam ettikçe,"yılan gelin" yakıştırması konusunda haklı çıkacaklar.
Yaşını pek kestiremiyorum ancak aile içi dengeleri bozmaya yelteniyorsun.
"3 sene önce hakliydik" demeye başlarlar yakında.
Telden egellemek ne büyük bir tepki..
Adam gelip senden özür dilemekten sonra verdiğin bütün uğraş boşa gitmiş zaten.
Dikkatli ol,sinirin kendi evini zehirlemek üzere..
Pardonda ne alaka insanlar duruşu ve onuru için yaşar kalkıp eşimin kardeşi bana saygısız davranacak, piç diyecek ben susup oturacağım niye kendi zehirim evimi zehirlemisin diye oldu başka?
Ne o ev kalır, ne o aile kimse kusura bakmıcak herkes durması gereken yeri bilecek bana piç, yılan diyen insanla eşim ne oturabilir, ne konuşabilir, nede evine çıkıp kahve içebilir. Eşim beni saymayıp giderse de eşim kendi tercihini yapmış olur.
Benim ailem nasıl eşime saygı duyuyorsa, aynı saygıyı kendime beklerim. Bana saygı duymayan insanlarlada muhattap olmam. Baba hastaymış o zaman abi yada kardeş gelip yenge den özür dilemesi gerekir, helallik iste diye öncelik yaparsın, yengenin gönlünü al oğlum diye belirtir ama üstüne basa basa rızası varsa görüşün deyip ortamı yumuşatırsın. Şimdiki olay da oldu yengenin düşüncesi, öz saygısı hiç önemli değil, biz bir aileyiz,o zaman gerçekten onlar aile olsun der köşeme çekilirim.
Kendinize saygınız olsun ki başkalarıda size saygı duysun.

Normalde kardeşler arasındaki ilişkiye karışılmaz derdim ama böyle durumlar farklı bence.

Yani eşine küfür ve hakaret edilmiş, basit bir tartışma değil. Hasta babanın isteğiyle barışmış olabilir ama hiç bir şey olmamış gibi de davranılmamalı. Eşine biraz değer veren insan eskisi gibi samimi olamaz.

Daha önce yazmıştım eşimin babası ameliyat oldu eşim memleketine gitti ben gidemedim bebeğim yeni doğduğu için.. Her neyse konuya gelmek istiyorum eşimin abisi üç dört yıl önce annesi ile konuşurken annesine senin gelinlerin pic yılanın başı bu (ben) diyerek benide içine alan küfür etti ben duydum odaya gidip haddini bildirdim ama yüzsüz anlamaz o günden sonra konuşmuyoruz esi yani eltim bana yine bir ton laf etti oysa kocası senin gelinlerin pic diyerek onuda kast etmişti.
Aradan ortalama üç sene geçti hiç konuşamadık bir kere düğünde karşı karşıya geldik ve selam vermedik birbirimize... Şimdi babası ameliyat oldu hastanede eşim onlarla konuşmuş
Bana dediği 'abimle barıştık babam vesile oldu', dedi
Birsey demedim ilahi adalete havale etmiştim onları ama Bugünde eşimi kahve içmeye eve davet etmişler benim eşimde çıkmış o kadar sinirliyim ki ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum eşim karısına küfür eden insanların evine çıkıp kahve içti. Kavga da edemiyorum babası hastanede eşimde yanında kalıyor siz olsanız ne yapardınız akıl verin okuduğunuz için teşekkür ederim
Siz mesafenizi koruyun , kardeşlere karışmayın, eşiniz bişey demiyorsa kendi şerefidir...

Pardonda ne alaka insanlar duruşu ve onuru için yaşar kalkıp eşimin kardeşi bana saygısız davranacak, piç diyecek ben susup oturacağım niye kendi zehirim evimi zehirlemisin diye oldu başka?
Ne o ev kalır, ne o aile kimse kusura bakmıcak herkes durması gereken yeri bilecek bana piç, yılan diyen insanla eşim ne oturabilir, ne konuşabilir, nede evine çıkıp kahve içebilir. Eşim beni saymayıp giderse de eşim kendi tercihini yapmış olur.
Benim ailem nasıl eşime saygı duyuyorsa, aynı saygıyı kendime beklerim. Bana saygı duymayan insanlarlada muhattap olmam. Baba hastaymış o zaman abi yada kardeş gelip yenge den özür dilemesi gerekir, helallik iste diye öncelik yaparsın, yengenin gönlünü al oğlum diye belirtir ama üstüne basa basa rızası varsa görüşün deyip ortamı yumuşatırsın. Şimdiki olay da oldu yengenin düşüncesi, öz saygısı hiç önemli değil, biz bir aileyiz,o zaman gerçekten onlar aile olsun der köşeme çekilirim.
Kendinize saygınız olsun ki başkalarıda size saygı duysun.
Sen yapma,tamam..
Olay 3 senelik..
Babalari,çocuklar barışacak demiş.
Belliki hak ve helallik girdi araya.
Şimdi 3 Senelik mevzu için yükselirse ;kocasıni babasıyla kendi arasinda bırakır.
Yapılacak olan 3 sene önce yapılacaktı.
Ya özür diletecekti,ya abin bana bunları derken sen susup kaldın diyerek ayrilacakti.
Şimdi babanın isteği üzerine barimis kardeşler aradsinda 3 senelik mevzudan tartisma çıkartmak,karşı tarafı haklı kılacak.
Yani haksizken yılan diyen insanlar, haklı olduklarini dusundurecekler aile esrfina.
Sen tercih edersin,etmezsin,o seni bağlar.

Benim onlarla bir problemim yok gelinleri içine alarak beni ve diğerlerini kasıt ederek için küfür etti dersiniz. Sizden özür dilesin, karşılıklı konuşup barışın. Ama samimi olmayın, kendinizle alakalı bir şeyler anlatmayın. Resmî davranın.
Kasıt ederek için küfür etti dersiniz ne demek ayol

O sizin için size küfür eden bir insan ama eşiniz için abisi. Et tırnaktan ayrılmaz. Siz istemiyorsanız görüşmezsiniz ama eşinize karışmaya hakkınız yok. Ben olsam ben de özür dilemediği sürece görüşmem kaynımla ama eşime asla karışmam neticede abisidir
Dogru abisi, elbet konusur tabı de, küfür etmiş kadına, o abisi bu da eşi, baska bir olay varmı yokmu bilmem ama durduk yere demişşe kocada hatalı

Kocaman yetişkin adam, 3 yıl sonra barıştığı kardeşine bir kahve içmeye gidemeyecek mi? Bunun için kimseden izin alacak değil. Belli ki birbirlerini özlemişler. Küsmek neyi çözüyor, babaları hasta ve dünya 3 günlük işte.

Daha önce yazmıştım eşimin babası ameliyat oldu eşim memleketine gitti ben gidemedim bebeğim yeni doğduğu için.. Her neyse konuya gelmek istiyorum eşimin abisi üç dört yıl önce annesi ile konuşurken annesine senin gelinlerin pic yılanın başı bu (ben) diyerek benide içine alan küfür etti ben duydum odaya gidip haddini bildirdim ama yüzsüz anlamaz o günden sonra konuşmuyoruz esi yani eltim bana yine bir ton laf etti oysa kocası senin gelinlerin pic diyerek onuda kast etmişti.
Aradan ortalama üç sene geçti hiç konuşamadık bir kere düğünde karşı karşıya geldik ve selam vermedik birbirimize... Şimdi babası ameliyat oldu hastanede eşim onlarla konuşmuş
Bana dediği 'abimle barıştık babam vesile oldu', dedi
Birsey demedim ilahi adalete havale etmiştim onları ama Bugünde eşimi kahve içmeye eve davet etmişler benim eşimde çıkmış o kadar sinirliyim ki ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum eşim karısına küfür eden insanların evine çıkıp kahve içti. Kavga da edemiyorum babası hastanede eşimde yanında kalıyor siz olsanız ne yapardınız akıl verin okuduğunuz için teşekkür ederim
Sonuçta kardeş. Et tırnaktan ayrılmaz. Eşin sana bu konuyla ilgili baskı yapmadığı sürece bence görüşsünler. Hayat bu ölüm var kalım var. Kardeşlerin küs olması bence doğru değil

E bir yerde kardeş neticede. Tepkisini vermiş kaç sene içi soğumuş en nihayetinde insan kanlı bıçaklı olmadıkça kardeşine karşı bir yere kadar küsebilir sevgisi varsa ve bu durumda anne baba dahil 3. Hiç kimseye söz hakkı düşmez. Sizin iletişiminize karışan olursa o zaman gerekli tepkinizi gösterirsiniz ama şu duruma saygı duymanız gerek içten içe sindiremesenizde.

Dogru abisi, elbet konusur tabı de, küfür etmiş kadına, o abisi bu da eşi, baska bir olay varmı yokmu bilmem ama durduk yere demişşe kocada hatalı

Hem doğru abisi elbet konuşur tabi de hem kocada hatalı nasıl oluyor? Cümlenin başında hak vermiş sonunda haksız bulmuşsunuz anlamadım o yüzden

Sen yapma,tamam..
Olay 3 senelik..
Babalari,çocuklar barışacak demiş.
Belliki hak ve helallik girdi araya.
Şimdi 3 Senelik mevzu için yükselirse ;kocasıni babasıyla kendi arasinda bırakır.
Yapılacak olan 3 sene önce yapılacaktı.
Ya özür diletecekti,ya abin bana bunları derken sen susup kaldın diyerek ayrilacakti.
Şimdi babanın isteği üzerine barimis kardeşler aradsinda 3 senelik mevzudan tartisma çıkartmak,karşı tarafı haklı kılacak.
Yani haksizken yılan diyen insanlar, haklı olduklarini dusundurecekler aile esrfina.
Sen tercih edersin,etmezsin,o seni bağlar.
Üç senelik mevzuda eş zaten duruşunu sergilemiş görüşmemiş benim anladığım olması gereken, yapılması gereken yapılmış.
Şimdi kalkıp eşini yok sayıp hastalık var diye barışamaz, mesafeli görüşür, durumu eşine anlatır, orta yol bulunup ona göre davranması gerekir. Pat diye ben barıştım diyemez...
Onlar kendi arasında kalmasın diye kadın, eş yok sayılsın, bunun tarafı olmaz, bir yanlış varsa yanlış yanlıştır. Doğruya nasıl doğru deniyorsa yanlışada yanlışsın diyebilmeli insanoğlu.
Benim tercih edip etmemem tabiki beni bağlar o zaman yorum yaparken insanlara özellikle kadınları kendi saygıları yok edercesine akıl vermeden bir düşünün, yorumunuz beni bağlamasın.

X