Esime kirildim

boşuna dememişler 10 kere iyilik yap, 1 kere yapmadığında kötü olursun diye.

yahu adam size doğum hediyesi almak zorunda bile değil. ki utanmadan “nerde hediyem?” diye laf sokmuşsunuz, hediye aldırmışsınız.

şimdi de bana ucuz bir şey aldı kendine 50 liralık kulaklık aldı diye kırılıyorsunuz. adam kendisine bi kulaklık almasın mı? size de beştaş alma zorunluluğu falan yok. okurken daraldım. çoook beklenti içinde gözüküyorsunuz burdan.

Adamın parası yok hala beştaş hayali kuruyorsunuz,pes valla.. bulur buluşturur nedemek ? Para ya vardır ya yoktur bulup buluşturma borçtur,borçla beştaş mı takacaksınız ?
Adamın parası yok sizi düşünmüş almış bişeyler isterse 1 tl olsun ne önemi var ? 50 tl nin hesabını yapmayın allahaşkına,adam 29tl nin üstüne 50 daha koysa sanki beştaş alabilecek durumdaymış gibi davranmayın..
parası varsa en iyisini alır diyebiliyosan eğer bunu dert etmiş olman çok saçma..

Zaten şu an maddi sıkıntıdayız ve krediyi ben kontrol ediyorum diyorsunuz. Adamın parası yok yani, o aldığı şeyle 29 lirayı ekler daha adam akıllı bir şey alabilirdi diye düşünüyorsunuz ama bence 80 liraya da 5 taş bulamazdı zaten. Sizin beklentiye girmeniz yanlış.

Ayrıca bana param yok dese bunu almak zorunda kaldım dese seve seve takarım diyorsunuz ama demesine gerek var mı? Zaten biliyorsunuz ve eşiniz de bildiğinizi biliyor. Tekrar niye söylemeli bunu?

yorumları şimdi okudum, bunu da yeni gördüm.
bu forumda karşıt yorum geldiği ilk an “kadının kadına yaptığı!!!!!” olur zaten.
gerçekten yanlış bir şey yapmış olma ihtimaliniz yok mu?
gerçekten biz burda sizinle farklı düşündüğümiz için böyle yorum yazmış olamaz mıyız?
yoksa sırf kadınsınız diye kuyunuzu kazmaya mı toplandık?

Acaba ben yanlış mıyım bu kez diye düşünmeden yaşamak insanı sürekli saçma durumlara düşürür. Şimdi olduğu gibi. Neden istediğiniz desteği görmeyince böyle kadının kadına yaptığı oluyor? Her daim yanlışta olsa kadın kadının arkasında durmak zorunda mı? Nerde kaldı doğruluk dürüstlük ? Bir kez düşündünüz mü acaba ben abartıyor muyum neyse bu kezde böyle olsun diye durumu kurtarmak aklınıza gelmedi mi hiç? Eş anne olmayı bir kenara koyup insanca düşünün. Geniş düşünün.

Siz beklenti içine girdiğiniz için baskidan kurtulmak için önüne ilk çıkan hediyeyi almış. Keşke siz beklenti içine girmeseydiniz eşinizde bu hediyeyi almasaydı daha iyiydi bence.

Hem durumumuz ciddi anlamda sıkıntılı diyip hem 5 taş beklemek?
Beklemiyorum diyorsunuz ama bekliyorsunuz ve hediyeyi görünce hayatınızın şokunu yaşıyorsunuz. Bana biraz fazla beklenti içine girdiğiniz gibi geldi ve 50 tl lik kulaklılık aldı diye de buna bozulmanız çok doğru değil.
Adam zaten durumları biliyorsun demiş. Ki siz o aldığı dandik kolyeyi de boynumda en değerli hediye yapardım demişsiniz ama öyle birşey olsaydı hayatınızın şokunu yaşamış olmazdınız :)

Kırılmakta haklısın. Konu 50 liralık kulaklık meselesi değil de, sanki şey gibi olmuş hazır para da yok eşimin bugüne kadar her istediğini de aldım bu sefer hediyeyi ucuza kapattım gibi...

Eşime hep söylerim bana ucuz birşey alacağına alma diye. Anısı olsun diye hiç takmayıp saklasanız bile kutusunda kararır bu set. Ama siz de çok aceleci davranışınız hediye istemiş gibi olmuş, hoş eğer konusunu açmasaydınız ve bunu alıp gelseydi daha kötü olurdu bence. Maddiyat olmaz hediye alamaz anlarım ama evli bir erkek eşine değerli maden (altın vs) dışında imitasyon takı nasıl alır ya...

bu biraz şeye benziyor. hani burdaki yeni gelinler kesinlikle maddi beklentim yok diyo ama donlarına kadar kaynanaları alsınlar diye bekliyolar ya. aynı hesap. ay bişey beklemiyodum vs deyip düşünülüp alınan hediyey bi ton laf edilmiş. bunla kalmayıp bi de gidip parası sorulmuş anneyle dedikodusu yapılmış. bu adam da 6 sene önceki bi isteği hatırlayıp yok zamanda yeni eşini sevindiren adam yani odun filan değil. yazık ya cidden yazık.

50 liraya alınan kulaklığa da laf ediliyo bu arada ihtiyaç yok diye. herşey ihtiyaçtan mı mesela, senin de beştaşa ihtiyacın yok. ekmek mi su mu?

bi de para yok yeni doğum yapılmış ama hanımın gözü beştaşta. o da ilginç.

Konu ne kulaklik meselesi ne de bes tas... surda yazilan yorumlara bakip cidden yazik diyorum. Ne demek istedigimi anlayanlarin sayisi bir elin parmaklarini gecmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…