Eşime saygımı yitirdim.

Sizin çift terapisi filan gibi şeylerle aşılabilir gibi geliyo bana. Ben konulara bir miktar hakimim.
Eş genelde tembel mi onu çözemedim. Evde nasıl peki?

Eşler birbirine destek olmalı evet.
Cinsiyetçi davranacağım belki de ama bir erkeğin iş bulamıyorum lüksü olmamalı. Zaten psikolojileri hemen ona göre değişiyor. Zaman kötü, iş yok ama mühendisse bir şekilde freelance yazılım yapar, beyaz yaka kötü şartta da iş bulur, değilse gerekirse kas gücünü kullanacağı kendiyle alakasız bir iş yapar ama yapar. 3 ayı geçtikten sonra bir erkek boş boş duramaz. Oturup bir sınava hazırlanmak için bile işe giremeyeni ciddiye alamam ben hayatımda.

Biz Antalyada tatildeyken bir taksiye bindik. Taksici aslinda isletme okumus, ama calistigi sirket iflas etmis ve kendi sektöründe is bulamadigi icin hem taksi kullaniyordu, hem basvurulara devam ediyordu (Insallah cok güzel bir is bulmustur).Erkekler evde oturunca onlara birsey oluyor. Gerekiyorsa bir süre baska birsey yapip basvurulara devam etsin. Utanilacak birsey degil.. eskiden farkli islerde calistim gecimimi saglamak icin, gerekse yine yaparim. Sizde ayni durumda olabilirdiniz, ama sizin öfkenizin asıl sebebi is bulamamasi mi yoksa gercek bir caba görmediginizden mi?

Şuan bir önceki konumda bahsettiğim vizyonsuz geleceğim yok dediği işten çıktığına çok pişman mesela.
Ben bazı gençlerdeki bu tribi de anlamıyorum. İşten çıkınca seni kollarını açıp bekleyen bi yerler olmadığı sürece elindekiyle idare edeceksin. Kendi bi şey beğenmiyor da sanki ona bayılıyorlar. Bu ülke hep böyleydi, her zaman durumlar b.k gibiydi. Kimse bayıldığı işte çalışmıyor ki. Şartlarımız malesef buna müsait değil. Mıymıylanıp duracağına kendine bir şeyler katsın, devlette bile biri bi iş öğretse elini ayağını öpecek gibi oluyoruz, kimse yeni mezun Ahmet 'i alayım yetiştireyim, pamuk gibi iş ortamı, harika şartlar sunayım diye dört dönmüyor. Şansını da sen inşa edeceksin.

İlk ikisi evet ama sonrakiler hayır bana göre. Şuan bir önceki konumda bahsettiğim vizyonsuz geleceğim yok dediği işten çıktığına çok pişman mesela. Geçen kyk borcundan dolayı hesaplarına bloke geldi bütün kenarda kalan 3-5 kuruşumuza yani. Dolayısıyla ödeyemedi blokeli hesap olduğu için arkadaşından istemek durumunda kaldı fakülteden arkadaşı. Arkadaşları iyi kötü bir yol tutmuşken kendisi aynı yerde acı ama gerçek bu. Benimde zoruma gitti bu yaşta aman dilenmek açtım ağzımı yumdum gözümü. Geçen tanıdık vasıtasıyla bir iş görüşmesine gitmişti adam mühendise ihtiyacım yok ama şu işi yapacak bir -iş meslek kolundan çok bağımsız beden gücü gerektiren bir iş eşim mühendis- eleman arıyorum istiyorsan buyur demiş bunu bana bu insanlar delirmiş diye anlatmıştı tanıdıktı firma sahibi de. Geçen bana bu meseleden sonra afakanlar geldikten sonra kalktı bana dedi ki ben oraya gireceğim şu işi yapacağım benimde sinirlerim bozuldu bağırdım çağırdım montaj yapmak için mi bir önceki işinden çıktın diye. Sinirlerim çok bozuk artık

5 ay olmuş işsizliği, 1 sene tamamlayınca kadar bekleyin bakalım ne yapacak.
1 sene sonunda gerçekten boşanmak istediğinizi söyleyin gerekirse işlemlere başlayın
Hoş eşiniz çalışsa da eskisi gibi aşkla sevgiyle bakabilecek misiniz orasını bilemem.

Sizin çift terapisi filan gibi şeylerle aşılabilir gibi geliyo bana. Ben konulara bir miktar hakimim.
Eş genelde tembel mi onu çözemedim. Evde nasıl peki?
Başlamıştık ama devam etmek istemedim şuan bizim için ekstra maddi bir külfet çünkü karşılayamam.
Hayır değil inanır mısın atom karınca gibidir çalışırken de çalışmazkende ev işlerini hep bölüştük hiç yüksünmez süpürge yapmaya da bulaşık yıkamaya da. Ama eşimde şöyle bir durum var ailesi çok maddi sıkıntı çekmiş varlıklı kimseler değiller o yüzden eşim için parasızlık sorun değil çünkü hiçbir zaman çok olmamış onun korkusu bu değil.

Ben bazı gençlerdeki bu tribi de anlamıyorum. İşten çıkınca seni kollarını açıp bekleyen bi yerler olmadığı sürece elindekiyle idare edeceksin. Kendi bi şey beğenmiyor da sanki ona bayılıyorlar. Bu ülke hep böyleydi, her zaman durumlar b.k gibiydi. Kimse bayıldığı işte çalışmıyor ki. Şartlarımız malesef buna müsait değil. Mıymıylanıp duracağına kendine bir şeyler katsın, devlette bile biri bi iş öğretse elini ayağını öpecek gibi oluyoruz, kimse yeni mezun Ahmet 'i alayım yetiştireyim, pamuk gibi iş ortamı, harika şartlar sunayım diye dört dönmüyor. Şansını da sen inşa edeceksin.
İşin kötüsü artık gençte değil Katip. Piyasa da genç enerjik bunca rakibi var. Eşim 31 yaşında taze mezun değil yani.

Başlamıştık ama devam etmek istemedim şuan bizim için ekstra maddi bir külfet çünkü karşılayamam.
Hayır değil inanır mısın atom karınca gibidir çalışırken de çalışmazkende ev işlerini hep bölüştük hiç yüksünmez süpürge yapmaya da bulaşık yıkamaya da. Ama eşimde şöyle bir durum var ailesi çok maddi sıkıntı çekmiş varlıklı kimseler değiller o yüzden eşim için parasızlık sorun değil çünkü hiçbir zaman çok olmamış onun korkusu bu değil.
Bence siz kendinize bu ilişki icin bir süre verin. 3 ay daha dayanmak gibi sonra bitirin. Çünkü yavaş yavaş bitiriyosunuz zaten bence. 3 ay ya da her neyse süreyi de eşinizr dair baska kötü bir durumdan bahsetmediğiniz için söylüyorum.

Biz Antalyada tatildeyken bir taksiye bindik. Taksici aslinda isletme okumus, ama calistigi sirket iflas etmis ve kendi sektöründe is bulamadigi icin hem taksi kullaniyordu, hem basvurulara devam ediyordu (Insallah cok güzel bir is bulmustur).Erkekler evde oturunca onlara birsey oluyor. Gerekiyorsa bir süre baska birsey yapip basvurulara devam etsin. Utanilacak birsey degil.. eskiden farkli islerde calistim gecimimi saglamak icin, gerekse yine yaparim. Sizde ayni durumda olabilirdiniz, ama sizin öfkenizin asıl sebebi is bulamamasi mi yoksa gercek bir caba görmediginizden mi?
çabasızlık ve geçmiş deneyimlerin birikimi çünkü hayatımızda hep bu şekilde oldu beğenmediği işlerden çıkıp daha kötülerine girip bir öncekine muhtaç oldu.

İşin kötüsü artık gençte değil Katip. Piyasa da genç enerjik bunca rakibi var. Eşim 31 yaşında taze mezun değil yani.
Ne yapmayı düşünüyormuş şu saatten sonra, iş buldum iyi kötü diye düşünecek yerde ben buna layık değilim triplerine giriyor. İş bulup totoyu sıkıp çalışmak, insanların karşısında ezilip büzülmekten daha zor geliyor, ya şu eşiği aşabilmiş birinden korkmuyor musunuz? Yaşlı zengin bir kadın onu çok isterse g.tünü dönüp gitmeyeceğini bana kimse garanti edemez.

Geçen kyk borcundan dolayı hesaplarına bloke geldi bütün kenarda kalan 3-5 kuruşumuza yani. Dolayısıyla ödeyemedi blokeli hesap olduğu için arkadaşından istemek durumunda kaldı fakülteden arkadaşı. Arkadaşları iyi kötü bir yol tutmuşken kendisi aynı yerde acı ama gerçek bu. Benimde zoruma gitti bu yaşta aman dilenmek açtım ağzımı yumdum gözümü.
mesela şu gerçek bi akılsızlık örneği kusura bakma ama
kyk borcunu ödememiş insanın hesaplarına bloke konma ihtimali var . o durumda olan herkes için var
e hesaba bloke konması demek hesaptaki parayı kullanamamak demek
kyk borcunu ödememiş insan her an bloke gelebileceğini bilmeli ve
bir miktar parayı (blokenin kalkması için gereken para olabilir) ya başka birinin hesabında
ya da yastık altında evde falan tutmalı
var olan parayı kullanamayacak duruma düşmek değişik bi zeka yani .
insan buna nasıl önlem almaz ?

Ne yapmayı düşünüyormuş şu saatten sonra, iş buldum iyi kötü diye düşünecek yerde ben buna layık değilim triplerine giriyor. İş bulup totoyu sıkıp çalışmak, insanların karşısında ezilip büzülmekten daha zor geliyor, ya şu eşiği aşabilmiş birinden korkmuyor musunuz? Yaşlı zengin bir kadın onu çok isterse g.tünü dönüp gitmeyeceğini bana kimse garanti edemez.
Yok böyle bir korkum açıkçası adamın parayla bir işi yok çünkü geçinebilecek kadar olsa yeter onun için. Derdi hiçbir zaman para ve ya daha iyi standartlar değil kendisi için.

Yok böyle bir korkum açıkçası adamın parayla bir işi yok çünkü geçinebilecek kadar olsa yeter onun için. Derdi hiçbir zaman para ve ya daha iyi standartlar değil kendisi için.
O iş belli olmaz ama o dediğiniz de az korkunç değil. Çürüyorsunuz bu herifin yanında.

Bu mesela büyük bir sorun.
Hayata bakışınız, hayattan beklentileriniz çok farklı. Farklı standartlarınız var. Bu iş bulsa da sorun olarak kalacak.

Devamlı olarak şuan 5 ay. Ama genelde eşimin memnuniyetsiz bir tavrı olduğu için çalıştığı işlerde 3 senede toplam 6 yer değiştirdi. Aralarında da yine 1-2 ay boşluklar oldu. Asıl istikrarsızlığından kaynaklı bir tahammülsüzlük benim ki.
konunuzu okuduğumda olabilir diye düşündüm ama bu yazdığınızdan şunu anlıyorum, adam iş beğenmiyor çalışmak zor geliyor gibime geliyor. hiçbirşey yapamıyorsa pazara çıkar meyve sebze satar yine geçindirir evi. yani bilemedim. erkeğin işsiz kalması normal değil onlar her türlü iş bulabilirler diye düşünüyorum.

Kafa yapılarınız hiç uyuşmuyor bence sizin ve bunu yıllarca aynı evde yaşayarak anlayamamanız da çok tuhaf.Siz daha iyi standart istemeyebilirsiniz ama yarın bi gün çocuğunuz olduğu zaman bu düşünce tarzı onun geleceğine de zarar verecek.Bence bu adam zaten bi çocuğun sorumluluğunu da almak istemez çünkü kendisi zaten sorumsuz biri.Belki de cinsel sorunları da bu yüzden.Kusura bakma konu sahibi ama çalışkan çiçek gibi kadınken kendini bu kadar yükün altında ezdirmemelisin hayat çok kısa nereye kadar tek başına çalışıp didineceksin.Sen ayrılmak istesen de bu devirde senin gibisini biraz zor bırakır ama kaç kurtar kendini

delirmek üzereyim.

Merhaba,
Bunun öncesi de var daha anlaşılabilir olabilir diye bir önceki konumu üste editledim. Cinsellik mevzusunu aştık tamamen aştık.
Eşim işsiz toplam geçtiğimiz 5 ayda sadece 1 ay bir işe girip çıktı üstte ki konumda bahsettiğim gibi. Evin şuan maddi sorumluluğu üstümde benim maaşıma bakıyoruz. İş bakıyor ama piyasa çok kötü başvurularına geri dönüş olmasını geçtim pozisyon açıklığı bile yok dolayısıyla başvuru yapamıyor. Psikolojisi bitmiş durumda onun da benimde.Özgüvenini gitgide kaybediyor bana çok mahçup gözlerinin içinde öyle bir görüyorum ki o ezilişini çok üzülüyorum. Neşemizi kaybettik umudumuzu kaybettik artık ileriye dönük planlar yapamıyoruz,hayal kuramıyoruz hatta doğru düzgün konuşamıyoruz bile evimiz çok sessiz. İçimde bastıramadığım bir öfke var hep hazır ol da en ufak bir kıvılcıma dışarı çıkıyor.

Linçlenmeye hazırım, ona belki destek olmam gerekti motive etmem gerekti yaptım da ilk 3 ay.Güveniyordum da ona niyetim kendine olan saygısını kalan şu kadarcık özgüvenini de kaybetmemesiydi. Ama artık yapamıyorum birşeyler sürekli üst üste geldikçe çenemi kapatamaz,söylenmeden duramaz oldum. Halbuki eşimi çok seviyorum çok merhametli bir adam gözümün içine baktı senelerdir. Ben çok mutsuzum o çok mutsuz. Biz bu hayatta herşeyi bir başımıza yaptık kimseye yük olmadık kendi yükümüzü kendi sırtımıza aldık her zaman.
Ama şuan bu tükenmişlik bizi mahvediyor. Ne yapacağım ben?
Türkiyenin mevcut durumunda 5 ay işsiz kalmak - maalesef- çok normal artık. biz de yıllar önce böyle bir süreçten geçmiştik. sizin açınızdan da zor anlıyorum. ama aç değilsiniz açıkta değilsiniz. çok şükür ki sizin bir işiniz var en azından. bu dönemde ilişkinizde kalıcı hasarlar oluşmaması adına sabır etmelisiniz. eğer çabalıyorsa ugrasıyorsa ve iş bulamaması onun çabasının da ötesindeyse, ee bir de seviyorsanız, destek olmalısınız bence

X