Eşimin abisi yanlış mı anladı bir hatam var mı sizce ?

Böyle ailelere nasıl katlanıyorsunuz nasıl bu zihniyetler ile evlenebiliyorsunuz aklım almıyor. Bu ülke özgür bir ülke kadın erkek ayrımcılığına ezilmeyin artık gün içinde defalarca bu tarz paylaşım görüyorum yıl olmuş 2023 hala kadınlar reşit olmamış çocuk muamelesi görüyor ve buna katlanıyorsunuz yapmayın bunu kendinize. Diyemediniz mi ben yetişkin bir bireyim eve istediğim saatte gelirim kimsenin hizmetçisi değilim istediğim zaman istediğimi yaparım bu sizi ilgilendirmez diye? Sevdiğim kişinin ailesi böyle konuşma cürretinde bulunsaydı bırak özür dilemeyi söylediklerine pişman ederim

Terbiyesizlik...

Ah ah bir bana diyecekti o lafları... 😡

Hem geleceği günün öncesi haber vermiyor (2-3 saat önceden haber vermek haber vermek değildir) hem de pişkin pişkin hesap soruyor.

Evli kadının saat kaçta geleceğine karışamaz, haddini bilsin. Çok şımartılmış, çok tepenize çıkarmışsınız.

Eşniz de bir alem belli ki dışarıda işiniz var, Yemek Sepeti/ Getir den yemek siparişi verseymiş. Hadi yumurta kıramıyor diyelim, evde internet de mi çekmiyor? 🤦‍♀️

Herkes kaynını suçlamış ama sizde de hata var kim olursa olsun misafir eve gelmişse çok önemli degilse gezmenizi iptal edebilirdiniz hadi etmedini bari erken gelip bişeyler hazirlayabilirdiniz.Sanki sizde kaynını kale almamışsıni.Ben erkek olsaydim kardeşimin eşi böyle yapsaydı bende o yemegi yemezdim

Yemekli misafir yerini bilecek, önceden haber verecek. Son dakikada haber verirse de ne bulursa razı olacak.

“Misafir umduğunu değil bulduğunu yer” demiş atalarımız.

Burada eşi internetten pide siparişi verip durumu gayet iyi kurtarabilirdi, o evde internet de çekmiyor sanırım. 🙄

iptal edebilirdin ben kayninizin yerinde olsam bidaha gelmem

Yahu kadıncağız niye iptal etsin, geç haber vermenin sonuçları bunlar. Geç kalırsanız başkası gelip o akşamı kapatır, abinin olur da canı bugün gelmek isterse diye hergün evde hazır mı bekleyecekler?

eşinizin eli tutmuyor mu yapsaydı birşeyler veya dışardan söyleselerdi. ayrıca ona neymiş kaçta gelirsen gelirsin eve

Tatsizlik olmasin diye sesimi cikarmiyorum esim var arada diye su ana kadar hep tatsizlik cikmasin esime laf gelmesin diye cabaladim . Aksam 10 muhabbeti de benim canimi sıktı ama arada esim var diye gulumsedim gectim
Eşime laf gelmesin diye kendinize laf getiriyorsunuz.
Bildirin haddini. Ben anlamadım fiziksel engelleri falan mı var yani dolaptan zeytin peynir yer aç karnını doyurursun ennn kötü.

Evde kadın olmadan karınlarını doyuramayan tipler kalkıp erkeklik yapıyor ya ayar oluyorum ayar.

Eşin diyecekti ki “abi yakında bir pideci var harika, hanımı beklemeyelim karnımızı doyuralım” sonra da eve gelip çay demleyeceklerdi bitti gitti. Ama sen neden evden çıkıp gittin onu anlamadım, çok şiddetli bir kavga mıydı… o gereksiz olmuş

koskoca 2 tane adam karnını doyuramamışsa bu sizin degil yetistirenin hatası.
ayrıca ister 10 da gelirsiniz ister 11 de mikser gibi ortalık karıştirmaya calismasida cabası.

O zaman abinin derdi ona gelinlik yapmaman 😅
esime dun kimsenin kalbi kirilmasin diye hep sakin kaldim dedim ama gidip benim aileme sikayet eder gibi konusmasi son nokta oldu dedim kendi aileme de tepki gosterdim ne diye aradiniz diye . Gorusmeyi kestim yani kimseyi de istemedigimi soyledim kendisinin de ayni hakki oldugunu soyledim . Benim ailrm evlendigimden beri 2 3 kere geldi yarim saat kadar sirf sorun olmasin diye . Esim gorusmek istemezse de ben giderim kimse kusura bakmasin yani

Kocanız bir şey demiyorken abisine ne oluyorsa. Bir de demişsiniz ki geleceğini bilseydim bir gün önceden her zamanki gibi hazırlığımı yapardım. Pardon da çok saçma değil mi? O abiyi konuşturan kocaya da sinir oldum.

Merhaba kızlar.
Eşimin abisi 8 9 gün önce aradı size geleceğim kalacağım dedi bende tamam abi haber edersin dedim. Hatta eşime de alışveriş yapalım bir seyler hazirliyim dedim.
Iki gun once esime abimi arayacagim ne zaman gelecek diye hazirlik yaparim dedm
Arama haber verir zaten dedi.
Ertesi sabah hamile bi arkadasim aradi moreli de bozuktu disari cikmak istedigini soyledi - esimle esi de arkadas
Bende tamam dedim evi topladim hazirlandim kapidan ciktim disarida abisi aradi 2 3 saate geliyorum diye bende tabi abi buyur gel ben disardayim arkadasimla dedim.
Saat aksam 5 gibi ciktim. Istanbul tragisi vs. 6 gibi arkadasimin yaninda oldum avm ye gittik falan sohbet muhabbet bebege de alisveris yaptik hatta kiz fenalasti kusma krizleri lavabolar derken saat gecti 7.5 gibi gelmis abisi de. Beni aramaya basladilar 8 gibi. Bende durumu anlattim esime tamam dedi. Kahvalti bile etmemistim arkadasta bende bi de yemek yiyelik dedik kalktik. Saat 10 oldu eve gectim hizli gideyim diye taksiyle arkadasi da biraktim kapiya kadar hamile bisey olur diye gozumle goreyim dedim 7 aylik hamile bu arada.
Eve geldim esimin abisi aciz kizim dedi yemek falan da yapmamissin geldim sen yoksun bende abi durum boyle boyle kizda hasta hamile moreli bozuktu posetleri de vardi yardimci oldum bilseydim gelecegini bi gun onceden hazirlik yapardim biliyosun beni dedim zaten arayacaktim esim zaten arar dedi dedim. Bi gun onceden bilgim olsaydi her zamanki gibi hazirlardim dedm kiza da soz vermistim trafik vs anca geldim dedim. Oyle mi olduk simdi dedi guldu. Evli kadin saat 10 da eve mi girer dedi. Bende esimin bilgisi oldugunu soyledim sordumhatta esime de dedim ama anca gelebildim dedim
Bu saatte eve giremez benim esim eve almam dedi bisey demedim gulumsedim yemek hazirliyim abi dedm hemen yok ben yedim dedi 5 6 kere sordum israr ettim hayir gerek yok dedi ( bende disarda yediler
herhalde bana takiliyorlar zannediyorum )
O gece de tartistik esimle farkli bi konudan ben babamin yanina gectim
Sabah da abim erken cikmis gormemis gittigimi.
Babannem de abimi aramis bu cocuklara ne oluyor diye.
Benim evden ciktigimi da bilmiyor abisi
Abim ben erken ciktim demis olir boyle seyler ama demis eve 10 da geldi evli kadin o saatte disarda olmaz yemek hazir degildi ac yattim sorun ac yatmakta degil falan demis daha sonra . Acaba alindi mi anlamiyorum?
aile evinde eve geç gelemezsin, evlenirsin evli kadınken eve geç gelmezsin, tek yaşarsın bekarken geç gelemezsin komşular laf eder, lan biz bu evimize hiç geç gelemeyeceğiz mi :KK45:

Merhaba kızlar.
Eşimin abisi 8 9 gün önce aradı size geleceğim kalacağım dedi bende tamam abi haber edersin dedim. Hatta eşime de alışveriş yapalım bir seyler hazirliyim dedim.
Iki gun once esime abimi arayacagim ne zaman gelecek diye hazirlik yaparim dedm
Arama haber verir zaten dedi.
Ertesi sabah hamile bi arkadasim aradi moreli de bozuktu disari cikmak istedigini soyledi - esimle esi de arkadas
Bende tamam dedim evi topladim hazirlandim kapidan ciktim disarida abisi aradi 2 3 saate geliyorum diye bende tabi abi buyur gel ben disardayim arkadasimla dedim.
Saat aksam 5 gibi ciktim. Istanbul tragisi vs. 6 gibi arkadasimin yaninda oldum avm ye gittik falan sohbet muhabbet bebege de alisveris yaptik hatta kiz fenalasti kusma krizleri lavabolar derken saat gecti 7.5 gibi gelmis abisi de. Beni aramaya basladilar 8 gibi. Bende durumu anlattim esime tamam dedi. Kahvalti bile etmemistim arkadasta bende bi de yemek yiyelik dedik kalktik. Saat 10 oldu eve gectim hizli gideyim diye taksiyle arkadasi da biraktim kapiya kadar hamile bisey olur diye gozumle goreyim dedim 7 aylik hamile bu arada.
Eve geldim esimin abisi aciz kizim dedi yemek falan da yapmamissin geldim sen yoksun bende abi durum boyle boyle kizda hasta hamile moreli bozuktu posetleri de vardi yardimci oldum bilseydim gelecegini bi gun onceden hazirlik yapardim biliyosun beni dedim zaten arayacaktim esim zaten arar dedi dedim. Bi gun onceden bilgim olsaydi her zamanki gibi hazirlardim dedm kiza da soz vermistim trafik vs anca geldim dedim. Oyle mi olduk simdi dedi guldu. Evli kadin saat 10 da eve mi girer dedi. Bende esimin bilgisi oldugunu soyledim sordumhatta esime de dedim ama anca gelebildim dedim
Bu saatte eve giremez benim esim eve almam dedi bisey demedim gulumsedim yemek hazirliyim abi dedm hemen yok ben yedim dedi 5 6 kere sordum israr ettim hayir gerek yok dedi ( bende disarda yediler
herhalde bana takiliyorlar zannediyorum )
O gece de tartistik esimle farkli bi konudan ben babamin yanina gectim
Sabah da abim erken cikmis gormemis gittigimi.
Babannem de abimi aramis bu cocuklara ne oluyor diye.
Benim evden ciktigimi da bilmiyor abisi
Abim ben erken ciktim demis olir boyle seyler ama demis eve 10 da geldi evli kadin o saatte disarda olmaz yemek hazir degildi ac yattim sorun ac yatmakta degil falan demis daha sonra . Acaba alindi mi anlamiyorum?
Alındı mı diye dusunmeseniz mi artık .. Ona mi düşmüş koca evli kadının evine ne zaman geldiği,ikincisi eli armut mu topluyor gelirken bir şeyler alıp getirseydi yeseydi,dışarıda yeseydi gelseydi babalarının uşağı var çünkü.ac yatmışsa yatmış salakligina doymasin

Bana evli kadın eve bu saatte mi gelir deseler ağzının payını alırlar. Hadsiz.

Ayrıca eşek kadar erkekler siz yokken akıl edip bir yumurta bile kıramıyorsa,ya da dışardan yiyemiyorsa fazla oksijen israfına sebep oluyorlar demektir
.

Niye kendiniz bunu dert edip,bu kadar sessiz kalıp alanınıza müdahale ettiriyorsunuz?

X