Eşimin aile sevdası

Asla öyle değildi kısknçtı evet bende öyleyim ama evlendikten sonra bambaşka birine dönüştü ve hayatım alt üst oldu köprüyü geçene kadar ayıya dayı demeyi benim üzerimde kullandı

Normal bir aile boyle yapar cunku. Ailesi anormalse bilemicem tabi.
Benim kuzenim boşandı.1 sene belki ailesi ile zor yaşadı.Erken evlenmişti.Cocuklari büyük hemen kiraya çıktı.Geliri yokken.Oyle kolay olmuyor işte.Ben bile nisan attım da evde sığıntı gibi hissettim kendimi ilk başta.

Asla öyle değildi kısknçtı evet bende öyleyim ama evlendikten sonra bambaşka birine dönüştü ve hayatım alt üst oldu köprüyü geçene kadar ayıya dayı demeyi benim üzerimde kullandı

Evlenmeden önceki hayatınız nasıldı neler yapıyordunuz kaç yaşındasınız?

Benim kuzenim boşandı.1 sene belki ailesi ile zor yaşadı.Erken evlenmişti.Cocuklari büyük hemen kiraya çıktı.Geliri yokken.Oyle kolay olmuyor işte.Ben bile nisan attım da evde sığıntı gibi hissettim kendimi ilk başta.

Sizin aile fazla laf söz dedikodu yapıyor herkesi ayıplıyor da o yüzden öyle hissediyorsunuz

Seni biliyorum canim zaten bosanma davanada yazmistim. Ama herkeste oyle olacak degil sonucta bir senede olsa destek cikmislar kuzeninede. Boyle yasamaktan iyidir bence kendi bilir yinede.

Evlenmeden önceki hayatınız nasıldı neler yapıyordunuz kaç yaşındasınız?

23 yaşındayım. Evlenmeden önce gezip dolaşırdık birbirimizi tanımak için okumuş görmüş bi insandır yani öyle sanıyodum birden mağara adamına dönüştü

23 yaşındayım. Evlenmeden önce gezip dolaşırdık birbirimizi tanımak için okumuş görmüş bi insandır yani öyle sanıyodum birden mağara adamına dönüştü

Mesleğiniz, en son hangi okulu bitirdiniz ilgilendiğiniz alanlar vs var mı o açıdan sordum

Mesleğiniz, en son hangi okulu bitirdiniz ilgilendiğiniz alanlar vs var mı o açıdan sordum
Pardon.. lise de bıraktım okulu ailevi sorunlarımız vardı oturduğumuz yeri terkettik başka bi şehire taşındık okumadım çalıştım babam bi çalışırdı bi çalışmazdı. Evin büyüğü olarak anneme kardeşlerime para getirmek zorundaydım

Bosanin mecbur aileniz destek cikar siz kararli durunca. Evlenir evlenmez anlamissiniz aileci oldugunu ne diye cocuk yaptiniz? Daha kucuk oldugu icin hakim size verir cocugu o bakimdan korkmayin. Bosanincada anneniz bakar siz calisirsiniz.
tabi
erken yaşta gitsin evlensin
bir de çocuk patlatsın
sonra 10 sene anası çeksin cefasını

valla kusura kalmayın da ben bu boşan annen baksın kafasını anlamadım anlamıycam

dayak vs. olsa hadi tamam, yapmış bir hata ama can güvenliği sorunu var..

fakat onun dışında kusura kalmasın kimse koşa koşa evlenirken, hele işi gücü mesleği sıkıntılıysa bi düşünecek yani adam istediğim gibi olmazsa ben ne yapcam diye. olmazsa koşarım anama 10 sene başına atarım çocuğu diye bir dünya yok, kızlar koşa koşa evlenip çocuk yapıyor bu kafa toplumda böyle destek bulduğu için...

Pardon.. lise de bıraktım okulu ailevi sorunlarımız vardı oturduğumuz yeri terkettik başka bi şehire taşındık okumadım çalıştım babam bi çalışırdı bi çalışmazdı. Evin büyüğü olarak anneme kardeşlerime para getirmek zorundaydım

Ne acı... Keşke evliliğinde bari doğru bir adamla karşılaşsaydın. O zaman şu an yapacağın tek şey beklentilerini azaltmak ve eşini bir şekilde kendine çekmek. Ailesine "karşı" görünmeden bir şekilde aile hayatını düzgün tutmak. Aklı başında psikolog vs... fikirlerini dinleyip hayatına geçirmeye çalış. Aklı başında derken tuzlu su, zart zurtla uğraşmayan doğru bakış açısı olan psikologların kendi kişisel gelişimine de katkısı olur.
Online de olsa eğitimini bir şekilde sürdür sana gelir getirebilecek bir şeyleri muhakkak öğren. Satmasan bile en iyi şekilde yapabiliyorum bunu diyebilecek seviyeye gel.
Yine çocuğunu da kaliteli bir insan olarak yetiştirmeye çalış o da senin elinden çıkacak. Babası gibi olmasın. Eşiniz resmen sizi güçsüz gördüğü için bu şekilde davranma hakkını kendinde görüyor.

Sorma sebebim de buydu aslında. Bizler bazen kendi dünyamıza göre yanıtlıyoruz. Burada senin yaptığın en büyük sorun doğru korunmamak olmuş maalesef. Yoksa ailen sıkıntı çıkarsa da basar giderdin.

Arkadaşlar merhaba 2 senedir evliyim 1 yaşında bir bebeğim var ve bunalımdayım. Eşimle olan sorunlarım hiç bitmiyor ve gerçekten dayanılmıcak bir hal aldı benim için. Öncelikle eşim kıskanç pinpirikli kendini ve ailesini düşünmekten gönüllerinin hoş olması dışında hiçbir şey yapmıyor umursamıyor. Dediğim gibi 2 senedir evliyim ben bir gün eşimle dışarı çıkıp keyif yaşamadım, hep of püf her hafta sonu ya benim ailem ya kendi ailesi yeri gelir ben aileme gittiğim de onun bile tartışmasını yapar. Nişanlıyken böyle biri değildi annesini babasını bilmezdi evlendik anneci babacı oldu asla benim fikirlerimin bi önemi yok benim mutluluğumun önemi yok. Sürekli evdeyim çocukla uğraşıyorum, dışarı çıkmam gerekirse ya annemle ya kendisiyle ama asla o yanımda olmuyor sürekli annemle dışarıya çıkıyorum. Gördüğüm manzaralar canımı sıkıyor herkes eşiyle çocuğuyla birşeyler yapıyo ve bu durum beni çok üzüyor. Ailesi sürekli dolduruyor her gidip geldiğinde belli etmesede ben anlıyorum ufacık birşeyde parlıyor bütün hıncını benden çıkarıyor, bende bu duruma sessiz kalamıyorum ve kavga gürültü oluyor Defalarca tartıştık kavga ettik ve yoruldum boşanmak istesem ailem destekçim değil hiç kimsem yok her kavgadan sonra eve zorla gönderildim sürekli çoçuğumu elimden alır baskısı yaşadım bi mesleğim de yok ne gidebiliyorum ne kalabiliyorum bir çıkmazın ortasındayım. İçimi size dökmek istedim..
Öncelikle bi durun sakinleşin, anlaşılan çocuk belli bi yaşa gelene kadar bi nevi eşinize katlanmak zorundasınız.. Kavgayı bırakın, bu sizi yıpratır karşı tarafa hiçbi şey olmaz keyiflerinde devam ederler.. Eşinizi iyi gözlemleyin, huyuna göre taktik uygulayın.. Benim bi tanıdığım aynı sizin gibi, evlenmeden önce anne-oğul ilişkileri asla yoktu, evlendikten sonra tatlandılar birden, oğlunu doldurup doldurup gelinin üstüne salıyordu.. Gelin baştan sessiz sakin kendi kendine ağlıyordu sonra baktı öyle olmuyor sesini yükseltmeye başladı, öyle olunca kocası sindi biraz..

Yani bugun gördüğüm ikinci bu.
Online sınavlar vardı ya hani bi ara, kimse popişini koltuktan kaldırmadan evinde sınava girdiği, cevapları elinin altında olduğu sınav. Heh işte o açık lise sınavlarıydı.

Benim eşimde ailesine düşkündür . Yani ailesinden çok aslında kardeşine .. Kardeşi ne yaparsa yapsın doğrudur . Yani mesela 4 aylık bebeğime var x insan sigara kokusu ile çocuğu kucağına alamaz sigara zararlı diye aldırmaz ama söz konusu kardeşi olduğunda asla ses etmez tabi ki alma diyemez ama bir şey de demez . O kadar şey yaptı açıp kardeşim neden böyle yapıyorsun bak diye sitem ettiği dahi görülmemiştir .. bende 3 yıllık evliyim . Baktım değişmiyor . En son kavgamızda yahu sen kardeşinle geçmişte ne yaşadın da bu kadar tapıyorsun herkes annem annem der sen kardeşimde kardeşim diyorsun. Hee dedim yine aynı bi karar aldım kardeşinden bi adım bekliyorum. Mesela babası için gittik sırf ben uyuz olayım diye yalnızken laf sokar bana ses etmem güler geçerim . Hop diyelim ki salona geldik onun bana söylediği konuyu doğruymuş gibi anlatırım he bak sen söyledin ama ben alınmadım ( tabi her şeyde değil be söylediğine bakıyorum ) sonra sigara ile iken gider ayak hee dedim al halası sev bi baktım ağzından resmen kahvehane den çıkmış gibi koku o dedim leş gibi kokuyorsun vermedim . Gittim kayınvalideme verdim kv verecekti almadı sigara kokuyormuşum ben diyor 🤣 ses etmedim . Kayınvalidem oğluna laf eder ama kızına söylemez bir şey garip , çekiniyor herhalde 😂. Valla ben söylüyorum isterseler laf etsinler . Kendime söylenen bir şey olduğunda gülüyorum ama söz konusu oğlumsa söyleniyorum ..

Yani sakın eşinizle kavgaya tutuşmayın daha çok itersiniz . Burakın kendi gitsin siz çocuğunuza bakın ve gitmeyin kendi takılsın ailesi ile .. zamanla o eksiklik hissini hissetsin . Çokta takmayın şu erkek milletini .
Benim tek avantajım eşim beni dinler

Belliki bosanabilecek durumda değilsiniz ...evliliğiniz malesef hayal kırıklığı yaratmis sizde..bir çok kadın yaşıyor bu durumu yanlız değilsiniz öncelikle bunu bilin...
Taktiksel davranmanız ve eşinizi kendinize çekmeniz şart bu durumda
Cilve naz istemesenizde ki bu durumda istememeniz çok normal biraz cinselliğe yönelin kendinize bağlayın bir şekilde ...ailesini eleştirmeyin tartışmayın onlar için zamanla düzelir inşallah
Malesef bazi aileler oğulları ile gelinleri arasında nifak sokmak için yaratılmış resmen...gerçekten aklım almıyor.ne isterler elin çocuğundan neden mutsuzluğa sebebiyet verirler hiç anlamiyorum
İnşallah eşinizi kendinize çeker ve çok mutlu olursunuz bu arada size destek olmayan ailenizede hiç ihtiyaç duymazsiniz

tabi
erken yaşta gitsin evlensin
bir de çocuk patlatsın
sonra 10 sene anası çeksin cefasını

valla kusura kalmayın da ben bu boşan annen baksın kafasını anlamadım anlamıycam

dayak vs. olsa hadi tamam, yapmış bir hata ama can güvenliği sorunu var..

fakat onun dışında kusura kalmasın kimse koşa koşa evlenirken, hele işi gücü mesleği sıkıntılıysa bi düşünecek yani adam istediğim gibi olmazsa ben ne yapcam diye. olmazsa koşarım anama 10 sene başına atarım çocuğu diye bir dünya yok, kızlar koşa koşa evlenip çocuk yapıyor bu kafa toplumda böyle destek bulduğu için...
acımasız olmayayım diye uğraşıyorum ama ben de sizin gibi düşünüyorum çoğu zaman. forumda başka bir konuda vardı; evlenmiş bi çocuk yapmış boşanıp dönmüş, ailesi kucak açmış. memuriyetini yakıp tekrar evlenmiş bir iki çocuk da ondan yapmış gene evlilik sallanıyor. gene ailesinin yanına dönecek bu sefer yeni çocuklarla. sıfır sorumlulukla evlen çocuk yap sonra işler sarpa sarınca annen çocuğa baksın. niye hep anneler bedel ödüyor. bazen genç kadınları savunurken orta ya da yaşlı kadınları eziyoruz.

acımasız olmayayım diye uğraşıyorum ama ben de sizin gibi düşünüyorum çoğu zaman. forumda başka bir konuda vardı; evlenmiş bi çocuk yapmış boşanıp dönmüş, ailesi kucak açmış. memuriyetini yakıp tekrar evlenmiş bir iki çocuk da ondan yapmış gene evlilik sallanıyor. gene ailesinin yanına dönecek bu sefer yeni çocuklarla. sıfır sorumlulukla evlen çocuk yap sonra işler sarpa sarınca annen çocuğa baksın. niye hep anneler bedel ödüyor. bazen genç kadınları savunurken orta ya da yaşlı kadınları eziyoruz.
belki annesinin evinde bu kıza ve çocuğuna ayrı bir oda bile yok
sadece annesi değil o evde kardeş vs. kim varsa hepsini ezen bir şey bu git annen baksın durumu

tamam, son çare olarak tabii ki evladını atsın satsın demiyorum ben de kimseye ama
meslek mi edinecek, okul mu okuyacak, para mı biriktircek ne yapacaksa kocasının evinde yapsın bi zahmet kocayı bulurken düşünsün kızlar bunları

bence acımasızlık değil o evdeki diğer kişilerin de canı var. ananenin de canı var. hatta oradan oraya paket gibi taşınan çocukların da canı var...

Madem eşin için sen önemli değilsin sen mutlu olmayı onsuz yaşa
Ayrılmayacağız için mesleğinde yokmuş ,ama ne yap et bir meslek edin ve çalış onun önemsediği konular sen önemseme kocanı 2 plana at hayatını ona göre yönlendirme yıllar çabuk geçiyor arkana baktığında da yaptıklarından ve yapmadıkların az pişman olmalısın annemiz bizi 2 .defa doğurmayacak ,kendine iyi davran

İşte sırf bu yüzden bile olsa kadınların elinde bir meslek olmalı.

Herkes okumak zorunda değil ki.

Terzi olabilir , berber olabilir , konfeksiyonda çalışabilir

Kaldı ki hepsi çok değerli meslekler emeğin olduğu herşey güzeldir.

Okuma imkanı olmayan kız çocuklarının küçükten yetişmesi için aile ufktan vermeli mesleği eline

Kolunda bileziğin olsun yeter evlenince çalış çalışma sizin kararınız.

Ama bu tarz durumlarda kadın başının çaresine bakabilmeli.

Aile eşe , eş kendine mecbur bırakıyor kadını maalesef.

hakkınız da hayırlısı

Arkadaşlar merhaba 2 senedir evliyim 1 yaşında bir bebeğim var ve bunalımdayım. Eşimle olan sorunlarım hiç bitmiyor ve gerçekten dayanılmıcak bir hal aldı benim için. Öncelikle eşim kıskanç pinpirikli kendini ve ailesini düşünmekten gönüllerinin hoş olması dışında hiçbir şey yapmıyor umursamıyor. Dediğim gibi 2 senedir evliyim ben bir gün eşimle dışarı çıkıp keyif yaşamadım, hep of püf her hafta sonu ya benim ailem ya kendi ailesi yeri gelir ben aileme gittiğim de onun bile tartışmasını yapar. Nişanlıyken böyle biri değildi annesini babasını bilmezdi evlendik anneci babacı oldu asla benim fikirlerimin bi önemi yok benim mutluluğumun önemi yok. Sürekli evdeyim çocukla uğraşıyorum, dışarı çıkmam gerekirse ya annemle ya kendisiyle ama asla o yanımda olmuyor sürekli annemle dışarıya çıkıyorum. Gördüğüm manzaralar canımı sıkıyor herkes eşiyle çocuğuyla birşeyler yapıyo ve bu durum beni çok üzüyor. Ailesi sürekli dolduruyor her gidip geldiğinde belli etmesede ben anlıyorum ufacık birşeyde parlıyor bütün hıncını benden çıkarıyor, bende bu duruma sessiz kalamıyorum ve kavga gürültü oluyor Defalarca tartıştık kavga ettik ve yoruldum boşanmak istesem ailem destekçim değil hiç kimsem yok her kavgadan sonra eve zorla gönderildim sürekli çoçuğumu elimden alır baskısı yaşadım bi mesleğim de yok ne gidebiliyorum ne kalabiliyorum bir çıkmazın ortasındayım. İçimi size dökmek istedim..
Hep deniliyor evlenir evlenmez çocuk yapmayın diye.tam bu durumlar için işte.bir de yaşınız da genç neyin acelesiydi bu? Ne zaman ders alınacak bilmem.

X