Eşimin ailesi ayrımcılık yapıyor

altın vs bir yana ben bir ailenin çocuklarına maddi manevi eşit davranmasından yanayım. daha doğrusu olması gerekenin o olduğunu düşünüyorum. basit bir örnekle herkes iki çocuklu bir anne olarak düşünürse birine çikolata alırken diğerine almamak gibi bir şey söz konusu olabilir mi? aman bu yesin, diğeri de yemeyiversin diye düşünülüyor mu.. bilemiyorum ben anne değilim ama empati yaparken bile vicdanım el vermedi :halay: normalde gelin ve altın konularını biraz saçma bulurum, bu konuda hepsini geçip eş alındıysa eşe hak veriyorum..

aynen bacılar sizin basınıza gelse sizde boşverir ve eltinize takılan altınlara maşallah çekersiniz ne kadar polyyannasınız yahu en iyi sizsiniz soruyu sora fesat aynen :21:
bizde evlenirken kendi oturacağımız evi eşimle ben çalişıp haftasonundan feragat ederek kendi ellerimizle yaptık .abartmıyorum alçı badana parke kapılar pencereler sıfırdan mutfak ve eşyalar kendi maaşımız ve krediyle hallettik. 2senede kredi borcunu ödedik. o zamanlar bu polyanna bacılar gibi hiç bu konuları düşünmek aklıma gelemzdi ama zamanla haksızlıga ugrasıkca içinde bulundugum durumu sorguladım. bizden çok önce evlenen abisinin kilimine kadar eşyalarının parası ödenmiş, issiz askere gitmemiş abisinin tek kuruş harcamadan evlenmiş olması, sonrasında mutfak giderleri pazar alışverişinin senelerce kv tarafından aksatılmadan yapılıp kapıya teslim hizmeti, sonrasında biricik oğlunun bedellisinin ödenmesi vs derken bedavadan gecinen bu çift. sizin basınıza böyle olaylar gelmedigi için uzaktan yargılamak sonrada HAK diyen insanı fesat ilan etmek kolay dimi :) basına gelip genede eyvallah çeken varsada göstermiş oldugu üstün sabrından dolayı tebrik ederim

Bana da aynı sana yaptıkları gibi yaptılar biz eşimle evlenirken herşeyi eşim yaptı mobilya filan hepsini yaptı ben bişey yapmadım eşyalara gitti paraları bilezikler alamadı sonra alırım dedi tamam dedim ama eşimin anne babası düğünümüzde sahte bilezikler taktı durumumuz yok milletin gözünde takmış gibi olalım söylenmesinler dediler ben çok kızdım takmak istemedim 1,5 sene sonra küçük kayinbiraderimin düğünü oldu kv 2 altın bilezik taktı zoruma gitti ayrımcılık yaptıkları için darıldım ama bişey demedim zaten eşim alıyor bana sağolsun yani söz konusu altın değil insanın gururu değerinde bana yapmadı mı diğer gelini ne neden yaptı haksızlık değil mi bu sen yinede bişey deme Allaha havale et mesafe koy

Elbette ayrım yapılması sinir bozucu ama eşinle aran iyiyse, evliliğinde mutluysan, karışıp huzur bozmuyorlarsa bu kadar sorun etme bence. Hani hiçbir katkıları olmayıp kendi evleri gibi sahiplenirler, eşin de onlara paspas olur her şeye rağmen, o zaman insanın gözüne batar, sinirini bozar ama öyle değilse çok da önemli değil.

X