Eşimin ailesi ayrımcılık yapıyor

bizimkilerde herşeyi yaptılar ama hepsini borca hepsini biz ödedik , milletede oğlan evlendirdim diye övündüler ,

benden sonra bir oğlunu bahçe satıp evlendirdi sıfır ama sıfır borçla ,

ben rezidansta oturuyorum onlar kira da , sen allaha havale et ona bırak o en güzel adeleti sağlıyor
Ne alaka ya? Yok ben rezidansta oturuyorum yok onlar kirada. Allah’ın adaleti uğrayacak yer sizi mi buldu? Kendinizi ne önemli sanıyorsunuz. O zaman belki durumları yoktu şimdi onlara bunu yapabildiler. İnşallah onlar da kendi istediği evi aşılar ileride. Bu zamanda nasıl ev alacaklar Allah’ın adaleti dediğiniz şeye bakın ya almışsınız geçmişte bi ev havasını atın hay allahım ya

Kendini haksızlığa uğramış hissetmen çok normal. Kayınbiraderinin büyüğü bu insanlar okey peki siz evlenirken yabancı mıydılar? Durumları yoktuysa yapacak bir şey yok. Geeçi hala yapacak bir şey yok. Geçmişe sünger çek ve insanlarla arana mesafe koy

Tespitimi açıklamadan önce sormak istiyorum eşiniz veya her ikiniz de çalışıyor musunuz? eşinizin geliri kardeşin gelirinden iyi mi?
genelde aileler her ikisi de calısana ya da durumu nispeten (1-2 bin fazla maaş🙃) iyi olana ihtiyaçları yok deyp yardım etmeyip az maaş alıp tek kişi çalışana yardım ediyorlar eşitleme düşüncesiyle ama kaçırdıkları nokta bu şekilde eşit davranmadıkları.
aynı sey başıma geldi valla ses etmiyorum kimseye muhtaç değilim bu da onların problemi kendi takdirleri çocukları arasında bu ayrımı yapan anne babaya biz ne diyebiliriz ki? Boşverin takmayın kardeşle eşine de cephe almayın anca kendinizi yıpratırsınız. (Tecrübeyle sabit)

Merhabalar hanımlar ben sizlere yine bir konu hakkında fikir almak istiyorum ben 6 sene önce evlendim eşimin ailesi biz evlenirken düğünümüzde hiçbir şey yapmadılar takıları düğünü ev eşyalarını hepsini eşim kendi birikimiyle yaptı yani düğünümde taktıkları takıyı bile eşimden almışlar bizim alacak gücümüz yok diye fakat şimdi eşimin erkek kardeşi evleniyor geline 6 bilezik yaptılar düğününü yapacağız diyorlar eşim bu duruma bozulsa da bsey demiyor tabiki bende bsey diyemiyorum ama içten içe çok da sinir oluyorum biz herseyimizi kendimiz yaptık bana düğünümde 1 bilezik bile takmadı ama şimdi yeni geline gitmiş benim bileziklerin aynısından 6 tane almış sizce ben mi abartıyorum sizin böyle bir duruma tepkiniz ne olurdu
bosver esin icin hayat dersi olmus, 50 sene anlatsan yine kafasina girmezdi. bi dahakine kendi rizkini, ailesine harcayacagi parayi anne babasina vermez. siz de bence kafaniza takmayin, hele ki karsidaki kiza hic bilenmeyin. siz de ona gore davranirsin. ben minnet altinda kalip laf yiyecegime, kendi yagimda kavrulurum daha iyi

Tespitimi açıklamadan önce sormak istiyorum eşiniz veya her ikiniz de çalışıyor musunuz? eşinizin geliri kardeşin gelirinden iyi mi?
genelde aileler her ikisi de calısana ya da durumu nispeten (1-2 bin fazla maaş🙃) iyi olana ihtiyaçları yok deyp yardım etmeyip az maaş alıp tek kişi çalışana yardım ediyorlar eşitleme düşüncesiyle ama kaçırdıkları nokta bu şekilde eşit davranmadıkları.
aynı sey başıma geldi valla ses etmiyorum kimseye muhtaç değilim bu da onların problemi kendi takdirleri çocukları arasında bu ayrımı yapan anne babaya biz ne diyebiliriz ki? Boşverin takmayın kardeşle eşine de cephe almayın anca kendinizi yıpratırsınız. (Tecrübeyle sabit)
Katılıyorum bencede öyle bakıyorlar. Ama kaçırdıkları sey su ki ben o maaşı kazanmak icin ev hanimligimdan da feragat ediyorum, ileride cocugum olunca da belki daha yorgun ve enerjisiz olacağım bu sebeple adil olunmamasi bence de hoş değil yalnız arada çok zaman varsa , eş ailesinin durumu iyileşmişte olabilir normal bakardım ben olsam. Bekar kaynım var. Bizimde bileziklerimizi eşim kendi birikimi ile aldı sadece bir tanesini ailesi almış.
Biz evlenince 30u geçiyorduk eşim biriktirmiş.
Ama kaynım küçük ve çok geçmeden evlenirse elbette babası bize göre daha çok ihtiyaçlarını karşılar ve normal görüyorum bu durumda.

Merhabalar hanımlar ben sizlere yine bir konu hakkında fikir almak istiyorum ben 6 sene önce evlendim eşimin ailesi biz evlenirken düğünümüzde hiçbir şey yapmadılar takıları düğünü ev eşyalarını hepsini eşim kendi birikimiyle yaptı yani düğünümde taktıkları takıyı bile eşimden almışlar bizim alacak gücümüz yok diye fakat şimdi eşimin erkek kardeşi evleniyor geline 6 bilezik yaptılar düğününü yapacağız diyorlar eşim bu duruma bozulsa da bsey demiyor tabiki bende bsey diyemiyorum ama içten içe çok da sinir oluyorum biz herseyimizi kendimiz yaptık bana düğünümde 1 bilezik bile takmadı ama şimdi yeni geline gitmiş benim bileziklerin aynısından 6 tane almış sizce ben mi abartıyorum sizin böyle bir duruma tepkiniz ne olurdu
yaşlanınca kimin bakacağı belli oldu işte .

Bu arada aslnda istediğim çok şey de değil dese ki gelip de kızım o zman durumum iyi değildi sana bsey takamadim yada yapamadim şimdi durumum iyi yeni geline 5 bilezik aldım al şu 1 tanesi de sana hediyem dese yani ben de bu güne kadar onlara hiçbir terbiyesizlik yapmadım saygıda kusur etmedim kendimde çalışan biriyim çok şükür ihtiyacım da yok ama yine de sinirlerim bozuluyor bu şekilde ayrımcılık yapmalarına
Sende vur dedik oldurdun bacim kizin hakkini yiyorsun o zaman sende

bizimkilerde herşeyi yaptılar ama hepsini borca hepsini biz ödedik , milletede oğlan evlendirdim diye övündüler ,

benden sonra bir oğlunu bahçe satıp evlendirdi sıfır ama sıfır borçla ,

ben rezidansta oturuyorum onlar kira da , sen allaha havale et ona bırak o en güzel adeleti sağlıyor
Başınız göğe ermiştir rezidanstan

avrupadamı yaşıyorsunuz ? tüm gelinler kendi rızasıylamı bakıyor kaynanasınna. adam annesini getiriryor eve , kadına soruyormu . anam o benim bakacam diyor . yemeği bulaşığı kadının üstünde
Siz nerde yaşıyorsunuz ki? sizin zamanınızda kalmış o durumlar. Şimdi kolay kolay kimse kimseye bakmıyor

Siz nerde yaşıyorsunuz ki? sizin zamanınızda kalmış o durumlar. Şimdi kolay kolay kimse kimseye bakmıyor
türkiyedeyim yaşımda büyük , bi çok arkadaşım kaynanasına bakıyor. tam bakmasada ameliyat oluyorlar , hasta oluyorlar geliyorlar. mesela yeni arkadaşımın kaynanasına kalp pili takılacak , en az 6 ay dedi.
ben bakmayacam mı diyecek . bizizm yaş grubunun kayınvalideleri 70 ve üstü ...

Katılıyorum bencede öyle bakıyorlar. Ama kaçırdıkları sey su ki ben o maaşı kazanmak icin ev hanimligimdan da feragat ediyorum, ileride cocugum olunca da belki daha yorgun ve enerjisiz olacağım bu sebeple adil olunmamasi bence de hoş değil yalnız arada çok zaman varsa , eş ailesinin durumu iyileşmişte olabilir normal bakardım ben olsam. Bekar kaynım var. Bizimde bileziklerimizi eşim kendi birikimi ile aldı sadece bir tanesini ailesi almış.
Biz evlenince 30u geçiyorduk eşim biriktirmiş.
Ama kaynım küçük ve çok geçmeden evlenirse elbette babası bize göre daha çok ihtiyaçlarını karşılar ve normal görüyorum bu durumda.
Kesinlikle katılıyorum şu an kaynımın eşi de ben de hamileyiz. Ben şimdiden çocuğuma nasıl bakacağımı düşünüyorum kendi emeklerimizle ev aldık kredi ödüyoruz işten falan ayrılamam. Ama karşı tarafın evi de arabası da var eş ailesi sağ olsun:) kimse de çalışmıyor.

Adaletsizlik için eş zamanlı olması veya durumların aynı olması gerekir. Yine de kafa yoruyor en iyisi azıcık aşım ağrısız başım deyip kenara çekileceksin.

Kendinizi bir tuttunuz yani.
Herkes aynı koşulları yasamayabilir bunları içinizde sindiremiyosunuz anladığım kadarıyla.
Yani evlenen siz değilsiniz cebinizden çıkan bı para yok evin yolun ayrı neden dert olur anlamadim. İsterse şatoda yaşasınlar siz kapinizi kapattıktan sonraki hayatınıza bakın kapının ardındakilere değil. Eşiniz sizin kadar dert etmemiş onun anası babası üstelik özde.

Ona bunu yaptılar bana yapmadılar diye başlar bu s.dik yarışı sonu gelmez dusuncenizi doğru bulmadım.

Benim ailem de evlat ayırıyor. Erkek kardeşime 3 (üç) ev verdiler bana 1 (bir).:KK61:..Ama eşim ağzını açsa " Hadi ordan, senin ailen bize ne verdi de sen benim aileme karışıyorsun" derim kibarca. :KK45: Daha gerek olmadı ama denir yani...

X