Eşimin ailesi ayrımcılık yapıyor

Suluka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2022
871
351
27
Merhabalar hanımlar ben sizlere yine bir konu hakkında fikir almak istiyorum ben 6 sene önce evlendim eşimin ailesi biz evlenirken düğünümüzde hiçbir şey yapmadılar takıları düğünü ev eşyalarını hepsini eşim kendi birikimiyle yaptı yani düğünümde taktıkları takıyı bile eşimden almışlar bizim alacak gücümüz yok diye fakat şimdi eşimin erkek kardeşi evleniyor geline 6 bilezik yaptılar düğününü yapacağız diyorlar eşim bu duruma bozulsa da bsey demiyor tabiki bende bsey diyemiyorum ama içten içe çok da sinir oluyorum biz herseyimizi kendimiz yaptık bana düğünümde 1 bilezik bile takmadı ama şimdi yeni geline gitmiş benim bileziklerin aynısından 6 tane almış sizce ben mi abartıyorum sizin böyle bir duruma tepkiniz ne olurdu

Bu arada aslnda istediğim çok şey de değil dese ki gelip de kızım o zman durumum iyi değildi sana bsey takamadim yada yapamadim şimdi durumum iyi yeni geline 5 bilezik aldım al şu 1 tanesi de sana hediyem dese yani ben de bu güne kadar onlara hiçbir terbiyesizlik yapmadım saygıda kusur etmedim kendimde çalışan biriyim çok şükür ihtiyacım da yok ama yine de sinirlerim bozuluyor bu şekilde ayrımcılık yapmalarına

Merhabalar hanımlar ben sizlere yine bir konu hakkında fikir almak istiyorum ben 6 sene önce evlendim eşimin ailesi biz evlenirken düğünümüzde hiçbir şey yapmadılar takıları düğünü ev eşyalarını hepsini eşim kendi birikimiyle yaptı yani düğünümde taktıkları takıyı bile eşimden almışlar bizim alacak gücümüz yok diye fakat şimdi eşimin erkek kardeşi evleniyor geline 6 bilezik yaptılar düğününü yapacağız diyorlar eşim bu duruma bozulsa da bsey demiyor tabiki bende bsey diyemiyorum ama içten içe çok da sinir oluyorum biz herseyimizi kendimiz yaptık bana düğünümde 1 bilezik bile takmadı ama şimdi yeni geline gitmiş benim bileziklerin aynısından 6 tane almış sizce ben mi abartıyorum sizin böyle bir duruma tepkiniz ne olurdu
Tepkim benden bir ricalari olunca ortaya çıkardı ne ettin elime ne süreyim yüzüne durumu 😂bence sen yinede bunu söyleme

Bence boşver
Hem ne güzel eşin sana herşeyı yapmış ki tek başına yapmasında doğru olan . Kendine güveni olan evliliğe hazır olan herkes elini cebine atmalı ama elbetteki büyükler yardım etmeli eğer durumları müsaitse

Belkide siz evlenirken durumları yoktu

O zaman durumları yokmuş yapamamışlar; şimdi durumları var yapıyorlar.
Gayet açık değil mi ? Eşiniz bozulsa bile bu duruma bir şey demiyorsa sizin konuşmaya hakkınız yok.
Sinirinizi bozuyor ise bu durum, mesafeli olun, fazla görüşmeyin.
6 yıl önce ki olayı da konuşmaya gerek yok bence. Öküz öldü ortaklık bozuldu boşver. Sana getireceği 1 bilerrrziğe tav olacaksan ohoooo

Bir de şöyle bişey var. Benim eltim de benden kat kat büyük, ilk oğlu ile evlenmiş evin. Ben son oğluyla evlenmişim ki arada 4 kız var. Sorsanız ona hiçbirşey yapılmamış bana yapılmış. Bana sorsanız biz de eşimle ortaklaşa yaptık çoğu şeyi ortak paramızla. Ama aileye bakarsanız aile yaptı herşeyi. 🧐Şimdi soruyorum size kim ne yaptı bizim düğünümüzde 🤭

Yemin ediyorum,şu forumda bana en itici gelen şeylerden biri bu kim taktı,kim takmadı,mal,mülk muhabbetleri.Rahat bırakın şu insanları,düğününuz olmuş mu olmuş,tamam,bitti.

ben de bu güne kadar onlara hiçbir terbiyesizlik yapmadım saygıda kusur etmedim
Ha bir de şu cümle lütuf gibi olmuş ama :KK70:
Bu zaten olması gereken bir şey, kendi ailenize yapmıyorsanız eşinizin ailesine de yapmamanız gerekir. Bunun bilerrrzikk ile alakası yok.

bizimkilerde herşeyi yaptılar ama hepsini borca hepsini biz ödedik , milletede oğlan evlendirdim diye övündüler ,

benden sonra bir oğlunu bahçe satıp evlendirdi sıfır ama sıfır borçla ,

ben rezidansta oturuyorum onlar kira da , sen allaha havale et ona bırak o en güzel adeleti sağlıyor

Burada sizin değil de eşinizin konuşması gerek. Çünkü yapmayan onun anne babası... Burada gücenecek biri varsa eşiniz, siz değilsiniz. Ha ben her zaman adaletten yanayım, her şey eşit olmalı ama burada ki haksızlık eşinize yapılıyor. Sizle alakalı bir durum yok

Yeni elti senmisin kız 🤣🤣🤣
images (29).jpeg

Lanet olsun yakaladın beni 🤘

bizimkilerde herşeyi yaptılar ama hepsini borca hepsini biz ödedik , milletede oğlan evlendirdim diye övündüler ,

benden sonra bir oğlunu bahçe satıp evlendirdi sıfır ama sıfır borçla ,

ben rezidansta oturuyorum onlar kira da , sen allaha havale et ona bırak o en güzel adeleti sağlıyor
sıfır borçla evlendikleri için kirada oturmaları adalet mi oluyor

siz evliliğinizde mutlu musunuz ? Eşinizle aranız nasıl size nasıl davranıyor ? Para sıkıntınız var mı ?

Sinir bozucu bir durum ama olan olmuş. Gecmis gitmis. O zaman sesinizi cikarmadiysaniz suan soyleyeceginiz en ufak seyde kiskancliktan tutun bin bir türlü sey soyleyecekler. Bosverin

Bu arada aslnda istediğim çok şey de değil dese ki gelip de kızım o zman durumum iyi değildi sana bsey takamadim yada yapamadim şimdi durumum iyi yeni geline 5 bilezik aldım al şu 1 tanesi de sana hediyem dese yani ben de bu güne kadar onlara hiçbir terbiyesizlik yapmadım saygıda kusur etmedim kendimde çalışan biriyim çok şükür ihtiyacım da yok ama yine de sinirlerim bozuluyor bu şekilde ayrımcılık yapmalarına
İnsan değer görmediğini hissediyor altın almayınca. Çok haklısın. Bence hakkın olan altını istemelisin ve iki yüzlülüklerini yüzlerine vurmalısın. Bir akşam yemeğine çağır herkesi ve o orada söyle herkesin içinde. Rencide nasıl edilirmiş görsünler

X