EŞİMİN AİLESİ BAKIM

Sizin çalıştığınız parayla ailesine yardim ediyor sanırım, eğer kardeşleri çalışıyor olmasaydi birşey söylemezdim ama 2 görümceniz calistigi halde ellerini ceplerine atmadığı için eşimle konuşur bu durumdan rahatsiz oldugumu onlarla konuşmasını söylerdim.
4 kardeş var ve 2 kişinin üstüne kalması doğru değil. Kayınvalide kayinpederin nasil sosyal güvencesi olmaz, gerçekten çok zor sizin için bu durum

merhaba arkadaşlar 8 yıllık evliyim 4,5 yaşında bir oğlum var çalışan bir anneyim eşimle aram çok iyi
benim şöyle bir sorunum kayın pederimin ve kayın validemin hiçbir geliri yok (maaş,ssk,bağkur vs)
bakımlarını eşim ve bekar olan kardeşi üstleniyor... bizimde ev kredi borcumuz var bende çalışıyorum eşime destek olmak için
sakın yanlış anlamayın eşim ailesine baktığı için hiç dert etmiyorum benim takıntım 2 ablası var hiçbirşekilde ailesine destek olmuyorlar
ve kayınvalidem en büyük görümcemin çocuklarını büyütmüş sayesinde ve yurt sahibi olmuşlar
ben öncesinde bunuda problem etmiyordum çok şükür açta değiliz açıkta değiliz diyordum
ama geçen gün sinirlerim bozuldu hem ailesine yardımcı olmuyorlar hemde yok bu kadar birikim var yok bunu yapıyorum diyip diyip duruyor
benmi yanlış düşünüyorumm
Benim eşim tek erkek çocuk ve annesinin tüm maddi ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Bence normal olan bu. Eşimin kız kardeşleri de kendi eşlerinin ailesine destek oluyor. Bence lafını etmeyin.

Sizin çalıştığınız parayla ailesine yardim ediyor sanırım, eğer kardeşleri çalışıyor olmasaydi birşey söylemezdim ama 2 görümceniz calistigi halde ellerini ceplerine atmadığı için eşimle konuşur bu durumdan rahatsiz oldugumu onlarla konuşmasını söylerdim.
4 kardeş var ve 2 kişinin üstüne kalması doğru değil. Kayınvalide kayinpederin nasil sosyal güvencesi olmaz, gerçekten çok zor sizin için bu durum
benim maaşıma elini sürmez eşim , ben sadece ev kredisi ödüyorum diğerine karışmaz , eşime söylüyorum fakat aramız bozulur diye çok üstelemiyorum

Benim eşim tek erkek çocuk ve annesinin tüm maddi ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Bence normal olan bu. Eşimin kız kardeşleri de kendi eşlerinin ailesine destek oluyor. Bence lafını etmeyin.
kendi eşlerinin ailelerine affedersiniz zırnık koklatmıyorlar , hatta lafını bile ediyor

merhaba arkadaşlar 8 yıllık evliyim 4,5 yaşında bir oğlum var çalışan bir anneyim eşimle aram çok iyi
benim şöyle bir sorunum kayın pederimin ve kayın validemin hiçbir geliri yok (maaş,ssk,bağkur vs)
bakımlarını eşim ve bekar olan kardeşi üstleniyor... bizimde ev kredi borcumuz var bende çalışıyorum eşime destek olmak için
sakın yanlış anlamayın eşim ailesine baktığı için hiç dert etmiyorum benim takıntım 2 ablası var hiçbirşekilde ailesine destek olmuyorlar
ve kayınvalidem en büyük görümcemin çocuklarını büyütmüş sayesinde ve yurt sahibi olmuşlar
ben öncesinde bunuda problem etmiyordum çok şükür açta değiliz açıkta değiliz diyordum
ama geçen gün sinirlerim bozuldu hem ailesine yardımcı olmuyorlar hemde yok bu kadar birikim var yok bunu yapıyorum diyip diyip duruyor
benmi yanlış düşünüyorumm
onların yaptıkları sizi haklı çıkarmaz. onların içindeki kötülüğün size bulaşmasına izin vermeyin . onları vicdanları ile baş başa bırakın . bu dünyada kim ne yaparsa o çıkar karşısına. eğer kv ,kp bu durumda sizden alıp onlara veriyorsa o zaman onları düşünün.

kendi eşlerinin ailelerine affedersiniz zırnık koklatmıyorlar , hatta lafını bile ediyor
Bence o onların problemi, anne baba bu, yapışacak bir şey yok. Sadaka olarak düşünün kendinizi rahatlatmaya çalışın. Allah kimsenin rızkını kimsede bırakmaz onlardan o para bir şekilde çıkar.

Benim ailemde çok kızıyor görümcem 1 giydiğini 1 kez daha giymez , geçende diyor ki 2300 tl ev kredisi ödüyorum 2500 tl ev kredisi kadar her ay para kenara atıyorum , ben görüyorum eşimin ne hallerde çalıştığını sizce hak mı? sadece 2 evlatmı sorumluluk almak zorunda
İnsanin ici rahat etmez herseyden once iyi mezara paralarini koyar giderler artik😅 Allah sizinde yardimciniz olsun gercekten su devirde bisey sahibi olmak cok zor insallah sizde istediginiz duruma gelirsiniz kat kat kazanciniz olsun🙏

Bence o onların problemi, anne baba bu, yapışacak bir şey yok. Sadaka olarak düşünün kendinizi rahatlatmaya çalışın. Allah kimsenin rızkını kimsede bırakmaz onlardan o para bir şekilde çıkar.
Allah razı olsun Rabbim evimize bolluk bereket versin inşallah

İnsanin ici rahat etmez herseyden once iyi mezara paralarini koyar giderler artik😅 Allah sizinde yardimciniz olsun gercekten su devirde bisey sahibi olmak cok zor insallah sizde istediginiz duruma gelirsiniz kat kat kazanciniz olsun🙏
AMİNN RABBİM NASİP EDERSE İNŞALLAH

zaten hiçbir şekilde ben bu konuyu açmıyorum sadece anne baba hakkı o evlatların da üzerinde var bu yüzden sinir bozucu

Benim ailemde çok kızıyor görümcem 1 giydiğini 1 kez daha giymez , geçende diyor ki 2300 tl ev kredisi ödüyorum 2500 tl ev kredisi kadar her ay para kenara atıyorum , ben görüyorum eşimin ne hallerde çalıştığını sizce hak mı? sadece 2 evlatmı sorumluluk almak zorunda
inanın alın teliyle kazanmaktan ana baba duası almaktan güzeli yoktur. benim rahmetli amcalarımda gamsızdı babam küçük çocuk ,annemde merhametli olunca rahmetli babanneme biz baktık. o zamanlar çocuktum çok kızardım. çocuk aklı . çok şükür allah bize o şansı vermiş duasını almışız. kalbinizi kirletmelerine izin vermeyin .

inanın alın teliyle kazanmaktan ana baba duası almaktan güzeli yoktur. benim rahmetli amcalarımda gamsızdı babam küçük çocuk ,annemde merhametli olunca rahmetli babanneme biz baktık. o zamanlar çocuktum çok kızardım. çocuk aklı . çok şükür allah bize o şansı vermiş duasını almışız. kalbinizi kirletmelerine izin vermeyin .
aminnn

Malesef vicdan melesi bu ,brnim.annemin babaminda birer emeklisi var en dusukten ,evlenene kadar ben evdeydim,evlendim yine destekliyorum kardesimde var ,bir lirasini gormediler,evlenmeden oncede sonrada ,
Bahanesi var, esi kirasi bilmem nesi ,
Sanki benim yok,

Siz karismayin bunu kocaniz ve diger kardesi dusunsun onlarin zoruna gitsin. Anne baba sonucta onlar bakmiyo diye kimsemi bakmasin. Birakin onlar utansin yaslanmayacak gibi yasasinlar ne ekersen onu bicersin su hayatta gunahi onlara sevabi size kalsin bosverin. Allah daha cok versin diyip gecin kendi patavatsizliklariyla kalsinlar siz hic kotu olmayin.

Benim dedem ve babanneminde bi geliri yoktu 5 cocugu var 4u donup bakmadi biktik diyip atacak yer aradilar annem kiyamadi babama dedi getir ben bakicam bundan sonra dedi yemegini elleriyle yedirdi yatalak oldular altlarini temizledi gelip gidip gonulleri hos olsun diye ellerini oper saclarindan severdi kendilerini yuk hissetmesinler diye iyiki evime geldiniz Allah mukafatini sizin duanizla bana verir insallah derdi. Simdi ölduler... Kör öldu badem gozlu oldu hesabi feryat figan digerleri o yuzden siz karismayin ustunuze duseni yapin gerisi Allaha kalmis dusmez kalkmaz bi Allahtir paralari pullari bi kivilcima bakar yok olmasi siz dertlenmeyin ana babadir sonucta her koyun kendi bacagindan asilacak nede olsa
KAYINVALİDEM ÇOK RAZI AMA EVLATLARINDAN HER NAMAZINDA DUA EDİYORUM DİYOR NE DİYİM BU DEVİRDE HERKES BİR TUHAF OLMUŞ GÖZÜM YOK ALLAH BENDEN ALSIN ONLARA VERSİN

E ebrusenem88 Görümcelerinizin ekonomik bağımsızlıkları olmayabilir(ikisi de çalışıyor maddiyat sorun değil demişsiniz gerçi), cimri olabilirler(bunu hareketlerinden anlarsınız ve bunun için yapacak bir şey yok maalesef), ama aklıma gelen en büyük neden kız evlat- erkek evlat ayrımı olması. Yani ülkenin birçok yerinde maalesef hala devam eder bu, kız evlenince aileden sayılmaz bu sebeple bakım ve miras olayına karışmazlar, bunlar erkek evladın sorumluluğunda diye düşünülür. Bu bir zihniyet meselesi(kesinlikle tasvip etmiyorum ama hala devam eden bir düşünce, inkar edemeyiz) Belki de düşünemediğimiz başka nedenler de olabilir aileye destek olmamaları için, ama burada sizin karışmanız hoş olmaz. Eşiniz, anne baba ve kardeşleri ile görüşüp bir ortak yol izlemeli.

X