Eṣimin ailesi cok tuhaf

Ev araba neden annesinin üzerine delirdiniz mi ?? Nasıl izin verdiniz buna ? Adam vatandaşlık aldımı ? Boşanın def edin gitsin daha sütten kesilmemiş bir birey olamamış sizi manipüle ederek sindirmiş yapmayın bunu kendinize
Evet sindirdi. Ben aile olalim herseyi icimizde hal edelim diyip kapattikca o ailesine anlatri onlarla isbirligi yapti. Güvenim sifir artik. Vatandas degil sadece oturum karti var 1 yillik. Kv üzerine yapti sözde vergi ödememk icinmis. Maalesef göbek bagi bir hala

Sizden mal kacirmak icin annesinin ustune yapiyor muhtemelen sizi bosayinca hak iddia edemeyin diye .yurt disi neresi amerika yada avrupaysa zaten adami alip para kazanmasini saglamissiniz .vatandaslik alamadan bosayin gitsin .adam sizinle yurt disina cikmak icin evkenmis muhtemelen

Evet sindirdi. Ben aile olalim herseyi icimizde hal edelim diyip kapattikca o ailesine anlatri onlarla isbirligi yapti. Güvenim sifir artik. Vatandas degil sadece oturum karti var 1 yillik. Kv üzerine yapti sözde vergi ödememk icinmis. Maalesef göbek bagi bir hala
Onun odeyecegi ama annesinin odemeyecehi vergi ne ki ? Seni kandirmis turk vatandasiysa zaten anneside kendiside ayni vergiyi odeyecek ama kendi ustune alirsa. Bosanmaniz durumunda malin yarisini size veriyor turkiyede devlet. oyle vergilik bisi yok.biraz gozunuzu acin .

Onun odeyecegi ama annesinin odemeyecehi vergi ne ki ? Seni kandirmis turk vatandasiysa zaten anneside kendiside ayni vergiyi odeyecek ama kendi ustune alirsa. Bosanmaniz durumunda malin yarisini size veriyor turkiyede devlet. oyle vergilik bisi yok.biraz gozunuzu acin .
Yaṣli oldugu ickn az mi ödeniyormus ne öyle seLer anlatti. Iste annesinin üzerine tapu, cevirnis olsa hakkim olurdu kendi alin terimde

Yaṣli oldugu ickn az mi ödeniyormus ne öyle seLer anlatti. Iste annesinin üzerine tapu, cevirnis olsa hakkim olurdu kendi alin terimde
Oyle bir şey yok ,kimse yasli oldugu icin az vergi odemez .ev araba vergileri sabittir. 18 yasindada olsaniz 100 yasindada olsaniz devletin o mal icin cikattigi vergi aynidir ki ev vergisi çok yüksek bir vergi degil .evin 1 aylik kirası bile yapmaz tum yillik vergi.evbkirada degilse bile belediyeye emalk vergisi odenir oda 200 300 tl bişi.fena halde kandiriliyorsun .

Oyle bir şey yok ,kimse yasli oldugu icin az vergi odemez .ev araba vergileri sabittir. 18 yasindada olsaniz 100 yasindada olsaniz devletin o mal icin cikattigi vergi aynidir ki ev vergisi çok yüksek bir vergi degil .evin 1 aylik kirası bile yapmaz tum yillik vergi.evbkirada degilse bile belediyeye emalk vergisi odenir oda 200 300 tl bişi.fena halde kandiriliyorsun .
tesekkür ederim bilgilendirme icin. Artik nefesim tükeniyor, onunla konusmaya tartismaya mecalim bile kalmadi. Ben kendi yasadigim üzüntülerin derdindeyken ana ogul Mal derdindeydi iste. Hala daha anneside kendiside ilk satilan eve yaniyor, orasi simdi satilsaymis iyi kar olacakmis bilmem ne. Akil fikir para para para

Sizden mal kacirmak icin annesinin ustune yapiyor muhtemelen sizi bosayinca hak iddia edemeyin diye .yurt disi neresi amerika yada avrupaysa zaten adami alip para kazanmasini saglamissiniz .vatandaslik alamadan bosayin gitsin .adam sizinle yurt disina cikmak icin evkenmis muhtemelen
Öyle oldu galiba 😓 almanyadayiz biz

Öyle oldu galiba 😓 almanyadayiz biz
ya sen adamı boşasan türkiyeden iğne bile alamaz .orda euro kazanıyor türkiyede parası değerli bu sayede mal alıyor. boşa daha iğne alabiliyor mu ?
sende hala o kazanıyor diyorsun .o kazanıyor ama senin sayende almanya da kazanıyor

sosyal medyadaki bazi gurbetciler ve özelikle bir sebebten ötürü gurbetcilere karsi bir öfke ve önyargi var malesef. Burdaki bazi yorumlar beni bazen inanilmaz kizdiriyor. 3. generasyonda dil bilmemek okumamak söz konusu olabilirmi yahu. Ama bazi gurbetcilerin abarti haraketleri benide sinir ediyor. Bazen utanmiyor degilim.

Genellemeleri sevmiyorum. 100 den 1 demek yüzde 99 demek biraz abarti. Hizmetci olarak görülen gelinlerde 30-40 yil öncede kaldi (istisnalar kagideyi bozmaz). Yasadigim yerde özelikle 2019 sonra beya bir gelin damat geldi. Gözlemlerin hic sizinkiyle ayni degil malesef hepsinin gayet rahati yerinde. Bu sene bile gelecek 5-6 damat biliyorum ve bunlardan evet birinde öyle belliki yurtdisina kapagi atmak icin evlendigi. Anlasip evlenip gelen bile oluyor. Avrupada dogmus büyümüs kizlar bile kendini ezdirebiliyor konu sahibi gibi. Ama su bir gercek arada kesinlikle kultur farki oluyor. su konuda size katiliyorum kadin veya erkek kesinlikle kolay olmuyor. Alisma süresi, bir tarafin herzaman daha fazla sorumlugu oluyor.
Yoo hiç de 30-40 sene öncede kalmadı. Ben bizzat bu şekilde gelen, kandırılan, istismar edilen kadın gruplarıyla resmi makamlar arasında arabuluculuk yaptım. Hangi durumda nereye başvuracaklarını öğrettim. Dil bilmeden yurt dışına evlenerek gelen kadınların çoğu dram yaşıyor. Kötü davranış görmese bile dışarıda özgür olamıyor. Evde kalacak çocuğa bakacak. Gidebileceği tek yer eşinin akraba kolonisi.
Lisan bilen eğitimli kadınlar zaten böyleleriyle evlenip kendini ezdirmiyor. Bahsettiğimiz kadınlar görücü usulüyle alınanlar.

5-6 damat olayında hemfikirim sizinle. Hatta hepsi aynı mahalleye bile geliyor olabilirler hiç şaşırmam. 18 yaşını zor beklemiş gurbetçi kızlarımız katalogdan seçer gibi buluyorlar kocayı. Buna da çok şahit oldum hatta bunu başka konularda da yazdım. Memleketten bir abileri ablaları sosyal medyasından gösteriyor bu gençleri, kızlar da tek tek inceleyip eliyorlar. Kulaklarıma inanamamıştım ilk şahit olduğumda. Erkeklere, memlekete geldiklerinde anaları buluyor gelini, kızlar da böyle sosyal medyadan buluyorlar. Tek kriter yakışıklı olacak.

Yorumları okumadım. İnanamadim sakinliginize. Sizden mal kaçırıyorlar. Ailenize saygısızlık ediyor. Kendi ailesinin seviyesi dillerde. Kurtulun bu adamdan. Siz onun yurtdışı bileti olmuşsunuz:KK43:

Yoo hiç de 30-40 sene öncede kalmadı. Ben bizzat bu şekilde gelen, kandırılan, istismar edilen kadın gruplarıyla resmi makamlar arasında arabuluculuk yaptım. Hangi durumda nereye başvuracaklarını öğrettim. Dil bilmeden yurt dışına evlenerek gelen kadınların çoğu dram yaşıyor. Kötü davranış görmese bile dışarıda özgür olamıyor. Evde kalacak çocuğa bakacak. Gidebileceği tek yer eşinin akraba kolonisi.
Lisan bilen eğitimli kadınlar zaten böyleleriyle evlenip kendini ezdirmiyor. Bahsettiğimiz kadınlar görücü usulüyle alınanlar.

5-6 damat olayında hemfikirim sizinle. Hatta hepsi aynı mahalleye bile geliyor olabilirler hiç şaşırmam. 18 yaşını zor beklemiş gurbetçi kızlarımız katalogdan seçer gibi buluyorlar kocayı. Buna da çok şahit oldum hatta bunu başka konularda da yazdım. Memleketten bir abileri ablaları sosyal medyasından gösteriyor bu gençleri, kızlar da tek tek inceleyip eliyorlar. Kulaklarıma inanamamıştım ilk şahit olduğumda. Erkeklere, memlekete geldiklerinde anaları buluyor gelini, kızlar da böyle sosyal medyadan buluyorlar. Tek kriter yakışıklı olacak.
Biz kendisiyle ama türkiyede tanistil, ortak 1 tanidigimiz bile yok. Memleltelerimiz apayri

Çok cesursunuz çok. Niye malım başkasının ústüne olsun.

ya sen adamı boşasan türkiyeden iğne bile alamaz .orda euro kazanıyor türkiyede parası değerli bu sayede mal alıyor. boşa daha iğne alabiliyor mu ?
sende hala o kazanıyor diyorsun .o kazanıyor ama senin sayende almanya da kazanıyor
Alacagini aldi zaten. O kazaniyor ama yanliz degil, ortak lazaniyoruz cünkü bende calisiyorum. Sadece dogum yaptiktan sonra 1 bucuk sene kadar calismadim. Yani sadece o yapti kazandi dye bir sey yok

Alacagini aldi zaten. O kazaniyor ama yanliz degil, ortak lazaniyoruz cünkü bende calisiyorum. Sadece dogum yaptiktan sonra 1 bucuk sene kadar calismadim. Yani sadece o yapti kazandi dye bir sey yok
E ozmaan engel olsana . Adam alacagini almis zaten tuttur bizim.ustumuzr yapilsin diye.zaten bergi mergi yalanla yaomis .ac gozunu

Resmen sizi para olarak görmüşler bunlar. Avrupa'da yaşıyorsunuz Türkiye'den han zonun biri geliyor malını mülkünü yapıyor bide sizi beğenmeyip aşağılıyor ve tehdit ediyor sizi. Yeter deyin de kendinizi ezdirmeyin artık. Orada hemen bir avukata gidin ne yaşadıysanız anlatın oradan kovulması için elinizden geleni yapın hatta bir daha oralara hiç giremesin Kv üstüne diye belki evden arabadan bir şey alamazsınız alamadım diye de sakın üzülmeyin ağlayanın malı kimseye gülmez gün gelir o ev onlara da yaramaz çok gençsiniz çalışıyorsunuz orda para biriktirir onlara aldığınız evin daha iyisini kendinize alırsınız onlarda hasetlikten çatlarlar. Tabi burada sizin gerçekleri görmeniz için çok güzel yorumlar yapılmış. Siz gerçekleri görebildiniz mi ne yapmayı düşünüyorsunuz nasıl bir yol izleyeceksiniz. Bizide haberdar edin merak ederiz biz burada. İnşallah her şey güzel olsun sizin için

X