Düğün Eşimin ailesi düğün yapmadı ne yapacağım

Maddi yardım beklemiyorsanız yapın düğününüzü. Zaten bundan kaçmak için o kadar yükselmişler, siz her şeyi hazır edince koşa koşa gelirler.

yahu adam hastalık hastasıymış. belli ki virüsten korkuyor. o adamınki psikoloji değil mi bu durumda ?
zaten biz yapacaktık düğünü madden diyor konu sahibi. ee o zaman sorun ne ? o kadar ukte kalacaksa yapsalarmış.

Adam bahane bulmuş gibi geldi bana. Normalde de hassas mı hastalık konusunda. Düğün konusunda hevesiniz varmış. Madem yapmıycam dedi. Kendiniz birşeyler ayarlayıp davet edin.
Normalde de hastalık hastası evet koronadan çok korkuyor ona saygım var ama düğün meselesini ne bana ne babama ne anneme kimseye söylemeden kendi kendine yapmama kararı aldı ben bundan çıkamıyorum nasıl bize fikir sormaz nası bize danışmaz

Çünkü eşim nişanlı iken şöyle anlattı düğünü babam yapacak salonu ve altınları o karşılayacak ben ev eşyasını alacağım dedi. O yüzden söyledim babası yapmadı diye
Şaka gibi altınlar tonla para tutuyor adamı sömürmesin totosun kaldırıp kendi yapsın. Sanki kayınpeder evleniyor. Madem birikim yok bir sene sonra evlenseydiniz hazır pandemi varken

Biz geçen yıl Aralık ayında eş durumu tayini sebebi ile erken nikah kıydık. 12nisanda düğün vardı koronadan ötürü iptal oldu haziran temmuz aylarında salonlar açıldı fakat eşimin babası hastalık hastası olduğu için kendi kendine düğün yapmama kararı aldı ne bana ne aileme fikir sormadan. Ben de 8aydır eşimle aynı evdeyiz bu travmadan çıkamıyorum sürekli baban bana düğün yapmadı diyorum sürekli kavga ediyoruz. Bu yaz geldi eşim ailesi ile konuşmuş gelin sizi barıştırayım düğün yapalım onlar da biz size bişey yapmayız ne haliniz varsa görün kendi kendinize yapın düğününüzü biz gelmeyiz kimseyi de çağırmayız demişler. Şimdi ben düğün yapmasam içimde ukte yapsam eşim tek kalacak üzülecek ailesi bizi ayırmak için resmen eşimi arada bıraktılar ne yapıcam şimdi
evlenmişsiniz 8 aydır aynı evdesiniz ama kusıra bakmayın böyle şeyler bana çok saçma geliyor bizim çevremizde biride yaptı aynı şeyi nikah kıydı balayına gitti 2-3 aylık evliyken düğün yaptı affedersiniz ama herkes çok saçma buldu o zaman nikah yapmak içinde acele etmeyip bekleseydiniz o şekilde yapsaydınız ayrıca ortam düğün yapmalık ortam değil huzur kaçırmaya gerek yok.

Maddi yardım beklemiyorsanız yapın düğününüzü. Zaten bundan kaçmak için o kadar yükselmişler, siz her şeyi hazır edince koşa koşa gelirler.
Ben olsam karsı tarafin akrabalarına davetiyeyi bizzat götürürdüm 😁 gelmeyen cagirmadi demesin isteyen gelsin hem kocamla aram bozulmasin hem istedigimiz olsun oh mis

Şaka gibi altınlar tonla para tutuyor adamı sömürmesin totosun kaldırıp kendi yapsın. Sanki kayınpeder evleniyor. Madem birikim yok bir sene sonra evlenseydiniz hazır pandemi varken
Yok babası karşılamıştı salonu tutmuştu altını almıştı maddi durumu yeterli idi o konuda

evlenmişsiniz 8 aydır aynı evdesiniz ama kusıra bakmayın böyle şeyler bana çok saçma geliyor bizim çevremizde biride yaptı aynı şeyi nikah kıydı balayına gitti 2-3 aylık evliyken düğün yaptı affedersiniz ama herkes çok saçma buldu o zaman nikah yapmak içinde acele etmeyip bekleseydiniz o şekilde yapsaydınız ayrıca ortam düğün yapmalık ortam değil huzur kaçırmaya gerek yok.
Şehir değiştirmek için tayin için erken yaptım nikah yaparken pandemi yoktu Aralık ayı idi sırf babasının keyfi yüzünden düğünsüz niye yaşayayım içimde ukte kaldı

Gelinlik giymek adına sade çok sade fotoğrafları güzel anı kalacak kadar siz yapabilirsiniz bence . Sanırım sizi üzen basta yapacağız denilip sonradan yapmayacağız demesi olmuş basta ben yapmam siz yapın dese sanırım problem yoktu ?
Tabi salonu tutmuştu kaporayı vermişti her şey hazırdı

Şehir değiştirmek için tayin için erken yaptım nikah yaparken pandemi yoktu Aralık ayı idi sırf babasının keyfi yüzünden düğünsüz niye yaşayayım içimde ukte kaldı
Biz de tayin için erken kıymıştık nikahı ama aynı evde karı koca hayatı yaşamadık. O aşama düğünden sonra oldu, normali bu.

insanlar covidden korkuyormuş sizce haksızlar mı ?
Bence haksız demedim zaten beni babamı annemi arayıp biz korkuyoruz ne yapsak nasıl yapsak diye fikir alınmadı adam kendi düğünü gibi kendi kendine karar aldı ben bundan çıkamıyorum bize sorulmadı danışılmadı bize sorsa ne yapsak ertelesek mi dese biz de ailece saygı duyabilirdik ama bize soru sorulmadı

Çünkü eşim nişanlı iken şöyle anlattı düğünü babam yapacak salonu ve altınları o karşılayacak ben ev eşyasını alacağım dedi. O yüzden söyledim babası yapmadı diye
Daha düşük kapasiteli bir salon tutun kendi imkanlarınızla, zaten pandemiden dolayı çok katılım olmayacaktır. Altınsız da pekala evlenilir.

Madem içinizde kalacak, yapın düğünü. İsteyen gelsin, istemeyen gelmesin.

Biz de tayin için erken kıymıştık nikahı ama aynı evde karı koca hayatı yaşamadık. O aşama düğünden sonra oldu, normali bu.
Kessinlikle ben de zaten aynı eve çıkmadım fakat geçen yaz düğünü bekle bekle yapmadılar ondan sonra okul açıldı mecbur geçtim aynı eve ben de zaten düğünü bekliyordum

yahu adam hastalık hastasıymış. belli ki virüsten korkuyor. o adamınki psikoloji değil mi bu durumda ?
zaten biz yapacaktık düğünü madden diyor konu sahibi. ee o zaman sorun ne ? o kadar ukte kalacaksa yapsalarmış.
E adam kendi gelmiyor kimseyi çağırmıyor da. Düğünü babası yapacakmış, oğlu da eşyaları alacakmış öyle anlaşılmış. Ama şimdi yanaşmıyor. Madem konu sahibi biz yapacaktık diye iddia ediyor, buyursun yapsın neyi bekliyor?

Bence haksız demedim zaten beni babamı annemi arayıp biz korkuyoruz ne yapsak nasıl yapsak diye fikir alınmadı adam kendi düğünü gibi kendi kendine karar aldı ben bundan çıkamıyorum bize sorulmadı danışılmadı bize sorsa ne yapsak ertelesek mi dese biz de ailece saygı duyabilirdik ama bize soru sorulmadı
Ee bakın diyorsunuz kendi düğünü gibi iptal etti diyorsunuz evet kendi düğünü değil gider yapar ödersiniz işte bizde diyoruz. Sonuçta sizin düğününüz ödemesi gereken sizsiniz başkalarına danışıcak bir şey değil. Takılarlada karşılarsınız bu kadar basit

iyi de maddi olarak zaten sizin karşılayacağınız düğünü nasıl tek başına iptal ediyor ? konunuzda eksikler var.
paranız varsa kendi düğününüzü kendiniz yapın.

X