Eşimin ailesindeki kopukluklardan etkilenmeden nasıl yaşanır?

Siz karışmayın boşverin.Esiniz görüşmek isterse görüşür konuşur zaten ömür boyu küs kalacağını zannetmiyorum.

Babasi da boşandığı karısı ile mi görüşüyor evine gidip geliyor madem eski karısını bu derece düşünüyor niye boşanmış tekrar evlensin o zaman

Evlenmeden önce evlensin de başımdan gitsin diyen annelerin evladı, evlendikten sonra inanılmaz kıymete biniyor konu sahibi. Nereye gitmiş, nerede yemiş, ne yapmış hiç sormazlar ama evlendikten sonra gelinine oğlum şunu sever, böyle bak, şöyle yap veya gelin ogluma bakmiyor diyorlar.
Ayni şekilde bekarken hiç annesini sormayan adamlar da evlendikten sonra anam anam diye dolaniyorlar.
Bu isler belli olmaz hakkinizda hayirlisi.

Babası ile annesi neden boşanmış?
Detaylarını bilmiyorum ama eşimin bahsettiğini göre, annesi ve kız kardeşi babasının eşyalarını camdan atarak kovmuşlar adamı. Çok garip. Boşanalı neredeyse 20 yıla yakın zaman olmuş.
Bunu ben de söyledim eşime bir seferinde. Baban her haline katlanıyor annenin nasılsa, niye birlikte değiller ki dedim. Yan yana olmalarını o bile istemiyor, annesinin babasına zulmetmesini kaldıramıyor. Babası gerçekten iyi niyetli, kendi kul hakkına girecek kadar iyi niyetli.
Eşim bu dengeyi güzel koruyor o nedenle benim şu an için içim rahat. En son ben de onunla konuştum. Şimdi böyle öfke saçıyorsun ama annen bir gün hastalanır elden ayaktan düşerse, vicdanın dayanmaz yanına alırsın dedim. Yanıma asla almam ama bakımına destek olurum dedi. Yanına alırsa bizi felakete sürükleyeceğini biliyor ve zaten bunu kendi de istemez. Nettir tavrı.

Başına iş mi arıyorsun güzel kardeşim
Gelmiyormuş gitmiyormuş
Sen de görme duyma konuşma
Özel günlerde veya denk geldiğinde ara sor
Onun dışında ilgilenme bile anne oğul görüşmüş mü konuşmuş mu küs mü barış mı
Takılma bunlara
Sen kendi hayatına, evliliğine bak
Eşinle gez toz
Çocuk sahibi olmak istiyorsan çocuk sahibi ol
Kısacası ; kendi meselelerine odaklan

Detaylarını bilmiyorum ama eşimin bahsettiğini göre, annesi ve kız kardeşi babasının eşyalarını camdan atarak kovmuşlar adamı. Çok garip. Boşanalı neredeyse 20 yıla yakın zaman olmuş.

Kayınbabanızın eşliğini bilmiyorsunuz, belki gördüğünüzden çok farklıdır her şey. Bu iyiliğini bile kaynana ve görümcelerinize borçlusunuzdur kim bilir..

Valla eşin uzak dursun ama sen yorum yapmamaya devam et ilerde kötü olmamak için. Eşini insanlığından dolayı sana olan tutumundan dolayı gerçekten taktir ediyorum. Helal olsun. Kapatın kapınızı dışarda kalsınlar gölge düşürmesinler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…