eşimin,ailesine tapması yüzünden çıkan sorunum !!

papatyaskk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2020
196
69
kızlar merhaba;
başlıktan da anlaşıldığı gibi eşim ailesine aşırı düşkün ve ben bu durumdan aşırı rahatsızım 3 yıldır evliyiz ona göre ne zaman oraya gıdelım dese ben olay çıkartıyormuşum... son olayda burama kadar geldı bugün için gidelım dıe konuşmuştuk zaten zaman kısıtlı akşam 20:30 da kalkıyoruz kısıtlamadan dolayı neyse tamam dedım ve kafasında planları yapmış bide bence die konuşuyor neymiş efendım perşembe yılbaşı günü de iş çıkışı gideriz yemek yeriz eve geçeriz dedı ben deli oldm yılbaşında bıle oraya gıtmek ıstemesıne ve bu saçma sapan sorun yüzünden birbirimize girdik... ailesıne sınır koyamıyor ona kalsa o derece deıl sızce böyle kök ailesine tapan bi eş nasıl düzelir ...

Ne sıklıkla gidiyorsunuz? Sizin ailenize de gidiyor musunuz?

kızlar merhaba;
başlıktan da anlaşıldığı gibi eşim ailesine aşırı düşkün ve ben bu durumdan aşırı rahatsızım 3 yıldır evliyiz ona göre ne zaman oraya gıdelım dese ben olay çıkartıyormuşum... son olayda burama kadar geldı bugün için gidelım dıe konuşmuştuk zaten zaman kısıtlı akşam 20:30 da kalkıyoruz kısıtlamadan dolayı neyse tamam dedım ve kafasında planları yapmış bide bence die konuşuyor neymiş efendım perşembe yılbaşı günü de iş çıkışı gideriz yemek yeriz eve geçeriz dedı ben deli oldm yılbaşında bıle oraya gıtmek ıstemesıne ve bu saçma sapan sorun yüzünden birbirimize girdik... ailesıne sınır koyamıyor ona kalsa o derece deıl sızce böyle kök ailesine tapan bi eş nasıl düzelir ...
Merhaba ben bu söylediklerinizde şuana kadar aşırı düşkünlük görmedim sonuçta insan yılbaşını ailesiyle geçirebilir haftada bir ailesinede gidebilir ama soylemedikleriniz varsa daha bunlar en son kavga ettiğiniz konuysa daha öncesi varsa bilemem biz altlı üstlü oturuyoruz eşim her akşam illaha gidecek sadece oda değil annesine danışmadan hiçbirşey yapmaz ama bunu yapan annesi değil kendisi istiyor ki annesi onu sürekli yönetsin oda yapsın yani kadın bile artık beni rahat bırak diyor bazen o zorluyo bende çok soğuyorum böyle olunca çocuk gibi sanki kocaman adam çocuğu var hatta annesi şuan başka şehirde kalının yanına gitti hergun arayıp gel hadi nezaman geliyon yeter artık çok kaldın sikiliyom burda yalnız yani sanki benim hicbir önemim yok ben yokum sanki çok sinirleniyorum bende bu sefer bisey deyince de kıskanç damgası yiyorumm yanı beterin beteri var ablacım eğer anlattığın kadarsa bence çok kötü değil

haftada bir bazen nadır 10 günde bir gidiyoruz zaten pandemı donemınde bız çalaıştığımızz için sık gıdıp gelmıyoruz... ailem başka şehirde arada 500 km var ..
Yani sanki gün aşırı ordaymışsınız gibi yazmışsınız da ondan sordum. Evet her hafta gitmek de çok olabilir, gitmek zorunda değilsiniz elbette. Ama sinirlenip kendinizi harap edeceğiniz gibi de değil sanki? O gün için evde plan yapmıştım, Baş başa olalım yemeğimizi evde yiyelim deseniz karşı mı çıkıyor?

haftada bir bazen nadır 10 günde bir gidiyoruz zaten pandemı donemınde bız çalaıştığımızz için sık gıdıp gelmıyoruz... ailem başka şehirde arada 500 km var ..
Yakınsanız haftada bir iyi aslında. 3 güne bir de gidelim diyebilirdi. Ki anlattığınız gibi düşkün olsa öyle derdi. Siz gitmeyin o gitsin vakit geçirsin gelsin. Annem yakın olsa ben de görmek isterim ama eşime illa gel demem. Çok mu düşkünüm ya da tapıyor muyum hayır sadece seviyorum. Hem sevgili olduğunuz zamanları düşünün sizle de buluşuyordu görüşüyordu. Eee şimdi de ailesini görecek belli zamanlarda tabii.

kızlar merhaba;

Bende 2 günde filan gidiyorsunzu zannettim,yatın kalkın şükredin buna.
Burada bıraksanız anasıyla uyuyacak kocalar var..

Hafta da bir çok değil ki. Annesini özlüyordur onlar sizi özlüyordur. Yaşlanınca insanlar çocukları gelsin ziyaret etsin istiyor. Böyle yaparsanız eşiniz inadına hergün gitmek isteyecektir. Sizde ziyaretlerden keyif almaya bakın. Size bir zararları yoksa sorun çıkarmayın

Siz gitmek istemiyorsanız gitmeyin o gitsin ailesi sonuçta.
Çift olarak da 2 haftada bir falan gidersiniz
Neden sorun oldu bu karı kocanın göbeği
Bir arada kesilmedi ya

ama hiç birlikte gitmemek olmaz siz de gitmek istemıyorsanız gitmezsiniz ama ona karışamazsınız ailesi

Merhaba ben bu söylediklerinizde şuana kadar aşırı düşkünlük görmedim sonuçta insan yılbaşını ailesiyle geçirebilir haftada bir ailesinede gidebilir ama soylemedikleriniz varsa daha bunlar en son kavga ettiğiniz konuysa daha öncesi varsa bilemem biz altlı üstlü oturuyoruz eşim her akşam illaha gidecek sadece oda değil annesine danışmadan hiçbirşey yapmaz ama bunu yapan annesi değil kendisi istiyor ki annesi onu sürekli yönetsin oda yapsın yani kadın bile artık beni rahat bırak diyor bazen o zorluyo bende çok soğuyorum böyle olunca çocuk gibi sanki kocaman adam çocuğu var hatta annesi şuan başka şehirde kalının yanına gitti hergun arayıp gel hadi nezaman geliyon yeter artık çok kaldın sikiliyom burda yalnız yani sanki benim hicbir önemim yok ben yokum sanki çok sinirleniyorum bende bu sefer bisey deyince de kıskanç damgası yiyorumm yanı beterin beteri var ablacım eğer anlattığın kadarsa bence çok kötü değil
evet sızın durum daha vakım ama ben aılesı lafını duyunca deliriyorum kendıme engel olamıyorum herşeyı aılasıyle yapmak ıstıyor

Haftada bir çok ve aşırı düşkünlük mü oluyor?
Normal zaman için çok değil ama pandemi dolayısıyla görüşülmesin zaten.

Yakında oturan ailenin yanına hafta da 10 günde bir giderek, aileye aşırı düşkün mü olunuyor?

Pandemi dolayısıyla gitmemeniz gerekir ayrı ama tek başına bir sorun değil bu bence.

Bu yasaklar ne için konuluyor hala anlamayanlar var en çok buna üzülüyorum. Ölen olduğu ile hastalanan çektiği ile kalıyor. Vebal almaktan da korkmuyorlar çok yazık.
önceden görüşmüyorduk kapıdan bı 15 dak durup iniyorduk nolduysa bayramdan sonra olduk ama ben virüs deyınce de bahanen hazır senınde ışıne geldı bu kısıtlamalar dedı

Bazen anlamıyorum, erkek içinde kadın içinde geçerli, kimse ağaç kavuğundan çıkmadı. Hafta da ya da 10 gün de bir ziyaretten kimse birşey kaybetmez (ara bozan huzursuzluk verenler hariç). Yılbaşında da zaten 9 a kadar en fazla oturulur. Evde planınız varsa hayli hayli yaparsınız eve gelince.

Siz bu adama nasıl tahammül ediyorsunuz peki?
Bu kadar sabır fazla değil mi. Sabredilen, günyüzüne cıkmayan duygular, verilmesi gerekip de verilmeyen tepkiler sonra başka yerden çıkıyor ama çocuğunuzdan, ama kendi ailenizden, ama çevrenizden, hiçbirisi değilse de kendi psikolojinizden ve ruh halinizden.
O yüzden ne kendimi ne de haketmeyen insanları yıpratmaktansa etki nereden geliyorsa tepkinin de oraya verilmesi gerektiği taraftarıyım ve sağlıklı olan da bu zaten. Böyle bir adama tepki göstermezseniz hasta olursunuz gerçekten.

X