Eşimin ailesinin bitmek bilmeyen borclari ve kaçan huzurumuz

Öncelikle sizi çok iyi anlıyorum. Çok yakınım bunu yaşadı. Onun sapasağlam bir psikolojisi varken ağır depresyona girdi. Anksiyete bozukluğu başladı. Ama kadın boşanmadı yani istedi ama eşine inandı vs ama sonunda eşini de düzeltti.

Şimdi burda bileziği sat krediyi öde diyenler olmuş. Ya da siz kredi borcu bitsin maaşımı vermeyecem demişsiniz.

Ben size tam tersini tavsiye etmek istiyorum. Kredi çekmek eşiniz için normal bir olay, o çekecek, beraber ödeyeceksiniz, eli biraz rahatlayınca yine çekecek. Ailesinin isteği hiç bir zaman bitmeyecek. Yani siz kendinizi bitmeyecek bir borç için çabalarken bulacaksınız. (dediğim yakınım 2 sene diye başladı 7 sene borç ödedi, eğer eşi düzelmese devam da edecekti )

Öncelikle eşinizle konuşun ve hesabınızı hemen aynı dakika ayırın. Maaşınızdan bir kuruş vermeyin. Şuna emin ol siz krediyi bitirmek için değil, eşinize yeni kredi çektirebilmek için çalışıyorsunuz. Size sormadan çekilen krediyi ödemek zorunda değilsziniz. Ve sakın blezikleri bozdurmayın. Bırakın o ödesin. Ve borcu bitmeye yakın siz onu borca sokun. Araba aldırın mesela ama dediğim gibi kesinlikle maddi anlamda destek olmayın. Ve madem kredi çekecek belli eviniz için, sizin için çektirin.

Bu kadar yalan söyleyen bir adam acaba 65 bin liralık borç için de yalan söylüyor olabilir mi?
Belki de o borç ailesinin değil bizzat eşinizin borcu. Ailece sizden gizliyorlar nasılsa bir şekilde yine eşiniz ve siz ödeyeceksiniz.
Çünkü anne babanın borcu için erkek kardeş bu kadar ısrarla abisinden parayı ödemesini istemez.
Eşiniz size karşı çok iyi olabilir ki olmalı da çünkü hem size borçlarını ödetip hem de kötü davranması için aklını kaçırmış olması gerekir.
Söylemesi kolay ama en mantıklısı boşanmak gibi görünüyor. Yoksa ömrünüz boyunca çalışıp borç ödeyebilirsiniz. Eşiniz borç yapmaktan korkmuyor.
Daha cicim aylarınızda sizi hiç ilgilendirmeyen bir borç yüzünden uykularınız kaçıyor. Hayat çok kısa ve bence değmez.

bu kadar sömürülmeye açık birine maaşınızı teslim etmeseymişsiniz keşke. eve kendi katkınızı yapıp kalan parayı kendinize ayırsaymışsınız. borcu kimi yaptıysa krediyi kim çektirttiyse o ödesin.

Merhabalar. Evleneli 7 ay oldu. esimle nişanlilik surecinde iken eşimin 65 bin kadar kredi borcu oldugunu ogrendim.ailesinin sacma sapan masrafları icin parca parca cektirilmis ve toplamda 65 bin kredi borcu.esim ise 8 yillik memur olmasina ragmen ne bir birikimi ne de arabasi vardi. k.peder emekli ogretmen, 32 yasinda olan bekar erkek kardesi ise 1 kurus eve katkisi olmadigi gibi eşimden otlaniyormus. ( kendisi ogretmen)kendi maasini har vurup harman savurdugu icin. veyahutta bi yerlerde birikim yapmistir bilemiyorum. esimin ailesine ailemle birlikte bu borcun odenmedigi surece evlenmeyecegimi soyledik.hemen apar topar bekar olan kardesine kredi cektirip borcu kapattilar.(sonradan ogrendik nasil kapattiklarini) isteme aksaminda k.pederim esti, coştu," gelinime 6 bilezik takicam" dedi. biz de sandik ki hali hazirda bilezikler var, yani birikim yapmislar sandik.nikah oldu, nikahta bilezikler takildi.evlendikten 1 ay sonra kurban bayraminda benim aileme ziyarete gittik. (8 saat uzaklikta) esim 3. gun döndü ben ailemle 4 gun daha kaldim.bu 4 gunluk sure icinde hemen esime 60 bin kredi cektirmis ailesi. ayda 1500 olarak ve 4 bucuk sene odeyecegiz. ben geldikten tam 2 hafta sonra esimin maillerine tesadufen girdigimde ogrendim. bana hic soylenmemisti. buyuk kavga cikardim. bu arada esimin nikah zamani kredi karti borclari birikmis; tam 20 bin lira. bir de 6 bin kalan esya borcu var. Her seyi esimle ikimiz yaptik. bir de dugun yapmadik virusten dolayi, sadece nikah oldu. ben eylulun sonunda ise basladim. 2 ay gecti. bir gun bilgisayarda islerimi hallederken esimin maillerine bakayim dedim. bir baktim ki esim bankadan EK hesap actirip burdan 15 bin cekmis. zorlamalarim sonucu soyledi. esim bu parayi borsaya yatirmis. sanki para yagiyor da faizle bankadan para cekip borsaya yatiriyor. mantiksizliga bakar misiniz? kavga ettik cunku ben her ay ona tum maaşimi verip borc kapatiyordu yani oyle saniyordum. parayi cektirip hemen geri kapattirdim o hesabi da. 1 ay once esimin erkek kardesi esime mesajlar atmis ne zaman kredi cekeceksin diye. bunu da esimin telefonunu elime alinca gordum. meger esimin evlendikten sonra cektigi 60 bin kredi yi kardesine degil de k.pedere vermis. k.peder 6 bilezik aldigi icin ona vermis tamamen. biz de kredi cekerek k.pedere altin borcu odemışiz. bekarken esimin kardesi kredi borcunu kapatmis yani ustte yazdigim konu. onu istiyormus. esim ise zor durumda oldugunu soyleyip cekmedi tabi neyle odeyecegiz ki zaten. hem o 65 bini esimin babasinin diger ogluna odemesi gerekiyor, bizim degil. cunku tamamen eskiden ailenin kendi yaptigi masraflar. k.peder e cok guzel bir yerden yonetici pozisyonunda iş teklifi geldi, daha 59 yasinda olmasina ragmen calismak istemiyor. reddetti. hicbir saglik problemi de yok. esim daha onceden benden habersiz kredi cekip maddi konulari benle konusmadigi icin ve surekli borc meselelerini sakladigi icin guvenim cok sarsildi. ben her ay banka hesap dokumanlarini istiyorum artik. ama her istedigimde gerginlik cikiyor. esime de guvenemiyorum. defalarca guvenim kirildigi icin.esim kardeşine kredi cekecek diye korkuyorum. ruyalarima bile girdi.maddi konuda eşime guvenemiyorum. ne yaptin nereye harcadin diye sorunca bana hesap soruyorsun diyor. hep gerginligi ben cikariyorum ama engel olamiyorum kendime. sakin kalamiyorum.kafamda surekli borc harc meseleleri var, uykularim kaçiyor, daraliyorum😪 bunun disinda esimle olan iliskilerimize gelince esimle maddi konu disinda cok iyi anlasiyoruz yani deger verdigini surekli hissettirir. bana ev islerinde cok yardim eder daha dogrusu beraber yapiyoruz. benden eve erken geliyor, yemekleri yapar. ama ne yapicam nasil sakin kalacagimi bilemiyorum ailesinin sozu gectigi anda bile kavga edesim geliyor, ailesi cok baskici ve nefret ediyorum diyebilirim. sakin kalamiyorum kendimi işime verdim ama yok kafam hep yogun. panik atagim en son 15 ay once tekrarlamisti. yine tekrarlayacak diye cok korkuyorum.:KK43:
Endişe etmeniz normal. Ama eşiniz ile aranız iyi ise bu sorunları aşarsiniz eminim. Sırf bu yüzden zaten evlilik bitirilmez.
Ailesi ile mesafeli olun. Parayı siz yönetin. Evlilikte parayı erkek yönetir diye birşey yoktur. Tutumlu olan parayı kontrol edebilen taraf parayı yönetebilir. Ben eşimden önce mesleğine başlamış biriyim ve eşim işe başladıktan sonra da para konusu bende biter. Tüm borcumuzu bilirim birikimi ben yaparım vs vs. Eşinize artık kredi vs istemediginizi anlatın güzelce konuşun. Ailesine beş kuruş vermeyin. Umarım kalacak bir miras vs vardır da onlardan bu kadar borca sokmuşlar karşılığını alır eşiniz bir gün. Eşinizi darlamayin karşınıza ailesini alın kardeşini alın onlarla konuşun yeri gelirse. Onun dışında mesafe diyorum aileden uzak durun. Parayı siz yönetin.

Merhabalar. Evleneli 7 ay oldu. esimle nişanlilik surecinde iken eşimin 65 bin kadar kredi borcu oldugunu ogrendim.ailesinin sacma sapan masrafları icin parca parca cektirilmis ve toplamda 65 bin kredi borcu.esim ise 8 yillik memur olmasina ragmen ne bir birikimi ne de arabasi vardi. k.peder emekli ogretmen, 32 yasinda olan bekar erkek kardesi ise 1 kurus eve katkisi olmadigi gibi eşimden otlaniyormus. ( kendisi ogretmen)kendi maasini har vurup harman savurdugu icin. veyahutta bi yerlerde birikim yapmistir bilemiyorum. esimin ailesine ailemle birlikte bu borcun odenmedigi surece evlenmeyecegimi soyledik.hemen apar topar bekar olan kardesine kredi cektirip borcu kapattilar.(sonradan ogrendik nasil kapattiklarini) isteme aksaminda k.pederim esti, coştu," gelinime 6 bilezik takicam" dedi. biz de sandik ki hali hazirda bilezikler var, yani birikim yapmislar sandik.nikah oldu, nikahta bilezikler takildi.evlendikten 1 ay sonra kurban bayraminda benim aileme ziyarete gittik. (8 saat uzaklikta) esim 3. gun döndü ben ailemle 4 gun daha kaldim.bu 4 gunluk sure icinde hemen esime 60 bin kredi cektirmis ailesi. ayda 1500 olarak ve 4 bucuk sene odeyecegiz. ben geldikten tam 2 hafta sonra esimin maillerine tesadufen girdigimde ogrendim. bana hic soylenmemisti. buyuk kavga cikardim. bu arada esimin nikah zamani kredi karti borclari birikmis; tam 20 bin lira. bir de 6 bin kalan esya borcu var. Her seyi esimle ikimiz yaptik. bir de dugun yapmadik virusten dolayi, sadece nikah oldu. ben eylulun sonunda ise basladim. 2 ay gecti. bir gun bilgisayarda islerimi hallederken esimin maillerine bakayim dedim. bir baktim ki esim bankadan EK hesap actirip burdan 15 bin cekmis. zorlamalarim sonucu soyledi. esim bu parayi borsaya yatirmis. sanki para yagiyor da faizle bankadan para cekip borsaya yatiriyor. mantiksizliga bakar misiniz? kavga ettik cunku ben her ay ona tum maaşimi verip borc kapatiyordu yani oyle saniyordum. parayi cektirip hemen geri kapattirdim o hesabi da. 1 ay once esimin erkek kardesi esime mesajlar atmis ne zaman kredi cekeceksin diye. bunu da esimin telefonunu elime alinca gordum. meger esimin evlendikten sonra cektigi 60 bin kredi yi kardesine degil de k.pedere vermis. k.peder 6 bilezik aldigi icin ona vermis tamamen. biz de kredi cekerek k.pedere altin borcu odemışiz. bekarken esimin kardesi kredi borcunu kapatmis yani ustte yazdigim konu. onu istiyormus. esim ise zor durumda oldugunu soyleyip cekmedi tabi neyle odeyecegiz ki zaten. hem o 65 bini esimin babasinin diger ogluna odemesi gerekiyor, bizim degil. cunku tamamen eskiden ailenin kendi yaptigi masraflar. k.peder e cok guzel bir yerden yonetici pozisyonunda iş teklifi geldi, daha 59 yasinda olmasina ragmen calismak istemiyor. reddetti. hicbir saglik problemi de yok. esim daha onceden benden habersiz kredi cekip maddi konulari benle konusmadigi icin ve surekli borc meselelerini sakladigi icin guvenim cok sarsildi. ben her ay banka hesap dokumanlarini istiyorum artik. ama her istedigimde gerginlik cikiyor. esime de guvenemiyorum. defalarca guvenim kirildigi icin.esim kardeşine kredi cekecek diye korkuyorum. ruyalarima bile girdi.maddi konuda eşime guvenemiyorum. ne yaptin nereye harcadin diye sorunca bana hesap soruyorsun diyor. hep gerginligi ben cikariyorum ama engel olamiyorum kendime. sakin kalamiyorum.kafamda surekli borc harc meseleleri var, uykularim kaçiyor, daraliyorum😪 bunun disinda esimle olan iliskilerimize gelince esimle maddi konu disinda cok iyi anlasiyoruz yani deger verdigini surekli hissettirir. bana ev islerinde cok yardim eder daha dogrusu beraber yapiyoruz. benden eve erken geliyor, yemekleri yapar. ama ne yapicam nasil sakin kalacagimi bilemiyorum ailesinin sozu gectigi anda bile kavga edesim geliyor, ailesi cok baskici ve nefret ediyorum diyebilirim. sakin kalamiyorum kendimi işime verdim ama yok kafam hep yogun. panik atagim en son 15 ay once tekrarlamisti. yine tekrarlayacak diye cok korkuyorum.:KK43:
Bu durumda maaşımı paylaşmam çünkü hak etmiyor

Bende 4 yıllık evliyim. esim yeni memur oldugunda nişanlandık. Ve evlenene kadar 1 lira koyamadi kenara. Ailesinin eksiklerine yetişemedi. Tabi ben biriktiriyor düğün için saniyorum. Ne eşya nede taki aldi. Eşyaların yarısını borcla aldik düğünde takılanlarla verdik. Yarısını da benim ailem aldi. Kp sadece bir bilezik takti ki o da 14 ayarmis 😒 neyse düğünden sonra diğer tüm takıları verdim. Kredi kartını kapattık. Kyk borcu icin kredi cekmis nişanlısıyken. Birde araba aldi krediyle onlari da ödüyoruz bir yandan. Ama ailesinin istekleri hic bitmedi. Nisanliyken abisine kredi cekmis 80 bin. 4 yıllık. Kendisi ödeyecek dedi ama arada esimde yardim etti biliyorum. En son babası cektirmis 6 ay kadar önce. Bana sormadı. Sebebi de o ara küsmüşüz konuşmadığımız icin sormamış. Ben bunu öğrendim kıyameti koparttim. Sana bisey olsa üstüme borçtan başka hiç bisey kalmayacak diye. Bu arada kendi kredileerimizde devam ediyor.. elimize nakit hic kalmıyor gibi oluyor. Başka sıkıntılarımızda vardi yine ailesi kaynaklı. Evi terkettim. Avukat tuttum. Sonra onun avukatı arabuluxuluk yapmak istedi. Sorunlarımızı anlattım en son bide benden habersiz kredi cekip babasına vermis dedim. Cok yanlis oldugunu boşanma sebebi olacağını söyledi hatta arabuluculuktanda vazgeçti. Cunku esim bana hep sen sonradan geldin, ailem tabiki onlar diyen bir zihniyetti. Avukat ona yaptıklarının yanlis oldugunu benim haklı olduğumu ve anlaşmalı boşanmaya gitmesinin dogru oldugunu söylemiş. Esim deli gibi pişman oldu ailesiyle arasına mesafe koydu geldi gonlumu aldi. Bir daha görürsen o zaman bosaniriz dedi. İkna etti. Aradan 1 yıl geçti çok şükür hiç bir sorun olmadı. Kardesi 100 lira bile istese soruyor simdi. Bu arada bende çalışıyorum artık. Ve asla vermiyorum. Ondan harçlığımı mutfak parasini falan da alıyorum. Ve surekli borclandiruyorum. Bu 4 yılda gordum ki, kendisi 1 lira bile koyamıyor, ne kadar varsa o kadar harcıyor. Evet uzun oldu ama belki işinize yarar. Size tavsiyem araba yoksa araba istiyorum deyin. Varsa yükseltelim deyin. Yada ev isteyin. 10 yillik borclandirin. Atiyorum maaşı 5 bin. 3 -3.5 bankaya ödesin her ay. O zaman bakalim nasıl yetirecek
Hı ben birde benden habersiz kime para verirsen hakkımı helal etmiyorum. Vereceksen de sen bilirsin dedim. Bileziklerini de asla bozdurma. Giden geri gelmiyor...

Sizin yerinizde olsam bilezikleri verirdim 60bin kredi cekecegime gercinesiniz söylemeden çekmiş ama.. yani tüm bunlar dışında benim eşimde ben maddi konuları sorduğumda hesap soruyorum gibi algılayıp gerginlik çıkarır çünkü illa ya kredi borcu olur yada aidat biriktirir bende buyuzden sorarım ama hayat pahalı bir taraftan esimede hak veriyorum ama cohunluk böyle yürüturuyor sanrm

Benim eş aileside aynı sizinkiler gibi. Dügün nişan sürecinde 5 kuruşluk katkıları olmadıgı gibi abisi düğün sabahı cogunlugu benım birikmişimle yapmış olduğum ve bizim taraftan takılan altınları istemişti. 12 yıl gecmesıne ragmen hatırladıkça sinir oluyorum. Sürekli para isterler. Kayınvalidemin bir çorabını görmedim şimdiye kadar bana tarla alın diyor. Maaşlarını evde yemek yapmıyor süreklı dışardan hazır yerler yetmiyor haliyle yine bizim kapıya dayanırlar. Bende işten gelım koştur koştur yemek yapım ben bilmiyorum dışardan yemeyi sanki. Ne zoruma gidiyor biliyormusunuz kimseyı küçümsemiyorum ama çevreme bakıyorum 5 para etmeyecek iş bilmez okumamış, tek gayesı yemek içmek gezmek olan kızlara neler yapılıyor bir dedıgı iki edilmıyor evlenırken ve sonrasında. Biz okumuşuz meslek sahibiyiz gördügümüz muameleye bak:KK43: Kısmet demekki ne diyelim başa geldi çekiyoruz.

Bayanın daha önce konusu vardı kaynanasiyla ilgili sürekli annesine gitmek istiyordu kocası ama kaynanayi suçluyordu hanım efendi .bunun yanlış olduğunu bu konudaki gibi eşinin hatalı olduğunu söylemiştik bize kızmıştı .
Öyle mi?
Amaan o zaman söyleyecek birşey yok, nasılsa yine kayın aileyi suçlu görecek kocasını değil.

daha üniversitedeyken iş bulması kolay bölümde okuyan bi kız için sevgilisinden ayrılmıştı bi arkadaşım
erkekler böyle
eş değil finansör alıyorlar üstüne de hizmeti yemesi içmesi düzeni bedava
ne güzel hayat

tam bosanmalik bir durum.. esinizde kabahatin cogu. sizle konusmadan o kadar buyuk bir borcun altina nasil girer? resmen sizi ve ailenizi enayi yerine koymuslar. kopruyu gecene kadar borcsuz gosterip siz evlendikten sonra size yine ayni miktar borcu yikmislar. rezalet aile iliskileri.. kimin eli kimin cebinde belli degil. hepsi okumus memur olmus insanlar bir de. ne aldiniz sattiniz da bu kadar borc yaptiniz?

8 sene çalışıp ev eşyası alacak kadar bile para biriktirememiş bir adamla, hem de 65bin kredi çektiğini bile bile evlenerek siz baştan bu günlere selam çakmışsınız zaten. Bir de üzerine kocanızın maillerini, telefonunu kurcalamak, dedektif gibi banka dökümlerini istemek vs, çok çirkin şeyler bunlar. Bu evlilikten siz ne anladınız ki şimdi, kim size ne tavsiye versin?

Merhabalar. Evleneli 7 ay oldu. esimle nişanlilik surecinde iken eşimin 65 bin kadar kredi borcu oldugunu ogrendim.ailesinin sacma sapan masrafları icin parca parca cektirilmis ve toplamda 65 bin kredi borcu.esim ise 8 yillik memur olmasina ragmen ne bir birikimi ne de arabasi vardi. k.peder emekli ogretmen, 32 yasinda olan bekar erkek kardesi ise 1 kurus eve katkisi olmadigi gibi eşimden otlaniyormus. ( kendisi ogretmen)kendi maasini har vurup harman savurdugu icin. veyahutta bi yerlerde birikim yapmistir bilemiyorum. esimin ailesine ailemle birlikte bu borcun odenmedigi surece evlenmeyecegimi soyledik.hemen apar topar bekar olan kardesine kredi cektirip borcu kapattilar.(sonradan ogrendik nasil kapattiklarini) isteme aksaminda k.pederim esti, coştu," gelinime 6 bilezik takicam" dedi. biz de sandik ki hali hazirda bilezikler var, yani birikim yapmislar sandik.nikah oldu, nikahta bilezikler takildi.evlendikten 1 ay sonra kurban bayraminda benim aileme ziyarete gittik. (8 saat uzaklikta) esim 3. gun döndü ben ailemle 4 gun daha kaldim.bu 4 gunluk sure icinde hemen esime 60 bin kredi cektirmis ailesi. ayda 1500 olarak ve 4 bucuk sene odeyecegiz. ben geldikten tam 2 hafta sonra esimin maillerine tesadufen girdigimde ogrendim. bana hic soylenmemisti. buyuk kavga cikardim. bu arada esimin nikah zamani kredi karti borclari birikmis; tam 20 bin lira. bir de 6 bin kalan esya borcu var. Her seyi esimle ikimiz yaptik. bir de dugun yapmadik virusten dolayi, sadece nikah oldu. ben eylulun sonunda ise basladim. 2 ay gecti. bir gun bilgisayarda islerimi hallederken esimin maillerine bakayim dedim. bir baktim ki esim bankadan EK hesap actirip burdan 15 bin cekmis. zorlamalarim sonucu soyledi. esim bu parayi borsaya yatirmis. sanki para yagiyor da faizle bankadan para cekip borsaya yatiriyor. mantiksizliga bakar misiniz? kavga ettik cunku ben her ay ona tum maaşimi verip borc kapatiyordu yani oyle saniyordum. parayi cektirip hemen geri kapattirdim o hesabi da. 1 ay once esimin erkek kardesi esime mesajlar atmis ne zaman kredi cekeceksin diye. bunu da esimin telefonunu elime alinca gordum. meger esimin evlendikten sonra cektigi 60 bin kredi yi kardesine degil de k.pedere vermis. k.peder 6 bilezik aldigi icin ona vermis tamamen. biz de kredi cekerek k.pedere altin borcu odemışiz. bekarken esimin kardesi kredi borcunu kapatmis yani ustte yazdigim konu. onu istiyormus. esim ise zor durumda oldugunu soyleyip cekmedi tabi neyle odeyecegiz ki zaten. hem o 65 bini esimin babasinin diger ogluna odemesi gerekiyor, bizim degil. cunku tamamen eskiden ailenin kendi yaptigi masraflar. k.peder e cok guzel bir yerden yonetici pozisyonunda iş teklifi geldi, daha 59 yasinda olmasina ragmen calismak istemiyor. reddetti. hicbir saglik problemi de yok. esim daha onceden benden habersiz kredi cekip maddi konulari benle konusmadigi icin ve surekli borc meselelerini sakladigi icin guvenim cok sarsildi. ben her ay banka hesap dokumanlarini istiyorum artik. ama her istedigimde gerginlik cikiyor. esime de guvenemiyorum. defalarca guvenim kirildigi icin.esim kardeşine kredi cekecek diye korkuyorum. ruyalarima bile girdi.maddi konuda eşime guvenemiyorum. ne yaptin nereye harcadin diye sorunca bana hesap soruyorsun diyor. hep gerginligi ben cikariyorum ama engel olamiyorum kendime. sakin kalamiyorum.kafamda surekli borc harc meseleleri var, uykularim kaçiyor, daraliyorum😪 bunun disinda esimle olan iliskilerimize gelince esimle maddi konu disinda cok iyi anlasiyoruz yani deger verdigini surekli hissettirir. bana ev islerinde cok yardim eder daha dogrusu beraber yapiyoruz. benden eve erken geliyor, yemekleri yapar. ama ne yapicam nasil sakin kalacagimi bilemiyorum ailesinin sozu gectigi anda bile kavga edesim geliyor, ailesi cok baskici ve nefret ediyorum diyebilirim. sakin kalamiyorum kendimi işime verdim ama yok kafam hep yogun. panik atagim en son 15 ay once tekrarlamisti. yine tekrarlayacak diye cok korkuy
Bildiğim kadarıyla evli iken eşin rızası olmadan kredi çekilemez araştır bence ..Yapabileceğin şey bence konuşarak mali idareyi eline almak..Kart ekstrelerini kendi mailine iste..Güven konusu anlamında da konuş iyice eşinle..Belki ben bekarım ama sakin olup en mantıklı çözümü düşünüp bulmak ve uygulamak önemli..En iyi kararda hep kendi annemizden alınan fikirdir..Boşanmak değil..Annelerimizde kimbilir maddi anlamda neler yaşadılar..

Eşine Bi kredi kartı çıkarttı ve sen kullan. Kredi kartını 3 4 ay geç öde hiç düzenli ödeme sicilini boz bir saha kredi bok çeker senin de kafan rahat eder. Hiçbir banka kredi vermez ona

X