Eşimin ailesinin çalışmam için baskısı

Ben onu desem bile görümcem başlayacak gecimin zorluğundan herşeyin pahalılığından birikim yapamayışımızdan bizi bizden çok dusunuyo sağolsun:)) yemin ederim o kadar çok konuşuyor ki başıma ağrılar giriyor haklısın abla diyebiliyorum sadece
E siz haklısın abla derseniz çözüm olmak aksine hep böyle devam eder ki. Çocuğumu ben büyütmek istiyorum deyin. Geçim derdi vs derse de eşimle kararımız bu şekilde dersiniz. Haklısın tarzında konuşursanız zaten konuşmaya devam eder..

Kusura bakmayin da ama birine "size ne" demek bu kadar zor olmamali. Yok biri kirilir, tatsizlik olur diye diye cekiyorsunuz iste. Siz sınırlarınızı cizmedikce herkes hopplaya ziplaya üstünüzden gecer tabi. Bebeginiz kücük, kimseye yük olmuyorsunuz, esiniz sizinle hemfikir. Görümce kim de karisiyor?

Hayır bizim onlara oluyor ama onların bize bir lira faydası yok. Hatta eşimin ailesi kaynima ev verdi, eşim de aradan yıllar gecince babasına dedi ki diğer evi satalım ordan bana peşinat ver ben de ev kredisine gireyim, babası dedi ki biz herkese yapacağımızı yaptık bundan sonra kimseye bişey veremeyiz :)
Eşiniz hala babasıyla görüşüyor mu? Böyle bir muameleye nasıl katlandı? 🥹

Karı koca aynılar be.
Konu sahibini bilemiyorum ama adamın babası resmen diğer çocuğuna ev verirken buna nah alırsın demiş. Herhalde o günden sonra görüşmüyorlardır diye düşündüm. Ama sanki bir yerlerde de ailesine tapıyor falan yazmıştı eşi için. 🥹

Susmuyor asla susmuyor :KK43: kendisi öğretmen. Sabah 8 öğlen 12 çalışıyor. Diyorum ben çalışsam 11 saat evde yokum. Olsun diyor herkes aynı durumda.
Ben yarım gün bakıcı bulayım sen de öğleden sonra işten gelince bakarsan olur deyin. Valla çok iyi olur bakarsın değil mi, elimiz bollaşınca ücret de öderiz sana deyin. Hatta abla önümüzdeki hafta bakarsan ben de iş görüşmelerine giderim deyin. Ben olsam bırakırım kendisine çocuğu, gider bir yerde çay kahve içerim. Bakalım kaç gün dayanacak.

Konu sahibini bilemiyorum ama adamın babası resmen diğer çocuğuna ev verirken buna nah alırsın demiş. Herhalde o günden sonra görüşmüyorlardır diye düşündüm. Ama sanki bir yerlerde de ailesine tapıyor falan yazmıştı eşi için. 🥹
Kendisinin de hiç geri kalır yanı yok. Bi eski konulara git, saç baş yolarsın. Bu kafayla hiçbir yere varamazlar, gelen yoluyor giden yoluyor. Çoluk çocuğuna yazık.

Ben yarım gün bakıcı bulayım sen de öğleden sonra işten gelince bakarsan olur deyin. Valla çok iyi olur bakarsın değil mi, elimiz bollaşınca ücret de öderiz sana deyin. Hatta abla önümüzdeki hafta bakarsan ben de iş görüşmelerine giderim deyin. Ben olsam bırakırım kendisine çocuğu, gider bir yerde çay kahve içerim. Bakalım kaç gün dayanacak.
Ayni şehirde olsak bu çok mantikliymis gerçekten. Bunu yapardım

Eşim de ben de akillanmaz, ailesine söz edemez, ne yapsalar başımızın üstünde tutan saf s*lak insanlariz gerçekten. Malesef öyleyiz

Eşim de ben de akillanmaz, ailesine söz edemez, ne yapsalar başımızın üstünde tutan saf s*lak insanlariz gerçekten. Malesef öyleyiz

Akıllanın o zaman cano. Eşin çok salak ama sende artık bu şekilde davranmayacak potansiyeli görüyorum. Öncelikle görümceye sana ne kimsin diyerek başla, sonra engelle hiçbiriyle de görüşme. Eşin umutsuz vaka gibi geldi diğer kardeşe ev verip ekndisine nah çeken aileye hala yapışma derdinde bence akıllanmaz o.

Akıllanın o zaman cano. Eşin çok salak ama sende artık bu şekilde davranmayacak potansiyeli görüyorum. Öncelikle görümceye sana ne kimsin diyerek başla, sonra engelle hiçbiriyle de görüşme. Eşin umutsuz vaka gibi geldi diğer kardeşe ev verip ekndisine nah çeken aileye hala yapışma derdinde bence akıllanmaz o.
Sen benim yaptıklarımı duysan eşime şükredersin ssjsj ağlanacak halime gülüyorum şu an ya.

Susmuyor asla susmuyor :KK43: kendisi öğretmen. Sabah 8 öğlen 12 çalışıyor. Diyorum ben çalışsam 11 saat evde yokum. Olsun diyor herkes aynı durumda.
Tamam sabah kreşe vereyim öğleden sonra da sen bakacaksan olur desene. Lafı ağzına tikmak lazım böylelerinin.

Tamam sabah kreşe vereyim öğleden sonra da sen bakacaksan olur desene. Lafı ağzına tikmak lazım böylelerinin.
Gerçekten aynı şehirde olsak bunu derdim çok kafama yattı. Hatta bir arkadaş yazmış yarım gün bakıcı tutardım kalan yarısında da görümcem bakardı çok çalışmamı istiyorsa

Acaba eşiniz ablasına citlatmistir yada konu arasında çalışsa iyi olur gibisinden olabilir mi böyle birşey yok öyle değilse aşırı itici bir durum...bir dahaki sefere çok sert uyarın bence

Acaba eşiniz ablasına citlatmistir yada konu arasında çalışsa iyi olur gibisinden olabilir mi böyle birşey yok öyle değilse aşırı itici bir durum...bir dahaki sefere çok sert uyarın bence
Yok eşim böyle birşey istemez şu an aşırı mantıksız ve bizim için zor bir durum. Hep konuşuyoruz kendisi ile çocuk 1 yaşına gelince yavaştan çalışma planı yapacağız bana

Gerçekten aynı şehirde olsak bunu derdim çok kafama yattı. Hatta bir arkadaş yazmış yarım gün bakıcı tutardım kalan yarısında da görümcem bakardı çok çalışmamı istiyorsa
Bulunduğu şehre taşınmayı düşündüğünü söyle. Haklısın abla düşündüm taşındım buna karar verdim de. Hadsizler. Onlara neyse.

‘Ablacım ben de çalışmayı çok istiyorum ama güvenip emanet edeceğimiz kimse yok, üstelik çok küçük. Senin boş vaktin çok fazla, gelip bebekle ilgilenebilirsen ben de iş bakarım .’ Diyerek konuyu kapatabilirsiniz bence. Münasebetsiz insanlar.

Yok aslinda çok da küçük sayılmam 28e çok az kaldı :)) ben sadece arada gerginlik olsun istemiyorum böyle bir sebepten. Ama çok bunaldım artık
görümcelerin karışmaya devam etsin ezilme hakkını almak istiyorsun galiba..
gerginlik olmasini istemiyorsanız..
valla ben olsam çalışıp çalışmayip ben karar veririm diyin..

X