Eşimin ailesinin herkes kötü herkesten zarar gelecekmiş düşünceleri.

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
Biraz uzun olabilir. Kusura bakmayin kızlar..

Evet artık cok bunaldım ya fazla ayrıntıyada girmek istemiyorum ama eşimin bi akrabası var onların oğlu ve gelinleri ile tanışıyoruz ilk evlendiğimiz sene samimiydik sonra kızın hastalık gibi durumu oldu benim sıkıntılarım vardı onlara gidemedik yanında olmadım diye kırıldı. Uzuunca süre görüşmedik Ben doğum yaptım oda gelmedi. Kv mi yolda görünce selam bile vermemiş surat asıp uzaklaşmış bu yüzden bizim kv gil kinlendi resmen ona. Her fırsatta da boşverin görüşmeyin iyi değil onlar diyolar. (Yüzüne güldükleri kişilerin arkalarından konuşuyolarmış dedikoduyu seviyolarmış, kızlar zaman zaman bende şahit oldum bu dediklerine ama benim arkamdan yapacaklarını sanmam zaten dedikoduluk birşeyim yok.)

ama genede ben kişisel olarak seviyorum . Şimdi gene konuşmaya başladık. Neyse geçen aynı ortamda toplandık hepimiz.
Sosyal medyada fotomuzu görmüş görümcemler.
Kendisini severim abla derim aramızda hiç sıkıntı olmadı. Bize geldiginde Bana hemen diyo, ' geçen gezmeye gitmişsiniiz gördüm fotoğraflarınızı cok şaşırdım aranız yoktu nasil ki gittiniz felan. Bide değişik söyledi tuhaf hasetlenmiş gibi. Bende cagırmıslardı gittik öyle dedim. Aman genede ahmete de (eşim) söyle samimi olmayın boşver fazla samimiyet tez ayrılık getirir felan dedi. Ama benim resmen modum düştü cocuk gibi yönlendirmeye çalıştığını hissettim.
Sürekli bunları söylüyo sıkılıyosan bize gelin oturalım bende öyle kimseye gitmem arkadaştan zarar geliyo insana yüzüne gülüp arkadan demedikleri kalmıyo felan diye. Aramız iyi ama bilmiyorum Beni de saf görüyolar zaten o yüzden sanırım bu ısrar. Bide kv mi sevmiyorum diye oturup onlara anlatıcam felan mı sanıyolar artk .

Kvde sürekli eşime öyle diyor onların evine gitmeyin vs vs. Farkettim ki eşimde onları dinliyor geçen konusurlarken duydum ben cocuk muyum herkesin ne oldugunu biliyorm zaten gitmem evlerine felan dedi. Ama akrabaları olan adam yani arkadaşın kp si baya iyi ayak değil kızlar buraya yazmak istemiyorum cok karışık konular oldu yani. Ama sonuçta ben geliniyle görüşünce adamla ne alakası olacak ki?

Sanki benim çevremde hiç arkadaşım olmasını istemiyorlar gibi düşünüyorum artk. Yani ben anlamadım Zararsa bana zarar kırmak bozmak istemiyorum ama sıkıldım kızlar artık ya. Bişey desen iyiliğiniz için diyorum yaranamıyorum diyip küsüyolar çıkıyolar işin içinden. Küslük bi girdimi de bidaha eskisi gibi de olunmaz.
Zaten kv ile yeni yeni barıştık başka sebepten Küstük

Sizce iyilik mi bu? Yani ne bileyim başka gelip gideceğimiz kimse de yokki herkese mi böyle yapacaklar anlayamıyorum. Ha buarada o bahsettigim kp nin nasıl bi insan oldugunu duysanız belki sizde haklılar nasıl görüşüyosun diyebilirsiniiz. Ama adamı görmüyorum ki. Zaten bu yüzden savunmuyorum bu insanı mı savunuyosun diye üste çıkarlar hemen.

Buarada bize geleceklerini söylediler hafta sonu. Bende buyrun gelin dedim. Simdi kara kara kvye ne dicez diye düşünüyorum cünkü acayip gıcık olmuş durumda zaten... (aynı binada oturuyoruz) başlar ev benim o gelmesin bu gelmiycek demeye. Gerçi bu konuda içim çok dolu bişey derse patlayabilirim.
sizce önceden söyleyeyim mi kv'ye bize gelecekler vs diye. Yoksa hiç söylemesem mi. Yada herhangi bişey derse nasıl tepki vermeliyim.

Elbette çocuk degilsiniz aklınız ve fikirleriniz de var kimi isterseniz görüşür konuşursunuz ama
Çogunluk akraba ilişkilerinden pek tadı olmadıgı için mesafelidir.
Mesafeyi ilk koyan karşı taraf olmuş ama geri adım da atmış .
Siz yinede temkinli olun henüz bir birinizi yeni tanımaya başlamışsınız

Bu kayınvalideye hesap verme durumu ne sizde sürekli ya. Ben bezdim. “Yok abla ben seviyorum kızı, olursa bizim aramızda da bir sorun, keserim görüşmeyi” diyeceksiniz. Israr edecek, yine tekrarlayacaksınız. Eve gelen misafirlerinizide kimseye haber vermeyin.

Mıç mıç görüşüp dedikodu çevirseniz görümceyle kayınvalideyle çok memnun olurlar. Başkasına gelince “ay çok dedikoducu”

Esinizin ailesi sizin cevreniz olmasın da hep onlara muhtaç kalın istiyorlar. Esinizle siz hep onlarla takılırsanız size trip atsalar da siz baska es dost olmadığı icin onları da kaybetmemek icin onların nazıyla oynayacaksanız böylece. Ama cevreniz eşiniz dostunuz olsa ky ye ve görümcelerinize eyvallahınız olmaz , sizi kv yada görümceler bunaltırsa resti çekip kendi arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. O yüzden sizi tek bırakmak istemişler resmen.

Kv ve görümce de evet annen abla deyip yine bildiğinizi yapın, o arkadaşınızın kp i sorunluysa da kp den size ne siz arkadaşınızla görüşüyorsunuz sonuçta. Zaten bu devirde kimseyle cok fazla can ciğer olunmuyor. Oyle arasıra kafa dağıtıp iki muhabbet edip geçiyor insan.

Bu kayınvalideye hesap verme durumu ne sizde sürekli ya. Ben bezdim. “Yok abla ben seviyorum kızı, olursa bizim aramızda da bir sorun, keserim görüşmeyi” diyeceksiniz. Israr edecek, yine tekrarlayacaksınız. Eve gelen misafirlerinizide kimseye haber vermeyin.

Mıç mıç görüşüp dedikodu çevirseniz görümceyle kayınvalideyle çok memnun olurlar. Başkasına gelince “ay çok dedikoducu”
Aynen maalesef öyle. Kendileri başkasının hakkında daha cok dedikodu yapar. Ya cidden bi anda patlıycakmış gibi hissediyorum cok sustum çünkü. Bu seferde suclu duruma düşmekten korkuyorum.
Valla inatlarına bile olsun görüşmek geliyor içimden. Onlar gıcık oldukca hoşuma gidiyor sanki. Ha buarada bu görümcemde 2 kere bu arkadaslarin mevlutlerine gitti. Onun evine ev görmeye geldiler vs. Kendine gelince bişey yok gelip bize karışıyor nasıl sinir oldum.

Esinizin ailesi sizin cevreniz olmasın da hep onlara muhtaç kalın istiyorlar. Esinizle siz hep onlarla takılırsanız size trip atsalar da siz baska es dost olmadığı icin onları da kaybetmemek icin onların nazıyla oynayacaksanız böylece. Ama cevreniz eşiniz dostunuz olsa ky ye ve görümcelerinize eyvallahınız olmaz , sizi kv yada görümceler bunaltırsa resti çekip kendi arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. O yüzden sizi tek bırakmak istemişler resmen.

Kv ve görümce de evet annen abla deyip yine bildiğinizi yapın, o arkadaşınızın kp i sorunluysa da kp den size ne siz arkadaşınızla görüşüyorsunuz sonuçta. Zaten bu devirde kimseyle cok fazla can ciğer olunmuyor. Oyle arasıra kafa dağıtıp iki muhabbet edip geçiyor insan.
Aynen öyle ya zaten cok bunalıyorum sürekli evde cocukla. arkadaş çevresi iyi geliyor insana. Tam dediğiniz gibi. Bide bunlar geri kafalı, şimdi ben susuyorum herşeylerine hani ağzım laf yapmıyor çevremle görüşüp de açılıcam diye korkuyolar istiyolar ki kimsesi olmasın bitek bizim dediğimizi bilsin.
Ayrica bu görümcem de o arkadasın mevlutune vs gitti gelmiş bana karışıyor

Aynen maalesef öyle. Kendileri başkasının hakkında daha cok dedikodu yapar. Ya cidden bi anda patlıycakmış gibi hissediyorum cok sustum çünkü. Bu seferde suclu duruma düşmekten korkuyorum.
Valla inatlarına bile olsun görüşmek geliyor içimden. Onlar gıcık oldukca hoşuma gidiyor sanki. Ha buarada bu görümcemde 2 kere bu arkadaslarin mevlutlerine gitti. Onun evine ev görmeye geldiler vs. Kendine gelince bişey yok gelip bize karışıyor nasıl sinir oldum.

Canım onlar o kişiyle görüşür eder ama sen görüşünce laf ederler. Kendileri senden bir adım önde olmak istedikleri için senin aranın o kisiyle daha iyi olması onlara batıyor, kıskanıyorlar. Cok cahiller aslında ama ne yapsan anlamazlar. Onlara tamam deyip bildiğini yap dedim ama bu seferde seni rahat bırakmazlarsa yine bunalırsın. En iyisi ben ne kadar mesafeli olacağımı bilecek yaştayım bırakın istediğim gibi davranayım deyin. Çünkü bunlar sizden laf alıp o kıza da götürürler seni kötülüyor falan diye. Hic kızla ilgili iyi de kötü de yorum yapmayın. Bana karışmayın diye resti çekin , sen anlamazsın falan derlerse de siz madem niye gelis gidis yapıyorsunuz bu kadar kötüyse bu kız hayırdır deyin.

Canım onlar o kişiyle görüşür eder ama sen görüşünce laf ederler. Kendileri senden bir adım önde olmak istedikleri için senin aranın o kisiyle daha iyi olması onlara batıyor, kıskanıyorlar. Cok cahiller aslında ama ne yapsan anlamazlar. Onlara tamam deyip bildiğini yap dedim ama bu seferde seni rahat bırakmazlarsa yine bunalırsın. En iyisi ben ne kadar mesafeli olacağımı bilecek yaştayım bırakın istediğim gibi davranayım deyin. Çünkü bunlar sizden laf alıp o kıza da götürürler seni kötülüyor falan diye. Hic kızla ilgili iyi de kötü de yorum yapmayın. Bana karışmayın diye resti çekin , sen anlamazsın falan derlerse de siz madem niye gelis gidis yapıyorsunuz bu kadar kötüyse bu kız hayırdır deyin.
Kesinlikle öyle canım cok haklısın ya. Görümcem sırf ben kıza düşman oluyum diye kızın demediği seyleri demiş gibi anlatıyor bana. Yada abartıyor üstüne 5 ekleyip söylüyor. Valla iyilikten anlamazlarsa dediğin gibi yapicam cok üstüme geliyolar küsen küssün hiç değilse kurtulurum valla. Kendi görümcesi en ufak bişey desin ağzını açtırmaz valla

X