Eşimin ailesiyle artık yüzleştik,kalbim çok kırık..

Aileniz ne tepki verdi?
Ben konuştuktan sonra onlarda 1-2 cümle ilave etti bizim çocuklarımız öyle yetişmedi okuttuk baskı yapmadık biryere giderken zorlamadık vs bir de annem annesine şey dedi eğer birisi gelinin gündüz nerde fln derse sen ağızlarını kapat bende köy geliniyim kayınvalidem kapattırmıştı dedi annem de aynı kültürün gelini ama babamdan kaynaklı olacak ki el üstünde tutulmuş ne iş beklemişler ne kıyafetle ilgili sorun yapılmış sıcak ve samimiydiler..

Son cümleniz adeta benim olayımı özetliyor..

Ben ailemin olmasına anlam veremedim istemedim onlarla alakası yok diye. Ama hem yemek yenir hem sohbet edilir vs denilince aileme de söylemiş onlarda kötü bişey olmaz diye kabul etti tam da net bilemezdik açıkçası.
Eşime gelince o iyi olsun da herkesin gözünde beni ortaya atsın konuşup anlatayım o onun derdinde bana dokunmayın benlik bişey yok düşüncelerinde

Haklısınız bu düzen devam ederse daha çok üzülürüm gibi geliyor.. eşimin bir duruşu olsaydı tüm bunları yaşamazdık onun dik duramaması yüzünden oldu ne olduysa..

Bir oğulları daha var merak ediyorum nasıl olucak daha da mı baskın olacaklar yoksa akıllanıp saygılı mı ..

Gozunuzu acin esiniz musade ettiginden size bu kadar karismişlar. Esiniz istese karismayin esime der resr cekerdi onlar da mum gibi olurdu. Hatayi yine esine konduramayan bir konu sahibi. Sizin muhatabiniz bu olayda tamamen esiniz
Haklısınız ama eşimle konuşulmuyor kafasını yada duvarları yumrukluyor deli saçması hareketleri başladı

Haklısınız ama eşimle konuşulmuyor kafasını yada duvarları yumrukluyor deli saçması hareketleri başladı
Eşine "anan babanın saçmalıklarını bana dinletirken çok uyumluydun..ağzını açmıyordun babanın cümlesi bölünecek diye..Ben konuşunca mı kafanı duvarlara vuruyorsun ? Git annenin evinde kafanı vur duvarlara, ben senin bu saçmalığını görmek zorunda değilim " diye.

Canım seni çok iyi anlıyorum sana sadece bi tüyo vericem ben daha kötülerini yaşadım emin ol tek yapman gereken mesafe koymak ve bunu eşine güzel bi dille söylemek sadece özel günlerde kandillerde bayramlarda görüşmelisin ama eşine bunu anlat ve onun istediği zaman gidip Ziyaret edebileceğini bi sıkıntı olmayacağını anlat tatlı dille onların görüşlerine saygı duyduğunu ancak senin bunlara alışık olmadığını ve bi birey olarak kendi fikirlerin olduğunu anlat ama sakın onları şikayet eder suçlar gibi konuşma sonuçta ne kadar kötü olursa olsun ailesi. Ve mümkün olduğunca eşinle aranı iyi tut onlardan yada kendi ailenden bahsetme kendinizden özelinizden konuş eşinle aile konularına sakın girme eşinle ne yapmaktan mutlu oluyorsanız onu yapın gezin dolaşın film izleyin ama ailesene zaman ayırması gerektiğini gidip onları görmesi gerektiğini arada bir hatırlat demek istediğimi inşallah anlayabilmişimdir kuzum emin ol böyle yaparsan herşey düzelicektir nacizane tavsiyem

Bu yanıtı bana mı yazdınız anlamadım ama yine de cevap vereyim. Öncelikle eşim gerçekten elinden fazlasını yapıyor. Ve o yanımda olmasa katlanılacak şey değil hele ki etnik değerleriniz bağdaşmazken.. Aile yapısı olarak Özgür yetiştirildiğim için maalesef kalıba girmem mümkün değil

Konu sahibine yazmistim elbette. Sizin mesajınızı görmedim

Bir oğulları daha var merak ediyorum nasıl olucak daha da mı baskın olacaklar yoksa akıllanıp saygılı mı ..
Genelde ilk erkek çocuk daha pasif oluyor. Kendi eşimden biliyorum. Kaynına aynını yapamazlar bence. Benim eşimde ailesine gık diyemez. Ama ben mesafe koyduğumu düşünüyorum.Senin durumunda olsam görüşmezdim onlarla.

Anlıyorum seni canım sana tek tavsiyem ailesiyle görüşmemen daha sağlıklı bir evliliğin olur emin ol

Bazı evlilikler zor dengeye geliyor mücadeleyle.
Siz de belli ki sınırlarınızı koyarken biraz zorlanacaksınız, ya herşey rayına oturacak ya da tamamen raydan çıkacak.
Eşinizle bir süre mücadele etmeyin, siz çizin sınırlarınızı, istediğiniz gibi giyinin istediğiniz vakitlerde görüşün.
Baktınız eşiniz karşınıza çıkıyor artık kozlarınızı , duruşunuzu paylaşın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…