Eşimin ailesiyle artık yüzleştik,kalbim çok kırık..

Ne kadar doğru sahi aslında bana bu saçma asabilikleri göstereceğine gitsin ailesinin evinde kendini yerden yere atsın ama Allah görüyor haliyle içim kalıyor.

Ne kadar doğru sahi aslında bana bu saçma asabilikleri göstereceğine gitsin ailesinin evinde kendini yerden yere atsın ama Allah görüyor haliyle içim kalıyor K
Yoo bence değil.
Ailesi söz konusu olunca deli taklidi yapıyor
Öyle aile anlayışını düşmanımın başına bile vermesin Allah

Eşiniz ve siz kaç yaşındasınız ? Kısa sürede mi tanışıp evlilik kararı aldınız ?
Biz ikimizde 29 yaşındayız yaşıtız yani.. Ve her ikimizde üniversite mezunuyuz işin komik tarafı baskı gösterilmesi gelinlik beklentisi saçmalığı başıma gelebilecek en anlamsız şey heralde. Ya ben eşimle geliyorum eşimle gidiyorum diye daha 8 aylık evliyim yargılanıyorum , düşündükçe deliye dönüyorum. Başkaları belki hiç gitmez yada nadir gider ben eşimle haftada bir gitmeme rağmen neymiş konu komşu eşi olmadan gelmiyor mu a a a a dermiş…. Kiii sabahtan birkaç kez gitmişliğim var kendim olarak sadece. Ayrıca bu insanları artık daha az görmek belki de hayatımın en doğru şeyi olacağa benziyor çünkü çok sık görüşmek istedikleri ayarda gelinlik yapmak hayatımı alt üst eder gibi öngörüyorum bu da doğru mu gerçi bilmiyorum aklımı aldılar.

Kararımızı kısa sürede aldık denilmez 6 ay flörtten sonra 1 sene kadar sevgili olduk. Sonra ise nişan oldu ve 6 ay sonrasında da evlendik.

Çok teşekkür ediyorum güzel düşüncenizi paylaştığınız için. Elimden geldiği kadar bu söylediklerinizi uygulamaya çalışıcam inşallah eşimi de fikirleriyle boğmaktan vazgeçerler bizi bize bırakırlar. Çünkü sesi ailesine çıkmıyor çıkacağa da benzemiyor bu mübarek günlerde duam madem bir “yuva” kuruldu Allah eşimi bana yöneltsin sakince , ailesini de ıslah etsin ama benden uzak kalsınlar çünkü değişmezler buna artık eminim…

En son o yemekte açıkçası tamda dediğiniz gibi olmaya çalıştım kendimi kendi dilimle anlattım yapıp yapmayacaklarımı bahsettim eşimle konuşa konuşa evlendik dedim herşeyi biliyordu sorun olmayacak güven bana dedi bu bizim düzenimiz vs dedim. Eşime yansıtmamayı başardığım gün herşey güzel olacak diye düşünüyorum inşallah becerebilirim.

Gelin arabasında kv ile kp ne işi var ya. hatta gelin ve damattan başka kimseye ne gerek var. Onların binmesi demek sizin hayatınızın her alanına müdahale edeceğiz demek.
Zaten meğerse bu o demekmiş bunu gayet açık gösterdiler. Bizde gelin almak tabiri yoktur evlat katıldı aramıza vardır,sevgi isteği vardır. Onlarda gelin gelsin gelin gitsin gelin süs eşyası gibi ya da eğ araba gibi insanlara gösterilecek hatta bir takım hizmetlerinden yararlanacak gel git yapması gereken bir puzzle parçası imiş sayelerinde bakış açım saçmalaştı düzgün düşünemez oldum.

Giyim tarzımı özetleyeceğim biraz açıklık getirmek istiyorum. Genellikle jean üzeri tshirt,sweatshirt veya yaz ise kısa kollu yada sıfır kol giyerim,eteği-elbiseyi ise mini hizasında giymişliğim asla olmadı,sadece yazın gittiğim tatil beldelerinde giydim ortalama herkes kadar o da.

Tek bildigim bir kadinin eşi deger veriyorsa esibe, adamin ailesi de deger veriyor. Esinin sessiz kalmasi hata olmus. Sadece bu meselelerde degil, her zorlukta, her sorunda seni yalniz birakacaksa bu olmaz. Bir sure sonra kendini yalniz hissedersin, ki evlilik paylasimdir. Ailesiyle kotu olmayim diye karisini savunamayacaksa bunda bir sorun var.
Temelde sorununuz eşine dayaniyor. Esinin ailesinin sana mudahale etmesine o musade ediyor, ortaya da seni atip kendini geri cekiyor. Boylece kimseyle de kotu olmuyor.
Esinin ailesi de once giyim tarziyla baslamis, sonra gelip gitme sıklıgınla. Bunun sınırı nereye kadar? Ogluna yuva mi kurmuslar yoksa gelen gelin hem bize hem oglumuza hizmet etsin diye mi evlendirmisler?
Eşin o ortamda ben oyle giginmesini istiyorum deseydi kinse gıkını cikaramazdı. Hatta bunun yemekte soylenmesi degil, bunun onlar sana azicik kapali giyin dediklerinde o anda esinin ben istedim demesi gerekirdi. Bence yavas yavas mesafe koy ailesiyle. Birak esin gelsin gitsin annesine. Sen once haftada bir sonra da yavas yavas iki haftada bir gitmeye basla. Hatta o yemekte cok nahoş seyler soylenip rencide edildiysen sadece bayramlarda bile gidebilirsin, tepkini gostermek icin.

Sen onlara uyum saglamaya çalışma, onlar sana uysun. Daha yeni evlisin. Ama bu sorunu çözdün çözdün.Yoksa bir ömür beklerler.Haftada bir fazla ayrıca.Benim kv de tek gel demişti bana. Birkez gitmedim.Tamam kvler böyle ama eşinin de dik durup, benim eşime karışmayın demesi gerek.Eşin çok hatalı. Nasıl üniversite okumuş o. Halaa ataerkil zihniyette.
Bence görüşmeyi daha da azalt. Eşini tek gönder arada. Yalnız gitmeye alışsın. Bak ben alıştırdım, hadi bi annene gitgel diyorum. Bana gel bile demiyor.Bende 8 ay sonra falan kavga kıyamet anca şimdiki rahatlığa ulaştım.Bu saatten sonra bu rahatlığı bozmaya gram niyetim yok.

Canım erkekler pasif oluyor. Sesi çıkana var ama ailesine ses etmiyorlar.Benim eşimde aynı. Eşimin ses çıkmıyor ama benim sesim fazla çıkıyor.Yani demem o ki hakkını savun.Sen kimsenin stres topu degilsin.

Eşim hala bile samimi olunmasını istiyor bu bir gerçek bunun çok farkındayım artık. Ama o gelin onların kafa yapısındaki gelin ben değilim ve acı ki düğün bittikten sonra öğrendim. Tepki göstermekten bahsedecek olursam eşim o tepkiyi bana karşı alıyor yüzü gülmüyor konuşunca sinirleniyor saçma hareketler yapıyor gözümün önünde gitsen ayrı dert gitmesem ayrı dert.

Canım erkekler pasif oluyor. Sesi çıkana var ama ailesine ses etmiyorlar.Benim eşimde aynı. Eşimin ses çıkmıyor ama benim sesim fazla çıkıyor.Yani demem o ki hakkını savun.Sen kimsenin stres topu degilsin.
Peki hakkınızı savunduğunuzda eşinizin tepkisi ne oluyor ? Susup kalıyor mu yoksa karşı savunma sergiliyor mu ?

Peki hakkınızı savunduğunuzda eşinizin tepkisi ne oluyor ? Susup kalıyor mu yoksa karşı savunma sergiliyor mu ?
Yani savunmak derken,eşim kendisi diyor. Annem bişey derse cevabını ver, bozulursa bozulsun diyor. Kendisi, madem anlaşamıyorsunuz, görüşmeyin, telefonda konuşmayın, gidip gelme dedi.

İnanın özendim size şuan.. çünkü bu tarz aile yapısıyla haftada bir az diyen olur belki ama zor bir araya gelmek, sırf eşimin ailesi diye saygımdan oldu ve ben 3 haftalık evliyken gitme gelme dedikoduları başladı komşum akrabam şu bu diyerek beni etki altına almaya çalıştı kayınvalidem utanılacak birşey ya bu sanki tövbe yarabbim. Ya sevinsenize saygılı sevgili olmaya çalışan biri var yüzü gülen ne diye karşınıza aldınız Allah hakkımı bırakmasın.

Yani savunmak derken,eşim kendisi diyor. Annem bişey derse cevabını ver, bozulursa bozulsun diyor. Kendisi, madem anlaşamıyorsunuz, görüşmeyin, telefonda konuşmayın, gidip gelme dedi.
Eşiniz diğer genellediğiniz erkekler gibi sessiz değil bence aslında size cesaret veriyor yap söyle diyerek,siz de zaten nerede duracağınızı da bilen birisiniz bence. Asıl sessiz benim eşim ağzını bıçak açmıyor açarsa da hareketler korkunç. Ailesine çizemediği sınırı bana öfkelenerek gösteriyor. Şimdilerde de şey başladı onlar seni zorlamıyor yap yapma sen bilirsin demeye başladı.. İnsana aklını kaçırtıyorlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…