EŞİmin Ani Karar Değişikliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

senguler0011

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
135
47
32
Kızlar merhaba
Bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum.
Biz ev almayı düşünüyoruz şu anda kira vermiyoruz ama ev bizim değil eşimin amcasının. Amca yurt dışında maddi durumu çok çok iyi ( 30/35 tane dairesi falan var) bize ev alana kadar oturun dedi allah razı olsun.
Bizde burda oturduğumuzu kâr sayarak biraz birikim yaptık düğünden Altınlar da var biraz üzerini de kredi çekip ev alalım dedik. Alacağimız Evi kiraya vereceğiz 3/4 yıl ben çalışmıyorum 2 çocuğumuz var büyüğü anaokuluna gidiyor şimdi size şöyle bir örnek vereceğim
Biz geçen gün bir ev bulduk 150 tl civarı ama ara katta kalıyor pek güneş almıyor bu Evi alırsak çok az bi kredi çekeriz çok borcumuz olmaz eşim konuyu babasına açtı onlarda az daha araştır acele etme gibi şeyler dedi ev alırsak 15 bin de onlar yardım edecek tapu masrafını karşılayacaklar. Eşim hemen Tamm dedi ev güz masrafı çok yok bi kö defa oldu bu olay ben hemen alalım diyorum eşim acele etme ev bi daha alınıyor diyo çok değişken şimdi küsüz ya sizce ben mi çok abartıyorum

Simdi amcanin evinde oturup kira vermiyorsunuz, ev aldiginiz zaman esinizin ailesi de yardim edecekse soz haklari vardir buna bozulmayin. Ayrica 2 cocuk olana kadar bu evde oturmussunuz simdi bu kadar acele etmenizi pek anlamadim. Her gun ev alinmiyor, acele etmeyin. Kus olma sebebiniz buysa komik, kusura bakmayin.

Ayrica alacaginiz evi kiraya verecekken bu acelenizi hic anlamadim.

Kızlar merhaba
Biz ev almayı düşünüyoruz şu anda kira vermiyoruz ama ev bizim değil eşimin amcasının. Amca yurt dışında maddi durumu çok çok iyi ( 30/35 tane dairesi falan var) bize ev alana kadar oturun dedi allah razı olsun.
Bizde burda oturduğumuzu kâr sayarak biraz birikim yaptık düğünden Altınlar da var biraz üzerini de kredi çekip ev alalım dedik. Alacağimız Evi kiraya vereceğiz 3/4 yıl ben çalışmıyorum 2 çocuğumuz var büyüğü anaokuluna gidiyor şimdi size şöyle bir örnek vereceğim
Biz geçen gün bir ev bulduk 150 tl civarı ama ara katta kalıyor pek güneş almıyor bu Evi alırsak çok az bi kredi çekeriz çok borcumuz olmaz eşim konuyu babasına açtı onlarda az daha araştır acele etme gibi şeyler dedi ev alırsak 15 bin de onlar yardım edecek tapu masrafını karşılayacaklar. Eşim hemen Tamm dedi ev güz masrafı çok yok bi kö defa oldu bu olay ben hemen alalım diyorum eşim acele etme ev bi daha alınıyor diyo çok değişken şimdi küsüz ya sizce ben mi çok abartıyorum
bencede ev hemen alınmaz iyice araştırın biz 1 yıla yakın araştırma yaparak aldık, abimlerde yengemin baskısıyla araştırma yapmadan aldılar şuan çok pişmanlar.

Tabii ev hemen alınmaz.
İyi araştırıp düşünmek gerek.
Amma ben olsam ne kadar zengin de olsalar başkasının evinde yaşamak istemezdim hele ki yıllar boyunca.
Bende istemiyorum bu yüzden acele ediyorum allah razı olsun Amcam hiç bu Durumu bize hissettirmedi ama nolacağıda belli olmaz bilemedim

Kızlar merhaba
Oturdugunuz evden, semtten memnunsaniz o evi satin alin. Amcaya verirsiniz hem belki bi kismini da o almaz.
Esiniz hakli, marketten ekmek alirken bile taze mi, el degmis mi? gibi kirk seyi inceliyoruz.

Alacağınız evi kiraya vermekten çok, kendiniz oturacak gibi düşünüp karar verin. İçinize sinmeyen tarafı var ise, başka evlere bakın. Acele etmeyin, ev almak satmak basit değil.

Bende istemiyorum bu yüzden acele ediyorum allah razı olsun Amcam hiç bu Durumu bize hissettirmedi ama nolacağıda belli olmaz bilemedim

bilemeyeceğiniz bir mevzu yok. her zaman sizin istediğiniz doğrultuda işler yürümeyebilir. elinizde paranız var, aç açık değilsiniz, hop diye ev almanın bir manası yok. iyice araştırılsın, incelensin eşinizle orta yolu bulacak bir karar verilir nihayetinde..

Allah korusun amcaya bir şey olursa varsa çocukları ya da eşi o kadar hoşgörülü olmayabilirler. Siz evi kendiniz oturacakmışsınız gibi alın.

Amca ev alıncaya kadar oturun demiş evi aldığınızı duyup birde kiraya verdiginizi ogrense evimden çıkın diyebilir ki bazı tanidiklarimin başına geldi.

Esinizde haklı hemen ilk baktiginiz evi almayın bir kac ev gezin icinize sineni alın.

Amca ev alıncaya kadar oturun demiş evi aldığınızı duyup birde kiraya verdiginizi ogrense evimden çıkın diyebilir ki bazı tanidiklarimin başına geldi.

Esinizde haklı hemen ilk baktiginiz evi almayın bir kac ev gezin icinize sineni alın.
Bi siz söylemişsiniz bende buna şok oldum , ev alana kadar demiş , ev aldıktan sonra ne kadar çakallar konu sahibi , bide kira geliri elde edecekler , gerçekten birine yardım etmeye gelmiyor bişeyi 💩 çıkıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X