EŞİmin Ani Karar Değişikliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar merhaba
Bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum.
Biz ev almayı düşünüyoruz şu anda kira vermiyoruz ama ev bizim değil eşimin amcasının. Amca yurt dışında maddi durumu çok çok iyi ( 30/35 tane dairesi falan var) bize ev alana kadar oturun dedi allah razı olsun.
Bizde burda oturduğumuzu kâr sayarak biraz birikim yaptık düğünden Altınlar da var biraz üzerini de kredi çekip ev alalım dedik. Alacağimız Evi kiraya vereceğiz 3/4 yıl ben çalışmıyorum 2 çocuğumuz var büyüğü anaokuluna gidiyor şimdi size şöyle bir örnek vereceğim
Biz geçen gün bir ev bulduk 150 tl civarı ama ara katta kalıyor pek güneş almıyor bu Evi alırsak çok az bi kredi çekeriz çok borcumuz olmaz eşim konuyu babasına açtı onlarda az daha araştır acele etme gibi şeyler dedi ev alırsak 15 bin de onlar yardım edecek tapu masrafını karşılayacaklar. Eşim hemen Tamm dedi ev güz masrafı çok yok bi kö defa oldu bu olay ben hemen alalım diyorum eşim acele etme ev bi daha alınıyor diyo çok değişken şimdi küsüz ya sizce ben mi çok abartıyorum
Yatirim icin aliniyorsa detayci olmayin. Ola ki o evde otururum diyorsaniz ilerde iyidini alin..

Yani ev alacak kadar birikim yapmanıza rağmen hala ev alıp kiraya verme fikriniz çok garip geldi bana. Kendi eviniz varken ve kira alırken başkasının evinde bedava oturmaya devam etmek ağır gelmiyor mu size mesela? İsterse bin evi olsun sizi bedava oturmak zorunda değil. Yarın öbür gün laf söylerler üzülürsünüz. Alın ev kendiniz oturun mantıklı olan budur.

Bize böyle amcalar denk düşmez :KK70: hatta 2 katını ister kiranın.
Allah kimseye muhtaç etmesin. Eşiniz haklı. Ev alırken sıkı bir araştırma yapmak gerekiyor. Oldu da adam size çık dedi , o evde oturur musunuz ?
Birde şunu merak ettim ev alsanız da adamın evinde öylece oturmaya devam mı edeceksiniz ? Ben olsam teşekkür eder evime geçerdim.

Bi siz söylemişsiniz bende buna şok oldum , ev alana kadar demiş , ev aldıktan sonra ne kadar çakallar konu sahibi , bide kira geliri elde edecekler , gerçekten birine yardım etmeye gelmiyor bişeyi 💩 çıkıyor
Çakallık değil amca bize bürünecek alında burdan çıkın demedi biz en başta kira vermeyi teklif ettik almam dedi ev alırsanız kredi çeker kirası da olur zorlanmaz ödenmez tarzında konuştu her şeyi buraya inçe detayına kadar yazma zorunluluğum yok konu açık ve net ayrıcalık oturduğum evin sadce tapusu amcanın arsa ortak ortada beleşcilik bi durum yok her şeyi bilmenize gerek olmadığı gibi üç beş beğeni alayım diye yorum yapmana da gerek yok

Yani ev alacak kadar birikim yapmanıza rağmen hala ev alıp kiraya verme fikriniz çok garip geldi bana. Kendi eviniz varken ve kira alırken başkasının evinde bedava oturmaya devam etmek ağır gelmiyor mu size mesela? İsterse bin evi olsun sizi bedava oturmak zorunda değil. Yarın öbür gün laf söylerler üzülürsünüz. Alın ev kendiniz oturun mantıklı olan budur.
Ev alacak kadar birikimim yok yüklü bir miktar kredi çekeceğim

Çakallık değil amca bize bürünecek alında burdan çıkın demedi biz en başta kira vermeyi teklif ettik almam dedi ev alırsanız kredi çeker kirası da olur zorlanmaz ödenmez tarzında konuştu her şeyi buraya inçe detayına kadar yazma zorunluluğum yok konu açık ve net ayrıcalık oturduğum evin sadce tapusu amcanın arsa ortak ortada beleşcilik bi durum yok her şeyi bilmenize gerek olmadığı gibi üç beş beğeni alayım diye yorum yapmana da gerek yok
Allah razı olsundan buraya nasıl geldiniz ya? :)

Düzgün anlatsaymışsınız o zaman . Amca ev alana kadar oturun demiş, sonra tepki gelince de lafı çeviriyorsunuz yok kirada alırsınız zorlanmazsınız dedi diyorsunuz , hem amcanın evinden çıkıp hem nasıl kira alacaksınız ? Üç beş beğeni yada daha fazlası bana bi katkısı yok takip etmiyorum bile kim neyi beğenmiş kaç beğeni gelmiş . Ama unutmayın ki kimse kimseye boşa hayır yapmaz , elbet bir gün karşılığı beklenir yada lafını duyarsınız bence bir an önce evi alın ve boşaltıp kendi evinize yerleşin

Önce bir Türkçe öğrenip sonra posta koymaya kalksanız keşke
Ama doğruya bizim gibi sizin de herşeyi bilmenize gerek yok değil mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X