Eşimin annemi araması

inciliboncuklu

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
114
43
32
Kavga ettiğimizde eşim annemi arayıp olayı anlatıyor ve kızınızla konuşun diyormuş. Annemi aradığını duyduğumda haliyle kızıyorum ve olay iyice büyüyor. Annem de babama söylüyor ve biz kavga ettiğimiz için onlar da çok üzülüyor annem ağlıyor filan. Bende onlar üzüldüğü için eşime daha da çok kızıyorum. Olay iyice büyüyor. Sizin Eşiniz böyle bir şey yapıyor mu yada yapsa nasıl tepki verirsiniz?

Evli değilim o yüzden pek sağlıklı bir yorumda bulunamayacağım sanırım çünkü eşiniz küçük bir çocuktan farksızmış oturun konuşun diyeceğim ama bence sizi anlayamayacaktır. Aileniz bizi arama bu tarz durumlar için desin bence çok sinir bozucu çünkü.

Kavga ettiğimizde eşim annemi arayıp olayı anlatıyor ve kızınızla konuşun diyormuş. Annemi aradığını duyduğumda haliyle kızıyorum ve olay iyice büyüyor. Annem de babama söylüyor ve biz kavga ettiğimiz için onlar da çok üzülüyor annem ağlıyor filan. Bende onlar üzüldüğü için eşime daha da çok kızıyorum. Olay iyice büyüyor. Sizin Eşiniz böyle bir şey yapıyor mu yada yapsa nasıl tepki verirsiniz?
Olgun bir hareket değil maalesef. Çocuk gibi şikayet etmek bir kocaya yakışır mi hiç.. Aranızdaki mesele ne ise onu siz karşılikli halletmelisiniz. Üstelik kol kırılır, yen içinde kalır. Karı koca arasındaki meseleleri aileniz dahi olsa kimseye yansitmamaniz gerektiğini anlatin ona.

Benim esimde ilk zamanlar hemen kavga arkasina arayıp baba o suçlu ben bişey yapmadım diye anlatıp babama kendini haklı çıkarmaya calisiyordu en son saydirdim sen bebekmisin ne arayıp huzurlarini kaciriyorsun dedim babamda bidaha aradiginda kızdı dahada aramadi

Eşim böyle birşey yapsa annem der ki oğlum sana bu zamana kadar ogretmemisler ama artık ogrenmen lazım aranızda sorun olabilir bazen ama siz çocuk degilsiniz diye evlendirdik oturup sorunu karınla halledin evdeki şey baskalarina anlatilmaz

Aileme söylüyorum bizi aramayın kendi aranızda halledin diyin diyorum. Öyle söylenmezmiş ayıp olurmuş. Birde annem ve babam ona benim haksız olduğum yerleri de söyleyince annen baban bile seni haksız görüyor diyor. Annemlere söylüyorum haksız demeyin diye anlamıyorlar.

Eşim böyle birşey yapsa annem der ki oğlum sana bu zamana kadar ogretmemisler ama artık ogrenmen lazım aranızda sorun olabilir bazen ama siz çocuk degilsiniz diye evlendirdik oturup sorunu karınla halledin evdeki şey baskalarina anlatilmaz
Keşke öyle deseler. Benimkiler birde kızımız şurada haksız diyorlar. Arkamda bile değiller yani.

Yapmıyor, yapsa kafasını kırarım.
Mahrem nedir bir fikri var mı eşinizin?

Çok sinir bozucu bir durum.
Ne o çocuk gibi kendi sorunlarını kendisi halledemiyor mu?

Her evlilikte sorunlar olur, tartışmalar olur, bazen gereksiz kavgalar yaşanır.
Ancak kimse kimsenin annesini arayarak üzmeye hakkı yok.

Ben olsam ne yapardım?
Aynısını annesini arayarak oğlunuzla konuşun derdim.

Keşke öyle deseler. Benimkiler birde kızımız şurada haksız diyorlar. Arkamda bile değiller yani.

O zaman senin anne babanda da hata büyük.
Onlardan yüz bulduğu için eşiniz bunu sürdürüyor.
Onlar da yüz vermesin.
Bu ne ya, çocuk musunuz?
Hala büyüyemediyse neden evlenmiş ve bir de bebek bekliyorsunuz.
Akıl alacak gibi değil.

Eşinizi karşınıza alın konuşun.

Aileme söylüyorum bizi aramayın kendi aranızda halledin diyin diyorum. Öyle söylenmezmiş ayıp olurmuş. Birde annem ve babam ona benim haksız olduğum yerleri de söyleyince annen baban bile seni haksız görüyor diyor. Annemlere söylüyorum haksız demeyin diye anlamıyorlar.

Örnek bir olay anlatırsanız ona göre yorum yapalım. Atıyorum eşiniz ailenizi arayıp “inciliboncuklu durduk yere ailemi evden kovdu” diyorsa eşiniz haklı. Yok genelde sizin haklı olduğunuz konularsa hem eş hem aile açısından kötü bir kombinasyona düşmüşsünüz. Aileniz gerekli şekilde davransa eşiniz böyle yapamazdı.

Öncelikle ilkokul seviyesinde kalmış biriyle evlenmem. Ama hadi oldu bi hata ben çok sert tepki veririm. ne demek beni anama babama şikayet etmek
Eşin bir yetişkin olsun ve sorunlarını kendi çözsün
Ailene söyle olaya müdahil olmasınlar
Sorununuzu konuşarak çözün bize kızımızı bi kez daha şikayet edersen gelir alırız madem memnun değilsin bir daha yüzünü bile göremezsin desinler

Öncelikle ilkokul seviyesinde kalmış biriyle evlenmem. Ama hadi oldu bi hata ben çok sert tepki veririm. ne demek beni anama babama şikayet etmek
Eşin bir yetişkin olsun ve sorunlarını kendi çözsün
Ailene söyle olaya müdahil olmasınlar
Sorununuzu konuşarak çözün bize kızımızı bi kez daha şikayet edersen gelir alırız madem memnun değilsin bir daha yüzünü bile göremezsin desinler
Ailem zaten böyle söylese eşimin arayacak cesareti olmaz ama ailemde çok kabahatli . annem daha onla bir olup benim hatalarını söylüyor

X