eşimin ailesini sevmiyorum

annemle çok önemli birşey olmadıktan sonra ne yazışırız nede telefonda konuşuruz babam zaten aramaz
Kendi sorunlu aile ilişkileriniz varsa herkesin böyle olmasını bekleyemezsiniz
Kimse sizin kocanıza siz yayılıp oturun diye ev almak zorunda değil.
Oğullarının evine ayda 1 gelmelerinde de bir problem yok
Kimse siz evlenin diye ev eşya döşemek zorunda da değil inanmayacaksınız ama evlenmeye niyet eden insanlar kendileri çalışıp yaparlar.
İnsanlık yapmışlar tatlı sormuşlar pat diye koysalar ona da laf yaparsınız.

Ne istiyorsunuz anlamadım annesini hayatından mı silsin yok artık ya, sizin anneniz anne de onun annesi salatalık turşusu mu? Kendinize gelin.!

KV yerinde olsam sizin kutfağa ayak basmam ama iki de bir çayım bitti derim

Ona da gelmezler hizmetçi miyim derler. 😂😂😂

merhba arkadaşlar evleneli 1.5 sene fln oldu bebeğim doğalı 6 ay. eşimin ailesi özellikle annesi eşimi sürekli arıyor bu durumdan rahatsızım neler yaptığımızı eşimin işini eşim dükkanda çalışıyor ne kadar kazandığını fln haftada 3 4 kez arayıp soruyor eşim annesiyle dedikodu yapıyor resmen kaç kere söyledim açma telefonu mesafeli ol diye ama anlamıyor merak ediyor torununu merak ediyor diyor. Ben açıkcası eşimin ailesini ve akrabalarını sevmiyorum üzerimde baskı kurmaya çalışıyorlar onlar sürekli birbirlerine gidip gelirlermiş bende onlar gibi evime misafir kabul etmek zorundaymışım 21 yaşındayım kendileri 40 sohbet etmiyorum diye arkamdan konuşuyorlar kendilerini benimle denk tutuyolar ailesi eşimi arıyıp biz geliyoruz diye haber veriyorlar her ay geliyorlar aslında önceden her hafta gelirlerdi fakat ben istemediğimi tavırlarımdan belli ettiğim için şimdi her ay ortasında sürekli geliyorlar ne yapıcağımı bilmiyorum ne arasınlar nede evime gelsinler istemiyorum sevmiyorum ısınamadım bir türlü ve sebeblerimde var açıkcası sevmememin nedenleri eşime ev almadılar kendi babamın evinde oturuyoruz evin içini yaptırırken babası kendi kafasına göre yaptırdı evi bok ettiler ucuz olsun diye akrabalarına yaptırdı birde eşime kayınpederinle yaptır tadilatı dedi düğün arefesinde her şeyin ucuzuna kaçtılar annesi sürekli mesajlar atıp halıları perdeleri ortak ödeyelim diye söylendi 2.cisi kendi evimde yemek yenirken babası hadi sende otur ye veya annesi eşimin aldığı tatlıyı koyarken sanada koyayım mı yermisin gibi laflar söylüyor 3.cüsü nişanda bi adet söz bilezik birde çeyrek altından bi kolye düğündede 5 tam altını kolye yapıp taktılar hiç bir destek yok birde ailesi bizim evde sanki kendi evlerindeymiş gibi yaylana yaylana sehpaya ayak uzatıp yer içerler dolaplarımı karıştırırlar hatta siz yemessiniz bunu diyip anası kendi evine götürdüğü oldu kendi köyümüzden gelen patates soğanı bile poşetleyip götürdü şuan bunları anlatırken bile içimde kin oluşuyor düşündükçe ağlayasım geliyor sessiz biriyim sesim çıkmadığı içinde beynimi yiyiorum ağlıyorum eşimle kavga ediyorum ben çok mu abartıyorum anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim evlendğime pişman ettiler.
Nisanliyken gıcık olmaya başlamış,eş adayının ailesinin ağzına baktığını bilerek evlenmiş, yetmemiş hemen çocuk yapılmış.Durumu değiştirmek için bir aksiyon alınmamış.Çare" evime gelmesinler" Oldu canım sen kendine acimamişsın,onlar mı sana acıyacak??????

Ben konu sahibinin şu düşüncesine de takıldım ; düğünden sonra altınları satıp eşi dükkan /iş açmış bana yaramadı diyor. Hanımefendi sizin evinize girecek rızk için harcanmış kumarda sarhoş masalarında harcanmamışki ev araba yada işyeri için harcanmayacaksa mezaramı götürecez altınları?

kendi evlerindeymiş gibi yaylana yaylana sehpaya ayak uzatıp yer içerler dolaplarımı karıştırırlar hatta siz yemessiniz bunu diyip anası kendi evine götürdüğü oldu kendi köyümüzden gelen patates soğanı bile poşetleyip götürdü
Bu konuda haklısın ama haftada 4 kere konuşmaları konusunda sizi haklı bulamadım insanlar evlendiğinde ailesine neden mesafe koysun ki?

merhba arkadaşlar evleneli 1.5 sene fln oldu bebeğim doğalı 6 ay. eşimin ailesi özellikle annesi eşimi sürekli arıyor bu durumdan rahatsızım neler yaptığımızı eşimin işini eşim dükkanda çalışıyor ne kadar kazandığını fln haftada 3 4 kez arayıp soruyor eşim annesiyle dedikodu yapıyor resmen kaç kere söyledim açma telefonu mesafeli ol diye ama anlamıyor merak ediyor torununu merak ediyor diyor. Ben açıkcası eşimin ailesini ve akrabalarını sevmiyorum üzerimde baskı kurmaya çalışıyorlar onlar sürekli birbirlerine gidip gelirlermiş bende onlar gibi evime misafir kabul etmek zorundaymışım 21 yaşındayım kendileri 40 sohbet etmiyorum diye arkamdan konuşuyorlar kendilerini benimle denk tutuyolar ailesi eşimi arıyıp biz geliyoruz diye haber veriyorlar her ay geliyorlar aslında önceden her hafta gelirlerdi fakat ben istemediğimi tavırlarımdan belli ettiğim için şimdi her ay ortasında sürekli geliyorlar ne yapıcağımı bilmiyorum ne arasınlar nede evime gelsinler istemiyorum sevmiyorum ısınamadım bir türlü ve sebeblerimde var açıkcası sevmememin nedenleri eşime ev almadılar kendi babamın evinde oturuyoruz evin içini yaptırırken babası kendi kafasına göre yaptırdı evi bok ettiler ucuz olsun diye akrabalarına yaptırdı birde eşime kayınpederinle yaptır tadilatı dedi düğün arefesinde her şeyin ucuzuna kaçtılar annesi sürekli mesajlar atıp halıları perdeleri ortak ödeyelim diye söylendi 2.cisi kendi evimde yemek yenirken babası hadi sende otur ye veya annesi eşimin aldığı tatlıyı koyarken sanada koyayım mı yermisin gibi laflar söylüyor 3.cüsü nişanda bi adet söz bilezik birde çeyrek altından bi kolye düğündede 5 tam altını kolye yapıp taktılar hiç bir destek yok birde ailesi bizim evde sanki kendi evlerindeymiş gibi yaylana yaylana sehpaya ayak uzatıp yer içerler dolaplarımı karıştırırlar hatta siz yemessiniz bunu diyip anası kendi evine götürdüğü oldu kendi köyümüzden gelen patates soğanı bile poşetleyip götürdü şuan bunları anlatırken bile içimde kin oluşuyor düşündükçe ağlayasım geliyor sessiz biriyim sesim çıkmadığı içinde beynimi yiyiorum ağlıyorum eşimle kavga ediyorum ben çok mu abartıyorum anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim evlendğime pişman ettiler.
Alıngan miyim diye sorduğunuz için söylüyorum evet fazla alingangisiniz. Yani bu saydıklarıniz bu insanlara bu kadar bilenmenizi gerektirmez. Sonuçta eşinizin ailesi gecinemezseniz evinizden huzursuzluk eksik olmaz ki bahsettiğiniz bir iki şey dışında kendi kuruntunuz

Ay abartma tamam olabilir evet senin evinde sana tatlı yiyip yemeyeceğini sorabilir tabii ki

Krallık gibi bahsediyor ev alıp bu muameleyi görsem evi zaten önceden kendi üstüme yapar bunları salarım çayıra iyi ki almamışlar. Nezaket gösterilmiş herkes tatlı yemez ya da farklı damak tadı vardır belli şeyleri yer. Bu resmen kurulmak için neden arıyor. 😂

Siz de hiç normal değilsiniz yalnız

Anlamadığım nokta ileride sizin de çocuğunuz olabilir. Çocuklarınız evlendiğinde size mesafe koysa ne hissedeceğinizi biliyorsunuzdur ama el oğluna bunu demek kolay gelir tabi. Bu devirde hiçbir birikim yapmadan evlenmek ve ailelere güvenmekte saçmalık ötesi. Eş ailesi tü kaka ama sizin aile ingiliz kraliyeti ♥

Krallık gibi bahsediyor ev alıp bu muameleyi görsem evi zaten önceden kendi üstüme yapar bunları salarım çayıra iyi ki almamışlar. Nezaket gösterilmiş herkes tatlı yemez ya da farklı damak tadı vardır belli şeyleri yer. Bu resmen kurulmak için neden arıyor. 😂
Ay aynen ya eğer sormadan koysaydı bu seferde ona takılacaktı eminim

evlendiğimiz 1sne içersinde her hafta 3 4 gün bana normal gelmiyor malesef heleki ne yapıp yapmaddığımızı ve ben kendi aileme kalmaya gittiğimde ne zaman döneceksiniz gibi sorular soruyosa normal karşılamam herşeyi merak ediyor
Maalesef bazı aileler böyle ama siz de hoşlanmadığınız bir şey olursa net bir şekilde tepkinizi koyabilirsiniz. Dert etmeye değmez.
Yaşınız küçük ve edineceğiniz çok tecrübe olacaktır.
Mesela bana sorsa bunu eşimin annesi o anda onun iletişim diliyle ve anlayacağı bir üslupla cevap verir ve ikiletmem bile. Bir daha da soramaz.

X