Eşimin annesine hiç bişey söyleyememesi

Lilaaaa112

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2017
62
43
2 aylık evliyim, eşim annesine hiç hayır diyemiyo. Her gittiğimizde dönüşte bir kavga bir görültü. Annesi sürekli laf sokma peşinde. Nişanlı iken bu kadar değildi. Eşimle bu konuyu çok konuştuk. Ben yanındayım, kimseye laf ettirmem, kimse sana bişey diyemez gibi çok sözler verdi. Aynı zamanda uyguladı da o zamanlar. Gördüm yani benim yanımda olduğunu ona karşı. Bunu görünce zaten evlenmeye karar verdik. Şimdilerde annesine hiz ağzını açmıyo. Kavga ediyoruz dönüşlerde ozaman biliyorum farkındayım konuşcam çözcem diyo. Mesela annesi gözleme yapmış, senin için yaptım oğlum diye 40 kez söyledi bir iki kez söylese neyse dicem ama bile bile sinir etmek için diyo. . Sanki bi o yemege davet edilmiş gibi. Eşimde demiyorki karımda burda anne diye. Şuan çok örnek veremiyorum tanıdık birileri var sitede diye ama bi kezde üçümüzün arabaya binmesi gerekti, o yokken dedim ki eşime ben oturacağım öne, arkaya oturttur, annemin huyu bu kim sürerse sürsün öne oturur dedi. Çıldırdım ver dedim o zaman ben süreceğim. Aldım ben sürdüm. Annesine diyemedi anne arkaya otur önecektik orada rahat vs diye. İnanın problem öne arkaya oturmak değil, onun bu tip şeylere müdahale etmiyo olması, sonrasında çözcem halletcem diyo ama konuşuyo mu onu da bilmiyorum. Ne olursa olsun bana söyle onlara tamam de geçiştir dedi, bende hep öyle yaptım. Çok yoruldum iki ayda. Yol gösterin?

Son düzenleme:
Ne olsun istiyorsun?
Annesiyle kavga etsin iletişimi kessinler bu mu?
Bazı insanlar yaptıkları eylemleri bin defa söylerler misal gözleme olayı
Kocana söyleteceğine kendin söyle
Anne sırf eşim için yaptıysan söyleseydin ben gelmezdim:) falan de
Sen kadına gıcık olmuşsun yok öne ben oturcam demişsin hırs yapıp arabayı sen sürmüşsün falan durduk yere sorun çıkarmaya gerek yok bence

Evliliğini bitirmeye niyetin yoksa, mecburen görmezden geleceksin. Eşinle konuşmanın da fayda sağlayacağını sanmıyorum.

bu her zaman böyle sürecek canım daha iki ayda bu hale geldinse dayanamıyorsan bence hemen boşan böyle devam eder çünkü bişi değişmez bence.

Ahh ahh sanki benim kayınvalidemi anlatmışsın ama benim eşim hep yanımda olurdu benimkide bize her geldiğinde 10 kere daha kapıdan gelirken oğlumu özledim oğlumu görmeye geldim derdi eşimde ben bu evde yanlız yaşamıyorum anne derdi ama dinlemezdi bir gün yine geldi oğlumu özledim görmeye geldim deyince ben hemen hazırlanıp sen oğlunu gör deyip evden çıktım gittim bir kaç saat sonra geldiğimde evden gitmişti bir daha ki gelmelerinde hiç oğlumu özledim geldim demedi sizi özledim geldim dedi
Daha çok saçma sapan hareketlerleri oldu yavaş yavaş köreltti zamanla bazı şeyleri anlıyorlar senin sıkıntın bence kayınvaliden değil eşinin annesine cevap verememesi inşallah zamanla oda anlar anneyle eşi ayrı tutacağını

Ben olsam o gözlemeden yemezdim (bu kadar rahatsizsam) evet eşinizin yaninizda olduğunu hissettirmesi lazım anlıyorum sizi, ama bu kavgayla çozulecek birşey degil malesef.. Boyle gelmiş böyle gider. O yüzden kendi kendinizi savunmayı öğreneceksiniz. Hiç eşinize ihtiyaç duymayacaksınız.

Bence bazi şeyleri ciddi almamak lazim. Sahsen o gözleme meselesini duymazdan gelirim. Benim kayınvalide bir tepsi tatli getirdi. Ben hatta ona diyorum "hadi hadi, sen bunu aslında sadece oğlun için yaptin" diye. Orda kavga çıksa "aha da bak kocam benim icin seni yerine oturttu" die bir durum mu oluşuyor? Bilmiyorum. Yeri geldiğinde eşinizi beklemenize gerek yok. Cevabınızı verin. Ama bunu yapacak yerleri iyi belirleyin. Küçük meseleleri büyütüp kavga çıkartmayın. Araba konusunda mesela ben aile büyükleri varsa hep ön koltuğu teklif ederim. Çoğu arabada çünkü daha rahat yer açısından. Bunu yarış haline getirmeye gerek duymuyorum. Evliliginiz daha yeni. Herşey zamanla oturur. Ama oyunlara gelip eşinizle arayi bozmayin.
Ek not: gelin ve kayınvalide rekabet halinden olmamali. Bu iki taraf icin gecerli

Ben eşinizde hata bulamadım. Sizin beklentiniz hem fazla hem gereksiz. Neden insanlar eşlerinin kendilerini savunmasını bekler anlamıyorum. Ağzınız, diliniz var eşinizden bekleyeceğinize aynı cümleyi neden siz söyleyemiyorsunuz? Eşiniz veliniz mi sizin? Benim kayınvalidem 40 kere oğlum senin için yaptım dese ben yemiyim mi anne madem bir tek oğluna yapmışsın derdim. Siz de cevap verin.
Koltuk meselesine gelince öne bence aile büyüğü oturmalı zaten. Siz hep eşinizle aynı arabadasınız yaşlı kadın birkaç saat o oturuverse ne olur? Koltuk kapmaca oynamaya, yarışmaya ne gerek var? Hadi sorun bu değil diyelim eşinize anneni arkaya oturttur neden diyorsunuz? Çok istekliyseniz öne oturmak için önden yürür geçer oturursunuz. Neden her şeyi eşinizden bekliyorsunuz?

yapmio gelmeyo cözmüo göröyo

rrrrr

otursun en öne ne olacak sanki

yarış halinde olmayın. Akıllı insan idare eder. Aciz insan sikayet eder.

Ortada sorun edecek bir durum yok ki. E tamam yapsin ogluna gözleme. Herseyin altinda art niyet aramayın. Öz anne ile bile yeri geldiginde sorun yasaniyor, k.v ile kacinilmaz bu tarz seyler. Siz daima sayginizi hanimefendiliginizi koruyun.

Tatli dil yılanı deliginden cikarir.

Evet iş biraz inada bindi ama anlatmadığım o kadar kötü şeyler yaşadım ki o yüzden art niye aramamak elde değil.

Oğlum sana yaptım dediğinde bir şey demediniz mi?rahatsız olduğunuzu belirtin açıkça benim kv öyle dese ne yani ben yemeyeyim mi derdim şakayla veya yemezdim niye yemiyorsun diyen olursa oğluna yapmış derdim ama eşimden pek.bise beklmezdm açıkçası kendi isimi kendim hallederim. Araba meselesinde on arka muhabbeti çok saçma hepsi aynı yere gidiyor neticede o büyük bırak otursun ne olacak. Bizde ben kv ye bırakırım kv bana. Anlayışlıdır. Evliliklerde bazı şeyler zamanla oturuyor eğer esinizi seviyor anlasabiliyosaniz bunlar basit sebebler boşanmak için.

Arabada one oturunca noluyo allah askina ben kaynanama israr ediyorum öne otur diye büyük sonucta o israrla oturmuyo ayri bisj ama one oturuyo diyede küsüp kavga etcek deilim kocamla bu yuzden otursun aksam benim yatama geliyo kocam sonucta anasina gitmiyo

Canim o kadın onun annesi sen eşisin. Evet seninle bir hayat kurdu ama o kadinda onu 9 ay karnında taşıdı. Sana göre cok kötüde olsa o kadin onu emzirdi büyüttü. Hakli nedenlerin olabilir ama k.v icin sürekli eşini didiklemeye devam edersen bir süre sonra evliligine zarar verirsin cünkü annesini atmaz ve bir süre sonra sürekli bıkbık kafasini yemenden bıkar. Ve sonrasinda sabri tasinca telafisi olmayan zararlar verirsiniz eğer sayginizi kaybederseniz bir süre sonra k.v problem olmaktan cikar birbirinizi yersiniz. Annesini sevmesende kabullenmek zorundasin once bunu kafana sok. Bunu kabullenirsen daha az sinir olursun. Benim k.v de de cok rolcudür ama asla eşime yansitmam evdeki huzurumu bozmam gidip annesinin kulagini çekecek hali yok . mesela ben ayni seyi yaşadim k.v bir akrabasina giderken 4 tane pide yaptirmis bizde ordayiz. Pideden 2 parca cikartti 1 parcasini esime 1 parcasini ogluma verdi sizde benim canimsiniz yiyin dedi ama bana vermedi. Bende suratina baktim üzüldüm o da farketti akli sıra bana dış kapinin mandali muamelesi yapti. Bende aradan 2 ay gectikten sonra köye gittik kapida k.v akrabalariyla oturuyor icerden 1 tas incir getirdi ortaya koydu herkes yedi 2 tane kaldi ben yemedim yengesi kızım yesene dedi. Bende 2 tane kalmis annem böyle olunca kendi canına yedirmek ister onlar onun canlari dedim. Bir dahada yapmadi kıpkırmizi oldu rezil oldu.Rahatsiz oldugun şeyleri kendin cozmeye öğrenmelisin.

Bazı insanların yapısıdır. Bir şey yapar 100 kere anlatır. Yani anne evlat arasına girmeyin. Öne ben oturacağım diye resmen savaş açmışsınız. İnan şuanki gelinleri de çok masum göremiyorum artık. Daha 2 aylık evlisiniz.

Bakın ne güzel söylemişiniz o bana teklif eder önde oturmayı ben ona diye. O da böyle mütevazı olsa bende aynı şeyi yaparım. Ama o öne oturarak birşey kanıtlamaya çalışıyo, neymiş bütün gelinleriyle gittiğinde öne otururmuş, buna ne gerek var, neden üstünlük taslamaya çalışıyo, gelemiyorum böyle şeylere, benimle yarış yapmasına.

konuyla bağımsız belki ama gerçekten çok merak ediyorum bir annenin evladının sevdiği bir yemeği yapıp ona yaptığını söylemesi neden rahatsız edici ki? benim kayınvalidem de yapar söyler de eşime sen seviyorsun diye yaptım diye ne var ki bunda çok normal değil mi, ben hiç rahatsız olmam ben de mi bir gariplik var gerçekten anlayamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…