Eşimin annesine hiç bişey söyleyememesi

Arabanin on koltugu....
Geleneksel iktidar tahtimiz...
Araba ureticileri daha gorkemli ve cift kisilik yapmali onu bence. Kaynana+gelin.
Hicbir sey olmasa bile sirf orayi kapmak ugruna ne yuvalar yaniyor yarab!

Bu acik çağrımdan sonra size sakinlik ve sabir diliyorum konu sahibi. Evlilikteki bu krizi esiniz çözemiyorsa siz tatli sert bir uslupla asmaya calisin derim. Daha cok yenisiniz z sınırlarinizi belli ederseniz zamanla daha rahat edersiniz.

Bakın ne güzel söylemişiniz o bana teklif eder önde oturmayı ben ona diye. O da böyle mütevazı olsa bende aynı şeyi yaparım. Ama o öne oturarak birşey kanıtlamaya çalışıyo, neymiş bütün gelinleriyle gittiğinde öne otururmuş, buna ne gerek var, neden üstünlük taslamaya çalışıyo, gelemiyorum böyle şeylere, benimle yarış yapmasına.
şuna cevap vermediniz
orda gözlemeyi sana yaptım oğlum dediğinde siz bişey demediniz mi?
iyi madem ben yemeyeyim oğluna yaptıysan bilsem gelmezdim anne vs
kocanız sizin veliniz mi onun savunmasını bekliyorsunuz çocuk gibi

kv nizin nazikçe siz hakkından gelin
yoksa böyle böyle kocanızla aranız bozulur

Dakika başı neden oradasınız arkadaşım ?
Öne oturma konusunda şu ana kadar kimse oturmamıştır öne ben varken çünkü ben öyle istedim oturmakta ısrar edene yine yerime oturmuşsun bidaha görmeyim dedim gülerek ( arkadaşı )
Kocan artık seni aldı ve her şey bitti zannediyor ama duygu sömürüsünü yap trip atma onunla iyi ol kaynananı şikayet edip durma ezil büzül sana üzülsün en azından denenir🙅‍♀️

2 aylık evliyim, eşim annesine hiç hayır diyemiyo. Her gittiğimizde dönüşte bir kavga bir görültü. Annesi sürekli laf sokma peşinde. Nişanlı iken bu kadar değildi. Eşimle bu konuyu çok konuştuk. Ben yanındayım, kimseye laf ettirmem, kimse sana bişey diyemez gibi çok sözler verdi. Aynı zamanda uyguladı da o zamanlar. Gördüm yani benim yanımda olduğunu ona karşı. Bunu görünce zaten evlenmeye karar verdik. Şimdilerde annesine hiz ağzını açmıyo. Kavga ediyoruz dönüşlerde ozaman biliyorum farkındayım konuşcam çözcem diyo. Mesela annesi gözleme yapmış, senin için yaptım oğlum diye 40 kez söyledi bir iki kez söylese neyse dicem ama bile bile sinir etmek için diyo. . Sanki bi o yemege davet edilmiş gibi. Eşimde demiyorki karımda burda anne diye. Şuan çok örnek veremiyorum tanıdık birileri var sitede diye ama bi kezde üçümüzün arabaya binmesi gerekti, o yokken dedim ki eşime ben oturacağım öne, arkaya oturttur, annemin huyu bu kim sürerse sürsün öne oturur dedi. Çıldırdım ver dedim o zaman ben süreceğim. Aldım ben sürdüm. Annesine diyemedi anne arkaya otur önecektik orada rahat vs diye. İnanın problem öne arkaya oturmak değil, onun bu tip şeylere müdahale etmiyo olması, sonrasında çözcem halletcem diyo ama konuşuyo mu onu da bilmiyorum. Ne olursa olsun bana söyle onlara tamam de geçiştir dedi, bende hep öyle yaptım. Çok yoruldum iki ayda. Yol gösterin?
Neden bu kadar taktın?

Bakın ne güzel söylemişiniz o bana teklif eder önde oturmayı ben ona diye. O da böyle mütevazı olsa bende aynı şeyi yaparım. Ama o öne oturarak birşey kanıtlamaya çalışıyo, neymiş bütün gelinleriyle gittiğinde öne otururmuş, buna ne gerek var, neden üstünlük taslamaya çalışıyo, gelemiyorum böyle şeylere, benimle yarış yapmasına.
Ya bırak otursun kendini öyle tatmin ediyorsa etsin. Kaç yaşında kadin eğer o olgunluk göstermiyorsa onun ayıbı. Bazı şeyleri kulak ardı etmeyi öğrenmedikçe hiç bir evlilik yürümez.

2 aylik evliymissiniz. Hem esinizin evlilige alismasi hem sizin kv ye alişmaniz hem kv nin size alişması için 2 ay cok kisa.

Ancak sizin hataniz esinize bu konuyu sık sık gundeme getirip adamı sıkbogaz etmeniz. Onun gözünde siz kavgaci olursunuz.

Gozlemeyi sana mi yaptim dedi açın telefondan aa bak surda gözlemeci varmış. Beni buraya götür diyin. Ee onunde gozleme var derse iyi de annem 40 kere soyledi sana yaptığını. Yesem gözü kalacak belli dersiniz.

Arabada ben de öne otururum. Araba eşimin ve benim olduguna göre kimseden de izin almam, kocama anana söyle arkaya gecsin dememe gerek yok. Ben arabanin onune hamle eder ve otururum. Aksi ihtimali ortadan kaldiririm.

Siz de kirmadan dokmeden sınırınızı cekin. Esi de her minik seye karistirtmayin ki krediniz olsun. Yarın birgun lohusalikta kv 20 gun sizde kalmak isterse o zaman eşi devreye sokarsiniz. Borek corek icin degil

Arabanin on koltugu....
Geleneksel iktidar tahtimiz...
Araba ureticileri daha gorkemli ve cift kisilik yapmali onu bence. Kaynana+gelin.
Hicbir sey olmasa bile sirf orayi kapmak ugruna ne yuvalar yaniyor yarab!

Bu acik çağrımdan sonra size sakinlik ve sabir diliyorum konu sahibi. Evlilikteki bu krizi esiniz çözemiyorsa siz tatli sert bir uslupla asmaya calisin derim. Daha cok yenisiniz z sınırlarinizi belli ederseniz zamanla daha rahat edersiniz.
Bu sefer de cam kenari diye kavga ederler. Kavga etmek isteyene sebep cok :KK66:

Siz cok alingansiniz ve basit seyleri cok buyutuyorsunuz zaten arabaya her zaman esinle sen biniyorsun annesi one binsin ne var bunda? Sende kv ile yaris icerisine girmissin. Bu sekilde mutlu olmaniz cok zor bazi seyleri gormezden gelmek lazim bunlar basit seyler

Gozlemeden yemedim yazmadıgınıza göre, yediniz.
Size yapılmayan gozlemeyı yiyip adamın annesini bozmasını istiyorsunuz.
Sizin kendimizi savunmadıgınız yerde, sızı kimse savunmaz.
Gözlemeyi yedik o sırada birşey demedi yedikten sonra başladı sana yaptım sana yaptım az daha ye demeye. Eşim bana sen bana söyle cevap verme takma kafana ben çözer hallerim dediği için ben birşey demedim bu güne kadar, ama herşey değişcek artık

2 aylık evliyim, eşim annesine hiç hayır diyemiyo. Her gittiğimizde dönüşte bir kavga bir görültü. Annesi sürekli laf sokma peşinde. Nişanlı iken bu kadar değildi. Eşimle bu konuyu çok konuştuk. Ben yanındayım, kimseye laf ettirmem, kimse sana bişey diyemez gibi çok sözler verdi. Aynı zamanda uyguladı da o zamanlar. Gördüm yani benim yanımda olduğunu ona karşı. Bunu görünce zaten evlenmeye karar verdik. Şimdilerde annesine hiz ağzını açmıyo. Kavga ediyoruz dönüşlerde ozaman biliyorum farkındayım konuşcam çözcem diyo. Mesela annesi gözleme yapmış, senin için yaptım oğlum diye 40 kez söyledi bir iki kez söylese neyse dicem ama bile bile sinir etmek için diyo. . Sanki bi o yemege davet edilmiş gibi. Eşimde demiyorki karımda burda anne diye. Şuan çok örnek veremiyorum tanıdık birileri var sitede diye ama bi kezde üçümüzün arabaya binmesi gerekti, o yokken dedim ki eşime ben oturacağım öne, arkaya oturttur, annemin huyu bu kim sürerse sürsün öne oturur dedi. Çıldırdım ver dedim o zaman ben süreceğim. Aldım ben sürdüm. Annesine diyemedi anne arkaya otur önecektik orada rahat vs diye. İnanın problem öne arkaya oturmak değil, onun bu tip şeylere müdahale etmiyo olması, sonrasında çözcem halletcem diyo ama konuşuyo mu onu da bilmiyorum. Ne olursa olsun bana söyle onlara tamam de geçiştir dedi, bende hep öyle yaptım. Çok yoruldum iki ayda. Yol gösterin?
Annesinin hala sütten kesmediği bir koca daha 😃 ya bizim kocalar böyle. Bunlardan birşey beklemeyeceksin. Kv ile bir sıkıntı varsa söyle direkt. Ha eşinin zoruna giderse de sen deseydin madem de ve sıyrılmaya bak işin içinden

Siz cok alingansiniz ve basit seyleri cok buyutuyorsunuz zaten arabaya her zaman esinle sen biniyorsun annesi one binsin ne var bunda? Sende kv ile yaris icerisine girmissin. Bu sekilde mutlu olmaniz cok zor bazi seyleri gormezden gelmek lazim bunlar basit seyler
Bende bi kv var öne oturmak için 60lik yaşa rağmen depar atıyor 😃 saldım ben de amaaan dediginiz gibi hep ben öndeyim varsın otursun içindeki yağlar erisin

Şu araba kavgasını hala yapanlar var mı ya... Kaç yaş büyük insanın öne oturmasından neden rahatsız olur ki bir insan? Eşinin annesi o, yabancı değil düşman değil, senin yer vermen gerek bilakis.

Şu araba kavgasını hala yapanlar var mı ya... Kaç yaş büyük insanın öne oturmasından neden rahatsız olur ki bir insan? Eşinin annesi o, yabancı değil düşman değil, senin yer vermen gerek bilakis.
Evet bazen rahat durmuyorlar ama yas itibariyle bence de mücadeleye girmemek lazım en azından araba konusunda

Gözlemeyi yedik o sırada birşey demedi yedikten sonra başladı sana yaptım sana yaptım az daha ye demeye. Eşim bana sen bana söyle cevap verme takma kafana ben çözer hallerim dediği için ben birşey demedim bu güne kadar, ama herşey değişcek artık
Halledemıyor esin gormus oldun. Bundan sonra söylemen gerekeni soyle.saygı bekleyen saygı göstermeyi ogrensın.
Tek saygıyı kaynana haketmıyor, sende hakedıyorsun

O gözlemeden yediniz mi?
Ben olsam dışarıdan yemek söyler onu yerdim.
Madem eşiniz istediğiniz gibi yapmıyor, nişanlıyken ki tavırları değişti.
Bende gardımı başka şekilde alırdım.
Kaynana savar olurdum.

konuyla bağımsız belki ama gerçekten çok merak ediyorum bir annenin evladının sevdiği bir yemeği yapıp ona yaptığını söylemesi neden rahatsız edici ki? benim kayınvalidem de yapar söyler de eşime sen seviyorsun diye yaptım diye ne var ki bunda çok normal değil mi, ben hiç rahatsız olmam ben de mi bir gariplik var gerçekten anlayamadım.
Oğlum senin için yaptım, oğlum sen geliyosun diye yaptım, oğlum sen ye diye yaptım. Bunu defalarca suratınıza baka baka söylese rahatsız etmez demekki, hmm peki.

Cok eskiden babanem gelinlerine yapardi. Gelinler arasinda mevzu olurdu. Kadin resmen koşarak giderdi one binicem diye. Yani basit bir seyde yani anne olarak onlarinda düsünmesi lazim yani gelin oglunun yanina otursa ne olur onlar genc diye dusunmüyorlar. Sonrada oglun bitanem diyorlar halbuki gelini düsürmek icin yapilan her haraketi aslinda ogullarina yapmis oluyorlar cünkü ogullarinin ev huzuru bozulmus mutsuz olmuş olmuyormu. kaynanalarin burazda bürokratik olmalari lazim bence. Gencken gelinlere kaynayinca o gelin ilerde sana gonül rizasiyla bakarmi birazda ileriyi düsunmek lazim.Ay benimde oglum var kim nereye isterse otursun.

Cok eskiden babanem gelinlerine yapardi. Gelinler arasinda mevzu olurdu. Kadin resmen koşarak giderdi one binicem diye. Yani basit bir seyde yani anne olarak onlarinda düsünmesi lazim yani gelin oglunun yanina otursa ne olur onlar genc diye dusunmüyorlar. Sonrada oglun bitanem diyorlar halbuki gelini düsürmek icin yapilan her haraketi aslinda ogullarina yapmis oluyorlar cünkü ogullarinin ev huzuru bozulmus mutsuz olmuş olmuyormu. kaynanalarin burazda bürokratik olmalari lazim bence. Gencken gelinlere kaynayinca o gelin ilerde sana gonül rizasiyla bakarmi birazda ileriyi düsunmek lazim.Ay benimde oglum var kim nereye isterse otursun.

Yani yeni evliysem esimin yanına otursam ne olur oturmasam ne olur. Alakasız biri otursa anlayacağım da anası bu yav. Büyüktür deyip geçmek lazım bence. Kayınvalidenin diğer hareketlerinim iyi niyetli olmaması ayr mevzu

Hepimizde aynı şeyler var. Aynı şeyleri yaşıyoruz. Kimse bir çözüm bulmuş değil. Tek ve en büyük çözüm eşlerin anne baba ve diğerlerine hayır, olmaz demesi olacak. Hatta eşim hayır diyemiyor diye çıldırıp ağladığım çok zamanlar oldu. Bana hayır diyebiliyorsan herkese diyebilirsin. Bastırılmış, sindirilmiş bir şekilde büyütülmekten kaynaklanıyor sanırım. Ama artık eşime hayır demeyi öğretmek yerine kendime öğrettim. Eşim hayır diyemiyorsa ben derim.Artık avazım çıktığı kadar hayır diyebileceğim günler yakındır.

2.5 yıllık evlilikten bildiriyorum degişmiyorlar. O yüzden kendin söyle ne söylemek istersen. Ben öyle yapıyorum artık. Gıcık olduğum saçma bulduğum ne varsa çaaaatttt diye indiriyorum suratlarına. İçim de rahat oluyo eşimle de gerilmemiş oluyorum mis gibi sonuç. Eşine kaldıysa daha çok tartışırsınız.
Arabada öne binme mevzusu da öyle büyüktür otursun denecek kadar basit olmuyor maalesef arkadaşlar. İktidar savaşına döndüğü için bir kapışma hali mevcut oluyor. Hoş benim kv kendisi önü verir bana, geç kızım sen otur der otururum da yani. Muhtemelen bunun cenesiyle uğraşacağima arkaya otururum daha iyi diyor içinden afdafs🤪🤣

X