Eşimin annesine hiç bişey söyleyememesi

:işsiz:hiçbir gelin kaynana ilişkisi dört dörtlük değil ki.. çevremdeki hemen hemen herkesin az çok sorunu oluyor. ben açık konuşuyorum, anlattıklarınız kayda değer şeyler değil.. ufak sinir bozuklukları yaşamışsınız, beklentiyi çok yüksek tutmuşsunuz. ego savaşlarına da girmeyin.. benim kayınvalide en baştan öne beni oturttu, ama oturana kadar aramızda resmen kavga vardı; sen otur sen otur.. arkaya yerleşirdi, ama aynı anda gelsek de ben ısrar ederdim öne sen otur diye..

koltuk sevdası sarmış sizi :KK53:

2 aylık evliyim, eşim annesine hiç hayır diyemiyo. Her gittiğimizde dönüşte bir kavga bir görültü. Annesi sürekli laf sokma peşinde. Nişanlı iken bu kadar değildi. Eşimle bu konuyu çok konuştuk. Ben yanındayım, kimseye laf ettirmem, kimse sana bişey diyemez gibi çok sözler verdi. Aynı zamanda uyguladı da o zamanlar. Gördüm yani benim yanımda olduğunu ona karşı. Bunu görünce zaten evlenmeye karar verdik. Şimdilerde annesine hiz ağzını açmıyo. Kavga ediyoruz dönüşlerde ozaman biliyorum farkındayım konuşcam çözcem diyo. Mesela annesi gözleme yapmış, senin için yaptım oğlum diye 40 kez söyledi bir iki kez söylese neyse dicem ama bile bile sinir etmek için diyo. . Sanki bi o yemege davet edilmiş gibi. Eşimde demiyorki karımda burda anne diye. Şuan çok örnek veremiyorum tanıdık birileri var sitede diye ama bi kezde üçümüzün arabaya binmesi gerekti, o yokken dedim ki eşime ben oturacağım öne, arkaya oturttur, annemin huyu bu kim sürerse sürsün öne oturur dedi. Çıldırdım ver dedim o zaman ben süreceğim. Aldım ben sürdüm. Annesine diyemedi anne arkaya otur önecektik orada rahat vs diye. İnanın problem öne arkaya oturmak değil, onun bu tip şeylere müdahale etmiyo olması, sonrasında çözcem halletcem diyo ama konuşuyo mu onu da bilmiyorum. Ne olursa olsun bana söyle onlara tamam de geçiştir dedi, bende hep öyle yaptım. Çok yoruldum iki ayda. Yol gösterin?
Klasik kv halleri yani takacak kadar büyük değil he de geç herşeyi duyma görme

2 aylık evliyim, eşim annesine hiç hayır diyemiyo. Her gittiğimizde dönüşte bir kavga bir görültü. Annesi sürekli laf sokma peşinde. Nişanlı iken bu kadar değildi. Eşimle bu konuyu çok konuştuk. Ben yanındayım, kimseye laf ettirmem, kimse sana bişey diyemez gibi çok sözler verdi. Aynı zamanda uyguladı da o zamanlar. Gördüm yani benim yanımda olduğunu ona karşı. Bunu görünce zaten evlenmeye karar verdik. Şimdilerde annesine hiz ağzını açmıyo. Kavga ediyoruz dönüşlerde ozaman biliyorum farkındayım konuşcam çözcem diyo. Mesela annesi gözleme yapmış, senin için yaptım oğlum diye 40 kez söyledi bir iki kez söylese neyse dicem ama bile bile sinir etmek için diyo. . Sanki bi o yemege davet edilmiş gibi. Eşimde demiyorki karımda burda anne diye. Şuan çok örnek veremiyorum tanıdık birileri var sitede diye ama bi kezde üçümüzün arabaya binmesi gerekti, o yokken dedim ki eşime ben oturacağım öne, arkaya oturttur, annemin huyu bu kim sürerse sürsün öne oturur dedi. Çıldırdım ver dedim o zaman ben süreceğim. Aldım ben sürdüm. Annesine diyemedi anne arkaya otur önecektik orada rahat vs diye. İnanın problem öne arkaya oturmak değil, onun bu tip şeylere müdahale etmiyo olması, sonrasında çözcem halletcem diyo ama konuşuyo mu onu da bilmiyorum. Ne olursa olsun bana söyle onlara tamam de geçiştir dedi, bende hep öyle yaptım. Çok yoruldum iki ayda. Yol gösterin?
Keşke benim eşimin annesi eşim için birşeyler yapsada gözüme soksa.Benim için ailemin eşimi el üstünde tutması onu bu kadar ezmese... Gerçekten bunlar mesele değil üzme kendini

valla öne oturma mevzusunu ben hic bırakmam bırakmadım da her kaynana öyledir cünkü ya sen önden gidip oturucaksın yada o oturdumu anne lütfen arkaya gecersen kocamın yanına otruucam diceksin haa baktın kalkmadımı iyi o zaman siz gidin yapıcaksın ki anlasın sen böyle arkaya oturursun o kadın asla gecmez sen yerini al

valla öne oturma mevzusunu ben hic bırakmam bırakmadım da her kaynana öyledir cünkü ya sen önden gidip oturucaksın yada o oturdumu anne lütfen arkaya gecersen kocamın yanına otruucam diceksin haa baktın kalkmadımı iyi o zaman siz gidin yapıcaksın ki anlasın sen böyle arkaya oturursun o kadın asla gecmez sen yerini al
Ayy bu ne koltuk sevdası çok komiksiniz🤣

Eğer tamamen eşiniz hanımcı olsun annesini karşısına alsın, sustursun oturtsun istiyorsanız bu yanlış. Buna hakkınız da yok.. çok da yıpranırsınız.

Erkekler anneleri kötü davransa bile eşten annen şöyle annen böyle diye şikayet duymak istemiyor. Hele anne çekiştirir siz çekiştirirseniz zararlı çıkan siz olursunuz. Yeter artık der anneyi seçer.

Evlilik oturmadan çocuk yapmayın.

Evlendiniz diye erkeğin bütün dünyası siz oldunuz, odak noktasında olacaksınız gerekirse annesini susuturur sanmayın, yapmaz.

Güçlü durun. Asla ama asla saygısızlık yapmayın. Laf vermeyin. Haksız duruma düşmeyin.

Kurnaz olun. Bir üyenin dediği gibi oğlum sana yaptım diyorsa yemeyin. Niye yemiyorsun derse eşiniz felan sana yapmış ya deyin.. annesinin ayıplarını fark ettirin ama alttan alttan. Pat pat söyleyerek değil.

siz kavga ettikçe annesini haklı görür. Evde huzur ortamı olsun. Karıkoca mutlu olanı kimse ayıramaz adam ben karımla mutluyum deyip yuvasına sahip çıkar.

Acele etmeyin. Biz de ilk iki yıl sorunlar yaşadık. Annesinin lafıyla çok kırmıştır beni. Sabrettim. Zamanla annesinin tavırlarını gördü. Benim art niyetli olmadığımı gördü. Eskisi kadar anneci değil.

size ısrarla tavsiyem, dikleşerek annen mi ben mi.. annene şunu de annene bunu de diyerek çözüm aramayın. Yok o yolda çözüm.

siz güçlü durun terbiyeyi bozmadan cevaplar verin. Alınıp oturmayın. Şakaya vurun.

X