eşimin arkadaşı eski görüştüğüm kişi :(

kadinlarmatinesi

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2021
545
785
merhaba hanımlar, bir sorum var. eşimin arkadaşı (arkadaştan ziyade ortak arkadaşlar aracılığıyla tanıştığı denk gelince selamlaştığı) kişi ile eşimle evlenmeden evvel 2-3 ay kadar bir görüşmemiz olmuştu. sevgili gibi diyemem tam olarak. ama karşımdaki kişi beni seviyordu ve ben bitirince baya üzülüp ısrarla devam etmek istemişti. neyse sonuç olarak ben evlendim fakat eşim bu durumu bilmiyor ve o kişiyle ara ara arkadaş ortamında karşılaşıyor. ben de vicdan yapıyorum, kendimi kötü hissediyorum. ama bu saaatten sonra da anlatamam. içim hiç rahat değil :KK43:

merhaba hanımlar, bir sorum var. eşimin arkadaşı (arkadaştan ziyade ortak arkadaşlar aracılığıyla tanıştığı denk gelince selamlaştığı) kişi ile eşimle evlenmeden evvel 2-3 ay kadar bir görüşmemiz olmuştu. sevgili gibi diyemem tam olarak. ama karşımdaki kişi beni seviyordu ve ben bitirince baya üzülüp ısrarla devam etmek istemişti. neyse sonuç olarak ben evlendim fakat eşim bu durumu bilmiyor ve o kişiyle ara ara arkadaş ortamında karşılaşıyor. ben de vicdan yapıyorum, kendimi kötü hissediyorum. ama bu saaatten sonra da anlatamam. içim hiç rahat değil :KK43:
Kendinizi daha önce anlatmadiginiz için mi kötü hissediyorsunuz?
Anlatamam diyorsanız da yapacak bir şey yok ki.
Yani bilse nolur bilmese nolur. Ara ara karşılaştığı biriymiş sonuçta. Ama siz de aynı ortamda bulunup konuşmak durumunda kalıyorsanız söyleyin bence. Sonra öğrenirse farklı fikirlere kapılabilir esiniz.

Kendinizi daha önce anlatmadiginiz için mi kötü hissediyorsunuz?
Anlatamam diyorsanız da yapacak bir şey yok ki.
Yani bilse nolur bilmese nolur. Ara ara karşılaştığı biriymiş sonuçta. Ama siz de aynı ortamda bulunup konuşmak durumunda kalıyorsanız söyleyin bence. Sonra öğrenirse farklı fikirlere kapılabilir esiniz.
daha önce anlatmak istedim aslında ama cesaret edemedim nedense :KK43: şuan anlatamam çünkü hem kırılır çok üzülür hem de bir daha o kişiyle karşılaşmamak için çaba içerisine girer fakat genelde toplu halde görüşüyorlar arkadaşlarıyla, yani onunla aynı ortamda olmıyım derken arkadaşlarıyla görüşemez olur. yok ben hiç aynı ortamda bulunmadaım o kişiyle şuana kadar, inşallah da bulunmam

eşim biraz hassas bi insan bir de aklında olur hep, yani bişey demez bana mesela ama bu sebeple aramızda soğukluk olsun istemiyorum
Hm peki baskasndan ogrenme ihtimali var mi ogrenirsede sna demiycek mi neden solemedn die sende bu sebeble solemedm dicen oda yalan soyluyosun gibi seyler soyluycek her iki durumda vahim bence

Anlat bence eşinden önce olmuş sonuçta evet belki istemediğin tepkilerle karşılaşabilirsin ama sonunda yatışır kesnlkle. Sen söylemeden eski sevgilinin söylediğini düşünsene. Ya da senin görüştüğün birinin eşinin eski sevgilisi olması ve senin bunu bilmemen. Anlat bence ve mesafeli olsun ya da kendi tercihi hiç görüşmesin

Onu eşinden ne duy ne dinle ne bir şey sor.En alakasız nasıl olabiliyorsan öyle ol.

Benim başıma gelen bir olayı anlatayım.Musterim ayrıca sosyal arkadaşım yeni evlendiğim de hayırlı olsuna gelecekti tam kararlastirmamistik ama olasiydı.Bir gün eşim sosyal medyadan onunla konuştuğumu görünce gelmesin pek görüşme ya dedi.Neden dedim biraz sıkıştırdim senden önce takıldığım bir kızdı dedi😵Ve kız bana hiç bir şey dememisti evliydi kız ama evime gelebilecek olmasi falan tam saçmalık.Hemen irtibatı kestim.Zaten kızda sebebini anlamış olmalı ki hiç arayıp sormadı

Zor bir durum
Yani madem o kadar onemsediginiz biri değildi yok sayin ama karsi taraf anlatir mi? Ya da ortak bilip anlatabilecek birileri var mi? Yoksa oluruna birakin ama şunu da düşünün
Esiniz sizden öğrense ne tepki verir, ondan öğrenirse ne tepki verir?

Ben söylerdim. Bana da söylenmesini isterdim. Kendinizi düşündüğünüz için (aranız bozulur diye) eşinizin bilmesi gereken bir bilgiyi saklıyorsunuz. Öyle geçmiş gitmiş amann öğrenmesin canım düşüncelerine katılmıyorum. Çünkü öğrendiğinde bir şeyler değişecek araya mesafe koyacak o kişiyle. Bu da en doğal hakkı. Düşürdüğünüz durum hoş değil. Ve bence bunda abartacak bir şey yok. Kafada çok kurmayın yok diğer arkadaşlarıyla da görüşmeyecek ortama girmeyecek. Bırakın eşiniz karar versin ne yapacağına.

X