eşimin arkadaşı eski görüştüğüm kişi :(

Daha önce zaten neden söyleyecektiniz bunu, şimdi neden vicdan yaptınız, eşinizle birlikteyken mi görüştünüz aldatma durumu mu var? Yazdığınız kadarıyla yok sanırım ee neden bu kadar gerildiniz. Anlatmanıza falan gerek yok. Hayatı akışına bırakın

Bence bisey olmaz. Sizde rahat olun derim
Adam gidip selamlastigi kisiye ben seni karını seviyordum demez yani
Bisey de yasamamissiniz zaten

Başkasından neden duysun? Böyle şeyler pek dile getirilmez, kadın evliyse üstelik. Bence içinde büyütme, aklından sil at, enerji olarak yok say :) zamanla aklına bile gelmez.

Arada karşılaşıyorsa hadi neyse de e bu arkadaşlık ilerleyip samimiyete dönüşürse? Aynı masa etrafında buluşup görüşmelere beraber takılmalara dönerse? Tamam bir şey yaşamamışsın belki ama adam seni sevmiş konuşmuşsun şu durumda eşinin samimiyeti ilerletmemek için bilmesi gerekir. Eşimin eski sevgilisi burnumun dibinde olsun istemezdim en azından bunu bilip o kişiyle mesafemi korumak isterdim. Anladığım kadarıyla eşinle aynı çevrenin insanısınız ki böyle bir durum yaşandı. Çok normal , bunu eşine söyle ama öyle ezik gibi suçlu gibi değil. Olağan akışında bir şeyi anlatıyormuş gibi anlat. X cim sanırım arkadaş ortamında y ile karşılaşıyorsunuz. Bekarken bir dönem biz onunla konuştuk sonra yollarımızı ayırdık. Samimiyet dereceni belirlemen açısından bilgin olsun de

Herkes ne kadar abartmış. Evlenmeden önce hepimizin uzun kısa pek çok ilişkisi olmuştur. Ortak çevre de pekala kalabilir. Mesela eşimin eski sevgilisi iş arkadaşıydı, sevgiliyken ortak grubumuz vardı çok kez denk geldik. Merhabalaştık. Ne olacak yani, olmamış ayrılmış. Şu an benim ilk gençliğimin geçtiği şehirde yaşıyoruz. Pandemi öncesi gittiğimiz mekanlardan birimde eski sevgilim çalıyor. Merhabalaşmıyoruz ama bundan rahatsızlık da duymuyorum. Ne alaka yani? Yaşanmış bitmiş. Olmamış. Herkes kendi yoluna bakmış. Sıradan biri benim için. Bu kadar abartmak çok saçma.
esınızın eskı sevgılısının ıs arkadası oldugunu bılıyordunuz ama :KK66: burada konu farklı sızın durumunuz farklı
esınız gızleseydı ortak bulundugunuz ortamlarda merhabalasmaya devam etseydınız sonradan ogrenseydınız nasıl hıssederdınız

ogrenme seklınız mesela su sekılde olsaydı ortamda selamlasa selamlasa sohbete baslayıp bı sekılde esınle ben eskıden berı tanısıyorum aslında genclık ıste dunya kucuk deseydı terbıyesıze denk gelıp gelmeyecegımızı bılmıyoruz

kım ıster kı su durumu yasamayı ... tabıkı herkesın hayatında bırılerı oldu hepımız bunun farkındayız zaten sorun bu degıl
selamlasmak da sorun degıl nıye sorun olsun, sorun aynı ortam paylasılıyorken gızlenmesı bırlıkte ortamlara gırıyorlarmıs aynı masada oturuyorlarmıs bu durum farklı

sorun olan esımızın eskı sevgılısıyle bılmeden selamlasıyor olusumuz ,ortak ortamlara gırıyorsak bılmek ısterız kım oldugunu, selam vereceksek de bılelek selam verelım yanı . esım ben ve eskı sevgılısı oturucaz selamlasıcaz onlar eskı sevgılı olacak ama ben bunu bılmeyecegım :) bunu ogrensem benı neyın ıcıne cekmeye calısıyorsunuz neden gızledın cekınecegın ne vardı kı derdım .

Arada karşılaşıyorsa hadi neyse de e bu arkadaşlık ilerleyip samimiyete dönüşürse? Aynı masa etrafında buluşup görüşmelere beraber takılmalara dönerse? Tamam bir şey yaşamamışsın belki ama adam seni sevmiş konuşmuşsun şu durumda eşinin samimiyeti ilerletmemek için bilmesi gerekir. Eşimin eski sevgilisi burnumun dibinde olsun istemezdim en azından bunu bilip o kişiyle mesafemi korumak isterdim. Anladığım kadarıyla eşinle aynı çevrenin insanısınız ki böyle bir durum yaşandı. Çok normal , bunu eşine söyle ama öyle ezik gibi suçlu gibi değil. Olağan akışında bir şeyi anlatıyormuş gibi anlat. X cim sanırım arkadaş ortamında y ile karşılaşıyorsunuz. Bekarken bir dönem biz onunla konuştuk sonra yollarımızı ayırdık. Samimiyet dereceni belirlemen açısından bilgin olsun de
kesınlıkle katılıyorum

esımın annanesının cenaze evınde bır kadınla tanıstım cok da tatlı kadın
aıle dostlarıymıs
sonra da bır dugunde karsılastım
hamıleydım o donem benı gorunce masada ayaga kalktı selam vermek ıcın yanımda da esım ...
kadının da yanında kızları damatları falan da var :KK70:
esım bır kalakaldı ben bu arada kadınla sohbet muhabbet ayak ustu :KK70: yanındakı kızla da selamlastım
masamıza gecerken esım nereden tanıyorsun sen bunları dedı
annanesının cenazesınde tanıstıgımızı soyledım
o yanındakı kız senden oncekı olan dedı lafı da gecmıstı evlenmek uzerelerken ayrılmıslar kız ıs yerınden bırını bulmus falan aıle dostları uzaktan akrabalıkta varmıs ordan bılıyorum muhabbetı .
amaan dedım dunya kucuk o oldugunu bılmıyordum bıle ama annesı seker kadınmıs dedım guldum

soylemeseydı ve ben bunu bır sekılde ogrenseydım kı kesın ogrenırdım cunku ortak tanıdıklar var
dusunsenıze kendımı nasıl kotu hıssederdım ve emınım bılmeden gorusurdum de gıdıp gelırdım de cunku sohbetı sarmıstı :KK70:

hıc gerek yok boyle ortamlara zemın hazırlamaya keza bende ıyıkı esıme soylemısım dedım cunku burada yorum olarak yazdım avm de karsılastık esımın yanında pis pis sırıtarak kaş goz ısaretıyle selam verdı falan cok gereksız seyler, kısılerın tam karakterlerını bılemıyoruz sonucta .

esınızın eskı sevgılısının ıs arkadası oldugunu bılıyordunuz ama :KK66: burada konu farklı sızın durumunuz farklı
esınız gızleseydı ortak bulundugunuz ortamlarda merhabalasmaya devam etseydınız sonradan ogrenseydınız nasıl hıssederdınız

ogrenme seklınız mesela su sekılde olsaydı ortamda selamlasa selamlasa sohbete baslayıp bı sekılde esınle ben eskıden berı tanısıyorum aslında genclık ıste dunya kucuk deseydı terbıyesıze denk gelıp gelmeyecegımızı bılmıyoruz

kım ıster kı su durumu yasamayı ... tabıkı herkesın hayatında bırılerı oldu hepımız bunun farkındayız zaten sorun bu degıl
selamlasmak da sorun degıl nıye sorun olsun, sorun aynı ortam paylasılıyorken gızlenmesı bırlıkte ortamlara gırıyorlarmıs aynı masada oturuyorlarmıs bu durum farklı

sorun olan esımızın eskı sevgılısıyle bılmeden selamlasıyor olusumuz ,ortak ortamlara gırıyorsak bılmek ısterız kım oldugunu, selam vereceksek de bılelek selam verelım yanı . esım ben ve eskı sevgılısı oturucaz selamlasıcaz onlar eskı sevgılı olacak ama ben bunu bılmeyecegım :) bunu ogrensem benı neyın ıcıne cekmeye calısıyorsunuz neden gızledın cekınecegın ne vardı kı derdım .
Eski sevgilimin çıktığı bara götürüyorum adamı söylemiyorum. Neden söyleyeyim? Öğrense de zaten he der geçer. Geçmişim olduğunu biliyor neticede😄 iş arkadaşıyla da sevgili olduğunu tanıştığımızda öğrendil. Bu kadar olay yapacak şeyler değil bence😁😁

Eski erkek arkadaşımla böyle bir şey yaşadım söyledim. Halı sahada bizim sınıftan bir kaç ay çıktığım çocukla tanışmış. sizin sınıfta çok iyi çocuk diye anlatıp durdu. En son sahilde gezerken AA bak nasılsın kardeşim diye samimi samimi yanımda konuşmaya başlayınca.
Dedim eski sevgilim selam vereceksen ver de kanka olmana gerek yok. Ben uyarınca o da mesafe koydu.
Eşin de bu şekilde sana anlatıyorsa söyle ama muhabbeti yapılmadıysa çok anlamı var mı samimi değilse ?

Eski sevgilimin çıktığı bara götürüyorum adamı söylemiyorum. Neden söyleyeyim? Öğrense de zaten he der geçer. Geçmişim olduğunu biliyor neticede😄 iş arkadaşıyla da sevgili olduğunu tanıştığımızda öğrendil. Bu kadar olay yapacak şeyler değil bence😁😁
Anormal olan biziz diyorum sana😂

Eşinize hayatimda kimse olmadi, hayatimda senden başka kimseyle konuşmadim yalani atmadiysaniz bunu soylemeyi bu kadar dert edinecek, cekinecek birsey goremiyorum.

daha önce anlatmak istedim aslında ama cesaret edemedim nedense :KK43: şuan anlatamam çünkü hem kırılır çok üzülür hem de bir daha o kişiyle karşılaşmamak için çaba içerisine girer fakat genelde toplu halde görüşüyorlar arkadaşlarıyla, yani onunla aynı ortamda olmıyım derken arkadaşlarıyla görüşemez olur. yok ben hiç aynı ortamda bulunmadaım o kişiyle şuana kadar, inşallah da bulunmam
Bulunma ve hatta hiç denk gelmemek için arkadas bulusmalarina katilma eşini aldatmamissin ki ondan önce olmus ama iste ben empati yapsam bende neden soylemedin diye delirirdim ay zor bir durum

Herkes ne kadar abartmış. Evlenmeden önce hepimizin uzun kısa pek çok ilişkisi olmuştur. Ortak çevre de pekala kalabilir. Mesela eşimin eski sevgilisi iş arkadaşıydı, sevgiliyken ortak grubumuz vardı çok kez denk geldik. Merhabalaştık. Ne olacak yani, olmamış ayrılmış. Şu an benim ilk gençliğimin geçtiği şehirde yaşıyoruz. Pandemi öncesi gittiğimiz mekanlardan birimde eski sevgilim çalıyor. Merhabalaşmıyoruz ama bundan rahatsızlık da duymuyorum. Ne alaka yani? Yaşanmış bitmiş. Olmamış. Herkes kendi yoluna bakmış. Sıradan biri benim için. Bu kadar abartmak çok saçma.
Ya bir de konudaki eski flört. Sevgili değildik demiş konu sahibi. Ben erkek arkadaşıma söylerdim benden öğrensin, başka bir yerden duymasın diye. Ama uzun yıllar görüştüğüm, duygusal derinliğin olduğu bir insan değilse bu bilgi erkek arkadaşımın o kişiyle olan samimiyetini etkilemez. Etkilememeli de. Uzun süreli bir beraberlik, duygusal derinlik varsa ikimiz de diğerinin eski sevgilisiyle birebir muhatap olmak istemeyiz. Kaç yıl önceki flörtten ne olacak ki 😄. Biz evli bile değiliz, 6 yıldır birlikteyiz, birbirimizden önceki ilişkiler ikimize de sanki hiç olmamış gibi geliyor. Tiplerini falan unutmuşuz, birlikte neler yaptığımızı unutmuşuz. Birbirimizden önceki 2-3 aylık flörtle muhatap olmaktan rahatsız olmayız ikimiz de.

eşim biraz hassas bi insan bir de aklında olur hep, yani bişey demez bana mesela ama bu sebeple aramızda soğukluk olsun istemiyorum
Kesinlikle anlatma. Eşini tanımadan önce konuştuğun biri. O kişinin kalkıp da eşinle daha önce konuştuk diyeceğini sanmıyorum. Vicdan yapıp durmayın önce bunu kendiniz kabullenin çok normal evlenmeden önce biriyle konuşmanız.

X