eşimin arkadaşı eski görüştüğüm kişi :(

merhaba hanımlar, bir sorum var. eşimin arkadaşı (arkadaştan ziyade ortak arkadaşlar aracılığıyla tanıştığı denk gelince selamlaştığı) kişi ile eşimle evlenmeden evvel 2-3 ay kadar bir görüşmemiz olmuştu. sevgili gibi diyemem tam olarak. ama karşımdaki kişi beni seviyordu ve ben bitirince baya üzülüp ısrarla devam etmek istemişti. neyse sonuç olarak ben evlendim fakat eşim bu durumu bilmiyor ve o kişiyle ara ara arkadaş ortamında karşılaşıyor. ben de vicdan yapıyorum, kendimi kötü hissediyorum. ama bu saaatten sonra da anlatamam. içim hiç rahat değil :KK43:
Anlatman lazım ondan öğrenirse çok daha kötü olur

merhaba hanımlar, bir sorum var. eşimin arkadaşı (arkadaştan ziyade ortak arkadaşlar aracılığıyla tanıştığı denk gelince selamlaştığı) kişi ile eşimle evlenmeden evvel 2-3 ay kadar bir görüşmemiz olmuştu. sevgili gibi diyemem tam olarak. ama karşımdaki kişi beni seviyordu ve ben bitirince baya üzülüp ısrarla devam etmek istemişti. neyse sonuç olarak ben evlendim fakat eşim bu durumu bilmiyor ve o kişiyle ara ara arkadaş ortamında karşılaşıyor. ben de vicdan yapıyorum, kendimi kötü hissediyorum. ama bu saaatten sonra da anlatamam. içim hiç rahat değil :KK43:
Eşiniz size ters tepki vermeyecek ise söyleyin bence.
Benim eşim olsa ben söylerdim mesela oda artık konuşmazdı büyük ihtimalle veya sadece selam verirdi karşıdaki kişi söylemez diyorsanız ve eşinizde ters etki yaratırsa söylemeyin ama onun dışında içiniz rahat olsun geçmiş sonuçta.

Ya başkasından duyarsa diye söyle denilmiş de çocuk kendisi zır deli değilse çıkıp eşine ben senin eşinle görüşmüştüm demez. Başkasının da tutup böyle bir şeyi eşine söyleyeceğini sanmıyorum. Aldatma konularında bile karışmayın söylemeyin eşlerin arasına girilmez deniyor çoğu kişi de böyle düşünür. O yüzden dışardan bir insanın da eşine bunu söylemesi çok olası gözükmüyor. Söylemene gerek yok kesinlikle. Boşu boşuna huzurunuz kaçar.

şöyle ki; o kişiden duyma ihtimali varsa ne olursa olsun söyleyin. O adamdan duyacağına sizden duysun. Ama ''yok söylemez'' derseniz siz de söylemeyin. İki tarafı da tanıyan sizsiniz. Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun

Ben olsam söylerdim. Ama Yani o kişinin arkadaş cevresinde yarın bir gün pis pis konusup eşinin kulağına gitme ihtimali varsa anlat. Eğer yoksa bu saatten sonra yapacak bişey yok sizin karşılaşma ihtimaliniz yoktur diye düşünüyorum böyle bir ihtimal söz konusu değilse de anlatma. Gereksiz eşinin aklını bulandirmis olursun.

Ben söylerdim. Bana da söylenmesini isterdim. Kendinizi düşündüğünüz için (aranız bozulur diye) eşinizin bilmesi gereken bir bilgiyi saklıyorsunuz. Öyle geçmiş gitmiş amann öğrenmesin canım düşüncelerine katılmıyorum. Çünkü öğrendiğinde bir şeyler değişecek araya mesafe koyacak o kişiyle. Bu da en doğal hakkı. Düşürdüğünüz durum hoş değil. Ve bence bunda abartacak bir şey yok. Kafada çok kurmayın yok diğer arkadaşlarıyla da görüşmeyecek ortama girmeyecek. Bırakın eşiniz karar versin ne yapacağına.
Katılıyorum yaa. Ne kadar dram yapılmış altı üstü 3 aylık bir tanışıklik için. Fiziksel olarak ciddi bir paylaşım olmadıysa, ya da aşık degildiyseniz o kadar da büyük bir mevzu yok bence. Ayrıca bu adamı eşinizin arkadaşı olarak simasini tanıyacağınızin bilince de ise eş, sizin yaptığınız yalan oluyor. 3 ünüz aynı ortamda bulduğunuz oluyorsa da, kocayı aptal yerine koymuş oluyorsunuz.

daha önce anlatmak istedim aslında ama cesaret edemedim nedense :KK43: şuan anlatamam çünkü hem kırılır çok üzülür hem de bir daha o kişiyle karşılaşmamak için çaba içerisine girer fakat genelde toplu halde görüşüyorlar arkadaşlarıyla, yani onunla aynı ortamda olmıyım derken arkadaşlarıyla görüşemez olur. yok ben hiç aynı ortamda bulunmadaım o kişiyle şuana kadar, inşallah da bulunmam
Siz belli ki bu iş ortaya çıkar diye şüphe ediyorsunuz. Malesef korktuklarımız başımıza gelir. Anlatın ne olcaka olsun. Eşiniz dolaylı yollardan öğrenirse daha çok başınız ağrır.

Küçük düşürücü bir durum bence
Yani bir kadınla arkadaş olsam, arada toplu buluşmalara gitsek ve eşimin eski takıldığı kadın olsa eşim bana söylemese acayip bozuşuruz
Kadın da yüzüme gülüyo falan
Salak gibi hissederdim kendimi

Eşin bir şekilde başkasından öğrendiğinde başka anlamlar yükleyip uzulebilir. Uygun bir dille söylemelisin. Onunla buluşma ortamına gidecekken mesela çıtlatıver

Herkes ne kadar abartmış. Evlenmeden önce hepimizin uzun kısa pek çok ilişkisi olmuştur. Ortak çevre de pekala kalabilir. Mesela eşimin eski sevgilisi iş arkadaşıydı, sevgiliyken ortak grubumuz vardı çok kez denk geldik. Merhabalaştık. Ne olacak yani, olmamış ayrılmış. Şu an benim ilk gençliğimin geçtiği şehirde yaşıyoruz. Pandemi öncesi gittiğimiz mekanlardan birimde eski sevgilim çalıyor. Merhabalaşmıyoruz ama bundan rahatsızlık da duymuyorum. Ne alaka yani? Yaşanmış bitmiş. Olmamış. Herkes kendi yoluna bakmış. Sıradan biri benim için. Bu kadar abartmak çok saçma.

Herkes ne kadar abartmış. Evlenmeden önce hepimizin uzun kısa pek çok ilişkisi olmuştur. Ortak çevre de pekala kalabilir. Mesela eşimin eski sevgilisi iş arkadaşıydı, sevgiliyken ortak grubumuz vardı çok kez denk geldik. Merhabalaştık. Ne olacak yani, olmamış ayrılmış. Şu an benim ilk gençliğimin geçtiği şehirde yaşıyoruz. Pandemi öncesi gittiğimiz mekanlardan birimde eski sevgilim çalıyor. Merhabalaşmıyoruz ama bundan rahatsızlık da duymuyorum. Ne alaka yani? Yaşanmış bitmiş. Olmamış. Herkes kendi yoluna bakmış. Sıradan biri benim için. Bu kadar abartmak çok saçma.
Ay şunu yazmaya geldim. Okuya okuya, oha diye diye😂 Abartının bu kadarına pes diyorum.

Gerçekten eşleriniz onlardan önce rahibe hayatı yaşadığınızı mı sanıyor? Yani bu adam benim eski sevgilimdi deyince ne oluyor? Cidden anlamadığım için soruyorum.

ben de öyle düşünüyorum ama olmaz olmaz olacağı olur öğrenir ne biliyim, ortada bişey de yok aslında
Belki de öğrenmez. Erkeklere böyle şeyleri kolay kolay söylemezler. Aşırı tepki verebilir çünkü. Ben sandığınız gibi kötü bi durumla karşılaşacağınızı sanmıyorum zaten söylediğiniz gibi ortada bir şey yok içinizi ferah tutun🙂 Eski arkadaşınız biliyor mu arkadaşının eşi olduğunuzu

Son düzenleme:
Merhaba bende konu açmıştım bununla ilgili erkek arkadaşımla tanışmadan önce onun arkadaşı benimle tanışmak istemişti ama biz ilişki yaşamadık sadece 1 kere kahve içtik , ben söylemedim çocuk da söylememiş erkek arkadaşım bilmiyor . Sanki böyle bişeyi eski görüştüğünüz kişi de söylemez gibi neden söyleşin ki

Ay şunu yazmaya geldim. Okuya okuya, oha diye diye😂 Abartının bu kadarına pes diyorum.

Gerçekten eşleriniz onlardan önce rahibe hayatı yaşadığınızı mı sanıyor? Yani bu adam benim eski sevgilimdi deyince ne oluyor? Cidden anlamadığım için soruyorum.
Linç edilirim diye korkuma yazamadım benim ilk aşkım ilk sevgilim tiyatrocu. Bazen ufak tefek yan rollerde oynar. Eşim de bilir, tv de görse söyler hatta bak çıktı diye😁onla hala sosyal medyada fln da arkadaşız. Ne olacak Allah aşkına yaaa

Linç edilirim diye korkuma yazamadım benim ilk aşkım ilk sevgilim tiyatrocu. Bazen ufak tefek yan rollerde oynar. Eşim de bilir, tv de görse söyler hatta bak çıktı diye😁onla hala sosyal medyada fln da arkadaşız. Ne olacak Allah aşkına yaaa
Yorumlara bakılırsa biz aşmışız bu konuları. Herkes sorun ediyor. Benim lisedeki sevgilim bikaç sene önce eşimle aynı grupta müzik yaptı. Denk geldiğimizde “bu şapşi iki ay benim elimi tutamamıştı” diye dalga geçmiştim. 😂

Yorumlara bakılırsa biz aşmışız bu konuları. Herkes sorun ediyor. Benim lisedeki sevgilim bikaç sene önce eşimle aynı grupta müzik yaptı. Denk geldiğimizde “bu şapşi iki ay benim elimi tutamamıştı” diye dalga geçmiştim. 😂
Ben de şaşırdım vallahi yorumlara yani bilse ne olacak bilmese ne olacak 🙂 Hepimizin geçmişi var neticede😁😁

X