Eşimin beni değersiz görmesi

esmakk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2020
20
5
37
Merhaba ben 7 yıllık evliyim eşim ailesine aşırı düşkün ama ailesi hep bizi ikinci planda görür eşim yaptığım her şeyi ailesinin yanında söyler sonra da ne var onlar yabancı mı der hele ablası öl dese ölür onun için ablası eşimi çok da önemsemez kısaca hayatımda gördüğüm en bencil insan boşanmış ve sürekli bizi kıskanır çoğu zaman beni görmezden gelir eşim ise sürekli onun eksiklerini kapatıp bana karşı savunuyor eşim benim şişende gördüğü en ufak şeyi büyütüp beni aylarca tavır alıyor ama ben onun ailesindeki bir şeyi ona söylediğimde ne var bunda diyor geçen gün de görümcemin bize geleceğini söyledi ben normal bir şekilde karşıladım ama görümcemin elime attığı mesajı gördüm mesajda müsaitsen oğlumla sana gelmeyi düşünüyoruz demiş bunu görünce çok üzüldüm sanki sadece kardeşine geliyormuş ben yokmuşum gibi eşimle bu duyguyu paylaşmak istedim ve ablanın yazdığı mesaj beni çok üzdü dedim bu şekilde yazması çok kırıcı dedim söylediklerim sadece bunlardı ama eşim yine bana tavır alıp küstü her şeyin altında art niyet arıyormuşum halbuki sadece üzüldüğümü söyledim

E ne güzel eşinize geliyormuş hizmeti , ağırlamayı da eşiniz yapsın o halde
Büyük konuşmak istemiyorum ama eşlerin bu kadar şımarık olması biraz da verilen tavizinizden kaynaklı ..

Bu arada görümcenizin boşanma detayı bence bizim bilmemiz gereksiz bir detay .

Biraz fazla takılmışsınız sanki
Benim görümcem de bazen abisini arar gelicez diye
Siz de önemseyin o zaman
Nasıl davranıyorlarsa öyle davranın.
Eşinize de sürekli ailesinin yaptıklarını söyleyip tavır aldırtmayın
Bende bazen bişey olunca söylüyorum ama sürekli her şeyi değil yani.

Yeminle bdvdeki gelin görümce konularını okuyunca Allah da kimseye ben gibi vurdumduymaz gelin vermesin diyorum:)
Görümcemler gelirken giderken kocamı ararlar,40 yıllık kardesi alıskanlık.
Ay niye onu aradınız beni aramadınız tribi hic yapmadım:)
Mümkünse aralarında halletsinler,bazen ararlar 1gün sonra dönerim ay dönemedim kusura bakma diye.
Yani her yaptıgımızı dert edecekse birileri dünyada akrabalık kalmaz(hayır akrabalık illetini böyle böyle bitirmekse hedef aynen devam)

Biz insanlara bize nasil davranabilecekleri ögretiyoruz. Esiniz size saygisizluk yapiyorsa sizde rutin hayatiniza oldugu gibi devam ederseniz ona "istedigimi söylerim/yaparim" mesaji vermis oluyorsunuz. Ailesinden önce esiniz sorunlu. Esinizin ailesi sizi saymiyorsa evlerine gitmeyeceksiniz, ayni sofraya oturmayacaksiniz. Siz sınır cizmedikce herkes kafasina göre davranir

Teşekkür ederim yorumunuz için ben de her şeyi eşime söylemem hele ilk zamanlar hiç söylemiyordum ama benim eşim benim ailemle ilgili en ufak şeyi bile söyler düşünün annemin yaptığı çorbanın kıvamına takılıp onu bile eleştiriyordu bana ben bunları gördükçe ben de arada söylemeye başladım en son ailemin yanına gittiğimde 2ay kaldım bu arada ailem çok uzakta 17 saatlik mesafede ve 2 ay sağlık sorunları nedeniyle oldu döndüğümde eşim bana küsmüş telefon rehberine beni adım ve evlenmeden önceki soy adımla kaydetmiş annemi babamı teyze amca diye kaydetmiş ve bu konuyu bir aydın devam ettiriyor ama kendi ailesinin yanında kaldığımda hiç sıkıntı etmiyor

Görümcem bana gelirken beni arar yenge abim evde mi diye yok derim oh iyi der eşimi arasaydi da hiçbir sıkıntı olmazdi .

Bence çok takiliyorsunuz insanların herşeyi gözümüze batıyor.gibi

Görümcem bana gelirken beni arar yenge abim evde mi diye yok derim oh iyi der eşimi arasaydi da hiçbir sıkıntı olmazdi .

Bence çok takiliyorsunuz insanların herşeyi gözümüze batıyor.gibi
Ben onu aramasına takılmadım ki beni zaten hiç bir zaman aramaz ben eşime müsaitsen sana gelicez demesine takıldım be eşimin de bundan dolayı ben üzüldüm diye bana küsmesi ne takıldım

nikah esnasında ailesi evlenmesine izin veriyoruz diye birşey imzaladı mı?
hayır anlamadığım neden küçücük çocuğu evlendirmişler

Ben onu aramasına takılmadım ki beni zaten hiç bir zaman aramaz ben eşime müsaitsen sana gelicez demesine takıldım be eşimin de bundan dolayı ben üzüldüm diye bana küsmesi ne takıldım
Eşinizin böyle saçma sapan herşeye küsmesi ilginç gerçekten, kaç yaşında bu adam sizi adınız soyadınızla rehbere kaydediyor filan, kusura bakmayın bana komik geldi biraz..Onun dışında ne var ki eşinizi arasa sana geliyoruz dese, bunlara hiç takılmayın bence bende yıllardır abime giderken yengemi aramam. Ona gıcıklık olsun diye yapmıyorum ki bunu yılların alışkanlığı abimi ararım, müsait değillerse müsait değiliz der zaten..Hoş yengem bunu dert etse de umarım olmazdı zaten..

Eşinizle karşılıklı olarak sürekli ailelerinizi birbirinize kötüleyip durmayın
Görüyorsunuz ki sadece sizin aranız bozuluyor başka da bi şey olmuyor
Size kötülerse bana anlatma deyin, siz de anlatmayın
Kimin kimle derdi varsa gitsin muhattabıyla çözsün
Birbirinize kötüleyince ne olacak sanıyorsunuz ki?
Ailenizi mi atacaksınız kenara?

Eşime atılan mesaja da takılmazdım ben
Zaten sizinle görümce iyi değilmiş
Öyle bi beklentim olmazdı o yüzden

Yani ne demeliydi sizi kırmak istemiyorum ama onun da evi ya ben gayet normal buldum

Görümcem eşime mesaj atmış
sizde alıp okudunuz yani mesajı
bide yanlış anlamayın da sizi gerçekten sevmeyen görümce arayıp size mi diyecekti
çok ince düşünüyorsunuz bide size demedi sana dedi diye

eşiniz neyinizi söyler aile ortamında oraları hiç anlamadım çok karman çorman

nikah esnasında ailesi evlenmesine izin veriyoruz diye birşey imzaladı mı?
hayır anlamadığım neden küçücük çocuğu evlendirmişler
Aynen öyle çocuk gibi
Yani ne demeliydi sizi kırmak istemiyorum ama onun da evi ya ben gayet normal buldum
Ne güzel demişsiniz onun da evi ben de müsaitsen sana gelicez değil de müşavirseniz size gelicez demesini bekledim çünkü benim de evim ben bir ailenin evine giderken size gelicez diyorum tekil kişi kullanmıyorum bilmiyorum ben mi çok ince düşünüp karşındakinden de aynı inceliği görmeyince üzülüyorum eşimin de üzüldüğü mü söyleyin ve bana küsmesini değil de düşünememiştir boş ver takma demesini bekledim mesela

Küsen erkekten de nefret ederim. Madem seni takmıyırlar sende onları takma geldiklerinde el gibi davran bırak kocan halletsin gerisini

Mesela KPSS ye hazırlanırken evimi fazla temizleyemiyorsun evi 2 ayda bir temizliyor, çarpım tablosunu bile bilmiyor, daha iki haftalık evliyken ayağımda yanık lekesi var ayağın çürük sesi bana annesi ve ablası yanında ailemin akrabalarımın her yaptığını anlatır annesiyle oturup akrabalarımı eleştirirler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…