eşimin bu halleri

vazgectim281

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2016
21
9
Herkese merhaba.ben 22 yaşindayım 18 yaşinda evlendik 1 kızım var eşimle severek evlendik beni sevdiğini biliyorum bende seviyorum onu ama çok bunalttı artık eşim çok aşırı kıskanç sürekli kısıtlıyor sürekli bastırıyor evlenmeden önce bi atölyede çalışıyordum arkadaşlarım vardı ancak şimdi hicbir arkadaşimla görüsemiyorum 1 kisi dışında. kapidan dışarı çikamıyorum kar yağdıginda çocuğumla kapınin onune inmistik 2 adim ileri gitmedik gelince çok kotu kavga ettik benden habersiz neden çikiyorsun diye.o bugün ne yaptıniz diye sorunca bende bunu yaptık böyle yaptık diye biseyler yaptık diyecegimiz biseyler olsun istiyorum ama izin vermiyor.bizi bi yere çıkartmıyor cocukları parka goturmeme bile karısıyor telefonumda olan bi müzige facebook ta paylastigim bi resme bi sòze bi beğeniye çok karısiyo bir sürü laf ediyor.arkadaşlarimla telefonda görüssem laf ediyor facebookta gorussem bu kadar süredir neden aktifsin diye arıyor kavga ediyoruz şifresini bildiği halde.güvenini sarsacak hiç bisey yapmadım eminim buna.bir kaç gün once kardesim cekindigimiz fotografı facebook hesabina koydu iyiki varsın ablacım yazmış kardesimin 80 arkadaşı var hepside kadın ve akraba arkadaş. cok kavga ettik bana şiddet uyguladı sirf bu yuzden .sinir krizi geçirdim hastanede aldık soluğu.sadece facebook hesabım var arada arkadaslarımla konuşuyorum şimdi onu da kapatmamı istiyor istemekle kalmayıp kapatmak için link falan arıyor internet kullanmayı çok bilmediği için bulamıyor ne yapmayalım kapatmalı mıyım.1 kız arkadaşmla haftada 1 bire telefonda konusuruyoruz ona bile laf ediyor sizce ne yapmalıyım kapatsam herseyin son bulacağina inanmiyorum ne yapmayalım kapatmalı mıyım çok bunaldim gercekten.esir hayatı yaşiyorum neden böyle yapiyor olabilir sizce

Eşinin seni bu kadar kıskanmasında kendisini bazı yönlersen eksik görmesi vardır. Ama ne ? Yaş farkı mı var aranızda yoksa kendini çirkin mi görüyor yada cinsel yönden mi kendini yetersiz görüyor vs vs bu liste uzar gider...bunu sen bilebilirsin .
Derine inmeden kaynağından piskolojik bi destekle çözülmezse bu durum eşinin kısıtlamalarının sınırı olmaz.

Sorun sadece face yı kapatmak değil ki öyle olsa kapat gitsin diyeceğim. Eve kapatıyor kimse ile görüştürmüyor şiddet uyguluyor. Ve daha çok gençsin neden çekiyorsun? Ailen arkandaysa bir dakika bile durma. Böyle sevgi olmaz

Evlilik değil hücre hayatı yaşıyorsunuz..
Sizin sevgi anlayışınız ne bilmiyorum ama eşiniz ciddi manada bir ruh hastası..
Yaptığı kıskançlık değil hastalık!!
Şiddet eğilimi durumun ciddiyetine varmaniz için yeterli bir sebep.
Bilinçsiz evlenmenin akabinde çocuk yapmanın ve hastalığı sevgi sanmanizin cemeresi bunlar..
Ya tedavi olur ya da yollarınızı ayirirsiniz başka çözüm yolunuz malesef yok.

a
Sorun sadece face yı kapatmak değil ki öyle olsa kapat gitsin diyeceğim. Eve kapatıyor kimse ile görüştürmüyor şiddet uyguluyor. Ve daha çok gençsin neden çekiyorsun? Ailen arkandaysa bir dakika bile durma. Böyle sevgi olmaz
ailem arkamda ama beni sevdiğini biliyorum bu sorundan başka bi sorunumuz yok evine çok iyi bakıyor çocuklarinin hic biseyini eksik etmiyor

Önce şunda anlaşalım: sorun sizde değil eşinizde. Başka biriyle de evli olsa bunları yapacaktı. Özgüvensiz, öfkeli ve takıntılı tavırlar sergiliyor, yardım alması lazım. Çok afedersiniz ve yanlış anlamayın ama siz onun eşisiniz, sahiplendiği bir köpek değilsiniz. Lütfen şöyle bir silkelenin, kendinize gelin, korkmayın ve sağlam durun. Konuşun eşinizle bu yaptıklarının normal olmadığını anlatın ve siz de bunların normal olmadığını iyice kafanıza yerleştirin. Bir uzmandan yardım almaya ikna edin.

X