Eşimin eniştesinin nasihatleri

Aslında dört beş senedir bitmeyen olaylar yaşlarımızın 20lerin ortası vs... Dört senelik evlilik defalarca boşanmanın eşiğinden dönmek
Eşinizin kapıları yumruklamasi öfke kontrolünü yitirmesi oyun bağımlısı olduğunu biliyorsa burada açtığınız konulardaki gibi ..çocuk oyuncağı yapmayın bosanin demesi normal geldi ...tek sorun eş ailesi gibi durmuyor konularızdan..

Enistenin gunahina girmek istemem ama ben de yeni evliyken basima boyle bir sey geldi.

Kayin ailemin bir akrabasinin evine esimle yemege gittik.
O akrabayla kayin ailemin aralari limoni gibiydi. Gecmiste bir suru mesele yaşanmış.
Zaman gecince unutmus gibi yapmis herkes.

Neyse esim bir ara disari cikti, ben onlarla yalniz kaldim. Bana dediler ki altinlarina sahip çık. Bunlar el koyarlar, elinizden alirlar. Ben şok oldum. Bir sure bunu esime soylemedim. Mahcup olmasin diye.

Düğün surecinde akrabanin dediklerini hakli cikaran meseleler olmuştu. Bir kavga sirasinda agzimdan çıkıverdi. O meselelerle ilgili kavga ederken, akrabanız bile boyle boyle dedi deyiverdim.

Cok üzüldü. Mahcup oldu, ben de pişman oldum.

Kimse altinlarima el koyamadı.

Bu lafi ortaya atan akrabanin da büyü isleri çıktı bize ve kayin aileme yaptiklari falan filan.

Yani bu adamin soylediklerine körü körüne inanmayin.

Son düzenleme:
bir de adam olan zaten eski karisini, karısının sulalesine kötüler mi ya. Ne olmus olursa olsun. Ciks sevmedim bu enisteyi.
Aaa bide eskimiymis. E konu sahibi ve eşi
eski enişteyle niye görüşmüşler onu anlamadim simdi.
Ben boşanma durumlarında aileden cikanla görüşmeyi uygun bulmuyorum da

Enistenin gunahina girmek istemem ama ben de yeni evliyken basima boyl6e bir sey geldi.

Kayin ailemin bir akrabasinin evine esimle yemege gittik.
O akrabayla kayin ailemin aralari limoni gibiydi. Gecmiste bir suru mesele yaşanmış.
Zaman gecince unutmus gibi yapmis herkes.

Neyse esim bir ara disari cikti, ben onlarla yalniz kaldim. Bana dediler ki altinlarina sahip çık. Bunlar el koyarlar, elinizden alirlar. Ben şok oldum. Bir sure bunu esime soylemedim. Mahcup olmasin diye.

Düğün surecinde akrabanin dediklerini hakli cikaran meseleler olmuştu. Bir kavga sirasinda agzimdan çıkıverdi. O meselelerle ilgili kavga ederken, akrabanız bile boyle boyle dedi deyiverdim.

Cok üzüldü. Mahcup oldu, ben de pişman oldum.

Kimse altinlarima el koyamadı.

Bu lafi ortaya atan akrabanin da büyü isleri çıktı bize ve kayin aileme yaptiklari falan filan.

Yani bu adamin soylediklerine körü körüne inanmayin.
Ayyy çok korkarim, o yaptırdığı meret iliskinizi etkiledi mi Allah korusun ya uf

Eşinizin kapıları yumruklamasi öfke kontrolünü yitirmesi oyun bağımlısı olduğunu biliyorsa burada açtığınız konulardaki gibi ..çocuk oyuncağı yapmayın bosanin demesi normal geldi ...tek sorun eş ailesi gibi durmuyor konularızdan..
Tabi aynen ama o konularda düzeldi de belki yine olur haklısınız

Ayyy çok korkarim, o yaptırdığı meret iliskinizi etkiledi mi Allah korusun ya uf
Etkiledi, 1 sene vajinismusla ugrastim.

Sonra aniden bir hastalik peydah oldu.

Kullanmadigim ilaç, tedavi sekli, hatta koca kari yontemleri kalmadi. Yine de iyilesemedim.

1 sene yine yataga bagli kaldim kalkamadim isimi yapamadım yemek bile yapamadım.

Ve ben bu durumun o meretle ilgili oldugunu tesadüfen ogrendim.

Evliligimizin en cici zamanları bunlarla ugrasarak geçti.

Tam olarak bana yapilmis zaten.

Benden yana sorunlar olsun, çözülmesin ve ayrilalim diye.

Nitekim oyleydi. Her seyi alabiliyordum penisi alamıyordum.

istedigim gibi doktor terapist bulamiyordum. Hep bir engel çıkıyordu.

Neyse ki hallettik. Iki sorun da hayatımizdan tamamen cikti.

Gezme sebebiyle eşimin eniştesi bulunduğumuz bölgeye geldi. Teyzesinin eşi. Neyse (teyzesi de düğünde anneme saçmasapan laflar edip tartışma çıkartan bi kadın, özrünü üç sene sonra diledi ama ben affetmiyorum)
Eniştesi de ben gibi bu aileden çok yorulmuş herkesle bağını mesafesini kopartmış biri fakat yine de karısından ötürü olayları az çok biliyor. Bugün bana eşimin annesi ve kız kardeşi için bi amaçları var sizi ayırmak dedi bu zaten benim bildiğim bi şeydi. Kız kardeşinden için yine o öyle kurnazdır ki sakın güvenme dedi (görümcemle 2 aydır doğru düzgün sohbetim bile yok) ayda bi kere bile konuşmam o yazmadıkça yazmam mesafeliyim. Eşim bi önceki kız kardeşiyle buluşmasında şöyle demiş karım senin zamanında söylediğin hiç bi şeyi unutmuyor bu yüzden de her kavgada gelip yüzüme vuruyor demiş.(bunu sert bir dille değil naif bi dille söylediğine eminim çünkü o an sohbet ediyorlarmış) bunu bana eşim söylemişti. O gün bugündür kız bana yazmıyor. Bu benim işime geliyor tabiki sevmiyorsak birbirimizi konuşmayalım benim felsefem bu ama onların felsefesi iki yüzlülük. Defalarca da onlar yüzünden ayrılma yoluna girdik bi şekilde döndük. Neyse eniştesi bana bugün yemek yerken eşimin beş dk bi yere gittiği sırada tek amaçları sizi ayırmak dedi eğer aklında ayrılmak varsa ayrılın çocuk oyuncağı yapmayın dedi bunu kötü bi niyetle söylemedi yada eşine sahip çık ama ölene kadar da ayırmak için uğraşırlar kendine bu hayatı zindan etme bunlarla ama yine de sen bilirsin dedi. Eşime konuyu açmadım henüz eniştesi gitsin öyle açacağım. Benim tepkim şöyle oldu Ayırmak isteyenin asıl kendi yuvası olmasın dedim. Zaten görümcem de benden beter halde. Allah ıslah etsin ne diyim
Tek konuda haksizsin. Eşinin ailesinin yaptıkları yüzünden eşinle ayrılma noktasına gelmen çok aşırı saçma. Anladığım kadarıyla eşin senin yanında. Ne gerek var gerisine. Bende evliyim yeri geldi kv ile yeri geldi görümce ile tartışmaların oldu asla hiç birine eşimi karistirtmadim ben bir bireysem kendi sorunumu kendim hallederim böyle durumlarda eşim benim için o yokken eşim hakkımda bana laf söylemeyin diyip kestirip atar keza bende asla bu zamana kadar senin annen şöyle ablan böyle yaptı dedi demedim. Evdeki huzuruma asla onları karıştırıp yok ettirmem sanada tavsiye ederim

Tek konuda haksizsin. Eşinin ailesinin yaptıkları yüzünden eşinle ayrılma noktasına gelmen çok aşırı saçma. Anladığım kadarıyla eşin senin yanında. Ne gerek var gerisine. Bende evliyim yeri geldi kv ile yeri geldi görümce ile tartışmaların oldu asla hiç birine eşimi karistirtmadim ben bir bireysem kendi sorunumu kendim hallederim böyle durumlarda eşim benim için o yokken eşim hakkımda bana laf söylemeyin diyip kestirip atar keza bende asla bu zamana kadar senin annen şöyle ablan böyle yaptı dedi demedim. Evdeki huzuruma asla onları karıştırıp yok ettirmem sanada tavsiye ederim
Ama bu biraz karakter biliyor musunuz size hak veriyorum orası ayrı çok doğru yaptığınız ama ben nasıl başaracağım ki

eski değil miymiş? Ben nerden cikardim onu peki 🤣 ozaman daha da vahim bi durum. Eniste cok tehlikeli
Çok böyle takmadım kafama aslında ama insan bi acaba oluyor , He bu arada ben de bi kaç cümle yine söyledim görümcem hakkında ama adam gitse bunu yetiştirse üzülmem, strese girmem. Kaldı ki adam görümceme gidip şu sana bunu dedi demez herkesle mesafeli soğuk

Ama bu biraz karakter biliyor musunuz size hak veriyorum orası ayrı çok doğru yaptığınız ama ben nasıl başaracağım ki
Elbette ki öyle karakter meseli olabilir. Ama her kim olursa olsun annesi babası kardeşi ona melek gelir. Eşim benim ailemde bir sorun yaşasa bu benim hoşuma gitmez hele ki gelip bana yakinip kötu konuşsa eşimin tatafinda olayım derken bı yerden patlak veririm bı tarafımda ailemi korumak isterken eşimi kırmaktan korkarım. Buyuzden bana yapılmasını istemediğim bir seyide eşime yansıtmıyorum. Kv ve gorumcemde bana kinlendiklerinde bana bişey diyemedikleri zaman eşimi sikistirdiklarinda bana söylemeyin sorununuz kimleyse ona gidin der çünkü o anda ister istemez beni savunacak onada kinlenecekler. Aynı şey işte bende eşime onları şikayet etsem eşimde bı tarafı bana sen haklısın derken bı tatafida onları koruyacak boşver diyecek ben dahada kizacagim buyuzden biz hiç o topa girmiyoruz

Elbette ki öyle karakter meseli olabilir. Ama her kim olursa olsun annesi babası kardeşi ona melek gelir. Eşim benim ailemde bir sorun yaşasa bu benim hoşuma gitmez hele ki gelip bana yakinip kötu konuşsa eşimin tatafinda olayım derken bı yerden patlak veririm bı tarafımda ailemi korumak isterken eşimi kırmaktan korkarım. Buyuzden bana yapılmasını istemediğim bir seyide eşime yansıtmıyorum. Kv ve gorumcemde bana kinlendiklerinde bana bişey diyemedikleri zaman eşimi sikistirdiklarinda bana söylemeyin sorununuz kimleyse ona gidin der çünkü o anda ister istemez beni savunacak onada kinlenecekler. Aynı şey işte bende eşime onları şikayet etsem eşimde bı tarafı bana sen haklısın derken bı tatafida onları koruyacak boşver diyecek ben dahada kizacagim buyuzden biz hiç o topa girmiyoruz
Bi de tabi insana bu olgunluğu veren saygı, sevgi anlayış... bizim balık baştan koktu maalesef... eşim beni çok seviyordu ama dolduruşa da geliyordu He beni üzecek kelimeler etmiyordu ama ben anlıyordum hareketlerinden sonra oyun mevzuları sinirlenince oraya buraya vurmalar vs bunlar yıprattı ,,, oyun meselesini öfke meselesini düzelttik benim kindarlığımı atamıyoruz pencereden

X