Eşimin eniştesinin nasihatleri

Bi de tabi insana bu olgunluğu veren saygı, sevgi anlayış... bizim balık baştan koktu maalesef... eşim beni çok seviyordu ama dolduruşa da geliyordu He beni üzecek kelimeler etmiyordu ama ben anlıyordum hareketlerinden sonra oyun mevzuları sinirlenince oraya buraya vurmalar vs bunlar yıprattı ,,, oyun meselesini öfke meselesini düzelttik benim kindarlığımı atamıyoruz pencereden
Onu bende yenebilmis değilim. Aşırı kindar biriyim biriyle kuseyim kizayim asla adım atmam karşımdaki konuşmasın asla aramam konuşmam görüşmem. Bir kere kardeşimle ters düştük 10 ay kadar görüşmedik asla aramadım ta ki kendisi bayramda gelene kadar. Hele eşimle bişey yüzünden tartışayim bir hafta surat asardim ama eşim yanlış olduğunu aynı evin içinde bu şekilde olmayacağını gereksiz kendimi yiprattigimi falan defalarca anlattı anca öyle eşime karşı daha naif oldum. Sonra gerçekten dahada keyifli zaman geçirdik eşim biseye kızar ama beş dk olmadan unutur onu ama ben öyle değildim. Sonra sonra duzeldim işte ilk zamanlar güler gibi rol yaptım ama baktım gerçekten uzatmayinca dahada huzurlu oluyor insan

Onu bende yenebilmis değilim. Aşırı kindar biriyim biriyle kuseyim kizayim asla adım atmam karşımdaki konuşmasın asla aramam konuşmam görüşmem. Bir kere kardeşimle ters düştük 10 ay kadar görüşmedik asla aramadım ta ki kendisi bayramda gelene kadar. Hele eşimle bişey yüzünden tartışayim bir hafta surat asardim ama eşim yanlış olduğunu aynı evin içinde bu şekilde olmayacağını gereksiz kendimi yiprattigimi falan defalarca anlattı anca öyle eşime karşı daha naif oldum. Sonra gerçekten dahada keyifli zaman geçirdik eşim biseye kızar ama beş dk olmadan unutur onu ama ben öyle değildim. Sonra sonra duzeldim işte ilk zamanlar güler gibi rol yaptım ama baktım gerçekten uzatmayinca dahada huzurlu oluyor insan
Çok pişmanlığım var bu konulardan küserdim kapıda karşılamazdım hatta bu bi sene kadar sürdü gülmedim etmedim pek kendi kendime yaşamaya çalıştım aynı ev içerisinde ama beni çok kırdığı zamanlar da oldu. Belki naif olsaydım çoğu konuda o da kırmaya korkardı belki de bilmiyorum... Biraz da aileler de bizde işin içinde olduğu için 4 sene oldu işte evleneli sma gel gör ki 4 sene nasıl geçmiş diye baktığımda hep stres dolu.ama sizi takdir ettim ben evini ayakta tutabilen kadınlara hatasının farkında olan kadınlara hep hayranım

Enişte de felaket tellalı mübarek, ee kendi niye ayrılmamış bunca senedir? Ben yerinizde olsam, sadece bir süre çocuk düşünmem gidişata bakarım, iş olacağına varır demişler. Enişte de fazla karışmasa iyi eder.
4 senelik evliyim bi çocuğum var ikinciyi düşünmüyorum 😔😔😔 istemiyorumda şöyle 35e kadar yaşım 26

Çok pişmanlığım var bu konulardan küserdim kapıda karşılamazdım hatta bu bi sene kadar sürdü gülmedim etmedim pek kendi kendime yaşamaya çalıştım aynı ev içerisinde ama beni çok kırdığı zamanlar da oldu. Belki naif olsaydım çoğu konuda o da kırmaya korkardı belki de bilmiyorum... Biraz da aileler de bizde işin içinde olduğu için 4 sene oldu işte evleneli sma gel gör ki 4 sene nasıl geçmiş diye baktığımda hep stres dolu.ama sizi takdir ettim ben evini ayakta tutabilen kadınlara hatasının farkında olan kadınlara hep hayranım
Bende 7 yıldır evliyim. Çok tattistigimiz kustugumuz günler oldu elbet ama onlar ilk yıllardı. Küçüktuk cahildik bilmiyorum sonradan daha çok birbirimize özenli davrandık kirmamaya çalıştık öyle düzeldi. Ben bazı davranışlarımi degstirdim eşimde aynı şekil ama asla aileler yüzünden kavga etmedik sende bence yapma. Eşim hep söyler eğer kavga edeceksek bu bizle alakalı olsun evimizin disindaki kişilerle değil der haklı sanirim

4 senelik evliyim bi çocuğum var ikinciyi düşünmüyorum 😔😔😔 istemiyorumda şöyle 35e kadar yaşım 26
Evet iki konunuz daha varmış, az önce gördüm, kızınız varmış ALLAH bağışlasın. Eşinizin ailesi aranızda bayağı büyük gerginliklere sebep oluyor anlaşılan. Ailelerinize mesafe koyun, kıyaslama yapmayın, onlardan uzakta oturun, bayramda seyranda görüşün sadece, tabi bunlar mümkün olur mu bilmem ama başka ne yapılabilir, hep tartışmalarınız aile üzerine.

Bende 7 yıldır evliyim. Çok tattistigimiz kustugumuz günler oldu elbet ama onlar ilk yıllardı. Küçüktuk cahildik bilmiyorum sonradan daha çok birbirimize özenli davrandık kirmamaya çalıştık öyle düzeldi. Ben bazı davranışlarımi degstirdim eşimde aynı şekil ama asla aileler yüzünden kavga etmedik sende bence yapma. Eşim hep söyler eğer kavga edeceksek bu bizle alakalı olsun evimizin disindaki kişilerle değil der haklı sanirim
Tabiki de öyle. Kendi kendine eş ile olan tartışmalarda yine bi nebze bi kaç saat sonra barışıyor insan ama ailelerle olan senin ailen benim ailem gibi olaylardan o gitti beni korumadı ailesini korudu diye bunun ömür boyu kinini tutabilirim. Hani eskiden daha çok anneciydi kardeşciydi. Icimi dokemiyordum yani. Susuyordum yalandan yüzlerine gülüyordum ama beni nasıl rahatsız ediyordu bilemezsiniz. Şimdi eşime pat diye söylemek mutlu ediyor beni. Onları ben Allah’a havale ettim dedikten sonra eşimden sadece tamam cümlesini duymak bile mutlu ediyor. Gelip bana Allah’a havale edemezsin sen benim kardeşimi dese fırtına başlardı yine eminim en azından şimdi laf söylüyorum. Konuşmak istemezsen konuşma diyor. Ama ilk başlarda öyle değildik tabi. 22 yaşında evlenmek hayatımın en büyük keşkesi. Şuan 26 ancak büyüdüm galiba bende... bi de mesela her kavgada boşanma kelimesi döndü biz de o da yara almamıza sebep oldu

Evet iki konunuz daha varmış, az önce gördüm, kızınız varmış ALLAH bağışlasın. Eşinizin ailesi aranızda bayağı büyük gerginliklere sebep oluyor anlaşılan. Ailelerinize mesafe koyun, kıyaslama yapmayın, onlardan uzakta oturun, bayramda seyranda görüşün sadece, tabi bunlar mümkün olur mu bilmem ama başka ne yapılabilir, hep tartışmalarınız aile üzerine.
26 yaşındayım saçlarım beyaz doldu tamam bu kin öfke duymak benim suçum sma şekil a gelip bana birisi kendi hayatını zindan etme bunun için uğraşıyorlar diyor. İnsan ister istemez takıyor. Bi psikiyatri ile görüşsem iyi olacak. Randevu alacağım yakın zamana. Evet ailelerin cümleleri bitmek bilmeyen lafları bana olan kinleri ve tabi benim onlara ...

ben sizin eski konularınızı hatırlayamadım tam olarak. ama ayırmak isteselerdi 4 yılda bunu yapabilirlerdi diye düşünüyorum. eşinize söylemek en büyük hatanız olur. muhtemelen enişteye bilenir, konuşmaya kalkar ya da kavga etmeye. hiç gerek yok. siz zaten ayrılmanızı istediklerini de biliyorsunuz herhalde, çok gizli bir bilgi değilmiş anladığım kadarıyla. bence de artık senin ailen benim ailem muhabbetini bırakın zira 4 yıl olmuş, bir de kızınız varmış. kendi çekirdek ailenize bakarsanız daha mutlu olursunuz. baktınız yapamıyorsunuz bir psikologdan destek almak sizi daha iyi yapabilir, aranızda da her zaman mesafe olsun. zaten sık sık görüşmüyormuşsunuz.

26 yaşındayım saçlarım beyaz doldu tamam bu kin öfke duymak benim suçum sma şekil a gelip bana birisi kendi hayatını zindan etme bunun için uğraşıyorlar diyor. İnsan ister istemez takıyor. Bi psikiyatri ile görüşsem iyi olacak. Randevu alacağım yakın zamana. Evet ailelerin cümleleri bitmek bilmeyen lafları bana olan kinleri ve tabi benim onlara ...
Enişte iyice ayarlarınızla oynamis. Cok tehlikeli bu enişte cok.

Benim yanimda bir kere birisi aileden birilerini kötüledi. Yani öyle böyle degil. Ben etkilenmedim, kimseye de söylemedim. Ama kötüleyen kisi ile arama mesafe koydum. Birilerinin baskalari iöe husumeti varsa dikkat etmekte her zaman fayda var. Cünkü baktiniz baskasinin vermedigi kavga ve mücadeleyi siz veriyorsunuz. Kapinizi kapatin, görmeyin, duymayin, hayatinizi en iyi sekilde yasamaya gayret edin. Digerleri de kudursun. Esiniz ve siz müsade etmeseniz kimse yuvanizi da bozamaz

Nerden dustuk bu aileye mi? Dediniz😐

Valla evlenen insanlari hala ayirmaya calisan zebanilerden Allaha siginirim. Adam iyilik yapmis kocana niye oyleyecen.

Herif sinsi olsa bile ses etme bence sen dogru ol, egri olan belasini bulur

Gezme sebebiyle eşimin eniştesi bulunduğumuz bölgeye geldi. Teyzesinin eşi. Neyse (teyzesi de düğünde anneme saçmasapan laflar edip tartışma çıkartan bi kadın, özrünü üç sene sonra diledi ama ben affetmiyorum)
Eniştesi de ben gibi bu aileden çok yorulmuş herkesle bağını mesafesini kopartmış biri fakat yine de karısından ötürü olayları az çok biliyor. Bugün bana eşimin annesi ve kız kardeşi için bi amaçları var sizi ayırmak dedi bu zaten benim bildiğim bi şeydi. Kız kardeşinden için yine o öyle kurnazdır ki sakın güvenme dedi (görümcemle 2 aydır doğru düzgün sohbetim bile yok) ayda bi kere bile konuşmam o yazmadıkça yazmam mesafeliyim. Eşim bi önceki kız kardeşiyle buluşmasında şöyle demiş karım senin zamanında söylediğin hiç bi şeyi unutmuyor bu yüzden de her kavgada gelip yüzüme vuruyor demiş.(bunu sert bir dille değil naif bi dille söylediğine eminim çünkü o an sohbet ediyorlarmış) bunu bana eşim söylemişti. O gün bugündür kız bana yazmıyor. Bu benim işime geliyor tabiki sevmiyorsak birbirimizi konuşmayalım benim felsefem bu ama onların felsefesi iki yüzlülük. Defalarca da onlar yüzünden ayrılma yoluna girdik bi şekilde döndük. Neyse eniştesi bana bugün yemek yerken eşimin beş dk bi yere gittiği sırada tek amaçları sizi ayırmak dedi eğer aklında ayrılmak varsa ayrılın çocuk oyuncağı yapmayın dedi bunu kötü bi niyetle söylemedi yada eşine sahip çık ama ölene kadar da ayırmak için uğraşırlar kendine bu hayatı zindan etme bunlarla ama yine de sen bilirsin dedi. Eşime konuyu açmadım henüz eniştesi gitsin öyle açacağım. Benim tepkim şöyle oldu Ayırmak isteyenin asıl kendi yuvası olmasın dedim. Zaten görümcem de benden beter halde. Allah ıslah etsin ne diyim
Laf aklınızda dursun ama eşinize söylemek ters tepebilir. Onu size değil eşinize söylemesi lazımdı.

Nedir bu kv görümce terörü. Açılan konuların %80 i kv yada görümce. Allah kotusunden korusun.

Etkiledi, 1 sene vajinismusla ugrastim.

Sonra aniden bir hastalik peydah oldu.

Kullanmadigim ilaç, tedavi sekli, hatta koca kari yontemleri kalmadi. Yine de iyilesemedim.

1 sene yine yataga bagli kaldim kalkamadim isimi yapamadım yemek bile yapamadım.

Ve ben bu durumun o meretle ilgili oldugunu tesadüfen ogrendim.

Evliligimizin en cici zamanları bunlarla ugrasarak geçti.

Tam olarak bana yapilmis zaten.

Benden yana sorunlar olsun, çözülmesin ve ayrilalim diye.

Nitekim oyleydi. Her seyi alabiliyordum penisi alamıyordum.

istedigim gibi doktor terapist bulamiyordum. Hep bir engel çıkıyordu.

Neyse ki hallettik. Iki sorun da hayatımizdan tamamen cikti.
Yapanın yaptıranin ayağına dolaşır. Allah ıslah etsin hepsini.

Gezme sebebiyle eşimin eniştesi bulunduğumuz bölgeye geldi. Teyzesinin eşi. Neyse (teyzesi de düğünde anneme saçmasapan laflar edip tartışma çıkartan bi kadın, özrünü üç sene sonra diledi ama ben affetmiyorum)
Eniştesi de ben gibi bu aileden çok yorulmuş herkesle bağını mesafesini kopartmış biri fakat yine de karısından ötürü olayları az çok biliyor. Bugün bana eşimin annesi ve kız kardeşi için bi amaçları var sizi ayırmak dedi bu zaten benim bildiğim bi şeydi. Kız kardeşinden için yine o öyle kurnazdır ki sakın güvenme dedi (görümcemle 2 aydır doğru düzgün sohbetim bile yok) ayda bi kere bile konuşmam o yazmadıkça yazmam mesafeliyim. Eşim bi önceki kız kardeşiyle buluşmasında şöyle demiş karım senin zamanında söylediğin hiç bi şeyi unutmuyor bu yüzden de her kavgada gelip yüzüme vuruyor demiş.(bunu sert bir dille değil naif bi dille söylediğine eminim çünkü o an sohbet ediyorlarmış) bunu bana eşim söylemişti. O gün bugündür kız bana yazmıyor. Bu benim işime geliyor tabiki sevmiyorsak birbirimizi konuşmayalım benim felsefem bu ama onların felsefesi iki yüzlülük. Defalarca da onlar yüzünden ayrılma yoluna girdik bi şekilde döndük. Neyse eniştesi bana bugün yemek yerken eşimin beş dk bi yere gittiği sırada tek amaçları sizi ayırmak dedi eğer aklında ayrılmak varsa ayrılın çocuk oyuncağı yapmayın dedi bunu kötü bi niyetle söylemedi yada eşine sahip çık ama ölene kadar da ayırmak için uğraşırlar kendine bu hayatı zindan etme bunlarla ama yine de sen bilirsin dedi. Eşime konuyu açmadım henüz eniştesi gitsin öyle açacağım. Benim tepkim şöyle oldu Ayırmak isteyenin asıl kendi yuvası olmasın dedim. Zaten görümcem de benden beter halde. Allah ıslah etsin ne diyim
Yerinizde olsam böyle bir konuşmayı eşime asla aktarmam, amacınız ne sülaleyi birbirine katmak mı? Bu cümlelerden dolayı hem eşinizle birbirinize girersiniz hem herkes duyar, enişte de zor durumda kalır. Adam iyi niyetli davranmış, siz de suistimal etmek yerine adımlarınıza dikkat edin.

X