Esimin evsiz kalan kardeşi

Daha çok yeni olduğu için bilmiyorum ama maaşı alınca bunu yapabilir.
Yok hepimizin ailesi eşi dostu Türkiyede. Sadece üçümüz varız, bir de farklı şehirlerde 3. kuşak akrabalar o kadar.

Sadece okuduğunuz bir konuyla nasıl benim kişiliğim hakkında böyle rahat ve net konuşursunuz? Kusura bakarım. Beklenmedik şeyler de olabilir hayatta. Ben kendi adıma yurtdışı ve mesleğim için üstüme düşeni yaptım. Konfor alanı terk etmek memuriyeti bırakmak zaten yeterince risk almak demek? Keza eşim için de çabalıyorum. Ama bir noktada garantiye alarak hareket etmiştik kendi adımıza.
Kardeşi evsiz kaldı ve ben 2. gün sokağa atmadım diye mi bedel ödemek zorundayım? Lütfen biraz yapıcı olun. Sizden durum hakkında yorum istedim. Fikir almak istedik diye karakterime dil uzatamazsınız. Haddinizi bilin.

Hanımefendi ben laf arasında birçok kişinin olduğu yerde ses çıkarmadım diye üç kişilik ev bakacağım demek mi istemişim? Zaten söylüyorum 1+1 bakacağız sadece eşim ve benim için ideal olacak diye bir sürü sayfa arasında göremediniz sanırım?

Yoo gördüm. Ama sizin 1+1 bakmak istiyor olmanız baştan açıkça tavrınızı koymadığınız için yıllarca tüm kök ailesinin sizin işinize karışmasına engel olmayacak. Böyle şeyler dönüm noktasıdır, şimdi açıkça tavrinizi belli etmezseniz kayindan babaanneye herkes yorum yapmaya devam eder.

Bakın insanlar böyle böyle olgunlaşıyor. Benim burada eşimden başka kimsem yok, salak bir konuda rest çekip hemen babamın evine dönecek kadar değersiz evliliğim de yok.
Böyle şeyler ne tam olarak? 1 senedir evimde bedavaya besliyormuşum gibi.
Zaten bana karışmasınlar diye kalkıp kıta değiştirdim, yine de böyle pürüzler oluyor işte istemeden. bir süre idare edip geçilecek bir şeyi aile faciasına dönüştürmeye gerek yok.

Kiymetiniz yok zaten. Siz bu kadar fedakarlık gösterirken sizden beklenen, kayniniza ve sevgilisine 6-7 ay bakmanız.

Eşin neden "ya bu kadının düzeni bozulur, zaten yeni evliyiz kardeşimle konuşayım, benim bu kadar değersiz bir evliliğim yok, karım daha önemli" demiyor?

İdare edemeyeceğiniz için konu açmadınız mı?
Kaynınız beraber ev bakarız dediğinde sen kendin için bak demek evliliğinizi mi bitirirdi sahiden?
Gece yarısı o anki gerginlikle işin içinden çıkamadığım için açtım. Sonra mesajları muhakeme edip değerlendirme yaptım haklı haksız yönleri ve nasıl tavır almam gerektiğini öğrendim.
Biraz anlık duruma göre düşünebilir misiniz? Empati nedir bilir misiniz? Daha 3 gün oldu bugün.
Dert üstüne bir de size detaylıca anlatmak mı gerekiyor sürekli yanlış anlaşılmamak ya da laf yememek için?

Burda herkes sizin iyiliğinizi düşünüyor yoksa ömrünüzün sonuna kadar isterseniz kaynınızla yaşayın bizi ne ilgilendirir? Destek olmak, gözünüzü açmak, şimdiden bazı şeylerin önüne geçmek için yazıyoruz.

Birincisi ben sadece soru sordum. Ahbabınız arkadaşınız değilim, tüm negatifliğinizi üstüme püskürtemezsiniz.
Beni sorgular bağırır gibi üslupla yazamazsınız, bence biraz da siz had bilin. Daha cevap yazmayacağım, yazmayın bana da.

E siz çok biliyormussunuz sormayın o zaman bize. Ben yine de son kez yazmış olayım biraz gözünüz açılsın diye de, kayniniz ab vatandaşı da olsa eşini aile birleşimi değil kendi ülkesi üzerinden oturumla da getirecek olsa, Almanyada oturum alırken gerekli belgeler arasında geçimi için kanıt sunması lazım. Bunun oluru maaş bordrosudur ama çok zenginse bankada kanıt vs vs de olabilir ama belli ki durum öyle değil. Bu kızın buraya geleceği günü merak ediyorum, yazın hep beraber öğrenelim nasıl olacağını. İşi aile faciasina çevirmeden de çözebilirsiniz, her şeye he he demekle aile faciasi çıkarmanın ortasında makul çözümler de var.

Evlenmeden önce kaynınızın ev bulup eşyaları yerleştirmesi gerekmez mi? Yaşayacakları evi bulup çıksın olmuyor mu öyle?
Birlikte yaşamaya mecbur kalacaksınız gibi sanki

Tabii ki aynı düşüncede olarak ben de empati yapılmasını bekleyerek soru sordum. Zaten durum yeterince kötü. üzgünüm ve çare bulmak için yazdım ama sürekli şahsımla alakalı negatif yorumlar okumak zorunda değilim. (Tabii diğer yorumları tenzih ediyorum)Yok değersizsin, safsın, şöyle böyle. Dert üstüne dert eklemek için mi var burası?

Evlenmeden önce kaynınızın ev bulup eşyaları yerleştirmesi gerekmez mi? Yaşayacakları evi bulup çıksın olmuyor mu öyle?
Birlikte yaşamaya mecbur kalacaksınız gibi sanki
dediğim gibi işsiz adama ev vermezler ancak bir oda. Eylüle kadar buradan taşınıp gitmek ilk amacım,onların evsiz kalması bizim vicdanımıza da bırakılamayacak kadar küçük ev bulmak istiyorum.

dediğim gibi işsiz adama ev vermezler ancak bir oda. Eylüle kadar buradan taşınıp gitmek ilk amacım,onların evsiz kalması bizim vicdanımıza da bırakılamayacak kadar küçük ev bulmak istiyorum.

Tikilir kalirsiniz. Bu insanlar (eşin ve ailesi) senin rahatini asla düşünmezler. 2 defa yazdim. Tekrar yaziyorum. Geliri olmadan kimse kaynina ve oturumu olmayan eşine ev vermez. Bu insanlar senin üstüne kalir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…