Esimin evsiz kalan kardeşi

Daha çok yeni olduğu için bilmiyorum ama maaşı alınca bunu yapabilir.
Yok hepimizin ailesi eşi dostu Türkiyede. Sadece üçümüz varız, bir de farklı şehirlerde 3. kuşak akrabalar o kadar.
Anladım hayırlısı olsun kolay değil aile olunca da insan pek bişey diyemiyor iş eşinde bitiyor umarım çok fazla uzatmaz ve kendi yerini bulur.

Had bildirecek kişi sen değilsin bana . Ortada hakaret mi var ? Her söyleneni kabul edip kendi evinle ilgili karar veremeyen biri olduğunu yazan sensin . Forumda had bildirmek kolay gerçek hayatta önemli olan insanların sana nasıl davrandığı . Kayın olan kişinin laubali tavırlarına ,eş ailesinin fikirlerine bakılırsa senin karakterine ilgili az buçuk bilgi edinmek kolay oluyor .

Eylüle kadar beklememelisin. Ev tutana kadar kalabilir. Tüm iyi niyetimle söylüyorum. Eşinle ve hatta gerekirse ailesiyle güzelce konuş. Evlendin diye kayınvalidenin çocuklarına bakıcılık yapmak zorunda değilsin. Ev tutana kadar abilik görevini yapsın eşiniz maks 1 ay

Asıl SEN kusura bakma da gelip böyle üstten konuşursan negatif odaklı karakterime yorum yaparsan alacağın cevap bundan farklı olmaz. Zaten ben istemediğim için huzurumuz yerindeydi bunca zaman problemsiz geldik 7 ay sonuna. Mesafemi korudum cevabımı verdim. Boş yorum yapma.

Teşekkür ederim öneriniz için.

dediğim gibi işsiz adama ev vermezler ancak bir oda. Eylüle kadar buradan taşınıp gitmek ilk amacım,onların evsiz kalması bizim vicdanımıza da bırakılamayacak kadar küçük ev bulmak istiyorum.
Eşinizin taşınacağına malesef inanmıyorum. Ayrıca siz niye düzen bozuyorsunuz ki kayınla konuşun git iş ve ev bul evlenecek insan işsiz kalamaz diye postalayın. Ha yine ekşın almazsa mecbur karşınıza alıp konuşacaksınız birlikte yaşayamayız diye.

benim derdim şu, daha bismillah 3. gün bugün. Hemen konuşmak doğru olur mu? Ortada henüz işsizlik maaşı yok aniden evsiz kaldı ve birikimi yok.

Ama eylüle kadar yaşama konusu açılmış. O zaman söylemeliydin. Tekrar açılınca konuşmalısın
Doğru diyorsunuz. İşte planlı olmadı tartıştılar birkaç güne bizim evdeydi. Hatta biz eşimle konuşmaya başlamıştık birkaç ay önce artık o da kendine ev baksın olmadı biriktirsin eşini getirecek vs diye. Sonrası...

Henüz işsiz güçsüz dil öğrenen evi olmayan ( kiralik evden bahsediyorum) adam ne demeye Eylül'de evleniyor anlamadım ?
Bu arada ben anlaşamıyorsam evde kendime tek bir odada düzen kurar orada kafama göre takilirdim.
O da odasında takılsın herkes birbirini yemeklerde görse yeter.
Ailelerin bu konuda fikir belirtmeye de hakkı yok ayrıca kararı siz ve eşiniz vermelisiniz sadece.

Eşlerin gözleri eşlerine kaydığında da kadınlarını döverler öldürürler ama… ya bu nedir ya cicim ayımda bana bunu yaşatacaklarını ima ettikleri hissettiğim anda açarım boşanma davasını kardeşiyle mi evlendim bu ne biçim iş

Dikkat et de kız da sizin eve gelmesin. Biraz daha genis tutalim hep birlik yasayalim diyecekler nerdeyse.

tamsm tesekkurler dusunceniz icin, olmaz muhtemelen
Bence sizin evliliğiniz sizin patlama noktanıza kadar sürer, sizde korkan kadınlardansınız bu korku sindiriyor işte. İnsan eşine sakince ben bu durumu kabul etmiyorum tamam 1-2 ay sorun değil ama eylüle kadar olamaz kardeşinle konuş sen demezsen ben derim hoş olmaz diyemiyorsun, kaynın sana sonra beraber ev bakarız dediğinde sen eşinle ben eşimle artık beraber bakmaya gerek yok herkes evinde düzeninde olur diyemiyorsun, neden? Çünkü koca korkusu kocan sıkıntı çıkartırda seni boşar sana tavır alır trip atar korkusu bu. Yoksa bunları demek ne evliliği sarsar nede eş ile arayı bozar. Sizde bu durum böyle değilse evliliğinizde ciddi bi sevgi değer sorunu var demektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…