Eşimin gereksiz bonkörlüğü beni sinir ediyor..

Büyük konuşmayayım ama bende olay çıkarırdım. Yıllarca babam konu sahibinin eşi konumundaydi. Amcamın torunları geldiklerinde poşet poşet hediye alınırdı onlara. Amcamdan bir kez abur cubur istedim köy bakkalindan. Onda da iki paket cipsin birini kendi torununa vermemi söyledi. Ama bizden gidenlerin haddi hesabı yok. Bu nedenle böyle konulara da hassas oldum. Sinirimi bozdu bu konu benim :KK43:
Eşimle konuşacağım gerilmeden hallederim umarım yazacağım buraya gelişmeyi 🤧

Bir tane cennet varmış o cennete sadece çocuk sevindiren kişiler girecekmis, eşinizin elinden o cenneti almak için uğraşıyorsunuz.Esinin yaptığı kendi asaletini gösterir maşaallah ,gorumcenin yaptigida kendi kişiliğini boşver hiç karışma bence
Sebep? Çocuklar sadece parayla mı seviniyor

Merhabalar
Konu eşimin paraya maddiyata değer vermemesi. Asıl beni huzursuz eden aslında GÖRÜMCEM.
Esim her konuda eli açık biri. Öncelikle beni ve çocuklarımizi asla kisitlamaz. Birşey alınacaksa fiyatını sormaz pahalıysa bile alma demez.
Yardımlar yapar arkadaş ortaminda münakaşaya girmez o hiç ismarlamadi hep ben ödüyorum demez elini cebine atar. Buraya kadar sorun yok.
Ama gelin görün ki beni rahatsız eden durum yegenlerine yaptığı harcamalar.
Şimdi o mu batıyor demeyin en baştan soyliyim ki benimde 3 çocuğum var ve görümcem bizimkilere bir sakız bile almış insan değil abartmıyorum..
Yeğenleri sürekli bişey ister. Dayı bana şunu al bunu al. Maddi değeri yüz lira bin lira farketmez isterler. Eşimde alır. Hatta bu zamana kadar bende aldım Yegenlerine. Eşim ay başı benim hesabıma belli miktar para atar bende çocuklara eve kendime falan harcarim.
Yeğeni büyük olan (15)yenge bana bu romanı su test kitabını su kalemleri alirmisin fln der bende alırım parasını bazen vermeye kalkar kabul etmem.
Taki geçen yil yaşanan olaya kadar...
Görümcem yere 10 TL düşürdü evdeydik. benim kızımda (7yas) hala bunu bana versene yarın kantinden bişey alırım dedi. Gorumcemde ayyy veremem halam bana lazım dedi. Kızım okadar çok utandiki istediğine.
Bizden maaşları daha fazla durumları bizden daha iyi yani 10tlye ihtiyacı olduğundan değil. Dondurmaciyla bile 2tlnin pazarlığını yapar.
Beynimden aşağı Kaynar sular döküldü. Biz kerizmiyiz de çocukları sevindiriyoruz dedim içimden.
Eve gelince eşimle konuştum. Benim cocugumdan 10lirayi kıskanan birine bundan snra çocuğuna sakız bile almayacaksin dedim. Beni sinir eden de 10 lirayı vermemesi yine değil çocuğumun o hissiyatı.
Bir süre eşim yegenlerinin isteklerini reddetti.

Taa ki İki ay önce yeğeni (12yas) dayı bana forma al dedi. O a takımı tutuyor. Eşimde b takımı. B takımına geç alcam dedi oda tamam sen alırsan giyerim dedi. Ogunden beri her gördüğünde dayı bana ne zaman formayı alacaksın diyor. Eşimde tamam alcaz biraz işlerim var halledeyim diyor. Ama alacak yani. Tekrar aynı mevzuyu açıp konuşmak istemiyorum esimle.. ama ciddi anlamda sinirlerimi bozuyor bu durum. Benim sorunum parayı kıskanmak degil. Ama neden benim cocuklarimada aynı ilgi gösterilmiyor. Böyle şeyler karşılıklı olmaz demeyin. Bı yere kadar karşılıklı olmaz bence. Sürekli alıp sevindiren taraf biziz. Geçen de eşime söyledim formasinida babası alsın bı zahmet. Bizden tabiki bişey olmaz falan dedim birikim yapma konusunda falan. Çünkü görümcem iki liranın bile hesabını yapan biri. E tabi haliyle ona göre de maddi durumu şekilleniyor. Bu arada,

küçük kızım bezi bıraktığı için onu oyuncakla odullendirdik. Tabi dedeleride aldığımızı duyunca onlarda oyuncak bebek sözü verdi. Gorumcemde bı paket sakızı hakettin dedi. Çünkü gorumcem eşim gibi salak değil yüksek mebla bişey sözü vermez. Sakızı bile alırım demesi buyuk olay da neyse.
Kayınvalidemde durumu daha önceden bildiği için kızıma dedi halana soyle sakızı babaannemde alır siz oyuncak alın de diye anlattı. ( Bence kayınvalidemde farkında benim kizdigimin)
Bu akşamda telefonda konusu açılınca kızımda sakızı babaannemde alır diye kendini daha anlatmaya cabalarken eşim resmen susturdu çocuğu. yok öle demek istemedi falan diyor. Be mübarek başkası 10kere isteyip aldırana kadar hatırlatiyor kimse çocuğunu susturmuyo belki sıkışiklardir diye sana ne oluyor yani.

Bu konuyu tekrar dillendirirsem eminim tartışma yaratır. Ama kizdigiminda farkında. Lütfen alsın sanane gibi yorumlarda bulunmayın. İsteklerimizi red etmiyor diye Ultra zengin birileri değiliz. Kazancı doğrultusunda istiyorum bende sonuçta. Çocuklarım kiz erkek demeden büyüğünden kalan kiyafetleri küçüğüne giydiriyorum biyerden kısıp tutumlu olmaya çalışıyorum sonuçta ama eşimin bu tavrı beni huzursuz ediyor.

Bu arada eşime birşey söylerken ne dediğime değil nasıl dediğime odaklanır. Buyuzden işi yokuşa sürmeden halletmek istiyorum. Düşüncelerinizi merak ediyorum ☺️

Aboo daha neler direk olay çıkarırım siz yine iyi sabretmişsiniz. Durumları iyi görümcen de on lirayı bile kıskankyorken. Asla ama asla müsade etmem. Benim çocuğum komşu çocuğu mu

Çok sinir bozucu bir konu eminim herkes çok rahatsız olur ama sizin de ısrarla kızınıza sen de halandan iste demeniz çok rahatsız edici, halası 10 lirayı bile vermeyen bir insan çocuk bir kere üzülmüş tekrar tekrar vermeyecek insandan bir şeyler isteyip çocuğu üzmeye ne gerek var.
Çocukları araya sokmadan önce eşinizle konuşun ardından gorumcenizle dilediğiniz şekilde konuşun ve rahatsızlığınızı açık bir şekilde dile getirin. Zira ima ile anlamıyor bu kadın.

Merhabalar
Konu eşimin paraya maddiyata değer vermemesi. Asıl beni huzursuz eden aslında GÖRÜMCEM.
Esim her konuda eli açık biri. Öncelikle beni ve çocuklarımizi asla kisitlamaz. Birşey alınacaksa fiyatını sormaz pahalıysa bile alma demez.
Yardımlar yapar arkadaş ortaminda münakaşaya girmez o hiç ismarlamadi hep ben ödüyorum demez elini cebine atar. Buraya kadar sorun yok.
Şimdi o mu batıyor demeyin en baştan soyliyim ki benimde 3 çocuğum var ve görümcem bizimkilere bir sakız bile almış insan değil abartmıyorum..
Yeğenleri sürekli bişey ister. Dayı bana şunu al bunu al. Maddi değeri yüz lira bin lira farketmez isterler. Eşimde alır. Hatta bu zamana kadar bende aldım Yegenlerine. Eşim ay başı benim hesabıma belli miktar para atar bende çocuklara eve kendime falan harcarim.
Yeğeni büyük olan (15)yenge bana bu romanı su test kitabını su kalemleri alirmisin fln der bende alırım parasını bazen vermeye kalkar kabul etmem.
Görümcem yere 10 TL düşürdü evdeydik. benim kızımda (7yas) hala bunu bana versene yarın kantinden bişey alırım dedi. Gorumcemde ayyy veremem halam bana lazım dedi. Kızım okadar çok utandiki istediğine.
Bizden maaşları daha fazla durumları bizden daha iyi yani 10tlye ihtiyacı olduğundan değil. Dondurmaciyla bile 2tlnin pazarlığını yapar.
Beynimden aşağı Kaynar sular döküldü. Biz kerizmiyiz de çocukları sevindiriyoruz dedim içimden.
Eve gelince eşimle konuştum. Benim cocugumdan 10lirayi kıskanan birine bundan snra çocuğuna sakız bile almayacaksin dedim. Beni sinir eden de 10 lirayı vermemesi yine değil çocuğumun o hissiyatı.

Taa ki İki ay önce yeğeni (12yas) dayı bana forma al dedi. O a takımı tutuyor. Eşimde b takımı. B takımına geç alcam dedi oda tamam sen alırsan giyerim dedi. Ogunden beri her gördüğünde dayı bana ne zaman formayı alacaksın diyor. Eşimde tamam alcaz biraz işlerim var halledeyim diyor. Ama alacak yani. Tekrar aynı mevzuyu açıp konuşmak istemiyorum esimle.. ama ciddi anlamda sinirlerimi bozuyor bu durum. Benim sorunum parayı kıskanmak degil. Ama neden benim cocuklarimada aynı ilgi gösterilmiyor. Böyle şeyler karşılıklı olmaz demeyin. Bı yere kadar karşılıklı olmaz bence. Sürekli alıp sevindiren taraf biziz. Geçen de eşime söyledim formasinida babası alsın bı zahmet. Bizden tabiki bişey olmaz falan dedim birikim yapma konusunda falan. Çünkü görümcem iki liranın bile hesabını yapan biri. E tabi haliyle ona göre de maddi durumu şekilleniyor. Bu arada,

küçük kızım bezi bıraktığı için onu oyuncakla odullendirdik. Tabi dedeleride aldığımızı duyunca onlarda oyuncak bebek sözü verdi. Gorumcemde bı paket sakızı hakettin dedi. Çünkü gorumcem eşim gibi salak değil yüksek mebla bişey sözü vermez. Sakızı bile alırım demesi buyuk olay da neyse.
Kayınvalidemde durumu daha önceden bildiği için kızıma dedi halana soyle sakızı babaannemde alır siz oyuncak alın de diye anlattı. ( Bence kayınvalidemde farkında benim kizdigimin)
Bu akşamda telefonda konusu açılınca kızımda sakızı babaannemde alır diye kendini daha anlatmaya cabalarken eşim resmen susturdu çocuğu. yok öle demek istemedi falan diyor. Be mübarek başkası 10kere isteyip aldırana kadar hatırlatiyor kimse çocuğunu susturmuyo belki sıkışiklardir diye sana ne oluyor yani.

Bu konuyu tekrar dillendirirsem eminim tartışma yaratır. Ama kizdigiminda farkında. Lütfen alsın sanane gibi yorumlarda bulunmayın. İsteklerimizi red etmiyor diye Ultra zengin birileri değiliz. Kazancı doğrultusunda istiyorum bende sonuçta. Çocuklarım kiz erkek demeden büyüğünden kalan kiyafetleri küçüğüne giydiriyorum biyerden kısıp tutumlu olmaya çalışıyorum sonuçta ama eşimin bu tavrı beni huzursuz ediyor.

Bu arada eşime birşey söylerken ne dediğime değil nasıl dediğime odaklanır. Buyuzden işi yokuşa sürmeden halletmek istiyorum. Düşüncelerinizi merak ediyorum ☺️
Katılıyorum sürekli siz alıyorsanız çok gıcık bir durum

Eşime laf çarptım zaten formayida bı zahmet babası alsın falan diye ama eşim anlamamazliga vurdu resmen. Büyük ihtimal de doğum gününü bekliyor almak için. Ama görümcem benmkilere 100tl uzatıyor akıl işimi yani ben bin liraya forma alayım üstüne ☹️
Bin mi lira 😳yani içimden bi forma ne kadar olabilir ki diyordum ama yok bu kadarı çok fazla. Forması da olmayıversin. Herkesin orjinal forması mı varmış

Ya varya vallahi benim eşimi anlatmışsınız resmen 🤭 maddiyat olarak normalin üzerindeyiz. 2 çocuğum var ve 3.hamileyim. Eşim asla benim harcamalarıma karışmaz. Hatta 6 ay önce çok yüksek limitli kredi kartı verdi. Ama kart ile harcama yapmaktan nefret ederim çok fazla harcamaktan korkarım. 4 ay öncede gorumcemin biri eşimden beyaz eşya aliver senin kartından çekelim demiş. Eşimde kabul etmiş. Eve geldi bana verdiği kartı aldı ondan çektirdi. Sonra görümcem ben sana taksitle odeyeyim dedi. Oysa ki gorumcemde taksitle ödeyebilir emekli maaşından ne diye eşimden alıyor ki (çünkü daha öncesinde de buna benzer alışverişlerinde görümcem eşimin kartindan alışverişler yaptı sana öderim diye diye ama Allah var görümcem ödemek istedim eşim almadı şimdi yine almayacağını bile bile istemeye başladı) ve bu son olayinda da parayı vermedi hiç borcum var diye söylemiyor bile öncekileri söylerdi. Bende diğer gorumcemin evinde toplandigimizda konuyu açtım bir kaç tane nevresim takımı alıcam doğuma kadar bir sürü eksiğim var zaten bana verdiği kredi kartını verdi sana sen bana öde borcunu ben ona söylerim o para harcamayı bilmiyor ve yine senden almayacak dedim. Bu durumları bilen diğer görümcelerimde bana hak verdiler. O da tamam sana veririm dedi. Bekliyorum verecek diye vermiyor bende geçen ay aradım ihtiyaçlarım var sen borcunu ödemeye baslamadiysan bana öder misin dedim ses tonundan anladım bozuldu ama belli etmemeye çalışarak tamam IBAN at dedi. Attım sonra ne oldu biliyor musun eşimi görüntülü aradı o gün akşam 😂 sonra eşime diyor ki "ben bir dost yanında diyor" bende kafamı uzattım burdayım dedim. Kocanın haberi var mı sana göndereceğimden dedi evet IBAN numarami o attı dedim ben bulamamıştım da eşim buluvermisti. Ayy çok sinir oldum sonra bana p.tesi atsam olur mu dedi. Bizde eşimle olur dedik. Ama eşim yine utandı sıkıldı sanki borcu olan eşim 🤷🏻‍♀️ sonrasında artık attı parayı. Bir kaç gün sonra ikinci taksitini atacak inşallah zamanında atar da bende istemek zorunda kalmam çünkü bende isterken utanıyorum.

Diğer görümcemin biri de ev istiyor eşimden 😡
Ev mi istiyor 🙄 hanımlar size neler yaşatıyorlar. Ayrıca o nedemek öyle kocanın haberi var mı sana yollayacağımdan diye. Habersiz para mı biriktiriyorsun demek istemiş heralde. Hayır olaki öyle haber etmek ne demek. Karısı yemesin de kendisi nekadar yese kâr

Tamamen haklısın. İnsanı keriz yerine koyuyor böyleleri. 10 liralık birşey bile almam ben olsam.
Yalnız anlatımın aşırı itici şunu demeyin bunu demeyin sakın bu konuda yorum yapmayın falan ne gerek var ki bizim yorumlarımızı şekillendirmeye

Yerinizde olsam esimle soyle konusurum (bunlar ayni zamanda genel bu konulardaki hissiyatim)

Iste yegenlerinin bu denli kolay dayilari bile olsa birinden maddi seyler istemeleri dogru degil. Kardesinin burada hatasi var. Ama sen de kabul ettikce bu yanlis davranisi tetikliyorsun, hataya sen de ortak oluyorsun. Onlar cocuk onlara bir sey diyemem, ama siz yetiskinsiniz. Bu cocuklari yanlis yetistiriyorsunuz. Dayi yegen iliskisi de maddi seyler uzerine insa edilmemeli. Elbette dogumgununde veya ozel bir anda hediyelesmek cok guzel, ama bu sekilde oldugunda adi hediyelesmek degil. Kendi cocuklarimi boyle yetistirmek istemem. Bir baskasinin cocugu icin de bunu dilemem. Bence hatalisiniz.

Hatta bu konusmayi kayinvalide falan varken ortaya da atabilirim. Yetiskinler yetiskinliklerini bilmeli. Cocuklara zarar veriyorlar. Azicik bilincten, yaptigini sorgulamaktan kimseye zarar gelmez.

Merhabalar

Okurken görümcenizi ıslak odunla dövdüğümü hayal ettim 😤

Ev mi istiyor 🙄 hanımlar size neler yaşatıyorlar. Ayrıca o nedemek öyle kocanın haberi var mı sana yollayacağımdan diye. Habersiz para mı biriktiriyorsun demek istemiş heralde. Hayır olaki öyle haber etmek ne demek. Karısı yemesin de kendisi nekadar yese kâr
Sonra da bana msj atmış tatlım kusura bakmadın değil mi kocanı aradığım için ama yanlış anlama diye 😬

Allah'tan da IBAN numarami bulamadım da eşime sordum o buluverdi ve o attı ablasına. Ya zaten ben eşimden hiçbir şey saklamam ki. Aylar önce ablasindan istediğimi eşime söylemiştim. Ama unutmuş olsaydım belki eşimde beni yanlış anlayabilirdi yani.

Merhabalar

Bence burdaki sorun ortadaki çocukların sürekli bir şeyler istemesi. Benim çocuklarım kimseden bir şey istemezler ben ve eşim haricinde. Utanırlar yani. Çok tuhaf geldi bana. 😳

Ayy yok bırakın milltin xocgunu,o yegenlere alınan seylerle cocugunuzu mutlu edin. İyimiş valla. Ha söyle olsa anlarım mesela benim esim yegenlerine zamanında bot mont almıs. Oda kış ayına göre almamıs hani ayını tutturamamıs. Hiç giyilmemiş gorumxem bana verdi al kendi cocuguna kullan ben giydiremedim kısa yasımız uymadı abim almıstı zamanında dedi. Aldım giydirdim. Sizde ygenlere alınam seyler sonradan size geciyorsa sorun degil diycektim ama yok durumuy olupta size cimrilik kendi cocuklarjna gelince bonkorlul bekliyorsa dursun hele kösede

Ayy yok bırakın milltin xocgunu,o yegenlere alınan seylerle cocugunuzu mutlu edin. İyimiş valla. Ha söyle olsa anlarım mesela benim esim yegenlerine zamanında bot mont almıs. Oda kış ayına göre almamıs hani ayını tutturamamıs. Hiç giyilmemiş gorumxem bana verdi al kendi cocuguna kullan ben giydiremedim kısa yasımız uymadı abim almıstı zamanında dedi. Aldım giydirdim. Sizde ygenlere alınam seyler sonradan size geciyorsa sorun degil diycektim ama yok durumuy olupta size cimrilik kendi cocuklarjna gelince bonkorlul bekliyorsa dursun hele kösede
Yok bizde öyle bir durum olmuyor malesef. Çocuklarının eskittigi kırık oyuncakları getirdi birkere bana bende aldım çocuklara farklı gelir oyalanirlar biraz hem diye. Yırtık ayıcıklar bebekler vardı diktim yıkadım pakladim. Odalarını süsledim bebekleri rafa dizdim falan görümcem görünce geri istedi benden 😂 part2 konu açtım zaten eşimle konuşup hallettik konuyu 🤭

Evet biz evlenmeden doğdu onun çocukları. Büyük olana neler neler almış zaten dillere destan maşallah anlat anlat bitiremiyorlar. Sonrasında insan bı geri cekmeliydi çocuğunu isteme artık dayının başka ailesi var dayın düşünüp sana alır diye insan terbiye etmesi lazimken bizimki akıl veriyorlar bence iste diye. Zaten benim sorunum çocuklara bişey alınıp onların mutluluğu değil işte görümcemin arsizligi insan kendini kullanılmış hissediyor kendisi bir iğne almıyor. Geçen gün kızım bana sordu babam abime forma alcakmi dedi bende bilmiyorum kızım konuşmadık bu konuyu babanla dedim ama halam bize hiç bişey almıyor hep onlar bizden istiyor dedi bende bunu bana değil halani görünce ona soyle dedim. Ama kızım unutur çünkü umursamaz bizimkide az halasina cekmemiski pinti olsun babası kılıklı oda alıp sınıfa yiyecek dağıtmak istiyor sürekli. Görümcemin ogluda bizi kahvaltıya çağırdıklarinda gelirken sucuk alin bizdekileri yemeyin diye arar 😩 of aklıma geldikçe sinirleniyorum iste
Yemin ederim her paylaşımda şoka giriyorum. Siz getirin bizdekini yemeyin mi😳

Yok bizde öyle bir durum olmuyor malesef. Çocuklarının eskittigi kırık oyuncakları getirdi birkere bana bende aldım çocuklara farklı gelir oyalanirlar biraz hem diye. Yırtık ayıcıklar bebekler vardı diktim yıkadım pakladim. Odalarını süsledim bebekleri rafa dizdim falan görümcem görünce geri istedi benden 😂 part2 konu açtım zaten eşimle konuşup hallettik konuyu 🤭
güncelleme yapaydınız ya bu konunuza
şimdi konumu arayacağız ayolll :)

X