Eşimin gereksiz bonkörlüğü beni sinir ediyor..

Bir tane cennet varmış o cennete sadece çocuk sevindiren kişiler girecekmis, eşinizin elinden o cenneti almak için uğraşıyorsunuz.Esinin yaptığı kendi asaletini gösterir maşaallah ,gorumcenin yaptigida kendi kişiliğini boşver hiç karışma bence
Evet bu konuda haklı olabilirsiniz ama şöyle de birşey var istese anne ve babası alabilecekken maddi imkanları varken neden başkasından isteniyor.

Konu sahibi değilim ama konu sahibiyle aynı durumlari yaşıyorum bizde tabi küçük yeğenler bişey istemiyor. Koca koca insanlar istiyor.

Simdi gelelim çocuk sevindirmeye. Konu sahibinin eşi ihtiyacı olan çocukları sevindirebilirken ki ihtiyacı olan bir çocuğun ihtiyacı olmayan çocuk yanindaki sevinci daha samimi daha hayırlı bir iş olmaz mı sizce.

Ben mesela olmasını çok istediğim hayallerimle ilgili dualar ederken gerçek olursa 5 veya 10 çocuk giydircem önümüzdeki bayramda diyorum dualarım kabul olunca da hemen durumları kötü çocukları bulup baştan aşağı giydiriyorum. Ve eşimin bir sürü burs verdiği öğrencileri var.

Bu bayramda 6-7 kurban sadece ihtiyacı olan ailelere gidecek.

4 yaşındaki kızıma büyük mutfak aldım arkadaşımın kızı var 4 yaşında bir araya getiririz birlikte oyunlar oynasınlar diye. Ama rahatsızlığımdan dolayı bir türlü görüşemedik arkadaşımın maddi durumu iyi değil kızıyla bize gelince eminim ki kızı banada al o mutfaktan diye ağlayacak arkadaşımın imkanı yok. Ve ben bu yüzden o kız çocuğu içinde mutfak siparişi vericem. Çünkü 6 bin küsur tl onlar için büyük para. Ama benim için değil ve çocuğun boynu bükük kalmasını asla istemiyorum. Siparişin gelme süreci 1 ayı buluyor o sürede de evime davet etmicem ki o çocuk görmesin. Annesi mahcup olmasın.

Durumu iyi olan başka arkadaşım var onun kızı benim kızımla yaşıt mesela o çocuk görse ağlasa almam çünkü onun babasının durumu bizimkinden kat kat daha iyi. Alabilirler.

Konudaki eş kişisi yine yeğenlerine harçlık verebilir tabiki ama bunu içinden ne zaman isterse ozaman vermesi kadar güzel bişey olamaz. Adam hayir diyemiyor.
Ve özel sipariş istemeleri hemde marka şeyler istemeleri hoş bir durum değil.

Tamam arada yeğenler sevindirilir de sürekli sürekli de olmaz .
Durumu olmasa yine tamam alınır fakat varken neden anne babası almıyor ?

Konu sahibi ben sizi haklı buldum.
Eşinizle güzel bir konuşma yapın .
Bir şey isterlerse de almayın , eşiniz ailenizin safı herhalde.

Son düzenleme:
Tabikiii ben çok yönlü düşünüyorum. Bakın biz şuan görümcemle mesafeliyiz ama aynı zamanda kimsede diyemez araları kötü. Hatta geçen kayınpederim resmimizi çekip paylaştı çünkü hiç yüz göz olmadım kendisiyle. Bana diyemez ki sunshine bana şunu yaptı tartıştık abime şunları kısıtlıyor falan filan bilmez yani. En fazla mesafeli der. O mesafeyi de açıcak kişi kendisidir. Abisine kalkıpta beni neden çağırmadın onu almadın bunu almadın diyorsa benim mesafemide göze alıcak.
Kayınvalimle de mesala çok üzdü beni ilk başlarda. Çok tartıştık eşimle. Madem öyle boşanırızda dedim eşime. Hemde annesi yüzünden. Bir insan günde 3 kere çağırıpta birine gitmedik diye çemkirmez. Nalet ettirdi bana. Yinede gidp sen çok çağırıyorsun bizim hayatımız var demedim. Çemkirdiyse gülmedim konuşmadım eşime söyledim. Şimdi de annnemm annemmm yavrum der mesela. Yüz göz olmayın. Rahatsızlığınızı söyleyin ama yüzgöz olmayın
Böyle insanlarla cebellesmek okadar zorki ☹️ eşime fırsat vermeden benim hayır demem lazım artık bunu anladım. Mesafedende anlamiyorlarki benm evime öle kafalari esince gelemezler. Bende cagirmam. İstemiyorum içli disli olmak. Kaç kez dedi hiç evine davet etmiyorsun diye bende takılma ya sanada sayılı geliyoruz ben hiç bozulmuyorum sende bozulma demiştim bidaha cagirmiyorsun diyemedi. O istiyorki hep o yesin başkalarını. Yok artık oyle

konuşma ona göre mi ilerler ilerlesin
çekemiyorsun kıskanıyorsun derse "tabiki kıskanıyorum benim çocuklarımın hakkı o bir hediyeyi bile çok görüyor"
dersiniz

siz yok öyle değil böyle yanlış anladın vs diye devam ederseniz eşiniz daha çoook bildiğini okur

tabiki farkında görümceniz.. ama alttan alta bak benim borum ötüyora getiriyor
Aynen de dediginiz gibi asla o formayı aldirmayacagm bakalm görsün kimin borusu ötüyor

Karşı tarafla maddi gücümüz eşitse ve sürekli bonkör davranan ben yada eşimse bende sizin gibi davranirdim . Hep ben hep ben olmaz yani
Bizim maddi gücümuz güzel yani lux değil ama biseyi alırken uygununu aramaya ihtiyaç duymuyorz sıkışmıyoruz rahat harcamamiza rağmen kenara altın bile atiyoruz. Ama görümcemin ekstra evi var kira alıyor yatırım arsaları var iki tane. Altın ziynetide var. Benim bunların hiç biri yok. Neden çünkü eşim savurgan saf

Bir tane cennet varmış o cennete sadece çocuk sevindiren kişiler girecekmis, eşinizin elinden o cenneti almak için uğraşıyorsunuz.Esinin yaptığı kendi asaletini gösterir maşaallah ,gorumcenin yaptigida kendi kişiliğini boşver hiç karışma bence
Sevindirecek başka cocukmu kalmadı beni sömüren kişinin çocuklarına kadar 🤦🏻‍♀️

Bizim maddi gücümuz güzel yani lux değil ama biseyi alırken uygununu aramaya ihtiyaç duymuyorz sıkışmıyoruz rahat harcamamiza rağmen kenara altın bile atiyoruz. Ama görümcemin ekstra evi var kira alıyor yatırım arsaları var iki tane. Altın ziynetide var. Benim bunların hiç biri yok. Neden çünkü eşim savurgan saf
Karşı taraf empati yapamıyorsa siz zorla yaptirin .
Çocuklara birinden Sürekli bisey istetmek doğru bir davranış değil o yüzden siz kendiniz isteyin onlardan

Sakızı hakettin ne demek ya?Cok ayıp.Boyle zamanlarda siz cevap versenize.Aaa bu kadar yükün altına girmeyin,bütçeniz etkilenmesin derim ben olsam.

Bir daha hediye muhabbeti olduğunda da siz bize almayın ,biz de size almayalım bundan sonra deyin.Onlar anlamamazliktan gelirse sertleştirin söylemlerinizi. Sakiz muhabbetinden sonra aklım başıma geldi diyin mesela.Bagirmadan cagirmadan konuşun.

Dayidan, amcadan ,herhangi birinden sürekli hediye istenmesi ne ayıp ya.Sizi apacik enayi yerine koyuyor görümce.bebeginiz olduğunda bile hediye getirmeyen gorumceyle mesafe koyarım ben.
Siz bize almayın bizde size demeye gerek yok onun bişey aldığı yok çünkü. Sakız muhabbetinde bende dedim zaten çok pahalıya bu kadar büyük hediyeye gerek yok diye ama salak salak gülüyorlar.

Bu sadece maddi değil. Ben geçmiş mesajımda babamın yeğenine benzer davranışının beni nasıl kötü hissettirdiğini de anlattım. Konu sahibinin çocuğu da farkında. Psikolojik olarak bir başka çocuğa kendi çocuğumuzdan çok değer verdiğimizi hissettirmek de çocuğunuzun hakkına girmektir. Herkesin amcası dayısı halası ıvırı zıvırı olabilir ama herkesin tek bir annesi ve babası var. Çocuk kendisinin, annesi ve babası için, yeğenlerinden farklı olduğunu bilmeli.

Çocuk sevindirmek çok güzel birşey. Ne mutlu bunu yapana. O kadar hesapsızlar ki… Ama “kahvaltıya sucuk getirin bizim evdekini yemeyin” diyen çocuk artık o çocukluktan ve masumiyetten çok uzak bence.
👏👏👏 Aynen de öyle çok güzel özetlemişsiniz.

İ
Böyle insanlarla cebellesmek okadar zorki ☹️ eşime fırsat vermeden benim hayır demem lazım artık bunu anladım. Mesafedende anlamiyorlarki benm evime öle kafalari esince gelemezler. Bende cagirmam. İstemiyorum içli disli olmak. Kaç kez dedi hiç evine davet etmiyorsun diye bende takılma ya sanada sayılı geliyoruz ben hiç bozulmuyorum sende bozulma demiştim bidaha cagirmiyorsun diyemedi. O istiyorki hep o yesin başkalarını. Yok artık oyle
Akıllı birine benziyorsunuz halledersiniz.

Bu sadece maddi değil. Ben geçmiş mesajımda babamın yeğenine benzer davranışının beni nasıl kötü hissettirdiğini de anlattım. Konu sahibinin çocuğu da farkında. Psikolojik olarak bir başka çocuğa kendi çocuğumuzdan çok değer verdiğimizi hissettirmek de çocuğunuzun hakkına girmektir. Herkesin amcası dayısı halası ıvırı zıvırı olabilir ama herkesin tek bir annesi ve babası var. Çocuk kendisinin, annesi ve babası için, yeğenlerinden farklı olduğunu bilmeli.

Çocuk sevindirmek çok güzel birşey. Ne mutlu bunu yapana. O kadar hesapsızlar ki… Ama “kahvaltıya sucuk getirin bizim evdekini yemeyin” diyen çocuk artık o çocukluktan ve masumiyetten çok uzak bence.
👏👏👏 Aynen de öyle çok güzel özetlemişsiniz
Formayı da sakın aldirmayin bence. Ben bile sinir oldum.Ne demek ya 3 bebegi yok diye hediye almamak.zaten içinden gelmesi gerekir herşeyden önce.
Hayır asla aldirmayacagim. Eşimle konuşacağım. Tamam bu seferlik alayım söz verdim bidaha bişey almam da diyebilir öyle derse bile direk hayır almanı istemiyorum eğer alırsan ablanla ben konuşurum blve bu konuşma hiç iyi olmaz diyecegim

Görümceniz 1 tl nim bile hesabını yapacak kadar aşırı cimri biri önce onu kabullenin.Cocuklarda anladığım kadarıyla bu durumu bildikleri icin istediklerini dayisina aldirmada cozum bulmus lutfen onlara kizmayin onlari buna yonlendiren yada bu isteme durumuna bir dur demeyen anne-babalarima kizin.Ben sizin yerinizde olsam acikca esim,gorumcem ve kayinvalidem ile konusurum sikintidimi derdimi anlatirim
Bende önce eşimle konuşacağım çözüme kavuşmazsa iş digerlerinede sicrayacak

Ben yerden göğe kadar sizi haklı buldum. Tabii ki ara sıra hediye alınır yeğenidir falan ama bu kullanılmaya giriyor,belkide çocukları görümce yönlendiriyor dayınızdan yengenizden isteyin diye,test kitabını bile istiyosa garip geldi. Ben olsam sert açık bir konuşma yapardım önünü kapatırdım ama eşinizi siz bilirsiniz tabiki,yada çocuklar isterken direkt sıkışığız annen alsın derdim ortamda buz mu kesiyo ne kesiyosa kessin, bazıları yüzsüz açıkca duymalılar.

şahsen kendi çocuğum olsa, dayısı da karun kadar zengin olsa, bir noktadan sonra harçlıklarını biriktirip almasını öneririm. Çocukları da bu kadar hazıra alıştırmak, talepkar yetiştirmek ne kadar doğru bilemiyorum.
Ama kiminin işine geliyor işte, sessiz kalması da bunu gösteriyor. Herkesin öncelikleri var. Olmalı.
Bir söz var 'elden gelenle öğün olmaz' yani çocuk sevindirmekse mevzu, çocuk dediğin balona çikolataya da sevinir.
Özel günler harici yeğene, kuzene pahalı hediyeler alınması mantıklı gelmiyor ya da ben o kadar kazanmıyorum diyelim :KK51:
onlar da paranın emek karşılığı kazanılan bir şey olduğunu öğrenmeli.
size hak veriyorum.

uygun dille anlattığınızda anlayacağını düşünüyorum. suçlayarak değil de, daha makul, açıklayıcı bir dille.

şahsen kendi çocuğum olsa, dayısı da karun kadar zengin olsa, bir noktadan sonra harçlıklarını biriktirip almasını öneririm. Çocukları da bu kadar hazıra alıştırmak, talepkar yetiştirmek ne kadar doğru bilemiyorum.
Ama kiminin işine geliyor işte, sessiz kalması da bunu gösteriyor. Herkesin öncelikleri var. Olmalı.
Bir söz var 'elden gelenle öğün olmaz' yani çocuk sevindirmekse mevzu, çocuk dediğin balona çikolataya da sevinir.
Özel günler harici yeğene, kuzene pahalı hediyeler alınması mantıklı gelmiyor ya da ben o kadar kazanmıyorum diyelim :KK51:
onlar da paranın emek karşılığı kazanılan bir şey olduğunu öğrenmeli.
size hak veriyorum.

uygun dille anlattığınızda anlayacağını düşünüyorum. suçlayarak değil de, daha makul, açıklayıcı bir dille.
Hadi inşallah gerilmeden çözerim

Okurken burdan kıl oldum gorumcenize şark kurnazi cimri bir tip belli, aynı zamanda kötü kalpli biri söğüşlemeye çalıştığı kişi öz abisi ve öz yegenlerinin hakkıni utanmadan yiyebiliyor, siz çok sabırlısiniz ben olsam kocam sıkıysa 1 tl versin kıyametler kopardı tabi siz yapmayın bunu,sakız olayı ve kızınızın yaşadığı o utanç anından sonra bende kayış kopardi
Büyük konuşmayayım ama bende olay çıkarırdım. Yıllarca babam konu sahibinin eşi konumundaydi. Amcamın torunları geldiklerinde poşet poşet hediye alınırdı onlara. Amcamdan bir kez abur cubur istedim köy bakkalindan. Onda da iki paket cipsin birini kendi torununa vermemi söyledi. Ama bizden gidenlerin haddi hesabı yok. Bu nedenle böyle konulara da hassas oldum. Sinirimi bozdu bu konu benim :KK43:

X