esimin kariyer planlari beni cileden cikarmak uzere...

ayy çokk tatlısın yaa bence biraz daha sabret
iş değişikliği yapabiliyorsan yap
durumunuz müsaitse bırakabilirsin belkii
ee adam senden önce geliyor
çocuk planlarınıza devam edebilirsiniz:confused::cool:
Tesekkur ederim sagol :KK66:
Tayin icin ugradacagiz, ha bu arada 2yil sonra il degistirecekmisiz zaten.. onu demeyi unuttum dimi :)
Cocugumuz insallah olur, zaten o da nazli gelmek istemiyor pek, ugrastiriyor bizi ; )

Tesekkur ederim sagol :KK66:
Tayin icin ugradacagiz, ha bu arada 2yil sonra il degistirecekmisiz zaten.. onu demeyi unuttum dimi :)
Cocugumuz insallah olur, zaten o da nazli gelmek istemiyor pk, ugrastiriyor bizi ; )
canım benm yaşım 25 eşim daha 3 4 sene olmasın diyor
allah nasip ederse olsun ama erteledik
bencede sabret sanırım
senin çocuk şu sıralar gelir
hayırlı haberlerini alırız
senn bunaldıkça yazz
pek bırakılcak gibi adam değil :cool:
baksana işler yolundaymışşş
sanırım senn biraz daha sabretcen bankacı hanım
ben bankacıların stresli yaşamları olduğunu gözlemliyorum
önceliklee benm gibi bi manyakla uğraşıyorlar arada:KK55:

canım benm yaşım 25 eşim daha 3 4 sene olmasın diyor
allah nasip ederse olsun ama erteledik
bencede sabret sanırım
senin çocuk şu sıralar gelir
hayırlı haberlerini alırız
senn bunaldıkça yazz
pek bırakılcak gibi adam değil :cool:
baksana işler yolundaymışşş
sanırım senn biraz daha sabretcen bankacı hanım
ben bankacıların stresli yaşamları olduğunu gözlemliyorum
önceliklee benm gibi bi manyakla uğraşıyorlar arada:KK55:
Ewet ama esim onu anlamiyor, benim kadar kafa yoramazsin diyor . Kizz keske herkes sen gibi olsaaa.. oldukca stresliyim, yol da beni bezdirdi artik 3yil gidip geliyorum.
Bizim de yas 28 oldu, e olsun artik. Esimden kaynakli sorunlar var ztn, stresden kafasinda sac da kalmadi. Arkadas aldim elimde kaldi yaww :KK66:)
Neyse ki onu cok seviyorum. Idare edip,alttan almaya devam, kafa sisirmek yok, bunaldim demek yok, cok sey beklemicem, adamin hayati sinav, o lutfederse gelir artik.. tmm dersime calistim.. konu kapandi. Ben omur boyu yalnizim. Gidip bir bardak soguk su iceyim ustune :)

Ewet ama esim onu anlamiyor, benim kadar kafa yoramazsin diyor . Kizz keske herkes sen gibi olsaaa.. oldukca stresliyim, yol da beni bezdirdi artik 3yil gidip geliyorum.
Bizim de yas 28 oldu, e olsun artik. Esimden kaynakli sorunlar var ztn, stresden kafasinda sac da kalmadi. Arkadas aldim elimde kaldi yaww :KK66:)
Neyse ki onu cok seviyorum. Idare edip,alttan almaya devam, kafa sisirmek yok, bunaldim demek yok, cok sey beklemicem, adamin hayati sinav, o lutfederse gelir artik.. tmm dersime calistim.. konu kapandi. Ben omur boyu yalnizim. Gidip bir bardak soguk su iceyim ustune :)
yok kız KK var En Büyük KK
adamın saçları dökmüşün baksana
herif herif de bence çabuk tut elini yoksa çocuk sana dede der de bence:confused:
şaka maka boşverr akarı kokarı yok adamın
mileet ne dayaklar yiyip gene boşamıyor adamı
seninki sadece iş kolik olmuşş
sen şimdi ne yap bacım biliyonmuu
güzelce giyin sonra maça :KK55:

yok kız KK var En Büyük KK
adamın saçları dökmüşün baksana
herif herif de bence çabuk tut elini yoksa çocuk sana dede der de bence:confused:
şaka maka boşverr akarı kokarı yok adamın
mileet ne dayaklar yiyip gene boşamıyor adamı
seninki sadece iş kolik olmuşş
sen şimdi ne yap bacım biliyonmuu
güzelce giyin sonra maça :KK55:
Hahahaa cok iyiymiss :KK66:)
Bizimki mac bile izlemiyor,takim bile tutmaz. Cok mu entelektuel ne.. türünün son ornegi. sagol yaa kafami dagittim sayende, kendime geldim biraz..

Hahahaa cok iyiymiss :KK66:)
Bizimki mac bile izlemiyor,takim bile tutmaz. Cok mu entelektuel ne.. türünün son ornegi. sagol yaa kafami dagittim sayende, kendime geldim biraz..
ne demek canım benm dediğim başka maç :KK30:
yaa ne biilim acayip enerjiğim fazla pozitifim galiba
benm kide dün banyodan sonra giyindim diye küsmüş bana
adam tam bi kinci :KK11:
ben ona göstercem bi ggelsin almaya beni
sen yaz bana ben sana pozitiflik katarım meraklnma:KK55:
bende malzeme bolll:KK19:

bence çalışması kariyer planı yapması kötü birşey değil. evine bakmayan işsiz güçsüz kocalar dolu öyle olsa daha mı iyiydi. kocanın hayatı bu şekilde ne yapalım, gemi kaptanı olup 6 ay gelmeeyn var, doktor olu sürekli nöbet + hayatı boyunca ders çalışan var. hayat istedigimiz gibi olmuyo malesef

Tek derdiniz bu olsun, millet eşim çalışmıyor kendini geliştirmiyo diye üzülür.
Yalnız şu var, siz de ondan geri kalmayın, kendinizi geliştirin,asıl sorun aranızdaki uçurum açılırsa ortaya çıkar.
Bu arada yurt dışında akademik kariyer fikri hiç fena değil. İyi bir imkan, hem size de iyi gelir.
Ben de çalışmayı severim, hayatım ve işim ders çalışmak üzerine kurulu. Öğretim üyesiyim.
Diğer türlü ilerlemediğim kendimi geliştirmediğim bir hayat çok sıkıcı bana göre.
Eşimle tanıştık tanışalı sınavlara girip çıkıyorum, bu benim rutinim ve hayatım boyunca böyle olacak.
O değil de eşimin ailesi şikayetçi çünkü sevgili oğullarını fazla göremiyorlar :)

Bence orta yolu bulmalisiniz sen beklentini azaltır o da sana ilgiyi biraz arttirirsa hallolur benim eşim de ders çalışıyor sadece cumartesi veya pazar birkaç saat gezer tozariz onun dışında gece yarısına kadar ders çalışır ama her ara verdiğinde ki saat başı ara verir ya kahve yaparım ya meyve yeriz ya 3 yaşında oglumuz var onunla oynarız boş vakti 15 dk da olsa dolu dolu yasamaya çalışıyoruz.Bebek ile ilgili şunu söylemek istiyorum eğer yakininizda eşiniz dışında size yardım edebilecek birileri varsa bebek yapın yoksa tek destekçi eşiniz olacaksa bebeği erteleyin yoksa çok zorlanirsiniz

Valla tüm yazıyı okudum, anlatım dilin güzel.

Diğer konu kocanın Disko-bar-alemden > İdari Hakimlik, Müşavirli, YMMM e geçen bi kariyeri tebrik ettim.

Çok düzgün bi eş, sülale, evlilik le sahipsiniz, Allah bozmasın.

Esas konuya gelirsek; Benim anladığım SENIN istifa etmen gerektiği, en azından hamilelik sonrası.

Sen her gun 1 sat giddy 3 sat dönüyorsun, Adam 30 dk

Sen saat8:30-9:00 da evdesin o 18:00

senin ne iş yaptığını bilmiyorum yazmamışsın, o YMMM (tahminen 5 civarı para alır.)

Cocukla ilgilenmesi gereken sensin.

kocam mühendis yükselme hırsı asla olmadı amerikan ortaklı şirkette başlangıc seviyesinde ki ingilizce ile şansa bala çalışıyor . sürekli dürtüyorum bişey öğren bişey oku kendini geliştir diye ama adam öğrenmeye o kadar kapalı ki kim 500bin isteri bile izlemez. Bence biraz daha sabredin sonuçta adam geleceğiniz için çabalıyor. şu süreç ne kadar sürecekse o kadar sabredin. sabrın sonu selamettir :)

Kızma canım ama genelde daha üst seviyelerde çalışan eşler birbirlerini çoook az görüyor. Çocuklar yokken, bende Full time çalışırken eşimle sadece pazar günleri görüşüyorduk, geri kalan günler birbirimize not yazardık. Herşey olmuyor hayatta, bazen bazı şeyler için taviz vermek zorunda kalabiliyoruz :KK16:

Okudum
temel kişilik farklilariniz var sanırım
kanaatkar kadınla hırslı erkek
onu hirslarindan vazgecirmeniz çok zor Hep aklında daha yukarısı olacak
siz uyum sağlamak zorundasiniz

ben okudum hepsini ama okudukça içim daraldı.sınav ders kurs..haklısın ama kendini kaptırmış bence düzelmez.böyle kabullenmeye çalış.alttan alma sabırlı olma böyle kabullen.

Ben hiç anlatmiyim o zaman. :) bence işinize yakın bir yere taşının. Evliliği böyle kabullenin. Benim eşim yurtdışında çalışıyor. Ben burdayım. İşim evine 70 km uzaklıkta. Taşınmayı düşünüyorum artık nasılsa yalnızım diye. Benim de evlilikten beklentim bu değildi. Mezuniyet sonrası evliliklerin sorunı. Birkaç yıl çalışıp kendimizi dinlemeliydik bence :)

Sonuna kadar okudum ama yapacak birşeyiniz yok gibi. Eşiniz için kariyer şuan ön planda, ama merak ettiğim haftasonları birşeyler yapamıyor musunuz? Tamam çalışsın o da ama siz de biraz dayanıp daha az uyuyup eşinzile vakit geçirmeye çalışsanız. Yani ikinizin de birşeyler yapması lazım. Bu yaşınız da bir daha gelmeyecek işin kötü tarafı:/

Merhaba hanimlar.. sonunda sizlerle dertlesmeye karar verdim. Bir cikis yolu gosterin bana.
Esimle 2009 da tanistik, 2011 de nisanlanip 2012 de de evlendik.
87Dogumluyuz. İstnbldayiz.
Esimle tanistigimda uni son sinifta alttan dersi vardi,2_3 yıl oncesinde de abisini kaybetmis psikolojisi bozukti. Tek cocuk kalinca Zoraki olarak ailesi nisan yapmis bizimkine,annesine kansersin ölürsün demisler. Onlarda digerini goremedik bari bunu ewlendirip torunumuzu gorelim demisler. Deprs. Ilaclari vs kullanmayi yeni birakmisti tanistigimizda. Isyerinden bi arkadasin 10yillik cocukluk arkadasiydi. Neyse tanistigimizda 3aylik nişanini bozdu. Hic istemedigim bi kizdi ya onu ya kendimi oldurecektim sonunda dedi.

Yil 2009. Ben basta kabul etmedim onu hovarda,kizlar,barlar aleminde diye. Ben bankada calisiyordum ailemi birakip gelmistim ist e. Ben calisirken o okulunu bile bitirememisti.O okulunu bitirdi yaza. Onun icin gece yarilarina kadar is aradim,bulduklarimi onla paylastim. Cv hazirladim,hatalarini duzelttim. Olumsuz gecen mulakatlarinda moral verdim,Elimden geldigi kadariyla destek oldum. Hatta parasi olmadigi icin benimle gorusmek istemedigi zamanlar bile oldu,benden gectik sorun etmedim hic. Cunku gercekten seviyordum onu. Artik ise girmesi gerekiyordu,Kpss sinavi icin ders calisti yine destek oldum,az gorustuk,dır dır etmedim. Askere gonderdim 6 ay,yine bekledim onu. Dondugunde kpss yi kazanmisti orada bile ders calismis. Ve kamu ya atandi sonrasinda. Ama ders calismaya devam etti,en iyisini istiyordu surekli,azimli ve hirsliydi,caliskandi,kafasina koymustu bir kere. Bu huyu hosuma da gidiyordu. Askerden döndü ailemle tanistirdim onu ve nişanlandik. 7Ay sonrasinda da dugunumuz olacakti. Ancak esim busefer baska kamu sinavlarina hazirlanmaya basladi,surekli ders,kariyer vardi aklinda. Hatta 1yil dersaneye yazildi,gorusme imkanimiz azdi. Elimden geldigince destek oldum. Hatta dugun isleriyle kafasi yorulmasin,dersinden geri kalmasin diye kiz tarafi olarak dugunu 6ay sonraya erteledik,sirf o hayallerine kavussun diye.. neyse ewlendik sonunda.
Hayali idari hakimlikti. Evlendik 1yil boyunca yine ders..herhaftasonu kutuphaneye falan gitti. Bu sure zarfinda da isten gece 10_11 de ewe geliyordu hep onemli kisilerle toplantilari oluyordu,resimleri vs var biliyorum cunku. Bir yil boyuncada oyle idare ettim. Derken baska bir sinavi kazandi ve sonunda kamu mufettisi oldu.hah dedim tamamm artik ders yok,gidip gezer tozariz,sabrettim ama artik sira bizde dedim... yine bekledigim gibi olmadi hanimlar. 7 ay bunu sehirdısi egitime yolladilar. Ve konu burada koptu bizde. Artik tahammul etmeye gucum kalmadi,idare etmekten,alttan almaktan biktim, ilgi gosteremeyisinden sıkıldım,ve dır dır etmeye basladim artik. Verimli vaktimiz bile yok,dewamli kariyer planlari var aklinda. Zaten birlikte uyuyamiyrz o 2_3 de uyuyor. Kv dem de diyor oglum bu kiza da yazik,bak seni bekliyor bitiversin şu derslerin diye.. birlikte bile olamiyorsunuzdur ben cok uzuluyorum,yeni gelinsin hem de deyip benim basimi okşuyor annesi.
Kizlar artik tahammul edemiyorum,simdi 1.5ay daha sehirdisina egitime gitti daha yeni döndü. Seneye turne olacak sehirdisi,amerikada egitimi olacakmis 3_5yil sonra. sende gelirsin diyor. Hatta yuksek lisans yapariz orda diyor.

Seneye kurumici 2buyuk sinavi var. 5Yil sonra YMMM sinavi icin calisacak. Benim hayatim bu ama,seni de anliyorum ama ben hergun tv karsina gecip film izleyip uyuyamamki diyor. Sen oyle bi hayat istiyorsun ama diyor. Daha nkdr idare edilir bilmiyorum. Bosanmayi istemiyorum cunku aramizda saygisizlik,sewgisizlik,hakaret,siddet,kufur yok. Beni sewdigini de biliyorum. Egitimden geldiginde 8saatlik yol ustune beni isten almaya geldi surpriz yapip hemde istanbul trafiginde. Esim 5bucukda ewe geliyor ben 8 de. Cok yorucu bir isim var aksamlari 1.5saat hergun ayakta yolculuk yapiyorum. Sabahlari da 1saat servisle gidiyrm. Yani hergun 2_3 saatlik yolun yarisi ayaklarda geciyor. Ewe 8de geldigimde hicbirseye halim kalmiyor. 10Bucukda da uykum geliyor zaten. Suan cocugumuz yok,olmasi icin deniyrz.Uzun egitim bitiminde bu sebeplerden dolayi buyuk bir tartisma yasadik,ayrilsakmi diye dusunduk. Ama esimin bu kariyer plani olmasa gayet mutlu mesutuz hicbir sorunumuz yok. Dersleri yuzunden bana vakit ayiramayisi beni cileden cikariyor. Ailem ve cevremdeki herkes esimi cok sever ve begenir. Onun ailesi de beni begeniyor gerci saygili,efendi,kibar,guler yuzlu diye.. iyiki o kizla evlenmemis bak dengini bulmus diye.
Esim dun dediki, arklarim arasinda esi sorun cikaran tek sensin dedi,kimsenin esi bisey demiyor alttan aliyormus. Onlarin cocuklari da var,o kadinlar napsin peki diyor? Aslı varmi bilmiyorum ama kim bu durumu kabul eder? Yada ben 5yildir idare ediyorum ondan mi bu kdr bunaldim? Yada hergun cektigim 3saatlik yolun ustune ewdeki yanlizligim mi canimi sıkıyor? Terapistemi gideyim napayim. Esim diyorki sen bir cozum yolu bul. Ben seni 7ay daha beklerim ama senin kariyer planlarin,ders calismalarin bitmez diyorum. O da diyorki bende bunaldim,ben cok mu istekliyim ders calismaya.. iyiligimiz ve daha rahat gelecek icin diyor. Sanirim ondaki kariyer planiyla benim kurumici sinavla yukselip emekli olma hayalim onunkiyle ortusmuyor. Ewe yorgun geldigim icinde(esim servisiyle 30dk da evde) yemek yapacak vaktim bile olmuyor esim yapiyor genelde. Yemek yapmayi seviyor ama bana kiyamadigi icin de hadi sen yap demiyor. Artik isten gelip yapmayi deneyecegim,tayin de olamiyorum ewe yakin yere. Ben simdi napayim? Kaderim boyle deyip omurboyu susayimmi? Ama ben boyle bir evlilik planlamamistim. Esim dediki erkenmi ewlendik acaba su sinavlarim bitseydi keske dedi. Ama sen beni boyle kabul edip ewlendin dedi. Bu meslegi sececegini bilmiyordumki diyebildim sadece,bilseydim daha farkli dusunurdum dedim. Ben tek sinavla hayatimiz duzene girecek biliyordum. 8Aylik egitimmi olur? Cok agir ve kafa yorucu gercekten onun isi de. Onun devamli basinin etini yiyip onu kacirmaktan da korkuyorum.ama tekbasina hayat gecermi? Terkedilmis gibi hissediyorum kendimi. Kendi kendime uyuyup,gidip yerime yatiyrm,sabah yine is,aksam gel 8de o yorgunlukta.. esimle gecirdigim 1saatlik sohbet bana yetmiyor. Cocuk olunca duzelir miyiz bilmiyorum. Ama zor bir donemden geciyoruz bu bir gercek..
Ha buarada esim kendine zaman ayirmayi da sever, bir ara havuza gidiyorduk onla haftada 3kez. Ben cocuk durumundan dolayi biraktim,o hala dewam ediyor. Dersi yetmiyormus gibi birde havuza gitme diye mucadele veriyorum. Galiba uyusmuyoruz bazi konularda, ama birbirimizi sewiyoruzda.. ewliligimizin tehlikeye girmesinden korkuyorum. Bir cikis yolu varmidir sizce?
Ne kadar uzun yazmisim yahu:) cok doluyum ondan sanirim,bir de objektif olmasi acisindan..
Tesekkurler hepinize...
çocuk durumundan yüzme neden bırakılır? Yani enfeksiyon korkusuysa gereksiz. Hatta yüzme iyi bile olur. Haftada 3 gün birlikte zaman geçirmiş olursunuz. Hamileler bile yüzüyor. Zevkleriniz uyuşmuyorsa sınavlar bittiğinde işiniz daha zor.

bence eşiniz gibi çalışan erkekleri idare eden kadınlar çalışmıyor ve eşinin forsu onlara yetiyor. ya da eşleri de aynı onun gibi çalışıyor. mesela biz ikimiz de akademisyeniz, ikimizin de hayatı sürekli sınavla, makale yetiştirmekle, ayrı ayrı yurtdışına gidip 3-5 ay kalmakla geçiyor ama bu bizce idare edilecek bir durum bile değil, gayet normal, hayatımız böyle:) sizin zaten yıpratıcı bir işiniz olması, yollarda zaman geçirmeniz (ki o konuda çok hak veriyorum, ben de avrupada oturup anadoluda çalışıyorum, bütün gün derste yorulmuyorum yolda yorulduğum kadar) ve çocuk denemeleri, olmayışının gerginliği sizi daha tahammülsüz yapıyor. çocuk sahibi olmanız durumu düzeltmez ama çocuk olunca izin alıp evde olmak, bu konuyu değil daha önemli başka şeyleri umursuyor olmak aranızı düzeltir diye düşünüyorum. allah yardımcınız olsun ne diyeyim.

X