Eşimin Kız iş arkadaşıyla telde konuşmasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anladim
Ben mesela sahit olsam boyle bir olaya ornek vericem
Hayirdir zeynep ablaylami konusuyodun ne diyomus bi sorun mu var derim
Ydirek o kisiden bahsederek sorarim ama yok dolayli yoldan diyosan ki tarzim degil 🤭 zeynep ablayi ruyamda gordum nasil iyimi selamimi soyle derim oda konuyu acar acmazsada hic gorusmuyonuzmu isyerindz konusmuyonuzmu coluk cocuk nasillarmis falan derim

Evet mantıklı ama tanımıyorum kı kızı evde pek adı gecmez

Evet mantıklı ama tanımıyorum kı kızı evde pek adı gecmez
Tanimiyosan bence pek takinti yapma ya
Taniman gereken biri olsaydi tanirdin
Ben zeynep ablayi nerden tanirim surekli ayni iste muattaplar bir kez gercekte gorustuk ama esim isteyken konustugumuzda konusuruz oylesine abla nasilsin falan hani tanimadigim Bayan arkadasi vardir onlarda cok muattap olmadigi insanlardir
Cok takilma bosver

konuyu açan hanım belli ki çalışmayan ev hanımı bir kişi o yüzden 11 dakika gibi gayet normal bir konuşmayı bile büyütmüş kafasında 50 tane tilki geziyor..
bu yüzden genç kızlar çalışın, mesleğiniz olsun yoksa böyle kocanın telefon konuşmalarından 40 anlam çıkarmaya kalkarsınız.
Yok artık :olamaz:
Bir konu anca bu kadar alakasiz yere bağlanırdı. :halay:

devamı olsa sıkıntı ama devamı da yok.. bir kereye mahsus yarım saat bir saat olmadıktan sonra 11 dk bence konuşulabilir bir uzunluk. Bir organizasyon yapılmıştır, bir sorun olmuştur, bir iş halledilmiştir telefonda. Siz daha iyi bilirsiniz eşinizin işini bildiğiniz için. devamı gelmemiş bence ne sıkıntı yapın ne adamı sıkın.. ne diyebilir ki size? Bana ilgisi vardı onu konuştuk mu ya da benim ona ilgim vardı ama evlisin dedi mi? İşle ilgilidir hatırlamıyorum diyecek elbet. Boşu boşuna kredinizi tüketmeyin.

aşağılama değil hakikat.. çalışmayan kadınlar bütün gün evde durmaktan kafalarında bir sürü şey kuruyorlar işte net örneği bu konu. insan kendine pek çok meşgale bulabilir. çocuk bahane değil. kınamanızla filan da ilgilenmiyorum.
Kadin zaten ogretmenim suan corona sebebiyle calismiyorum demis. Neyin hakikati ?
Calismiyor olabilirdi de zaten bu kiskanclik olaylari tamamen karakterle ilgili.
Calisan kadin mukemmel calismayan kötü kocaman ön yargı :KK55:

madem travmanız var, hemen bir psikologtan randevu alın veya zaten gidiyorsanız randevularınızı 15 günde bire düşürün. bunu kendiniz için yapın. mutlu olmak ve mutluluk vermek için yapın.

Böyle birşeyi ben yapsam evde büyük bir kavga çıkar ve eşim büyük ihtimalle benden boşanmaya kalkardı Hem sebebi ne olursa olsun telefonunu bu kadar detaylı kurcaladığım için, hem ona güvenmediğim için, hem bu şekilde yaşamak bir raddeden sonra imkansız olduğu için hem de çocuğa konsantre olacağım zamanı böyle boş işlerle harcadığım ve psikolojimi düzeltmek için çaba göstermediğim için.

aynı şey tersi için de geçerli. Eşim bana sabahın köründe böyle bir soruyu istediği kadar nazikçe sorsun, sen ruh hastasısın der, o sabah işe gitmez kavga ederdim

sizi eleştirmek kınamak için yazmadım, bu tepkinizin genel olarak normal olmadığını ve karşı taraf açısından kırıcı olduğunu bilmeniz için yazdım. Bu şekilde yaşamak sizin için de zor. Aldatırsa bunu bilirsiniz, evdeki davranışlarından anlarsınız, hissedersiniz, 3 ay önceki bir telefon görüşmesinden neler çıkarmışsınız, üstelik de iş saatlerinde, çevrede iş arkadaşları varken, muhtemelen işle ilgili bir konu ve o esnada diğerinin başka bir işi çıkmış ya da başka bir telefonu gelmiş ve bekletmiş olabilir. Ne konuştunuz diye sorulur mu hiç, bunu bu kadar merak etmeniz bile psikolojinizin bozuk olduğunu gösteriyor bana göre.

Kadin zaten ogretmenim suan corona sebebiyle calismiyorum demis. Neyin hakikati ?
Calismiyor olabilirdi de zaten bu kiskanclik olaylari tamamen karakterle ilgili.
Resmen assalaagimis sonra hakikat demiş.
Öğretmenim çocuk olana kadar çalıştım sonra çalışmadım açıkçası. Ama şuan da evden çalışıyorum halen bana böyle demiş çok ilginç

devamı olsa sıkıntı ama devamı da yok.. bir kereye mahsus yarım saat bir saat olmadıktan sonra 11 dk bence konuşulabilir bir uzunluk. Bir organizasyon yapılmıştır, bir sorun olmuştur, bir iş halledilmiştir telefonda. Siz daha iyi bilirsiniz eşinizin işini bildiğiniz için. devamı gelmemiş bence ne sıkıntı yapın ne adamı sıkın.. ne diyebilir ki size? Bana ilgisi vardı onu konuştuk mu ya da benim ona ilgim vardı ama evlisin dedi mi? İşle ilgilidir hatırlamıyorum diyecek elbet. Boşu boşuna kredinizi tüketmeyin.
Haklısınz galiba hiç sormayin mu diyorsunuz ama merak ettim eşim pek unutmaz konuyu anlatır yani ne konuştuklarini merak ettim

öğretmen olması bişeyi değiştirmiyor şu anda evde oturuyor herhangi bir meşguliyeti yok bu da kocasına sarmasına sebep oluyor. biraz dikkatli okursak laf atmadan önce daha iyi olur :KK66:
çalışan kadınlar olarak kocalarımız tek odak noktamız değil bundan mutluyuz :))

Resmen assalaagimis sonra hakikat demiş.
Öğretmenim çocuk olana kadar çalıştım sonra çalışmadım açıkçası. Ama şuan da evden çalışıyorum halen bana böyle demiş çok ilginç
çalışmayan kadini parazit gibi görmesi problem. Cunku siz calismaya da bilirdiniz. Kimsenin kimseye böyle demeye hakki oldugunu düşünmüyorum bence sikayet edin sizde

öğretmen olması bişeyi değiştirmiyor şu anda evde oturuyor herhangi bir meşguliyeti yok bu da kocasına sarmasına sebep oluyor. biraz dikkatli okursak laf atmadan önce daha iyi olur :KK66:
Ben çalışıyorm hanımefendi evden iş yapıyorum şuan.
Siz anlamak istemiyorsunuz galiba.
Konuyu açtığım şey benimle tamamen benim karakterim ilgili. çalışıp çalışmamakla
Sizde burayı anlamıyorsunuz bence.
Siz böyle diyerek tüm çalışmayan kadınlara ayni kefeye koyuyorsunuz.

Not = evden çalışıyorum, çalışmayan biri değilim.
Teziniz burda çürüdü

Haklısınz galiba hiç sormayin mu diyorsunuz ama merak ettim eşim pek unutmaz konuyu anlatır yani ne konuştuklarini merak ettim
Her ilişkide kredi hesabı vardır. Öyle düşün.. en aşık olan adam/kadın bile tepesi atınca yol verir karşısındakine. Çok örnek gördüm aşkımdan ölüyor nasıl olsa diye şansını zorlayıp da bir tarafının üzerine oturup kalan, boşanan.. eğer ciddi ciddi işkillendirecek bir durum yoksa seni.. hiç kredini durduk yere tüketme. Af edersin eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme. Olur olmaz her şeyi sorun haline getirince karşıdaki insanda yalama oluyor artık. Gercek bir sorun olduğunda dikkate almıyor seni. İki ay önceki tel konuşmasını sormak çok ilginç olur yani. Bence sessiz kalıp takipte kalmak daha akıllıca olur.
Ben olsam ağzımı açmam. Ama kendini kendin bilirsin. Duramayacak gibisin.

çalışmayan kadini parazit gibi görmesi problem. Cunku siz calismaya da bilirdiniz. Kimsenin kimseye böyle demeye hakki oldugunu düşünmüyorum bence sikayet edin sizde
Oysa çalışıyorum.
Yazık çalışmayan kadınları assalaagimis
Öyle çalışmayan kadınlar görüyorum ki
Uykusunu rahat rahat almış
Uyanınca kahvaltısını yapmış çantasını koluna takmış arabasına binmiş kursuna, gezmesine, bakımına giden..
Belki de böyle olamadığı için kıskandı.

Gercekten mi :KK53: ah o calisma ortamlarinda ne kocalar cekistirilir yeri gelir neler konuşulur kocalar icin.
Karakter meselesi diyorum ya.
Hadi kuzum kandirmayalim birbirimizi. Eksik bir yeri fazla sandigimiz seyle ortemeyiz.
Karakterinde varsa 7-24 calisan insanda kiskanir yoksa 7-24evden cikmasa kiskanmaz :KK25:

Ben çalışıyorm hanımefendi evden iş yapıyorum şuan.
Siz anlamak istemiyorsunuz galiba.
Konuyu açtığım şey benimle tamamen benim karakterim ilgili. çalışıp çalışmamakla
Sizde burayı anlamıyorsunuz bence.
Siz böyle diyerek tüm çalışmayan kadınlara ayni kefeye koyuyorsunuz.

Not = evden çalışıyorum, çalışmayan biri değilim.
Teziniz burda çürüdü

evde oturmaktan kocaya sarıyorsun diyorum evden çalışıyorum diyorsun. arada çık biraz hava al diyorum :)) temiz halen geçerli yani :KK66:

Her ilişkide kredi hesabı vardır. Öyle düşün.. en aşık olan adam/kadın bile tepesi atınca yol verir karşısındakine. Çok örnek gördüm aşkımdan ölüyor nasıl olsa diye şansını zorlayıp da bir tarafının üzerine oturup kalan, boşanan.. eğer ciddi ciddi işkillendirecek bir durum yoksa seni.. hiç kredini durduk yere tüketme. Af edersin eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme. Olur olmaz her şeyi sorun haline getirince karşıdaki insanda yalama oluyor artık. Gercek bir sorun olduğunda dikkate almıyor seni. İki ay önceki tel konuşmasını sormak çok ilginç olur yani. Bence sessiz kalıp takipte kalmak daha akıllıca olur.
Ben olsam ağzımı açmam. Ama kendini kendin bilirsin. Duramayacak gibisin.
Yorumunuz için teşekkür ederim eşime karşı kredim sınırlı zaten nitelik yazdım tramva yaşadım korkularım var çocukluktan gelen.
O nedenle bu konuda kavga ederek değil de normal sormayı düşünüyorum

Gercekten mi :KK53: ah o calisma ortamlarinda ne kocalar cekistirilir yeri gelir neler konuşulur kocalar icin.
Karakter meselesi diyorum ya.
Hadi kuzum kandirmayalim birbirimizi. Eksik bir yeri fazla sandigimiz seyle ortemeyiz.
Karakterinde varsa 7-24 calisan insanda kiskanir yoksa 7-24evden cikmasa kiskanmaz :KK25:

dedikodu olmayan iş yeri var mı ama öyle kocam şu kadar dakika kimle konuştu diye sarmaz kimse ona eminim :KK66:
kimse kimseyi kandırmıyor durum bu.. evde oturmak insanı yorar hele de şu dönemde :KK66:

evde oturmaktan kocaya sarıyorsun diyorum evden çalışıyorum diyorsun. arada çık biraz hava al diyorum :)) temiz halen geçerli yani :KK66:
Yoo aynen böyle yazdın sende dışarıda çalışmaktan pek yoruldun galiba
Yazdığını hatırlamayacak kadar hemde...

Bak aynen bunu yazdın

konuyu açan hanım belli ki çalışmayan ev hanımı bir kişi o yüzden 11 dakika gibi gayet normal bir konuşmayı bile büyütmüş kafasında 50 tane tilki geziyor..
bu yüzden genç kızlar çalışın, mesleğiniz olsun yoksa böyle kocanın telefon konuşmalarından 40 anlam çıkarmaya kalkarsınız.

kimse kimseye öyle demiyor ki sen alınganlık gösterdin nerede parazit demişim :KK70:
çalışmamak evde oturmak insanı yorar bu da kocaya sarmasına sebep olur bundan başka anlamlar çıkarmak senin meselen :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X