Eşimin Kız iş arkadaşıyla telde konuşmasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben “bazı” çalışan kadınların yine kadınlar tarafından toplum baskısına maruz kaldıkları için çalışmak zorunda hissettiklerini, çalıştıklarını aslında imkanı olsa çalışmayacağını düşünüyorum. bunu da şuradan çıkarıyorum; sürekli çalışmalarıyla övünüp, karşıdakinin her sorununu çalışmamasına bağlıyorlar. Çalışmakla var olabiliyorlar. Kendilerini öyle bir şey sanıyorlar. Çalışınca saygıdeğer hissediyorlar. Şuanda çalışıyorum. Çalışmadığım uzunca bir zaman oldu. Benim ben olmam da fark yok. Eşimin tavrı değişmedi.. yerine göre çalışmak, kendi özgür alanın olması çok güzel. Ama modern kölelik güzellemesi yapmaya, çalışmayanı ezmeye gerek yok.

Yoo aynen böyle yazdın sende dışarıda çalışmaktan pek yoruldun galiba
Yazdığını hatırlamayacak kadar hemde...

Bak aynen bunu yazdın

konuyu açan hanım belli ki çalışmayan ev hanımı bir kişi o yüzden 11 dakika gibi gayet normal bir konuşmayı bile büyütmüş kafasında 50 tane tilki geziyor..
bu yüzden genç kızlar çalışın, mesleğiniz olsun yoksa böyle kocanın telefon konuşmalarından 40 anlam çıkarmaya kalkarsınız.

koyu yerde ev hanımı demişim iki ihtimaldir biri tutmuş.
bunda kötü bir şey yok. bu durum ruhen bitirir tüketir insanı sana iyilik olsun diye söylüyoruz.

dedikodu olmayan iş yeri var mı ama öyle kocam şu kadar dakika kimle konuştu diye sarmaz kimse ona eminim :KK66:
kimse kimseyi kandırmıyor durum bu.. evde oturmak insanı yorar hele de şu dönemde :KK66:
Takintisi varsa aksam gelince o telefona bakar, izler gorur.
Takintisi yoksa bile bakabilir.
Bu forumda kocalarini yakalayan kadinlarin hepsi calismayan mi? Herhalde öyle saniyorsun. Şu donemde evde oturmak neden yoruyor onu anlamadim. Tam tersine virus var daha rahat.

Geçmiş konulara baktım da hep bir dedektiflik...iki yil önce bile kızın teki 'abi' ile başlayan mesaj attı diye sinirlenip eşyaları kirip evi terketmeye yeltenen bir insansınız.
Bu kadar didiklemek, bu kadar kıskançlık falan tamamen özgüven eksikliğinden. Asla sevgiyle, yoğun duygularla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Ne güzel ogretmensiniz,geliriniz var. Aylık 2 seanstan toplam 300-400 TL bir masrafla bir terapiste gidin bence (doktorsitesi sitesinden bulunduğunuz şehirden , kalbinizin ısındığı birini seçebilirsiniz) . Gerçekten bunca kıskançlık hem size zarar,hem evliliğinize zarar.
Ve son olarak 11 dakika ne ki? Benim gözümde on saniyeden farksız. Adam hatırlamaz bile iki ay önce ne konustugunu

ben “bazı” çalışan kadınların yine kadınlar tarafından toplum baskısına maruz kaldıkları için çalışmak zorunda hissettiklerini, çalıştıklarını aslında imkanı olsa çalışmayacağını düşünüyorum. bunu da şuradan çıkarıyorum; sürekli çalışmalarıyla övünüp, karşıdakinin her sorununu çalışmamasına bağlıyorlar. Çalışmakla var olabiliyorlar. Kendilerini öyle bir şey sanıyorlar. Çalışınca saygıdeğer hissediyorlar. Şuanda çalışıyorum. Çalışmadığım uzunca bir zaman oldu. Benim ben olmam da fark yok. Eşimin tavrı değişmedi.. yerine göre çalışmak, kendi özgür alanın olması çok güzel. Ama modern kölelik güzellemesi yapmaya, çalışmayanı ezmeye gerek yok.

her çalışan modern kölelik mi yaşıyor? siz nerelerde çalışıyorsunuz da böyle bir genellemeye girdiniz merak ettim yoksa erkekler zaten köle olsun ama biz kadınlar olarak zaten premsesler olduğumuz için çalışmasak da koca bize bakmak zorunda mi?

insan çalışmakla üretmekle var olur. bundan sıkıntılı bişey yok asıl çalışmamayı sürekli matah bişeymiş gibi sunmak sıkıntı. bu zihniyetle nice kadın yıllarca erkek eline bakmak zorunda kaldı.
kadın da erkek de çalışmalı üretmeli hayatın içinde olmalı..
erkekler çalışırken iyi güzel de biz çalışınca mı toplum baskısı filan oluyor.. ne komik?
belli ki kafanın bir yerinde kadın çalışmamalı fikri var ama hayat şartları mecbur kılınca bir ikilem oluyor.

Son düzenleme:
Takintisi varsa aksam gelince o telefona bakar, izler gorur.
Takintisi yoksa bile bakabilir.
Bu forumda kocalarini yakalayan kadinlarin hepsi calismayan mi? Herhalde öyle saniyorsun. Şu donemde evde oturmak neden yoruyor onu anlamadim. Tam tersine virus var daha rahat.

virüs olduğu için yorar işte.. niye karantina da millet antidepresana başladı o zaman?
oh rahat diyip yatarlardı.

kimse kimseye öyle demiyor ki sen alınganlık gösterdin nerede parazit demişim :KK70:
çalışmamak evde oturmak insanı yorar bu da kocaya sarmasına sebep olur bundan başka anlamlar çıkarmak senin meselen :)
Yazilanlar konusulanlar dumduz algilanmaz. Okursun anlamina bakarsin. Illa bir sey demek icin o şeyin yazilmasi , soylenmesi gerekmiyor. Ima diye bir sey var Ben alinganlik yapmadim dogru gelmeyen bir seye yazmak alinganlik degil. Bu forum o sebeple var
Aldatilirsaniz anlayacak vaktınız yok mu yani bunu mu çıkarmak lazim ?
Ama bir ton calisan ve yakalayan kadin var onu diyorum 10 dakikadir.

virüs olduğu için yorar işte.. niye karantina da millet antidepresana başladı o zaman?
oh rahat diyip yatarlardı.
Hayatlarina normal sartlarda devam etmedikleri, ailelerini bile goremedikleri, her an tetikte olduklari , yazi,bayrami bile yasayamadiklari , dert ustune birde bu hastalik illeti bindiği icin olabilir mi misal?:KK51:

Geçmiş konulara baktım da hep bir dedektiflik...iki yil önce bile kızın teki 'abi' ile başlayan mesaj attı diye sinirlenip eşyaları kirip evi terketmeye yeltenen bir insansınız.
Bu kadar didiklemek, bu kadar kıskançlık falan tamamen özgüven eksikliğinden. Asla sevgiyle, yoğun duygularla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Ne güzel ogretmensiniz,geliriniz var. Aylık 2 seanstan toplam 300-400 TL bir masrafla bir terapiste gidin bence (doktorsitesi sitesinden bulunduğunuz şehirden , kalbinizin ısındığı birini seçebilirsiniz) . Gerçekten bunca kıskançlık hem size zarar,hem evliliğinize zarar.
Ve son olarak 11 dakika ne ki? Benim gözümde on saniyeden farksız. Adam hatırlamaz bile iki ay önce ne konustugunu
Herkese yazdım size de yazayım
Maalesef ben 10 yaşından itibaren kötü şeylere tanık oldum
ben
Lisede üniversite evlenince hatta şuan bile aldatılan bir annem vardı ondan 11 dk konuşmak bile beni yerle bir ediyor.
Psikoloğu denemedim bilinçsiz biri değilim ama iyi geleceğine inanamadım.
Kendi kendime düzeltmeye çalıştım başardım mu bilmiyıurm. Galiba başaramadim.
Ama iki seneki önceki halim gibi de değilim çok şükür.
Sanirim bu konuyu eşime sormayacagm o zaman kendimle ilgili bir adım attığıma inanırım

Eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme diye bir deyim vardır. Aklında yokken böyle sorgularla aklına sokmanız mümkün gizlice gözlemleyin 11 dk çalışırken çok değil. Bende hep erkeklerle çalıştım ve daha uzun aradığım oldu hatta bazen iş saati dışında yetişmeyen iş için vs

K kalplerbirsedunyaguzel bence bu hanımefendi çok güzel yazmış oku istersen.. Belki de çalışmayana özenen sensindir.

Yazilanlar konusulanlar dumduz algilanmaz. Okursun anlamina bakarsin. Illa bir sey demek icin o şeyin yazilmasi , soylenmesi gerekmiyor. Ima diye bir sey var Ben alinganlik yapmadim dogru gelmeyen bir seye yazmak alinganlik degil. Bu forum o sebeple var
Aldatilirsaniz anlayacak vaktınız yok mu yani bunu mu çıkarmak lazim ?
Ama bir ton calisan ve yakalayan kadin var onu diyorum 10 dakikadir.

sürekli aldatma endişesiyle yaşamak eşin kişisel eşyalarını kurcalamak başka şey o haltı yiyecek adamı yakalamak başka şey ki erkek milleti mutlaka bir yerde patlak veriyor yakalanıyor o yüzden zaten bi halt yiyecekse kadın yakalar ama sürekli her şeyden nem kapmak aman şunu niye yaptı aman şunla niye şu kadar konuştu diye hayatı kendine zehir etmek ciddi boş zaman gerektiren bir durum. olay bu.

Eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme diye bir deyim vardır. Aklında yokken böyle sorgularla aklına sokmanız mümkün gizlice gözlemleyin 11 dk çalışırken çok değil. Bende hep erkeklerle çalıştım ve daha uzun aradığım oldu hatta bazen iş saati dışında yetişmeyen iş için vs
Sadece ne konuştunz ki merak ettim diyecektim ama şuan sormasam mi acaba diye düşünüyorum

Kesinlikle katılıyorum size, resmen çalışmak için yaşıyoruz ve bunu çok güzel gibi övüyoruz. Bende 15 yaşından beri hem çalıştım hem okudum. Yıllarca şantiyelerde, inşaatlar da gece gündüz çalıştım iç mimarım. Yeri geldi yılbaşlarında çalıştım, okurken çalıştım, hafta sonları ayrı işlerde çalıştım ama artık yorulduğumu hissediyorum ve çalışmak istemiyorum bu nedenle de yeni işten ayrıldım. Bunun için alt yapı oluşturup. Ne kadar güzelmiş insanın tüm zamanın kendine ait olması, çocuğuna, ailesine ait olması. Hele çocuk varken çalışmak o kadar zor ki. Evet bi erkeğe teslim olmamak gerekir ama çalışmak istemeyeni de ezmeye çalışmak aslında alt benlikte yatan işten ayrılma dürtüsü olduğunu düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X