Eşimin Kız iş arkadaşıyla telde konuşmasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi de hanfendi anlamıyorsunuz sanırım bu kişinin tercihi İnsanların tercihini neden sorguluyorsunuz? Benim tercihim çocuğumu büyütmekten yana, babası işten gelince o da ilgileniyor elbette ortak çocuk sonuçta ama ben çocuğa bakmak istemesem eşim bakmak isteseydi onda bu duygu fazla bende çalışma isteği olsa ben çalışır o çocuğa bakardı farkı yok. Ama kadın anne doğar onun duyguları daha farklı. Ve kim neyi tercih ederse hayatını öyle Yaşar ana nokta ve herkesin yazdığı bu ama anlamak yerine teori üretiyorsunuz konu insanların tercihi ve istediklerini yaşarlar. Konu sorusu da bu değil mantıksız yere gitmeye başladı bu da son mesajım size zira anlamamakta ve size cevap vermediğim halde yazmakta ısrarcısınız :) sevgiler

bende herkes bu tercihi yaparsa ne olacağını yazıyorum işte.. yoksa biz çok akıllıyız da çalışmayı tercih edenler akılsız mı? ya da tam tersi..
kadın anne doğar annelik çok özeldir hatta kutsaldır evet ve tam da bu zamanda çocuğu için hayatın içinde olmalı. yoksa şükür ülkemizde izinleri var el kadar bebekle çalışmaya zorlanmıyor kimse.

bende herkes bu tercihi yaparsa ne olacağını yazıyorum işte.. yoksa biz çok akıllıyız da çalışmayı tercih edenler akılsız mı? ya da tam tersi..
kadın anne doğar annelik çok özeldir hatta kutsaldır evet ve tam da bu zamanda çocuğu için hayatın içinde olmalı. yoksa şükür ülkemizde izinleri var el kadar bebekle çalışmaya zorlanmıyor kimse.
Hi hı doğumdan sonra 8 hafta yani kırkı çıkar Çıkma...

bu konudaki ilk mesajiniza baksaniza.. bu mesajin karsisinda kim alinganlik yapmaz.. ayrica calismak veya calismamak tr'de insanin kendi elinde degil. calismak isteyip atanamamak, calismak isteyip cocugunu birakacak ucretsiz kres bulamamak, kres icin emzirme icin odenek alamamak.. dogum iznine ayrilip geri dondugunde isini bulamamak.. erkekler/kadinlar icin okuyup meslegini yapamamak.. hak ettigin maasi alamamak.. iznin olmamasi.. hasta olmanin bile luks olmasi.. esek gibi calisip afedersiniz yarim sigorta yapilmasi.. hayat pahaliligi.. calissan da hayalindaki evi arabayi alamayacak olmak.. bunlar ulkemizin gercekleri.. tek mesele calismak istemek veya istememek degil.. uygun ortam yok ulkemizde.. ben kendi adima konuyu kapatiyorum her sey gonlunuzce olsun sizin icin.

alınganlık yapacak bir şey yok.

ülkenin şartları sıkıntı ama çalışmak isteyen gerekirse pazarda limon satar yine de bir şekilde çalışır.
iş yapmanın ayıbı utanması olmaz.. aaa o kadar okudum bunu mu yapacağım dememeli kimse bir süre kendi imkanını yaratmalı.. yoksa ülkenin şartları düzelecek diye bekleyemeyiz. umarım düzelir ama maalesef bunlar çalışmaya engel değil.

tamam siz o zaman daha uzun süre izin kullanabileceğiniz bir iş kurun kendinize.
herkesin çocuğu değerli yoksa kimse bu şartları ayıla bayıla kabul etmiyor. dedim ya şartlarda iyileşme gerekli.
ben sizi anladım aslında insan bos kalınca kafasında kuruyor demek istediniz ki haklısınız da ama hemen bir savunmaya geciliyor. ilk yazdığınız seyde yanlıs bir sey olduğunu dusunmuyorum. kadın da is hytının icinde olsa gece telefon karıstırcak mecali olmaz. ya da karıstırsa da is hytında boyle seylerın olacağını tahmın eder. yani mantıklı mı 2 ay once yapılan 10 dk lık mesai saati icindeki gorusme icin hesap sormak cok mantıksız bence.

ben sizi anladım aslında insan bos kalınca kafasında kuruyor demek istediniz ki haklısınız da ama hemen bir savunmaya geciliyor. ilk yazdığınız seyde yanlıs bir sey olduğunu dusunmuyorum. kadın da is hytının icinde olsa gece telefon karıstırcak mecali olmaz. ya da karıstırsa da is hytında boyle seylerın olacağını tahmın eder. yani mantıklı mı 2 ay once yapılan 10 dk lık mesai saati icindeki gorusme icin hesap sormak cok mantıksız bence.

evet aynen bunu dedim ama farklı algılandı.
teşekkür ederim.

İnsan sormaya utanır, hiç mi güven yok aranizda. Bana sorsa eşim sen 2 ay once sunla şu kadar dk ne konuştun diye, derim arkadaşım sen en iyisi yoluna git, artık bizden bir cacık olmaz. Kendimi açıklamam bile. O kadar güvensizlik olmaz. Ha olaylar olmuştur, güvenin zedelenmiş tır o zaman da yorma kendini, bu hayatin bir tekrarı yok. Önüne bakıp güven dolu başka bir hayat yasa...

konuyu açan hanım belli ki çalışmayan ev hanımı bir kişi o yüzden 11 dakika gibi gayet normal bir konuşmayı bile büyütmüş kafasında 50 tane tilki geziyor..
bu yüzden genç kızlar çalışın, mesleğiniz olsun yoksa böyle kocanın telefon konuşmalarından 40 anlam çıkarmaya kalkarsınız.
Cok sacma bir genelleme ev hanimlari oturup kocalarinin telefonunu didik didik incelemiyor.kadin travmam var diyor ne kadar mesgul de olsa kocasinin herseyini inceleyecek ve dusunmekten kendini alamayacak tedavi olmasi gerekiyor.

Ben hemen her gün iş arkadaşlarımla defalarca konuşuyorum şu pandemide. Uzaktan çalışma gelmeden önce de aynı binada olmamıza rağmen çok defa yazışmamız ya da konuşmamız gerekirdi. Çünkü işimiz bunu gerektiriyor. Hem de yeri geliyor yarım saat ya da daha fazla sürüyor bu görüşmeler.

Dolayısıyla sadece bir telefon görüşmesi ile hüküm vermeyin derim. Eşinizin işi bunu asla gerektirmiyordur - ki bence her iş gerektirebilir- ya da gece yarısı gibi çok uygunsuz bir saattir o zaman dikkat çekebilir tabi.

Herkese yazdım size de yazayım
Maalesef ben 10 yaşından itibaren kötü şeylere tanık oldum
ben
Lisede üniversite evlenince hatta şuan bile aldatılan bir annem vardı ondan 11 dk konuşmak bile beni yerle bir ediyor.
Psikoloğu denemedim bilinçsiz biri değilim ama iyi geleceğine inanamadım.
Kendi kendime düzeltmeye çalıştım başardım mu bilmiyıurm. Galiba başaramadim.
Ama iki seneki önceki halim gibi de değilim çok şükür.
Sanirim bu konuyu eşime sormayacagm o zaman kendimle ilgili bir adım attığıma inanırım

Çocukluk travmalarına takılıp kalmak bahanesi günümüz insanının modası oldu resmen
Aşamadığınız bir travma var ise bunun tedavisi de var, en önemlisi travmalarınızın sorumlusu eşiniz değil ki ona bedel ödetiyorsunuz. Yazdıklarınızı okuyunca eşimin eski eşi geldi aklıma, 13 yıl evlilik ve iki çocuktan sonra kıskançlık yüzünden boşanmışlar, eşim hep der kıskanç eşi Allah düşmanıma vermesin diye, buna bir çözüm bulmalısınız. Eşin telefonunu karıştırmak, iki ay önce olmuş bir konuşmaya bu kadar takılmak düpedüz kıskanç kadın sendromu bunun travma ile hiç ilgisi yok. Böyle yaparak eşinizi itersiniz, aklında olmayanı aklına sokarsınız, bunaltmayın, ha eşim güvenilecek adam değil diyorsanız da evli kalmayın, hayatta çözümler basittir bu kadar kafa yoracak bir durum yok. Böyle güvensiz ve sürekli tetikte yaşamayı kimse hak etmiyor. Şu an 8 yıllık evliyim, eşim bana bilmem kimle 11 dk ne konuştunuz diye sorsa sorgusuz sualsiz kapıda bulur kendini, çirkin bir ithamdır çünkü, beni aldatmakla suçluyor ise benimle evli kalmamalı

Çocukluk travmalarına takılıp kalmak bahanesi günümüz insanının modası oldu resmen
Aşamadığınız bir travma var ise bunun tedavisi de var, en önemlisi travmalarınızın sorumlusu eşiniz değil ki ona bedel ödetiyorsunuz. Yazdıklarınızı okuyunca eşimin eski eşi geldi aklıma, 13 yıl evlilik ve iki çocuktan sonra kıskançlık yüzünden boşanmışlar, eşim hep der kıskanç eşi Allah düşmanıma vermesin diye, buna bir çözüm bulmalısınız. Eşin telefonunu karıştırmak, iki ay önce olmuş bir konuşmaya bu kadar takılmak düpedüz kıskanç kadın sendromu bunun travma ile hiç ilgisi yok. Böyle yaparak eşinizi itersiniz, aklında olmayanı aklına sokarsınız, bunaltmayın, ha eşim güvenilecek adam değil diyorsanız da evli kalmayın, hayatta çözümler basittir bu kadar kafa yoracak bir durum yok. Böyle güvensiz ve sürekli tetikte yaşamayı kimse hak etmiyor. Şu an 8 yıllık evliyim, eşim bana bilmem kimle 11 dk ne konuştunuz diye sorsa sorgusuz sualsiz kapıda bulur kendini, çirkin bir ithamdır çünkü, beni aldatmakla suçluyor ise benimle evli kalmamalı
+1

öğretmen olması bişeyi değiştirmiyor şu anda evde oturuyor herhangi bir meşguliyeti yok bu da kocasına sarmasına sebep oluyor. biraz dikkatli okursak laf atmadan önce daha iyi olur :KK66:
çalışan kadınlar olarak kocalarımız tek odak noktamız değil bundan mutluyuz :))
Ne kadar cahilce bir yorum. Konuyu nerden nereye getirmiş.
Öğretmenlere karsı buram buram kıskançlık kokan bir yazı... 😅
Canım benim... Umarım aynı veya benzer mevzular ile sınanmaz, işsiz kalmaz, bu konusmaları yutmak zorunda kalmazsın 🙏🏿
Hmm bu arada her gün işe gidiyor olman seni çalışıyor yapmıyor. Altındaki derin manayı anlamanı umuyorum. 😊
....
Kalbinizin güzelleşmesi dileğimle.... ♥️

Eşinizin isiyle alakalidir bir sorun olmuştur..gizli bisi yapsa silerdi hepsini merak etme

Esimde magaza sorumlusu haliyle konuştuğu bi sürü bayan var..is ortami yapacak bisi yok..bazen gec saatte bile arayabiliyorlar sıkıntı olunca..

Bence siler onun yerinde kim olsa belki de ama kavga etmeyeceğim sadece ne konuştunuz diyeceğim konuşmanın içeriğini merak ettin diyeceğim
Kuzum sonuçta hergun gorusmemiski adam .bence izle uyandirma takibe al..gecen is yeri arkadaşım aradi 1 saat konuştuk aramizda birsey olması söz konusu bile olamaz . Hemen öyle kötü şeyler getirme aklına bence

Merhaba hanımlar
Eşimin telinde tesadüfen iş yerinden kız arkadasi ile konuşmasını gördüm.
İş arkadaşı ve iş de elbette bişi olur birbirini arar vs olabilir.
Neden bilmiyorum üzerini tıkladım
Perşembe günü saniyeler konuşulmuş onda sorun yok
Ama 5 ağustos tarihinde öğlen 12.33 eşimin çalışma saatinde 11 dk konuşmuşlar.
Yani 11 dk çok uzun geldi bana.
Şuan meraktan içim içimi yedi ama sabah işe gidecek uyuyor şuan sormam.
Ne yapmam lazım sabaha kadar uyumam uyku tutmaz ise gitmeden önce mi sorsam?
İş yerinde ki iken Tel de sormak istemiyorum
Akşamı da bekleyemem.
Kızlar 11 dk iş arkadaşı ile bir adam ne konuşur ki sizce bunun altından bişi çıkarmı? Moralim bozuldu
Canım vesveselenme hemen.Öyle ima edipte aklına da sokma.BAZEN işyerindekılerın dedıkodusunu yapıosun yada baska ıs konusuosun uzun suruo.Eşin zaten senı sevıosa ve ılıskınız saglamsa asla senı aldatmaz.Yanı huzurluysanz cok fevrı davranarak onun aklına sokma derım.

Iki ay once 11 dakika kiminle ne konustugunu tabi ki unutmustur. Ne konustugunu soracagim diyorsunuz kavga cikarmayacagim diyorsunuz ya bu tur sorularin kavga cikarmayani oaz. Sadece ciddi bir seyden supheleniyorsaniz, cok olagandisi bir seyse, guvenininiz kirildiysa sorulur. Is arkadasi ile iki ay once on bir dakika konusmak ise dunyanin en normal seyi. Adamin hatirlamasina imkan yok zaten oyle bir konusmayi.

Bence asla sormayin. Sizi aldatirsa onunuze cikar siz de bunu o zaman dusunursunuz. Surekli aldatiliyorum korkusuyla yasamak hem size hem de gereksiz yere surekli suclanan esinize eziyet. Bir sekilde dikkatinizi dagitmaya bu konudan almaya calisin. Psikolog da ise yarayabilir bu turden videolar da ise yarayabilir. Tulay kok diye bir psikolog var youtubeda onu oneririm mesela bu forumdan duymustum ben de sevdim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X