eşimin sen müdür olamazsın demesi

greengirll

yok başlık falan
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
9.036
9.547
Kızlar merhaba biz bankacıyız eşimle, eşim müdür ben de bu sene müdür yardımcısı olacağım sınavı kazanırsam. Dün akşam konuşurken inşallah ben de yönetici olurum bu kadar çaba gösteriyorum yoruluyorum falan derken eşim pat diye seni müdür falan yapmazlar ki dedi. Neden dedim, nereye gideceksin ki seni yapmazlar olamazsın dedi tekrar. Ben de bozuldum, neden yani olanların benden ne eksiği var (ki zaten öyle insanlar bile müdür oluyor ki) dedim. Tavrı aşırı küçümserdi. Sonra tamam ben içerde kitap okuyorum dedim kitap okumaya geçtim biraz sonra geldi gönlümü almak için aşkımlar bilmemneler...

Ben eşimin beni desteklediğini düşünürken bu çıkışına çok bozuldum. Hatta bundan önce de evde otur işten çık oh mis demişti ama ben şaka diye ciddiye almamıştım.

Burda önemli olan müdür olup olmamak değil eşimin küçümsemesi.

neden yapmazlarmış, açıklaması çok saçma.
hayır gerçekten olmanıza engel bir durum varsa söylesin tabi ki, siz de ona göre kariyer yolunuzu çizersiniz.

Resmi olarak engel olan bir durum yok, olurum olmam orasını üst yönetim bilir tabi. Mülakat vs oluyor çünkü.

Tipik kıskanç ve kompleksli erkek hiiiç kafana takma. Yeri geldiğinde sen de ona köstek ol ki bi daha böyle saçmalamasın

Ya inanın kendi sınavlara hazırlanırken aylarca evde tıkılı kaldım, destek oldum, şimdi ben sınava giriceğim çalışmak için vakit çok az bana düğüne gidelim kıbrısa falan diyor dedim sen iyi misin? Kendi kariyeri çok önemli ama benimki çöp sanki.

eşim de bana der seni yönetici yapmazlar diye ama kötü niyetinden değil, fazla yumuşak yüzlü olduğum ve kimseye hayır diyemediğim için yöneticilerin biraz dahasert olmaları gerektiğini düşündüğünden
belki sizin eşinizde bu tarz bişe düşünerek demiştir

eşim de bana der seni yönetici yapmazlar diye ama kötü niyetinden değil, fazla yumuşak yüzlü olduğum ve kimseye hayır diyemediğim için yöneticilerin biraz dahasert olmaları gerektiğini düşündüğünden
belki sizin eşinizde bu tarz bişe düşünerek demiştir

Hayır keşke öyle olsa, tek söylediği seni yapmazlar niye yapsınlar ki. Sebep yok yani bildiğiniz aşağılama kıskançlık.

Ya inanın kendi sınavlara hazırlanırken aylarca evde tıkılı kaldım, destek oldum, şimdi ben sınava giriceğim çalışmak için vakit çok az bana düğüne gidelim kıbrısa falan diyor dedim sen iyi misin? Kendi kariyeri çok önemli ama benimki çöp sanki.
Ayyynen bunları kocanıza da söyleyin. Yaptığınız fedakarlığı görmüyorsa suratına vurmaktan başka seçeneğiz yok. Tavrınızı da güzelce koyun hiç taviz vermeyin. Cahil erkekler gibi kompleks yapmamasını kendisini karısından üstün görmemesi gerektiğini de söyleyin. Yaptığı gerçekten çok ayıp. Ay çok sinirlendim :KK70:

Kızlar merhaba biz bankacıyız eşimle, eşim müdür ben de bu sene müdür yardımcısı olacağım sınavı kazanırsam. Dün akşam konuşurken inşallah ben de yönetici olurum bu kadar çaba gösteriyorum yoruluyorum falan derken eşim pat diye seni müdür falan yapmazlar ki dedi. Neden dedim, nereye gideceksin ki seni yapmazlar olamazsın dedi tekrar. Ben de bozuldum, neden yani olanların benden ne eksiği var (ki zaten öyle insanlar bile müdür oluyor ki) dedim. Tavrı aşırı küçümserdi. Sonra tamam ben içerde kitap okuyorum dedim kitap okumaya geçtim biraz sonra geldi gönlümü almak için aşkımlar bilmemneler...

Ben eşimin beni desteklediğini düşünürken bu çıkışına çok bozuldum. Hatta bundan önce de evde otur işten çık oh mis demişti ama ben şaka diye ciddiye almamıştım.

Burda önemli olan müdür olup olmamak değil eşimin küçümsemesi.
Bence eşiniz içten içe sizin kariyer yapmanızı istemiyor olabilir, sizin daha başarılı ya da onunla aynı konumda olmanız onu rahatsız ediyorsa, ataerkil bir anlayışa sahipse o nedenle size böyle davranıyor

Bence eşiniz içten içe sizin kariyer yapmanızı istemiyor olabilir, sizin daha başarılı ya da onunla aynı konumda olmanız onu rahatsız ediyorsa, ataerkil bir anlayışa sahipse o nedenle size böyle davranıyor

Keşke böyle bir düşünceye sahip olduğunu 5,5 yıllık evliyken değil baştan söyleseydi. Ki benim eşime ilk söylediğim şey buydu evlenirken, eğer kıskanç bir yapıya sahipsen beni kıskanacaksan kaldıramayacaksan hiç başlamasın bu ilişki. Yok yok asla olmaz dedi, alın bakalım şimdi tavrı farklı.

Eşim benden 13 yaş büyük, ilişkiye başlarkenki en önemli kriterim de buydu , eşimin beni kaldırabilmesi köstek değil destek olması. Diğer ilişkilerim hep bu yüzden bitmişti çünkü. Duyduğum hayal kırıklığı inanılmaz.

X