Eşimin tavrı normal mi? Parasal konular

Tiyatroya götürdüm miniatürkü gezdik kitaplsrı 100r yakındır elimden kadar yapmaya çalışıyorum. Sadece kreşe veremedim.
Hayvanat bahçesine de gittik mesela ama her zaman olmuyor tabi darıca giriş ücreti 150 liraydı iki kişi 300 lira verdik. Ama ne kadar elimden geliyorsa yapmaya çalışıyorum birşeyler

Birkaç ayda 2000 TL kavga bela alıyorsunuz. Diyelim ki bugün 14 bin değil, 16 bin TL alıyor olsaydı, aradaki o 2000 TL'lik farkı her ay kenara koyar mıydı?
Ben söyleyeyim koymazdı. Çünkü gerçekten bu bakış açısı ile ilgili.

Oturup adam akıllı konuşmayı deneyin tekrar. Şöyle keyfinizin, aranızın iyi olduğu bir gün de. Ne sizin istediğiniz kadar koyun, ne de onun istediği kadar harcayın. Orta yollu bir bütçe planlaması yapın. Mesela yılbaşı geliyor , yeni başlangıçlar yapmak için çok güzel bir tarih.
Tüm geliri ortak düşünün, zaruri ihtiyaçları çıkartın, kalan paradan harçlık - eğlence gibi şeylere de ayırın sonra bir miktar da ortak hesaba altın falan atıp biriktirin. Hedef belirleyin, hayal kurdurun. Boşanmayacaksanız bunlar için çabalayın. Yoksa en başında dediğim gibi harcamaya endeksli bir insan ise geliriniz 50 bin olsa da bir şey konmaz. Biriktirme kafasında olan bir insan ise gelir düşük olsa bile kenara bütçesi dahilinde atar.
Tek hedefi araba başka da bir hedefi yok o araba için de birikim yapmıyor zaten bende para olduğu için bir çabaya ihtiyaç duymuyor

Tiyatroya götürdüm miniatürkü gezdik kitaplsrı 100r yakındır elimden kadar yapmaya çalışıyorum. Sadece kreşe veremedim.
Destekleyebildiğiniz kadar destekleyin çocuğunuzu, yazık yani. Geri kalan her şey teferruat, eşinizi de böyle kabul edin madem boşamayacaksınız. Siz gücünüzün yettiğini yapın, mutfaktan kısın gerekiyorsa biraz.

Yüklü borca gireceğini sanmıyorum 7 8 bin kaldı diyip gerilen insan nasıl ödeyecek ev kredisini
araba istiyormuş arabayı kendi alsın
siz birikiminizden asla bahsetmeyin düğün altını filan da vermeyin
kreşi de öderse seneye zaten geriye elinde harcayacağı bir parası kalmaz

biraz dellenir biraz söylenir ama siz bunları ona yıkmazsanız bu adamı başka türlü yola getiremezsiniz

Çocuğu okula seni işe götürmek için lazım diyor da sabah saati beni arabayla işe yetiştireceğini sanmıyorum yaparsa da başıma kakar durur
Şimdi eşinizin kendisine kalan para 8 bin mi?
Sizin kendinize kalan para kaç lira?

4 5 bin onu da birikime atıyorum
Aslında benim size ilk mesajımda bahsettiğim şey buydu. Sizi haksız bulmuyorum,eşiniz haksız ama size de tamamen haklısınız diyemem. Eşimiz de olsa evlendik diye aynı fikirde olamayabiliriz. Siz kalan paranızı biriktirmeyi tercih ediyorsunuz,eşiniz de harcamayı tercih ediyor. Tam tersi olsaydı eşiniz için o ne karışıyor derdi burda çoğu insan. 4-5 bin çocuğunuzu kreşe göndermeye yetecek bir para. Siz çocuğu kreşe göndermeyip biriktirirken eşiniz de çocuğu sinemaya götürmeyip kendine harcıyor. Çocuğunuz açısından baktığımızda bir fark yok ki. Amacım sizi kırmak incitmek değil, yanlış anlamayın.

Aslında benim size ilk mesajımda bahsettiğim şey buydu. Sizi haksız bulmuyorum,eşiniz haksız ama size de tamamen haklısınız diyemem. Eşimiz de olsa evlendik diye aynı fikirde olamayabiliriz. Siz kalan paranızı biriktirmeyi tercih ediyorsunuz,eşiniz de harcamayı tercih ediyor. Tam tersi olsaydı eşiniz için o ne karışıyor derdi burda çoğu insan. 4-5 bin çocuğunuzu kreşe göndermeye yetecek bir para. Siz çocuğu kreşe göndermeyip biriktirirken eşiniz de çocuğu sinemaya götürmeyip kendine harcıyor. Çocuğunuz açısından baktığımızda bir fark yok ki. Amacım sizi kırmak incitmek değil, yanlış anlamayın.
Birikim yapıyorum evet çünkü güvencem yok yine çocuğumun geleceği için biriktiriyorum. Yoksa sıfırı tüketerek belki eksiye girerek yaşayacağım

Birikim yapıyorum evet çünkü güvencem yok yine çocuğumun geleceği için biriktiriyorum. Yoksa sıfırı tüketerek belki eksiye girerek yaşayacağım
Çocuğunuzun geleceği için ilk yapılması gereken erken yaşlarda ona iyi bir eğitim sağlamaktır. Elinizden geldiğince tabi. Akrabanız ona ne vizyon kazandıracak ki?

Çocuğunuzun geleceği için ilk yapılması gereken erken yaşlarda ona iyi bir eğitim sağlamaktır. Elinizden geldiğince tabi. Akrabanız ona ne vizyon kazandıracak ki?
Bu eksiği de eve geldiğimde birlikte birşeyler yapmaya çalışarak kapatmaya çalışıyorum

Bu eksiği de eve geldiğimde birlikte birşeyler yapmaya çalışarak kapatmaya çalışıyorum
Anlıyorum sizi ama işte o sizin biriktireceğiniz çocuğunuz için ileride bir şey ifade etmeyecek maalesef. Şu an belki çok küçüktür bir şey diyemem ama muhtemelen siz 5 yıl sonra da hala para biriktirmeye uğraşıyor olacaksınız. Kendinize de çocuğunuza da bunu yapmayın. Elime bir şey kalmayacak diye düşünmeyin,bir tek bir çocuğunuz var 3 çocuklu olsanız size bunu zaten söylemem. Anaokulu için iyi araştırma yapın,bazı vakıf okulları oluyor,yarı özel yarı devlet. 4 yaş üstünü alıyorlar,ücretleri de kolejler kadar yüksek olmuyor ama en azından kulüpleri oluyor. Çocuğunuzun gelişimi için çok faydası olur ilkokul öncesi.

Anlıyorum sizi ama işte o sizin biriktireceğiniz çocuğunuz için ileride bir şey ifade etmeyecek maalesef. Şu an belki çok küçüktür bir şey diyemem ama muhtemelen siz 5 yıl sonra da hala para biriktirmeye uğraşıyor olacaksınız. Kendinize de çocuğunuza da bunu yapmayın. Elime bir şey kalmayacak diye düşünmeyin,bir tek bir çocuğunuz var 3 çocuklu olsanız size bunu zaten söylemem. Anaokulu için iyi araştırma yapın,bazı vakıf okulları oluyor,yarı özel yarı devlet. 4 yaş üstünü alıyorlar,ücretleri de kolejler kadar yüksek olmuyor ama en azından kulüpleri oluyor. Çocuğunuzun gelişimi için çok faydası olur ilkokul öncesi.
Seneye 4 yaşında olacak kesin vereceğim zaten

Bundan sonra siz kirayi ve faturalari odemek istediginizi soyleyin. Gero kalan tum masraflar sende olsun, ben en agirlarini ustleniyorum deyin. Boylelikle siz daha cpk birikim yaparsaniz, esinizin elime cope atacak para kalmaz

Üyelikleri yazmayayım siz daha önce de açtınız bu konuları.
Eşiniz değişmeyecek. Sizi, çocuğunu benimsememiş, bundan sonrada da benimsemez. Ya ayrılacaksınız ki sizin öyle bir niyetiniz yok ikinci olarak bu düzeni devsm ettireceksiniz.
Ev almak neyse de, araba alırsanız bu sadece esinize yarar. Bu profildeki adam alır arabayi, kendi gezer tozar, yakıtı masrafı, bakımı bilmem nesi derken eve harcadıklarından bile kesmeye çalışır. Araba sizin için asla iyi bir fikir değil.

Üyelikleri yazmayayım siz daha önce de açtınız bu konuları.
Eşiniz değişmeyecek. Sizi, çocuğunu benimsememiş, bundan sonrada da benimsemez. Ya ayrılacaksınız ki sizin öyle bir niyetiniz yok ikinci olarak bu düzeni devsm ettireceksiniz.
Ev almak neyse de, araba alırsanız bu sadece esinize yarar. Bu profildeki adam alır arabayi, kendi gezer tozar, yakıtı masrafı, bakımı bilmem nesi derken eve harcadıklarından bile kesmeye çalışır. Araba sizin için asla iyi bir fikir değil.
Şu an yettiremiyor araba olunca hepten batarız

Ben netten bulurum izletirim dedi ama herhangi bir hareketi yok hala

Yahu sinemaya gitmekle bilgisayardan izlemek aynı şey mi? O zaman o da akıllı saat yerine akıllı görünen oyuncak saatler var ondan alsaymış. Kocanıza aşırı sinir oldum. Ben olsam ya o adamın boğazını sıkar, ya da boşardım. Ama her türlü adamdan kurtulurdum.

Aynı böyle tırt bir arkadaş var bizde de. Kendisi de karısı da hekim. Eskiden maaş evet çok yüksek değildi ama millet tek maaşla bile neler beler yaptı ama bu arkadaş her ay daha büyük tv, bilgisayar, oyun konsolu, telefon, havuz gibi saçma sapan yerlere parasını harcayıp bir de borçlanırdı. Şimdi maaşları çok iyileşti ama hala aynı. Diyorum ev alsaydınız. Neymiş oğlu da kendi çalışsınmış. Bir daha dünyaya gelmeyecekmiş. O yermiş vs. Aynı kocanızın kafasında. Karısı da sizin gibi sessiz. Bir şey yapamıyor.

Bu adam düzelmez. Adamın mantığı baştan sona yanlış ama kendine göre haklı bencil. Yapısı böyle tırt. Devam ederim derseniz edin. Ama değişir diye asla beklemeyin.

X